На колко месеца бебоците ви се отказаха от нощното хранене

  • 2 739
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Здравейте  Hug интересно ми е на колко месеца бебоците ви се отказаха от нощното хранене.Дъщеря ми другия месец става на 1 година а все ощи яде през ноща според вас това нормално ли е.И има ли начин да я откажа от нощото хранене Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 724
Сама се отказа на 4 месеца.

# 2
  • Мнения: 1 170
За добро или за лошо, още първите седмици лиших моичкото от нощно хранене. За щастие, той не се чувстваше нещастен от факта... Crazy

# 3
  • Мнения: 24 467
Първото- след година и половина, второто- след 6 месеца някъде. И при двете не съм правила нищо особено, за да ги откажа от този навик, освен че при второто дете започнах постепенно да разреждам млякото, докато стигнах до вода и постепенно се отказа да пие през нощта.
С първото опитах точно една нощ и след непрестанен рев /за което съжалявам и до ден днешен/ за час решихме, че начинание е безсмислено.

# 4
  • Мнения: 2 651
Голямата аз я отказах с много зор на 9месеца,а малката я изчаках сама да се откаже-1г.и 5м.Не се тревожи,нормално е,сама ще се откаже като й дойде времето Peace

# 5
  • Мнения: 4 621
Сама се отказа на 3 месеца Peace

# 6
  • Мнения: 611
Дъщеря ми е на 3г. и 6м. но все още яде мляко вечер.За някой може и да не е правилно, но като иска какво да правя, ако не и дам плаче и не млъква докато не и направя.Надявам се един ден тя сама да се откаже, а докато си иска аз ще и давам Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Отговорих, че все още се буди да яде...

Но имам предвид, че все още се кърмим нощем, ако имаш предвид друг вид хранене, трябва да уточниш.

На два пъти съм спирала да кърмя за по 7 дена(заради лекарства)през юли и сега, през септември, и тогава не е ядял нищо нощем, само се пробуждаше по един път, пийваше вода и си заспиваше ...

Не знам дали отговарям в правилната графа newsm78

# 8
  • Мнения: 159
синът ми се отказа на 2 и половина след като няколко нощи му давах да пие от чаша със сламка,вместо от шишето с биберона.а дъщеря ми е на почти годинка и нощем се буди по няколко пъти и не иска нищо друго освен кърма.до кога не знам ooooh!

# 9
  • Мнения: 4 297
Но имам предвид, че все още се кърмим нощем, ако имаш предвид друг вид хранене, трябва да уточниш.
Ами то храненето си е хранене, пък дали е на АМ или на кърма в случая не мисля, че има значение.  Rolling Eyes

Моето дете спря да се буди през ноща през първият месец още. Доста странно ми беше в началото, но не го будех.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 630
Мия се отказа сама на 2 и половина месеца. После имаше известно време, в което пиеше водичка, но за кратко.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
На 3м. сама спря.

# 12
  • Мнения: 5 401
Все още се буди поне веднъж за кърмене, а като го напънат зъбките, може и по-начесто.

# 13
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
На месец сама се отказа - просто не искаше да се събуди да яде Wink.

# 14
  • Мнения: 46 572
За мен е нормално, децата са различни.

В анкетата не знам как да гласувам, защото дъщеря ми до 3 г. си лягаше в 24-1 ч. и съответно тогава си пиеше последното мляко, предполагам това се води нощно хранене  Simple Smile Издържаше максимум 8 часа без събуждане за мляко.

# 15
  • Мнения: 1 193
И двете само 1-вия м. аз ги будех за хапване, после се отказах. Всички ми казваха, че децата ако са гладни сами ще се събуждат. С две думи аз лично не съм имала проблем (ако така може да се каже) с нощното хранене.
Да ти е живо и здраво детенцето  Hug нека си хапва  Grinning

# 16
  • Мнения: 326
Какво значи нощно хранене?? Ако се има в предвид да се събужда през нощта, за да яде някъде около 2-3 месец. От тогава започна да заспива в 9.30-10.00ч. и да се буди към 6.30 а по-късно спеше и до 7-8ч.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Малкия след година и и три месеца,се отказа сам.Сега на две години и месец спи непробудно.
Баткото до две години и половина пиеше нощем мляко.

# 18
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Някъде към четвъртия месец спря да се буди нощем, благодат за мен  Hug

# 19
  • Мнения: 2 960
Синът ми в първите два месеца хапваше в 21 и после  започваше да се върти около 1 часа през нощта. Един път решихме да видим дали ще настоява много да яде по това време. И  Shocked изненада ..повъртя се малко и пак си заспа. Така отпадна това хранене. Към края на четвъртия месец престана да се буди  и за сутрешното хранене ,което беше около 6.30.....От тогава закусва в 8.30 сутринта......последно вечер хапва АМ +бисквити разтворени в млякото около 20.30-21.00 часа. smile3521

# 20
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
На 1м.

# 21
  • Мнения: 3 069
Към 8-я месец преминахме вечер на водичка.

# 22
  • Мнения: 8 999
И двете деца - малко след като навършиха три месеца.

# 23
  • Мнения: 354
беше на 1.5 месеца когато го отказах, няколко нощи на водичка и край

# 24
  • на една крачка от Дунав Мост
  • Мнения: 109
Точно като навърши шест месеца спря да се буди нощем ,последното ни хранене е в 20 часа

# 25
  • Мнения: 27 524
Моят ядеше нощно време до трети месец някъде. После спря и след два месеца пак започна да яде към 5 сутринта и така до годинка.  Grinning

# 26
  • плевен
  • Мнения: 133
ние се отказахме в края на вторият месец

# 27
  • Мнения: 2 197
Тук има дискриминация!
Къде е опцията за децата, които никога не са се хранили нощем?
Като моето.

# 28
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Два дни преди да навърши годинка се отказа и от нощното хранене и от кърменето изобщо.

# 29
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 962


Ако приемем, че нощно е всяко хранене в периода от заспиването вечер та чак до ставането сутрин, то моят син спря да се храни нощем на 1г. и 7 мис.

# 30
  • Мнения: 1 464
на 2г и половина Whistling

# 31
  • някъде
  • Мнения: 4 956
на 1г  -  1г и 1м- когато се отби и започнах на АМ

# 32
  • Мнения: 250
Все още продължавам да го кърмя когато се размрънка нощем.Ако е гладен суче стабилно,ако е някакво безпокойство цоква няколко пъти и продължава да спи.

# 33
  • Мнения: 2 908
След 3-тия месец.Буди се само за бибата.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 064
Буди се нощем и му давам да суче, това го успокоява, на знам дали е гладен.

# 35
  • Мнения: 23 162
След 18 месецая,не помня точно.

# 36
  • Мнения: 903
Иванна още от бебе не се будеше, много рядко се случваше да иска да суче, а сега също се буди от време навреме и иска кисело млекце Simple Smile

# 37
  • Мнения: 25
Юли се отказа скоро - на 10 месеца и малко, сам. Всъщност може и временно да се е отказал, аз се надявам че няма да е така де...

# 38
  • Мнения: 476
Почти не се будеше за ядене, но аз като видя, че е неспокоен и му мушках шишето, като стана на 2 месеца, пак спеше неспокойно, но не му давах нищо и се оказа, че не се е будело да яде детето.....
Все още спи неспокойно.  ooooh!

# 39
  • Мнения: 865
На 10мес.Без настояване от моя страна.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина се будеше за адаптирано мляко до към годинка някъде. Докато я кърмих /до 8 месец/ се будеше и по няколко пъти даже.

# 41
  • Мнения: 1 477
Ванко не се буди нощем от както  беше на 2 месеца.Реши, че е по-добре да се наспива.

# 42
  • Мнения: 503
Синът ми все още пий мляко нощем!

# 43
  • Мнения: 402
То такъв отговор няма- от втората седмица!

# 44
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И двете ми деца имаха нощно хранене до след годинката. Не си спомням докога: може би докъм 14-16 месеца...
Не съм се мъчила да ги отучвам.
Смятам, че всяко дете трябва само да реши кога ще спре храненето през нощта.

# 45
  • Мнения: 3 695
Все още става нощем да суче. На 1 годинка е почти.  Peace

# 46
  • Мнения: 159
Ами за нищо не гласувам,понеже си се буди всяка нощ и му давам вода.Не го броя за хранене,но не го и пропускам!

# 47
  • Мнения: 1 371
На шест месеца.

# 48
  • Мнения: 9 973
още се будим Sad

# 49
  • София
  • Мнения: 1 555
След като стана на 1 месец София сама отказа нощното хранене и яде между 23-24 часа и после към 6-7 часа. През останалото време не се буди... Sunglasses

# 50
  • Варна
  • Мнения: 558
Гласувах за 5 месеца, защото от три дни не се буди нощем, но не съм сигурна, че вече се е отказала  Mr. Green.

# 51
  • Мнения: 741
Малко преди да стане на 1 месец сам спря да се буди през нощта

# 52
  • София
  • Мнения: 672
Никога не е ял нощем. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 82
На 3 месеца сам спря да се събужда през нощта.

# 54
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
На година и 6 м.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 605
И двете спряха да се будят нощем за хранене около 3-4 месец /за голяма радост на мама и тати  Simple Smile/.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 4 969
на годинка и нещо някъде, оставих го сам да се откаже Peace

# 57
  • Мнения: 1 264
Отказа се сам, когато навърши 3 месеца. Сега обаче се случва, макар и рядко да се събуди нощем и да си иска млякото - сочи ми шишето и плаче. Поиска ли си, давам му.
Не мисля, че едно дете може да бъде отказано, освен ако то само не се откаже от това хранене.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 554
Отказа се сам на 9 месеца. Просто една вечер си изпи млякото и се събуди чак в 7 часа на другата сутрин. Оттогава си спи по цяла нощ и не се буди.

# 59
  • Мнения: 864
Още се буди нощем да яде.

# 60
  • Мнения: 1 800
Гласувах с: на 2 месеца, но бяха 2.5. Сам се отказа. Случвало се е да се пробужда след това от време на време и съм му давала да яде. На4-ти месец педиатърката каза ако се събуди да не му давам да яде, само да осигуря, че е добре-смяна на памперс, водичка, залъгалка  ..  според нея колкото по- големи стават, толкова по- трудно да ги отучим от някои навици.

# 61
  • Мнения: 1 006
На 8 месеца сам се отказа.

# 62
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
Отказа се сама на около 1 месец.

# 63
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Скоро щр стане на годинка и още се буди за ядене всяка нощ

# 64
  • София
  • Мнения: 5 079
На 10 месеца. Wink

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 907
Няколко дни след като навърши три месеца. От тогава не яде нощно време, но се буди.

# 66
  • Мнения: 236
Моят син пък прояде през нощта от една седмица   насам. ShockedОт както се беше родил правеше паузи през 6-7 часа , а сега не издържа и 3 часа  Cry

# 67
  • Мнения: 1 183
Още края на първия месец началото на втория се отказа само от нощното мляко и спеше по цяла нощ  Wink ,но все пак си мисля,че на 1 годинка е вече голяма за това,опитай се да я ограничиш с това ядене.

# 68
# 69
# 70
  • Мнения: 8 917
Може би към 6-7 месеца.

# 71
  • Мнения: 669
на 2 месеца и от тогава не се буди нощем  Peace

# 72
  • Мнения: 881
на 40 дни,сама се отказа.

# 73
  • Мнения: 745
аз съм от майките късметлийки!сам се  отказа да се буди на около 1 месец.това е много индивидуално и с всяко дете  е различно Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 4 397
Синът ми до към 3г. се будеше и си пиеше по едно шише с мляко. Бебка от както се е родила не се буди нощно време.

# 75
  • София
  • Мнения: 2 968
Аз го отказах на 3м., но изпиваше по толкова вода нощна врвеме на един път, колкото би изпил и мляко.

# 76
  • Мнения: 809
До 20-ия ден Стефчо се хранеше за последно в 24 ч.
После сам спря и последното му хранене беше в 21 ч.

# 77
  • Мнения: 2 316
1-я месец я будех през ноща за да яде-беше много малка.След това спрях да я храня и не се будеше.Когато тръгнаха зъбите се е будила по няколко пъти на нощ,но храна не съм давала.

# 78
  • Мнения: 100
Двете ми дъщери са много различни.Малката се отказа от нощното хранене още първата седмица като се прибрахме от болницата,но каката до 2г. и 6м.се будеше за кисело мляко.Не искаше нищо друго и на около 2г. и 6м. спря да се буди отведнъж.Така че не се безпокой не е приятно да ставаш нощем, но какво ли не правим за децата си Grinning 

# 79
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Синът ми го отказах на 1 месец после го отчетох като грешка, защото беше неспокоен и ревлив по цели нощи.Сега с дъщеря ми давам на поискване стана вече на 3 месеца и се буди по-често отколкото като новородена.Незнам вече как да практикувам.

# 80
  • Мнения: 135
Гласувах за 3м. но бяха 3 и малко. В момента изобщо не се събужда. Ляга в 22 ч. става в 9 ч. Hug

# 81
Даниел е на 1год и 8мес и все още яде през нощта мляко,та дори като му излизат зъби и по 2пъти на вечер.И въобще не смятам да го мъча, когато се откаже тогава.Не е с наднормено тегло, дори според мен е слаб/ 11кг./

# 82
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  И двете към края на втория месец. Peace

# 83
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Даниел е на 1год и 8мес и все още яде през нощта мляко,та дори като му излизат зъби и по 2пъти на вечер.И въобще не смятам да го мъча, когато се откаже тогава.Не е с наднормено тегло, дори според мен е слаб/ 11кг./

  Време му е вече да го откажеш зарадо самото ядене с биберон... Peace

# 84
  • Мнения: 313
Не см есе хранили нощем, никога. Нямаш такава опция в анкетата.

# 85
  • Мнения: 163
И ние още си хапваме - 1 год., а освен това и вода пием по десетина пъти на нощ,но мисля да се боря по-натам с това,ако не се откаже сам,докато не поникнат всички зъби е безмислено.

# 86
  • Мнения: 5 393
Иво беше на 3 -4 месеца, когато се отказа от нощното хранене.Сам. Нямам предвид това в 6часа сутринта примерно, а в диапазона 11- до към 5 сутринта.

# 87
  • Мнения: 3 216
И двете ми деца отказаха нощното хранене на около месец  Peace Но това си е до дете; мисля, че не е редно да се отказва насилствено детето, то само ще си покаже  Peace

# 88
  • Мнения: 1 440
Моята се отказа от нощното кърмене на 1 година и почти 3 месеца,ама защото я отбих по принуда /рискова бременност/.

# 89
  • Мнения: 679
Гласувах с по-късно - Алекс май някъде след осмия месец спря да се буди нощем. Сега отвреме на време се събужда, но мисля че определено не е гладен. По скоро го мъчат зъби. Peace Иначе го отбих на почти 11 месеца.

# 90
  • София
  • Мнения: 17 592
Някъде около месец беше, когато престана да се буди през нощта, малко по-късно спрях и аз да го будя.

# 91
  • Мнения: 3 316
на 2 месеца спря да се буди  Hug

# 92
  • Мнения: 982
Продължава да се буди и да суче през нощта.

# 93
  • Мнения: 5 362
На почти 2 месеца.

# 94
  • софия
  • Мнения: 636
САМО ПЪРВИЯ МЕСЕЦ СЕ ХРАНЕШЕ В 03Ч.
нА ВТОРИЯ И ПОЛОВИНА ОТКАЗА И В 12Ч.оТ 21Л30 ИЗКАРВАШЕ ДО 06.30 БЕЗ ДА СЕ БУДИ!

# 95
  • Мнения: 2 677
Отказа се на месец и половина.

Общи условия

Активация на акаунт