"Рефан" - обсъждане на продуктите им

  • 268 378
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
satura
Ако това е истината, то сигнализиирай компетентните органи медиите.....
Ина4е предполагам, 4е "бедният народец" 6те оцени по достойнство усилието ти да се регистрира6  днес във форума , за да пусне6 мнението то4но в тази тема.
 Рефан   при създаването си  преди 20 или пове4е години бяха осбственост  на  Мария Петрова(състезателка по художествена гимнастика).Дори в един от първите магазини на фирмата в Пловдив се продаваха  авторски парфюми на Стефка Костадинива и Мария Петрова.От тогава е изтекла много вода и нямам представа кой то4но стои зад фирмата.

Преди годими. мислех, 4е наливните парфюми тип Рефан са си на6а някаква  алхимия. но се оказва, 4е през последните  една две години,  и тук запо4наха даа откриват магазини за наливна парфюмерия.И имат своте клиенти.Определено се забъркват тук и ги рекламират като оригинални.В смисъл, 4е са от съ6тите   фабрики, както и оригиналните марки.За мое у4удване тук има доста хора, които вярват в това.Дори веднъж имах доста  сериозен спор по този въпрос с мой колега, който се опитва6е да ми отвори о4ите, 4е е глупаво да давам пари за оригинал, след като  наливния е съ6тия.
 В интерес на истината не съм пробвала или ползвала тука6ните варианти, от рефанските познавам и  използвам само Тобако Ванил.Да харесва ми.Дали бих си купила оригинала, Не знам... Вероятно ако  го намеря на  относително добра цена а до тогава все 6те намеря с какво да се пръскам.В момента имам друга парфюмна любов, на която едва ли някога 6те забъркат имитация, макар, 4е знае ли се Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 авг 2013, 20:35 от sl

# 526
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Рефан никога не е била собственост на Мария Петрова.

Просто направиха парфюм с нейното име (никак не лош всъщност), както и с името на Стефка Костадинова и Лили Иванова. Нещо като български вариант на селебрити ароматите.

Табако Ванил на Рефан при мен е средна трайност, но изобщо не ми харесва като аромат и ми е изключително натрапчив.

# 527
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Рефан или Сирпоп после мисля, 4е се сляха
Не на нея директно, а на ба6та и.Офисът на фирмтаа бе6е близо до Църквата Света Петка(Лиляна Димитрова   мисля, 4е бе6е по рано).Обработвала съм данъ4ни декларации за внос износ на фирмата от онова време.
А звездни парфюми  тогава   имаха  и Слави Трифонов и Кали.

# 528
  • Мнения: 152
099 да ми кажете какъв парфюм е ако някой знае

# 529
  • Мнения: 401
Видях, че Рефан имат сапуни "Бяло и червено вино". Продават се двата в комплект. Ако някой ги е ползвал, моля за отзиви. На вино ли миришат или имат някаква по-приятна миризма?

# 530
  • Мнения: 2
здравейте! смятам да си купя 153 (30мл.). приятел ми каза да добавя 150 капки есенция за по-голяма трайност как мислите?

# 531
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
здравейте! смятам да си купя 153 (30мл.). приятел ми каза да добавя 150 капки есенция за по-голяма трайност как мислите?
Голямо капане ще падне Simple Smile))))
Според една продавачка тези капки са...нищо

# 532
  • Ямбол
  • Мнения: 29
Това си позволих да копирам от сайта на рефан.


Каква е трайността на парфюмната вода?

Трайността на всички парфюми е над 8 часа върху кожата, като може да достигне до няколко дена. Добавянето на есенция не прави парфюма по-траен, а повишава силата на мириса му. След кратко използване на даден парфюм, човек бързо свиква с него и започва да го усеща много по-слабо. Така бързо идва нуждата от по-голяма концентрация на парфюма за възстановяване на началните усещания.

Какво е оптималното количество капки за определен обем парфюмна вода?

Това количество е собствено решение на клиента, стига получената концентрацията на парфюма да не засяга здравето му. 10 капки есенция добавени към 10 ml парфюмна вода, повишават концентрацията на парфюма с около 1%.


На какво влияят капките /на трайност, сила или на нещо друго/?

Повишават концентрацията на парфюма; повишават силата на мириса му; понякога водят до дисбаланс на мириса на познатия вече продукт.


Има ли добавена есенция в капсулованите парфюмни води?

Не.

# 533
  • плевен
  • Мнения: 644
Здравейте.За първи път си взех наливен парфюм,но не ми сложиха капки,директно наля в шишето,нито пък ме  е питала дали искам.А ви чета тук,че като сякаш е по-добре с капки да е по-силен newsm78 Иначе си взех някакъв 192(но не е на Николета,защото аз казах на продавачката,че съм си вземала на Николета,но не наливен и тя каза че този е подобен) Peace

# 534
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Днес изумях, като размотавайки се из на6ия търговски център попаднах на това
http://www.todofranquicias.com/nota-la-franquicia-equivalenza-re … -perfumerias.html
Има6е и козметика на биофре6...
Само дето цените са си тука6ни
http://singleladiesbilbao.blogspot.com.es/2012/03/equivalenza-la … -del-perfume.html
Питах за ТФ, но се оказа, 4е за тук са  са спрели рефанските варианти

Последна редакция: нд, 15 сеп 2013, 17:45 от sl

# 535
  • Мнения: 152
136 дамски някой знае ли как се казва

# 536
  • Ямбол
  • Мнения: 29
136 - BRIGHT CRYSTAL/ Versace

# 537
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Дали това са актуални списъци с ароматите на Рефан newsm78 (клик на снимките за голям размер):


Д А М С К И


М Ъ Ж К И

# 538
  • Мнения: 1 875
Дали това са актуални списъци с ароматите на Рефан newsm78 (клик на снимките за голям размер):


Д А М С К И


М Ъ Ж К И

Има още доста нови аромати, с номерация 300+ и 400+,  така че в този смисъл не са актуални.


Здравейте.За първи път си взех наливен парфюм,но не ми сложиха капки,директно наля в шишето,нито пък ме  е питала дали искам.А ви чета тук,че като сякаш е по-добре с капки да е по-силен newsm78 Иначе си взех някакъв 192(но не е на Николета,защото аз казах на продавачката,че съм си вземала на Николета,но не наливен и тя каза че този е подобен) Peace
Направо си е същият. Този , който Нiколета рекламира е 192 Light.
 За капките - винаги можеш да отидеш да ти сложат допълнително.

# 539

Общи условия

Активация на акаунт