Как да се справим с мързеливо дете?

  • 3 678
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
mamaGabi, добро утро и за днес. Пробвайте с два шоколада... Laughing , у нас отдавна сме така.
Май се убеждавам, че си имате едно нормално детенце, което просто се възползва от ситуацията и ще се възползва, разбира се, че кой е луд да си връзва маратонките сам, когато има кой да му я свърши тая работа. /Мен слушай, нали с твоя син сме "роднини"/.
Едно време нашата учителка в трета група в градината беше заявила "До Велик ден връзвам- от там нататък- който както се оправи." /много я хапресвахме тази госпожа, и ние, и сина/. Моят син го научихме и на Велик ден сам се връзваше. Останалите хлапета се научиха пък за точно една седмица, защото дамата е твърда и на позиции- каквото казва, това и прави. Карай с твърдата политика /което не значи и "твърда ръка" с шамари, у нас не сме ги ползвали/- ще влезе в пътя. И не го тикай да спортува организирано, като не иска. Като му дойде музата сам ще се моли да го запишеш.

# 16
  • Мнения: 4 406
с подкупи, естествено!  Laughing
или правим състезание- аз крещя ентусиазирано- Аз съм първа! аз съм първа!
и малкия се връзва....
или ползвам великата обида на 3-годишните- ти не можеш да правиш еди- какво си, защото си бебе!

# 17
  • Мнения: 639
или правим състезание- аз крещя ентусиазирано- Аз съм първа! аз съм първа!
и малкия се връзва....
или ползвам великата обида на 3-годишните- ти не можеш да правиш еди- какво си, защото си бебе!
И при нас това вървеше на 3 години, обаче явно после захитряват и не се връзват на тези. Най-спокойно ми казва "ами добре, бебе съм".
Judy, страшна промяна от вчера реализирах, ще се хваля много. Прибрах се от работа и обявих тържествено "от днес влизат в сила нови правила: Мишо се облича сам, приготвя за лягане сам и яде сам (не пред компютъра). Когато правилата се спазват, има награди и похвали, когато не се спазват - има наказания". Изрецитирах го аз това и очаквах едно изпищяно "нееее", но вместо това - о,чудо! - "добре" и отиде да си играе с пластелин, а ние с мъжа ми останахме в кухнята зяпнали. Като приготвих вечерята, викнах на двамата "имам нужда от помощ за слагането на масата" и - о, второ чудо! - малкият тича наред със сестра си, носи, пренася, изобщо...Е, като седнахме, направи един бегъл опит с "ти ме храни", обаче аз, желязна, "аз си ям салатата, ти си яж супата". В интерес на истината изяде само половината, но не съм настоявала. По едно време вика "искам маслини" и аз - тук заслужавам голямата похвала Wink- вместо да хукна към кухнята, му казах "на най-долния рафт в хладилника са" и той си ги донесе. Така продължихме цялата вечер и ДАЖЕ тази сутрин. Е, аз закъснях за работа малко, добре, че шефът е в отпуск Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 24 467
Бравос! Тъкмо си хванала посоката- дръж този курс и не сгъвай платната по никакъв повод. Не се занимавай с подкупи, че ще ти легне солено, то като порастват ще искат по- големички, та от сега не се връзвай.
Ние караме синковеца да си вдига винаги чиниите и приборите от масата сам, да сервира /винаги/, да подрежда стаята, да си оправя кревата, да хвърля кофата, да пазарува и т.н.- ангажименти, които от близо две години са си негови. Дори не го награждавам за тях- нали го гледаме и го издържаме. Това са си задължения. Ако свърши нещо горница- тогава има награда. Това си ни е домашната политика.

# 19
  • Мнения: 1 426
Ами то и от мързеливи хора има нужда на тоя свят - иначе кой ще ни учи на акъл?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт