Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 16

  • 35 797
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 720
Здравейте момичета  Hug
Скоро не съм писала, защото нямах повод за тортоправене, а и време.  Rolling Eyes
Декември ще се включвам по-честичко.  Wink
Ето тази торта направих за синът ми, които става на шест месеца. Идеята взаимствах от галерията торти, по-точно една торта на silrai, за което много й благодаря   bouquet Hug
Стана малко повече мацаница, от колкото исках, но пак си ми харесва.  Laughing Така е, защото не мога да го разточа този чаршаф и това е.  #Cussing out Карам на импровизация  Crazy

# 76
  • Мнения: 94
Здравейте страхотни сладкарки Simple Smile
Редовно ви следя и използвам вашите знания. Днес имам двама именници и за купона утре реших да им направя кокосово парфе, но имам  въпроси - как ще стане по- добре с кокосови стърготини готови или с настърган кокосов орех ? Дали ще е подходящо за надпис отгоре да използвам шоколад или просто да наръся с нещо през шаблон ? Благодаря ви предварително и ако стане ще пусна снимка.

  bouquet И да не забравя да благодаря на Танита за невероятния мус!!!   bouquet

# 77
  • Мнения: 3 376
Барчела, ето ти още една торта - торба с пари, правена от Гушанка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241063.msg5686088#msg5686088

Гушанка и Мимито, благодаря ви за обясненията.

dei_dei, предполагам ще стане добре и с готови стърготини.

# 78
  • Мнения: 1 485
Момичета,искам да знам дали може да се комбинира сметана и захарно тесто-някакъв фондан?
Дали е възможно върху сметаната да се слагат захарни фигурки?
Извинявам се,ако някъде сте писали за това Confused

# 79
  • Мнения: 1 440
Момичета, я да питам за тази торта:
- линийките и спиралите от нещо като този American icing ли са?
- а тези балончета (топчета) в основите на блатовете от какво са? И как мислите се правят (гледам са едни като завъртяни, но пухкави)

http://www.freedsbakery.com/uploads/RK/At/RKAtooiUgayrzZAHj5pJPg … ds_And_Swirls.jpg

Ами това е...опитвам се да различа кое как изглежда в/у тортите newsm78

# 80
  • Мнения: 1 069
Nelly Dieva , не е ли по-лесно украсата на курабийките да се направи с белтъци и пудра захар?

По принцип ДА, но ме беше страх от суровите белтъци - правя ги за детски празник и за това... Нали знаеш - да няма алергично дете, да не би да имат Птичи грип... Само това ме спря

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Narina, топченцата ми приличат на направени от айсинг. Иначе аз си ги правя от маршмелоус Wink

# 82
  • Мнения: 266
Момичета,помагайте!Утре ще правя шоколадова торта и тази вечер реших да направя шоколадови розички за украсата.Разтопих на водна баня черен шоколад с две лъжици мед и го сложих в хладилника.Сега исках да се пробвам да го моделирам,ама той е станал много твърд и не знам какво да го правя.Къде бъркам? newsm78Аз очаквах,че ще е като марципана.  ooooh!Трябва ли да го затопля леко?Моля за помощ. Praynig

# 83
  • Мнения: 29
Страхотни торти сте направили през изминалите дни Simple SmileАз днес правих една ежедневна шоколадова тортичка на децата и интересното й е само фигурките,които с в тон с предстоящите празници и да знаете благодарение на вас никога повече няма да си купя торта,всичко ще минава през моите ръце с помоща на вашите съвети и идеи  bouquet newsm20

# 84
  • Мнения: 389
страхотни торти правите момичета  А аз си мислех че мога да правя торти / нищо подобно/ вие сте много много  добри  smile3501
Как го слагате този чаршаф, без да се нагъва в страни ,аз се пробвах , но нещо много тънак изглежда го направих?

# 85
  • Мнения: 51
Здравейте момичета! Поздравления и от мен и големи благодарности, че с вашия ентусиазъм ме запалихте по красивите торти. Чета ви редовно сигурно вече от половин година, но чак сега се усмелявам да ви покажа нещо - първия ми опит с трансфер. Днес синчето ми стана на годинка и половина и понеже имаме проблеми с алергии на истинския му рожден ден можах само обикновена бисквитена торта да му направя. Обещах му за 1 год. и 6 м. истинска, е тя пак е хипоалергенна /Crazy chocolate cake/, т.е. без яйца и мляко, но все пак е торта. За съжаление нямах много време и украсата е доста семпла. Най-голям проблем срещнах с вида на крема, който да сложа върху тортичката, исках хем да не е обикновеното нишесте, хем и да няма яйца и мляко, сметани и др. подобни и единственото, което измислих беше маслен крем, който накрая не ми стигна ама пак стана долу-горе. Ако има желаещи мога да споделя скромния си опит с трансфера - при мен нещата не бяха точно както ги четох в някои от старите теми. Но засега вижте тортичката и дано ви хареса /разбира се е много далеч от вашите постижения/:
http://images22.snimka.bg/004613828.jpg

# 86
  • Мнения: 22 867
bubkata , да ти е живо и здраво детенцето! А тортата е чудесна! Много мила и много детска!  bouquet

# 87
  • Мнения: 1 069
Момичета, помогнете ми - правя трансфер в момента, но въпросът ми е следният

След като нарисувах всичко - трябва ли нещо да намажа най-отгоре (което после ще се падне отдолу) на трансфера за сцепление с тортата или може и без нищо???????????

Нещо като това


И ако е така с какво да го направя???????????

# 88
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Nelly Dieva , мисля че не е необходимо да мажеш с нещо, все пак няма да я обръщаш с главата надолу Grinning
Успех и да покажеш след това произведението!!! Simple Smile

# 89
  • Мнения: 1 069
Ще го трасферирам върху готова моделираща маса - да я намажа ли с мед и вода или не?

Общи условия

Активация на акаунт