тампони или.......

  • 6 517
  • 121
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 307
Кисти на кое?От тампоните?

# 106
  • Мнения: 3 695
и аз ползвам основно тампони само нощем слагам превръзки защото не било хубаво само с тампони. Имах гинекологична операция след която почти месец ми течеше кръв и лекарите ми забраниха да слагам тампони, едва издържах добре че си бях в къщи. Голям проблем са ми тези превръзки  не мога да свикна с тях и това е.

# 107
  • Мнения: 17 546
Ползвам само тампони, защото имам непоносимост към всички видове материи на превръзките. Имам алергия към синтетика и в бельото и нямам избор Confused

# 108
  • Мнения: 1 043
е аз да ви подразня се включвам  Mr. Green
 преди две години когато ми беше последният цикал ползвах тампони и аз или памучни превръзки еднодневки понякога слагам / тези с копринени мрежички незнам как може да се слагат на такова нежно място - аз се чувствам като с телена четка на дупето като съм ги пробвала/  Peace
сега съм още майка кърмачка на година и два месеца е дъщеря ми и съм още на сухо  Mr. Green

# 109
  • Мнения: 649
The One права си до една степен, на това имам предвид:Става  въпрос за токсичния шок синдром, познат като TSS в англо-саксонската литература. Това е едно много нетипично, застрашаващо живота състояние, което се индуцира от отровни, произведени от бактерии субстанции ( токсини ) , попаднали в кръвния ток. Може да се причини от Staphylococcus Aureus, някои видове стрептококи - STSS и т.н.
Основен механизъм за предизвикване на това състояние е използването на суперабсорбционни тампони при менструация!!! Както сами се досещате тези бактерии са част от нормалната човешка флора, тоест ги има в милиони около половите органи при жените, респективно и мъжете, независимо от редовната хигиена! В едно състояние каквото е менструацията, голяма част от кръвоносните съдове на ендометриума ( най-вътрешния слой на матката ) са разкъсани!!! Слагайки тампон, част от тези бактерии могат да попаднат в него и да започнат своя цикъл на размножаване!!! Така се отделят и тези токсини, които навлизат в разранените съдове и предизвикват токсичния шок синдром!

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 779
The One права си до една степен, на това имам предвид:Става  въпрос за токсичния шок синдром, познат като TSS в англо-саксонската литература. Това е едно много нетипично, застрашаващо живота състояние, което се индуцира от отровни, произведени от бактерии субстанции ( токсини ) , попаднали в кръвния ток. Може да се причини от Staphylococcus Aureus, някои видове стрептококи - STSS и т.н.
Основен механизъм за предизвикване на това състояние е използването на суперабсорбционни тампони при менструация!!! Както сами се досещате тези бактерии са част от нормалната човешка флора, тоест ги има в милиони около половите органи при жените, респективно и мъжете, независимо от редовната хигиена! В едно състояние каквото е менструацията, голяма част от кръвоносните съдове на ендометриума ( най-вътрешния слой на матката ) са разкъсани!!! Слагайки тампон, част от тези бактерии могат да попаднат в него и да започнат своя цикъл на размножаване!!! Така се отделят и тези токсини, които навлизат в разранените съдове и предизвикват токсичния шок синдром!


Ее най-накрая някой да обясни позицията си като хората! Евала.  Peace
Който ще се изказва против употребата на тампони, защото 'еди какво си', нека поне го прави по горния начин, а не чул-недочул и да каже веднага.

# 111
  • Мнения: 17 546
The One права си до една степен, на това имам предвид:Става  въпрос за токсичния шок синдром, познат като TSS в англо-саксонската литература. Това е едно много нетипично, застрашаващо живота състояние, което се индуцира от отровни, произведени от бактерии субстанции ( токсини ) , попаднали в кръвния ток. Може да се причини от Staphylococcus Aureus, някои видове стрептококи - STSS и т.н.
Основен механизъм за предизвикване на това състояние е използването на суперабсорбционни тампони при менструация!!! Както сами се досещате тези бактерии са част от нормалната човешка флора, тоест ги има в милиони около половите органи при жените, респективно и мъжете, независимо от редовната хигиена! В едно състояние каквото е менструацията, голяма част от кръвоносните съдове на ендометриума ( най-вътрешния слой на матката ) са разкъсани!!! Слагайки тампон, част от тези бактерии могат да попаднат в него и да започнат своя цикъл на размножаване!!! Така се отделят и тези токсини, които навлизат в разранените съдове и предизвикват токсичния шок синдром!

Това е абсолютно вярно! Peace Затова се препоръчва тампона да се сменя на 2 часа максимум.

# 112
  • Мнения: 6 167
Менструалната кръв не е  "просто кръв".
Тя е отпадъчен продукт. Всеки , който е присъствал поне в часовете по биология знае, откъде идва и защо изобщо тече. Менстуралната кръв е идеална хранителна среда за антигени. Разбира се, понятие 'мръсно' - ' чисто' не е много коректно.
Добре е кръвта да изтича. Дали една жена ще си смени превръзката на 8 часа, или тампона на 8 часа няма кой знае какво значение -това е  лоша хигиена. Хигиена трябва да се поддържа на максимум 3 часа, независимо от интензивността на течението.

# 113
  • Мнения: 17 546
Менструалната кръв не е  "просто кръв".
Тя е отпадъчен продукт. Всеки , който е присъствал поне в часовете по биология знае, откъде идва и защо изобщо тече. Менстуралната кръв е идеална хранителна среда за антигени. Разбира се, понятие 'мръсно' - ' чисто' не е много коректно.
Добре е кръвта да изтича. Дали една жена ще си смени превръзката на 8 часа, или тампона на 8 часа няма кой знае какво значение -това е  лоша хигиена. Хигиена трябва да се поддържа на максимум 3 часа, независимо от интензивността на течението.
Ъ?! Shocked Сигурно точно в този час по биология не съм била или не съм слушала внимателно. newsm78

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 16:11 от DarkMoon

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 779
Менструалната кръв не е  "просто кръв".
Тя е отпадъчен продукт. Всеки , който е присъствал поне в часовете по биология знае, откъде идва и защо изобщо тече. Менстуралната кръв е идеална хранителна среда за антигени. Разбира се, понятие 'мръсно' - ' чисто' не е много коректно.
Добре е кръвта да изтича. Дали една жена ще си смени превръзката на 8 часа, или тампона на 8 часа няма кой знае какво значение -това е  лоша хигиена. Хигиена трябва да се поддържа на максимум 3 часа, независимо от интензивността на течението.
Ъ?! Shocked Сигурно точно в този час по биология не съм била или не съм слушала внимателно. newsm78

Точно отпадъчен продукт е. Айде сега всички заедно да се образоваме що е то менструация  Joy Joy Joy - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%8 … D1%86%D0%B8%D1%8F

# 115
  • Мнения: 7 723
Що няма анкета? newsm78

# 116
  • Мнения: 6 167
Не разбрах какво не ти е ясно - какво е антиген ли?
Може да го прочеташ и като ...болестотворен агент или каквото друго  искаш сборно понятие за 'вредно', 'чуждо', 'предизвикващо имунен отговор'. Чудех се как да го нарека, тъй като 'бактериален' не ми беше достатъчно.  Менстуралната 'кръв' по състав се различава от венозната и артериална кръв.
Това като отговор към The One, който/която казва, че менструалната кръв е кръв, като всяка друга.
Може да гугълизирате и 'клетъчен състав на маточна лигавица" , ' цервикална слуз".
При всички положения не вярвам в задържането на менстурална кръв повече от необходимото в организма. Ендометриозите са доказателство , че е вредно, а в някои случаи дори фатално за репродуктивната функция.

# 117
# 118
  • Мнения: 1 069
Момичета, защо преди да говорите не се образовате малко? СТШ е изключително рядко заболяване - получава се и при жени и при мъже - като се случва и при жени ползващи дамски превръзки - значи и от тях все пак се умира  Wink
Не се перчи толкова, ако обичаш! Ти по какво разбра колко съм образована?
Не съм споменавала, че употребата на тампони е единствения причинител на СТШ.
Но терминът най- често се свързва с неправилна употреба на тампони, а не превръзки.

# 119
  • Мнения: 10
ако имаш проблеми с бъбреците или цистит не се препоръчват тампони

Общи условия

Активация на акаунт