Цветна снимка

  • 9 094
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 740
Evita, няма от какво да се плашиш.
Хистеросалпингография / т.нар. цветна снимка / е рентгеново изследване, при което се визуализира маточната кухина и маточните тръби. За целта тези кухини се изпълват с рентгеново контрастно вещество, което се въвежда през цервикалния канал с мек катетър.
Манипулацията е около 15-ина минути със събличането и обличането.
Както повечето момичета са споделили, болката наподобява малко по-силна менструална.
Желая ти добри резултати Hug

# 16
Благодаря ви на всички.
Надявам се всичко да мине бързо и резултатите да са на ред.
На всички ви желая успех.
А на тези като мен, които копнеят да прегърнат своето детенце пожелавам скоро да се сбъдне това им желание.
Нека Коледа и донесе НАЙ-ПРЕКРАСНАТА И ЖЕЛАНА изненада.

# 17
  • Мнения: 98
а колко струва ЦС ???
 Rolling Eyes

# 18
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
на мен за съжаление(с протекции)ми взеха преди 1год в софийската "СВ.СОФИЯ"80лв-чистичко ,на ръка!!!Аз щях да се препотя от вълнение за тия пусти пари,но лекарката си ги поиска съвсем директно и спокойно!!отделно самата ампула+още нещо(ама съм забравила...)
после попитах на касата колко струва манипулацията-отговорът беше-към20 и няколко лв!!!
е ми това е!не знам дали всички спят спокойно от такава печалба!

# 19
  • Мнения: 740
80-150 лв според клиниката. Това във Варна

# 20
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
а.ха-значи не съм се минала,така ли?? Laughing Laughing

# 21
  • Мнения: 20
Здравейте момичета,
и на мен ми предстои цветна снимка този месец,аз съм голяма паника и адски много ме е страх ,а да не говоря че на болка изобщо немога да търпя направо припадам.
Относно цената на мен ми искат 230 лв като в тази цена е включена и упоика ,което мен много ме устроива.

# 22
  • Мнения: 740
Къде ти искат тази цена и каква е упойката? За тази процедура не мисля, че е необходима обща анестезия

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 16:23 от Simma

# 23
  • Мнения: 20
За цената става въпрос за  Пловдив,в клиника "Медикус алфа"
а упойката ми казаха ,че е венозна и достатачно силна да ти направят аборт,казаха ми ,че ще спя и няма да помня нищо от процедурата.
Незная дали е необходимо но аз не съм искала упойка те ми казаха цената и че в нея влиза и упойката.

# 24
  • Мнения: 939
Не знам как точно протича процедурата. За съжаление не можах да намеря и изчерпателна информация. Единственото което знам е че процедурата е болезнена и ако има възможност да изисквам поставянето на упойка.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240642.40
ето тук има някои процедури доста подробно обяснени

# 25
  • Мнения: 2 343
Моята ЦС мина без особена болка. Е не че беше приятно но болеше по-малко отколкото си мислхе! Много е важно преди ЦС да се вземе обезбляващо(аз си слжих ТИЛКОТИЛ свещечки и пих 3 но шпа)

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Аз вчера бях на цветна снимка (29.01.08). И мене повече ме беше страх от резултата, отколкото от самата снимка. При мене беше доста болезнена, въпреки че си бях сложила от вечерта и сутринта свешщички Тилкотил. Много ме заболя при вкарването на контрастното вещество, но болката е моментна, много силна, но за около една минута. Изобщо не си заслужава да ви слагат упойка. Всичко свършва бързо, важното е след това какво ще ви кажат. След снимката ми дадоха превръзка и ми изтече малко от контрастното вещество, примесено с кръв. До края на деня малко ме наболяваше корема, но аз не му обръщах внимание, няма как, все пак е манипулация. Не се страхувайте, момичета, няма да умрете от болка. Я си помислете как ще раждате, там да не е лесно... Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 6 302
Да споделя и аз. Днес бях на цветна снимка в 1-ва АГ болница, бивша Тина Киркова. Прави ми я д-р Панова. Много съм доволна от лекарката, много е внимателна. Болка не усетих, по-скоро напрежение по време на впръскването на контрастното вещество. Тя предварително ми каза, че ще ми сложи местна упойка. Но май не го направи. (Освен ако не се брои намазването на мястото с някакво тампонче newsm78).Иначе аз не съм пила нищо обезболяващо, нито съм си слагала свещички. Всичко приключи за по малко от 5 минути. Сигурно има значение и това, че при мен всичко е нормално, няма проблеми с тръбите и матката.
Искам да дам кураж на всички момичета, на които им предстои снимка. Не се притеснявайте, не не е нищо особено. Каузата си заслужава! И дано резултатаите ви са добри! Успех! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт