тампони или.......

  • 6 514
  • 121
  •   1
Отговори
Здравейте мами,имам едно питане.След като родих второто си дете преди 7,5г.мензиса ми стана по-кратък и много по-слаб,та поради тази причина ползвам само тампони.Дали е вредно да се ползват само тампони,а превръзки не?Моля ви споделете мненията си.Благодаря Ви предварително. Wink

# 1
  • Мнения: 4 496
За вредно незнам, но май не се препоръчва. Flutter

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 779
Ще следя темата - аз лично въобще не ползвам дамски превръзки, само на тампони съм от близо година, ако не и повече. Какви проблеми биха могли да възникнат? При мен не е имало такива.

# 3
  • Мнения: 1 733
Ще следя темата - аз лично въобще не ползвам дамски превръзки, само на тампони съм от близо година, ако не и повече. Какви проблеми биха могли да възникнат? При мен не е имало такива.
И аз така. Имам един пакет превръзки, който стои от повече от година и сутринта го изхвърлих.

# 4
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Говорила съм с лекар по този въпрос, той ми е казвал, че тампони се ползват само в краен случей (например за плаж), не помня точно защо са вредни, но знам, че има нещо.....но все пак всичко е въпрос на избор Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 415
RS, че плажа краен случай ли е  Laughing

# 6
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
RS, че плажа краен случай ли е  Laughing


е не де  Mr. Green ама примерно с превръзка не можеш да се изтъпаниш по прашки на плажа, нали  Crazy

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 415
не Flutter хареса ми просто  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 229
Чак вредно...както ти е удобно. Аз използвам и двете, преди повече тампони, но вече не ме кефят толкова...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 210
И аз ползвам тампони в краен случай. Доколкото помня, не е добре само тампони от гледна точка на това, че може да се получи токсичен шок, ако не ги сменяш на 3-4 часа.
Ако някой лекар да се включи ще обясни най-добре.

# 10
  • Мнения: 199
Има правила на ползването,ето там пишат, че не се използват постоянно ,а при необходимост:плаж,сауна,спортуване, дискотека....По принцип сериозни фирми имат листовка в кутийката,къде много подробно се описва ....не само как се слага ,но и показания и противопоказания.Погледнете, има огромен "списък" защо не се използват постоянно.
 Аз лично имам и тампони и 3-4 вида превръзки /начало, край, спец.случаи/И много се радвам че в България се появиха тампони "Тампакс",според мен най добрите , удобни и хигиенични!/имат апликатор/

# 11
  • Мнения: 10 673
Моята информация е, че не се препоръчват за постоянно ползване, защото "изсушават" влагалището. Много са хогроскопични.

# 12
  • DE
  • Мнения: 967
Един тампон не е трябва да се ползва повече от 8 часа.(говоря за ОБ)
Между двата тампона трябва да се направи почивка от 2-4 часа.
Иначе можете да си докарате Токсично Шоков Синдром.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 779
Какво е токсично шоков синдром?

# 14
  • Мнения: 1 733
Какво е токсично шоков синдром?
newsm78

# 15
Вече използвам тампони в много редки случаи. Преди година ходиш два дни само с тампони и получиш някакво възпаление. Беше много гадно, не можеш да седна, не можех да спя. Боляха ме много яйчниците.

# 16
  • Cофия
  • Мнения: 1 212

вдигаш висока температура, отпадаш, симптомите са като при грип. получава се от това, че организма не понася тампона

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 779
Не знам, не ми се е случвало такова нещо, дай боже да не се и случи де. Знам само, че ако ми се наложи да сложа превръзка(,защото примерно нямам тампон под ръка) ми е все едно съм с памперс.  Rolling Eyes

# 18
Благодаря ви момичета,но аз нямам никакъв проблем от това че вече толкова години ползвам сомо тампони Thinking.Превръзки въобще не ползвам. newsm78

# 19
  • Мнения: 1 800
Използвам тампони от 7-8 години и досега никога не съм имала проблем. Просто се сменят редовно, както и превръзките, дава се почивка от време на време и това е. Досега не съм чула да са вредни, нито имам познати, които да се оплакват.

# 20
  • Мнения: 208
Има правила на ползването,ето там пишат, че не се използват постоянно ,а при необходимост:плаж,сауна,спортуване, дискотека....По принцип сериозни фирми имат листовка в кутийката,къде много подробно се описва ....не само как се слага ,но и показания и противопоказания.Погледнете, има огромен "списък" защо не се използват постоянно.
 Аз лично имам и тампони и 3-4 вида превръзки /начало, край, спец.случаи/И много се радвам че в България се появиха тампони "Тампакс",според мен най добрите , удобни и хигиенични!/имат апликатор/
Глупости. Под "правила на ползването" сигурно имаш предвид упътването - в момента пред мен имам 2 - едно от ОБ и едно на Тампакс. Не пише,че не може да се ползват постоянно. От къде ги четеш тези волни съчинения  Laughing ?

# 21
  • Мнения: 5 001
Използвам тампони от 7-8 години и досега никога не съм имала проблем. Просто се сменят редовно, както и превръзките, дава се почивка от време на време и това е. Досега не съм чула да са вредни, нито имам познати, които да се оплакват.

Peace И аз съм така.Единственото нещо което е важно да се спазва е,че трябва да се сменят през 2 часа за да няма(да не се развиват) вредни бактерии.Консултирала съм се с гинеколог.

# 22
  • Мнения: 1 227
Ползвам само тампони и нямам никакви проблеми. Не съм чувала да са вредни, но определено за мен са по-удобни

# 23
  • Мнения: 199
JAIME,всичко което съм написала горе ,го измислих на момента!!!!!!!!Ето така просто, защото няма какво да правя!А понеже съм доктор,не съм гинеколог, но все пак имам висше медицинско,имам откъде да чета ...цитат"тези волни съчинения".

# 24
  • Мнения: 208
JAIME,всичко което съм написала горе ,го измислих на момента!!!!!!!!Ето така просто, защото няма какво да правя!А понеже съм доктор,не съм гинеколог, но все пак имам висше медицинско,имам откъде да чета ...цитат"тези волни съчинения".

Казваш,че го пишело в упътването - на коя марка тампони четеш в упътването? Веднага ще си купя една кутия от любопитство и за да се образовам малко  Peace

# 25
benson10 какво имаш предвид под"дава се почивка"?Ти казваш,че от 7-8 г ползваш само тампони ли newsm78,тоест като мен?Аз също нямам да чукна на дърво никакви оплаквания,но реших да се пообразовам като ви попитам и вас GrinningАз вече ако си сложа превръзка защото нямам тампон  Crazy се чувствам ужасно,както charmz казва все едно съм с памперс Wink Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 1 654
Не е препоръчително. Употребата им може да доведе до токсичен шок, независимо от това колко дълго преди това си ги ползвал-т.е. няма застраховка че като не ти се е случило преди, не е възможно. Причината са стафилококите и по-точно отделяния от тях токсин, който причинява шока/сепсиса/. Когато съм на море и ми се наложи ползвам, но за не повече от 2 часа. При това тампонът не се сменя в тоалетната на плажното ресторантче. Тампонът е идеална среда за развитието на бактериите и като се има предвид че те се удвояват на всеки 20 мин...Това са фактите, всеки решава. Когато си информиран за правилната "експлоатация" Laughing вс ще е ок. Микробиолог съм по професия и призвание Crazy

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 19:05 от liebesbaer

# 27
Без тампон особено първия ден съм за никъде.Само с дамска превръзка даже не отивам до кварталния магазин. Naughty

# 28
  • Мнения: 1 282
И аз ползвам само тампони от 2 години някъде, нямала съм проблем и дано да нямам. За мен са много по -удобни. Знам, че не е добре да се държат повече от 3 часа и ги сменям. В упътванията не съм срещала да се споменава, че са вредни, сега в тази тема за първи път го чувам дори.
Ако са толкова вредни защо тогава изобщо се произвеждат ???? newsm78

# 29
  • Мнения: 3 622
Ползвам само тампони и нямам никакви проблеми. Не съм чувала да са вредни, но определено за мен са по-удобни
Peace

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 779
И аз ползвам само тампони от 2 години някъде, нямала съм проблем и дано да нямам. За мен са много по -удобни. Знам, че не е добре да се държат повече от 3 часа и ги сменям. В упътванията не съм срещала да се споменава, че са вредни, сега в тази тема за първи път го чувам дори.
Ако са толкова вредни защо тогава изобщо се произвеждат ???? newsm78

Защо продават цигари?  Whistling

# 31
  • Мнения: 1 282
И аз ползвам само тампони от 2 години някъде, нямала съм проблем и дано да нямам. За мен са много по -удобни. Знам, че не е добре да се държат повече от 3 часа и ги сменям. В упътванията не съм срещала да се споменава, че са вредни, сега в тази тема за първи път го чувам дори.
Ако са толкова вредни защо тогава изобщо се произвеждат ???? newsm78

Защо продават цигари?  Whistling
hahaha Добър отговор!

# 32
  • Мнения: 6 624
Рядко ползвам тампони.

# 33
  • Мнения: 7 186
Няма никакъв проблем с тампоните. Ако се сменят на 2- 3 часа и се спазва нужната хигина при поставянето, всичко е ОК.

# 34
  • Мнения: 18 542
Предпочитам, това което изтича по време на цикъл, да излезе навън колкото се може по-скоро и да не се задържа изкуствено. И преди раждането не бях почитател на тампоните, но след проблемите със задържана кръв, които имах не искам да рискувам.
При мен задръжките са психологични и не мога да търпя тампони. Днес ми се наложи да сложа, тъй като нямах превръзка...едвам изтраях докато ми се предостави възможност да го махна.
Не знам дали е вредно, но определено този продукт ползвам само при крайна необходимост.

# 35
  • Мнения: 3 036
Тампони използвам само при краен случай,когато е наложително - тоалет,плаж,и т. н.
Не се чувствам комфортно с тях, неудобни са ми.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Тампоните за мен са голямо удобство при всяко излизане навън,работа,с детето,за спорт(е от няколко месеца не ползвам  Embarassed)При моя по обилен мензис се презастраховам на вън,щото съм имала "издънки" Embarassed
Но ако съм си вкъщи не слагам,оставам само с превръзка.Знам ,че не е много хубаво постоянно с тампон нощем задължително трябва да се спи без тампон.Веднъж имах такова приключение с чуденка на сутринта извадих ли го или ...???  newsm78 newsm78  hahaha hahaha
Сега ми е смешно,ама тогава така се бях шашнала чак на АГ ходих да провери,че .... Embarassed Embarassed

# 37
  • Мнения: 1 069
Използвам главно превръзки, тампони само, ако се налага да обуя панталон или на плаж.
Радвам се, че много от момичетата не са имали проблеми с непрестанната употреба на тампони, но СТШ е много опасен за здравето и застрашава живота.
А да питам- как ги сменяте на 3часа през нощта, сами ли се будите или си навивате часовник? Wink

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 22:22 от valieta

# 38
  • Мнения: 3 641
През деня използвам само тампони/чувствамс  е добре. През ноща слагам  превръзки, но никак не ми е удобнои само се въртя и не мога да спя ooooh!

# 39
  • Мнения: 2 498
И аз използвам само тампони-сменям ги през 3-4 часа....

# 40
  • Мнения: 7 723
Ползвам само тампони.
От години наред.... Grinning
Не знам дали стерилните тампони,
или целулозата, която спарянгясва
разни части на тялото е по- вредна.... newsm78

# 41
Добре,убедихте ме.Ще взема да ползвам и аз  пак превръзки,НО тъй като от 7,5г не съм ползвала и незнам какви да си купя помагайте Embarassed

# 42
  • Мнения: 7 723
Добре,убедихте ме.Ще взема да ползвам и аз  пак превръзки,НО тъй като от 7,5г не съм ползвала и незнам какви да си купя помагайте Embarassed
С крилца Wink Laughing

# 43
  • Мнения: 1 069
Ползвам само тампони.
От години наред.... Grinning
Не знам дали стерилните тампони,
или целулозата, която спарянгясва
разни части на тялото е по- вредна.... newsm78
Ако нещо в превръзките спарянгясва, това най- малко е целулозата.
А и без превръзка, но с бельо от изкуствена материя можеш прекрасно да се спарангясаш, поне според мен.

# 44
  • Мнения: 7 723
Ползвам само тампони.
От години наред.... Grinning
Не знам дали стерилните тампони,
или целулозата, която спарянгясва
разни части на тялото е по- вредна.... newsm78
Ако нещо в превръзките спарянгясва, това най- малко е целулозата.
А и без превръзка, но с бельо от изкуствена материя можеш прекрасно да се спарангясаш, поне според мен.
Не, и ако нямаш течове Grinning

Моите спомени от употребата на превръзки
са откакто имаше един единствен вид такива
и те трудно се намираха ooooh!
Представляваха едно дълго парче,
което се слагаше на гащите
и след две крачки вътрешността му се събираше
по средата и за почваш да усещаш
неприятно затопляне по вътрешната
част на бедрата си....
....на шестата крачка вече започваш да ходиш
"на ключ", защото т.нар. дамска превръзка
започваше да се приплъзва на зад
и застрашително да ти се катери към гърба ooooh!
...в тоа.етната беше по- лесно да си я извадиш
от врата, от колкото от гащите ooooh!

После се появиха едни по- модерни,
с гумена мреща отгоре, която уж влагоизолираше Sick

Не, благодаря!  Stop
Няма сила, която да ме накара да сложа
такова чудо на технологията пак мужду краката си,
при съществуването на тампоните Naughty

# 45
  • Мнения: 1 069
Можеш да се ъпдейтнеш по въпроса за превръзките в някоя аптека и, уверявам те, ще ти бъде от полза.
А на въпроса ми за ставането нощем какъв ти е отговора?

# 46
  • Мнения: 7 723
Можеш да се ъпдейтнеш по въпроса за превръзките в някоя аптека и, уверявам те, ще ти бъде от полза.
А на въпроса ми за ставането нощем какъв ти е отговора?
Не ставам нощем.
Въпроса ти ми предизвика още спомени.... Whistling
Спомних си как не можех да се отпусна да спя спокойно,
да не би случайно да се обърна в съня си по гръб,
защото тогава ставаше страшно- всичко изтичаше право на чаршафа.... ooooh!
....(не че от спането на една страна не изтичаше отстрани, де) Simple Smile
А ти как успяваш да спиш цяла нощ?
Да не спиш права? Или за по- сигурно- на челна стойка? Thinking


п.п- а за аптеката......непременно ще се ъпдейтна Hug

# 47
  • Мнения: 6 167
Никога не съм използвала тампони.
Мисля си, че това е една от причините да не съм имала никакви инфламации, течения и пр. ежедневности за много жени. Може и да не съм права, разбира се, но някак си съм убедена за себе си.  Не държа нищо до 'спрарянгясване" също така Laughing

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 779
И аз като Руска нямам убеждаване, че тия памперси са по-добър вариант. От гледна точка на удобство го казвам. Не ставам нощем да си сменям тампона, спя си като бебе, а едно време ставах да сменям превръзки, да се пера и какво ли още не. Ще си взема бележка от всичко, което казахте за тампоните обаче, не ги знаех тия опасности и сега ще бъда по-внимателна. Благодаря за инфото.   bouquet

# 49
  • Мнения: 1 069
Спя си цяла нощ като буболечка. Имам една малка тайна във връзка с омазването, но ще ти я споделя друг път.
А ти, ако не минеш на превръзки, поне си навивай часовника през 3 часа да те буди, защото иначе рискуваш, нещо много по- лошо и от най- голямото омазване, да те сполети!

# 50
  • Мнения: 7 723
Спя си цяла нощ като буболечка. Имам една малка тайна във връзка с омазването, но ще ти я споделя друг път.
А ти, ако не минеш на превръзки, поне си навивай часовника през 3 часа да те буди, защото иначе рискуваш, нещо много по- лошо и от най- голямото омазване, да те сполети!
newsm78

Сега остава да споделиш и великата си тайна.... Whistling

# 51
  • Мнения: 10 758
Ползвала съм няколко пъти тампони.Е няма сила на света, която да ме накара да си сложа такова чудо в тутурутката.Освен това получавах и обриви.
Не, благодаря.
Ползвам само превръзки.Не протичам, не прокапвам, нищо не излиза от тях.Удобно ми е.Спокойно ми е.Знам, че бълвоча дето излиза не се задържа вътре.
Руске, от превръзките от едно време, не е останало нищо.Сегашните са страхотни.
През нощта и на челна стойка да застана, пак няма да изтече нищо.

# 52
  • Мнения: 7 723
.....Сегашните са страхотни.
През нощта и на челна стойка да застана, пак няма да изтече нищо.
А, това е сигурно! Joy

# 53
  • Мнения: 10 758
.....Сегашните са страхотни.
През нощта и на челна стойка да застана, пак няма да изтече нищо.
А, това е сигурно! Joy
Знаеш за кво ти говоря, не ми се прави Whistling

и аз имах гадни спомени от едновремешните превръзки, но сегашните нямат нищо общо с онези.

# 54
  • Мнения: 83
не мога да ползвам само тампони,не се чувствам много комфортно с тях,
но да са вредни за първи път чувам  newsm78

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 779
Доживях да участвам в спор 'тампони срещу превръзки'.  ooooh!  hahaha Нещо отбора на тампоните е много 'лабав обаче.  Crazy Я по-сериозно тампониерките(почти като тамплиерките)!  Joy

# 56
  • Мнения: 10 758
Доживях да участвам в спор 'тампони срещу превръзки'.  ooooh!  hahaha Нещо отбора на тампоните е много 'лабав обаче.  Crazy Я по-сериозно тампониерките(почти като тамплиерките)!  Joy
Joy Joy Joy

# 57
  • Мнения: 7 723
Доживях да участвам в спор 'тампони срещу превръзки'.  ooooh!  hahaha Нещо отбора на тампоните е много 'лабав обаче.  Crazy Я по-сериозно тампониерките(почти като тамплиерките)!  Joy
Може да сме малко, ма сме по- силни Hug

Не мога да ги разбера, честно! ooooh!
Мчи то мирише, бре! Sick

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 779
Доживях да участвам в спор 'тампони срещу превръзки'.  ooooh!  hahaha Нещо отбора на тампоните е много 'лабав обаче.  Crazy Я по-сериозно тампониерките(почти като тамплиерките)!  Joy
Може да сме малко, ма сме по- силни Hug

Не мога да ги разбера, честно! ooooh!
Мчи то мирише, бре! Sick

И особено ако сме толкова подвижни и се чекнем колкото тоя твоя Дядо Коледа.. превръзки лиии.. 'бегай, че пръскам!' ще стане работата  Joy Joy Joy

# 59
  • Мнения: 10 758
Доживях да участвам в спор 'тампони срещу превръзки'.  ooooh!  hahaha Нещо отбора на тампоните е много 'лабав обаче.  Crazy Я по-сериозно тампониерките(почти като тамплиерките)!  Joy
Може да сме малко, ма сме по- силни Hug

Не мога да ги разбера, честно! ooooh!
Мчи то мирише, бре! Sick
И гъза ти мирише, ама си го носиш Mr. Green

Колкото мирише с тампоните, толкова и с превръзките.

# 60
  • Мнения: 10 758
И особено ако сме толкова подвижни и се чекнем колкото тоя твоя Дядо Коледа.. превръзки лиии.. 'бегай, че пръскам!' ще стане работата  Joy Joy Joy
Чекнала съм се и повече от дядото в Рускиния подпис.Не съм оцапала никой Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 282
Абе на тия превръзки не ми харесва и тва че, че цялата се обривам от тях, точно защото се запарвам.  ooooh! Гадна работа ви казвам.  Sick

# 62
  • Мнения: 7 723
Пак се сетих нещо........отдавна беше...... Crazy
Излизам на втора среща с едно гадже... Crazy
То идва да ме вземе с новата си кола,
а аз- във втори ден ooooh!
Седях от нас до заведението под напрежение,
на една кълка, щото постоянно си представях как всичко ще изтече
и ще оставя вечен спомен на предната седалка.... Joy

А кво ще кажеш за класическото-
на плаж с къси панталонки? Whistling Joy

# 63
  • Мнения: 7 723
Доживях да участвам в спор 'тампони срещу превръзки'.  ooooh!  hahaha Нещо отбора на тампоните е много 'лабав обаче.  Crazy Я по-сериозно тампониерките(почти като тамплиерките)!  Joy
Може да сме малко, ма сме по- силни Hug

Не мога да ги разбера, честно! ooooh!
Мчи то мирише, бре! Sick
И гъза ти мирише, ама си го носиш Mr. Green

Колкото мирише с тампоните, толкова и с превръзките.
Моя гъз не мирише! Whistling Мия си го! Crossing Arms

Аре, стига, бре! ooooh! Като видя в някое кошче
в обществена тоалетна дамска превръзка
и ми се качват всички вътрешности в гърлото Sick
Друго си е с тампони-
пус в кенефа- хигиенична работа Whistling

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 00:29 от Руска

# 64
  • Мнения: 10 758
Абе на тия превръзки не ми харесва и тва че, че цялата се обривам от тях, точно защото се запарвам.  ooooh! Гадна работа ви казвам.  Sick
А аз пък се обривам от тампоните newsm78

# 65
  • Мнения: 10 758
Пак се сетих нещо........отдавна беше...... Crazy

Точно така....отдавна.
Сега обаче е друго нещо.

# 66
  • Мнения: 1 282
Руске, всички сме имали такива моменти. На мен ми беше най - кофти като съм на даскало. Леле, колко ме беше страх да не остане някое петно по стола.
Имам лош спомен. Сега се сетих. Пътувах към Варна за кандидат-студентски изпит. Като пристигнах там тичах до тоалетната, защото цялата бях в кръв. Сменях си дънките.  Толкова бях омазана ....до коленете. Това беше най- гадното ми изживяване. Толкова ме досрамя....
Абе на тия превръзки не ми харесва и тва че, че цялата се обривам от тях, точно защото се запарвам.  ooooh! Гадна работа ви казвам.  Sick
А аз пък се обривам от тампоните newsm78
  #Crazy Ай стига,бе! Възможно е...

# 67
  • Мнения: 10 758
Моя гъз не мирише! Whistling Мия си го! Crossing Arms


Гъза си е гъз, колкото и да го миеш, той си мирише Joy

# 68
  • Мнения: 7 723
 
Абе на тия превръзки не ми харесва и тва че, че цялата се обривам от тях, точно защото се запарвам.  ooooh! Гадна работа ви казвам.  Sick
А аз пък се обривам от тампоните newsm78
Щото си дефектна Whistling

# 69
  • Мнения: 1 282
Моя гъз не мирише! Whistling Мия си го! Crossing Arms


Гъза си е гъз, колкото и да го миеш, той си мирише Joy
Тук не съм съгласна!

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 779
Абе на тия превръзки не ми харесва и тва че, че цялата се обривам от тях, точно защото се запарвам.  ooooh! Гадна работа ви казвам.  Sick
А аз пък се обривам от тампоните newsm78

И аз се обривах от превръзките.  #Cussing out
Тая тема стана ' Аз много обичам да ползвам превръзки. Ползвам превръзки по три пъти на ден!!!'  Sick

# 71
  • Мнения: 7 723
Пак се сетих нещо........отдавна беше...... Crazy

Точно така....отдавна.
Сега обаче е друго нещо.
Да, бе! Сигурно! Whistling
Сега сигурно няма да усещам онова гадно затопляне и изливане, така ли? Thinking

# 72
  • Мнения: 10 758



Тая тема стана ' Аз много обичам да ползвам превръзки. Ползвам превръзки по три пъти на ден!!!'  Sick
Взе ми думата от устата Joy

# 73
  • Мнения: 10 758
Пак се сетих нещо........отдавна беше...... Crazy

Точно така....отдавна.
Сега обаче е друго нещо.
Да, бе! Сигурно! Whistling
Сега сигурно няма да усещам онова гадно затопляне и изливане, така ли? Thinking
Peace

# 74
  • Мнения: 7 723



Тая тема стана ' Аз много обичам да ползвам превръзки. Ползвам превръзки по три пъти на ден!!!'  Sick
Взе ми думата от устата Joy
Пък аз ползвам тампони през три часа на ден....... Whistling Joy

# 75
  • Мнения: 7 723



Тая тема стана ' Аз много обичам да ползвам превръзки. Ползвам превръзки по три пъти на ден!!!'  Sick
Взе ми думата от устата Joy
........клавиатурата Whistling

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 779



Тая тема стана ' Аз много обичам да ползвам превръзки. Ползвам превръзки по три пъти на ден!!!'  Sick
Взе ми думата от устата Joy
Пък аз ползвам тампони през три часа на ден....... Whistling Joy

Ти друга работа нямаш ли сии  Whistling Тампони ще ми слага  Stop Я давай както майката природа е отредила .. ник'ви пръчки и подложки!

# 77
  • Мнения: 7 723
Остави се! Whistling
Ама на това да учим и децата си.......... ooooh! Laughing

# 78
  • Мнения: 5 001
Аз от превръзки пък се протривам всеки път когато се опитвам да си сложа.....От скъпите от не скъпите марки....все тая.С тампон ми е най-добре...........

# 79
  • Мнения: 2 149
Определено съм ЗА тампоните.
Особео лятно време, когато навън е топло, и представете си кръв, която има досег с топъл въздух ooooh!
От превръзките се протривам, запарвам, все съм мръсна и просто не ми е удобно с тях.
А, и ми е много смешно, когато жена, която води полов живот и може да си поставя тампони отие на море и 4-5-7 дни виси на сухо, само защото не можела да си пъхне това нещо  Wink

# 80
  • Мнения: 1 069
И на мен не ми е най- любимото да съм в мензис и да се разправям с превръзки, но поне от тях не се умира! Сменяш на 2-3 часа, а и като си добре епилирана, с една мокра кърпичка и си ОК. Мисля да ги изтърпя по 5 дена в месеца и да не правя световен проблем от това Hug.

# 81
  • Мнения: 1 209
според няколкото АГ , които съм посещавала, тампоните са абсолютно вредни. въпреки това и на мен понякога ми се слу4ва да ползвам.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 672
От лекар знам, че не е препоръчително използването само на тампони.

# 83
  • Мнения: 307
Ползвам само тампони от 6 години. Не са ми навредили.

# 84
  • Мнения: 4 621
Аз също ползвам само тампони Peace

# 85
  • Мнения: 337
Нямам време да чета всичко но аз знам, че тампоните са вредни, защото кръвта не изтича свободно, понякого може да се върне навътре в организма, получават се съсиреци и от там каквото стане, на всеки различно

# 86
  • София
  • Мнения: 4 772
На мен ми бяха обяснили, че първите два дни не е препоръчително да се използват тампони, а след това вече няма проблем. Доскоро ползвах само тампони, спях си с тях и никакви проблеми не съм имала. Вече използвам и превръзки, малко ми е некомфортно с тях ама...  Sick

# 87
  • Мнения: 2 149
Не е въпроса а се прави световен проблем.
Аз съм слушала за някакви измислици, че от тампоните може да се разболееш и т.н., но споре мен всяка жена си преценява за себе си как да процедира в такива моменти. За мен е важно да не усещам как ми тече, защото чувството като станеш от стола и да се намокряш ме подлудява.
Най-добре е вечер да си слага човек по една нощна превръзка и сутрин след тоалета пак да си минава на тампони.

# 88
Ок дайте име и модели на  превръзки  ooooh!

# 89
  • Мнения: 18 542
Libresse Invisible ultra thin
дебелина на превръзката 3мм с памучно покритие (не пластмасова мрежичка), с крилца  Laughing

# 90
  • Мнения: 274
През деня - тампони. През нощта - превръзки от най-дебелите и дългите. Не за другото, ами и аз знам, че не бива тампонът да престоява повече от 2-3 часа в теб. Пък като чуя някоя да казва "Не са ми удобни", ме напушва на смях...не е виновен тампонът, а ръката, която не може да го постави добре. Правилно поставен, не се усеща изобщо. И съм ЗА "Тампакс". Апликаторът е много удобен. Peace

# 91
  • Мнения: 2 149
Абе като каже някоя, че не може да си пъхне тампон все си мисля какво си пъха изобщо Simple Smile

# 92
  • Мнения: 274
Абе като каже някоя, че не може да си пъхне тампон все си мисля какво си пъха изобщо Simple Smile

 newsm62 newsm10

# 93
  • Мнения: 18 542
Абе като каже някоя, че не може да си пъхне тампон все си мисля какво си пъха изобщо Simple Smile
Извинявай, ама това беше егати глупоста, ще ме прощаваш...

# 94
  • Мнения: 208
И на мен не ми е най- любимото да съм в мензис и да се разправям с превръзки, но поне от тях не се умира! Сменяш на 2-3 часа, а и като си добре епилирана, с една мокра кърпичка и си ОК. Мисля да ги изтърпя по 5 дена в месеца и да не правя световен проблем от това Hug.
Момичета, защо преди да говорите не се образовате малко? СТШ е изключително рядко заболяване - получава се и при жени и при мъже - като се случва и при жени ползващи дамски превръзки - значи и от тях все пак се умира  Wink

Нямам време да чета всичко но аз знам, че тампоните са вредни, защото кръвта не изтича свободно, понякого може да се върне навътре в организма, получават се съсиреци и от там каквото стане, на всеки различно
Съсиреците не се получват от тампона  ooooh!

И последно - на който не му е удобно с тампон да е наясно,че просто не го поставя правилно. Поставен правилно тампонът въобще не се усеща - сякаш нямаш нищо в себе си и не си в цикъл  Peace Превръзките са супер нехигиенични, защото кръвта започва много бързо да се разлага - от топлината на тялото и досега с въздуха - от там кофти миризма  + развитие на бактерии = благоприятна среда за инфекции.

# 95
  • Мнения: 18 542
Да обобщя, ако ми позволите: и превръзките и тампоните имат предимства и недостатъци. Вяка жена сама си преценява кое от двете и при какви ситуации да ползва или да не ползва. Забележки и подигравки относно кой какво къде си пъха са напълно излишни както и спор, кой от двата продукта е по-добър.
 Peace

# 96
  • Мнения: 8 917
От години използвам само тампони.

# 97
  • Мнения: 649
zdraveite!!! az polzvam samo prevrazki za6toto znam 4e tamponite sa super vredni. te zadarjat mrasnata krav i taka se polu4avat vazpalenia, moje da ne e vednaga no sam 4uvala 4e se polu4avat posledstvia ot tiah pri redovna upotreba. Mami nedeite gi polzva samo tiah, znam 4e dosta ot jenite kato men stradat ot silen zikal i si mislim kakvi li ne varianti da ne se pritesniavame da se omajem. az si me4taja da izmisliat variant jenata kato e po vreme na zikal da ne hodi na rabota da ne se pritesniava nito ot mazvane nito ot bolkite, i togava niama da ni pre4i da polzvame samo prevrazki

# 98
  • Мнения: X
Един тампон не е трябва да се ползва повече от 8 часа.(говоря за ОБ)
Между двата тампона трябва да се направи почивка от 2-4 часа.
Иначе можете да си докарате Токсично Шоков Синдром.

Лелее,аз тогава всеки път трябва да изпадам в шок Shocked
Ама тия превръзки,особено "копринените" никак не ми допадат и ми създават други неудобства newsm78

# 99
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
По принцип ползвам превръзки. Задължително памучни и най-често с крилца. Доволна съм от тези на Либрес. Тампони слагам само през първата и втората вечер от цикъла, защото се е случвало да прелея по някое време, докато спя, или ако се очертава да нямам достъп до WC над 2 часа.

# 100
zdraveite!!! az polzvam samo prevrazki za6toto znam 4e tamponite sa super vredni. te zadarjat mrasnata krav i taka se polu4avat vazpalenia, moje da ne e vednaga no sam 4uvala 4e se polu4avat posledstvia ot tiah pri redovna upotreba. Mami nedeite gi polzva samo tiah, znam 4e dosta ot jenite kato men stradat ot silen zikal i si mislim kakvi li ne varianti da ne se pritesniavame da se omajem. az si me4taja da izmisliat variant jenata kato e po vreme na zikal da ne hodi na rabota da ne se pritesniava nito ot mazvane nito ot bolkite, i togava niama da ni pre4i da polzvame samo prevrazki
Ей това като го чуя за мръсната кръв и направо  ooooh! Обяснете ми - какво ви кара да смятате,че тази кръв е мръсна? Това е просто кръв.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 826
През първите 2 дни , когато ми тече като река използвам превръзки.Към края на цикъла слагам тампони , защото така или иначе на превръзката има 2-3 капки и само ми цапа.Не подкрепям обаче ползването на тампони постоянно.Не мога и да си представя да спа с тампон и никога не съм го правила.Не съдя никой , всеки да си прави каквото си иска... Laughing
За себе си аз съм избрала този вариант.
А когато видя кървава превръзка в кош , не намразвам превръзките , а се възмущавам на жените които си ги хвърлят така свободно . Sick
Аз винаги си увивам превръзката в тоалетна хартия и в хартиийката на новата , за да не стават всички свидетели на доматения ми сок  JoyHeart Eyes  Така правя и с тампоните ,никога не съм ги пускала в WC ....ами ако водата не е толкова силна да го "глътне " к`во прайм ? Mr. Green Търсим кофи да изливаме води или следващия посетил тоалетната ти вижда магариите ? А не, мерси.То това е по-гнусно и от гола превръзка в кош...айде със здраве.... Peace

# 102
Ползвам повече тампони , но си правя "почивки " с превръзки.Вечер ползвам само превръзки. Мога да кажа че откакто открих тампоните ( вече десетина години ) съм по-доволна от живота в онези дни.

# 103
  • Мнения: 189
Ползвам тампони, превръзка слагам само нощем.

Не съм имала проблеми, а и ми е много по-удобно.

# 104
  • Мнения: 290
Ползвам превръзки. В началото на цикъла - обикновени(лайт), а в края - ежедневни (не ми е обилен). само в краен случай слагам тампони, щото при редовно използване правя кисти ooooh!

# 105
  • Мнения: 307
Кисти на кое?От тампоните?

# 106
  • Мнения: 3 695
и аз ползвам основно тампони само нощем слагам превръзки защото не било хубаво само с тампони. Имах гинекологична операция след която почти месец ми течеше кръв и лекарите ми забраниха да слагам тампони, едва издържах добре че си бях в къщи. Голям проблем са ми тези превръзки  не мога да свикна с тях и това е.

# 107
  • Мнения: 17 546
Ползвам само тампони, защото имам непоносимост към всички видове материи на превръзките. Имам алергия към синтетика и в бельото и нямам избор Confused

# 108
  • Мнения: 1 043
е аз да ви подразня се включвам  Mr. Green
 преди две години когато ми беше последният цикал ползвах тампони и аз или памучни превръзки еднодневки понякога слагам / тези с копринени мрежички незнам как може да се слагат на такова нежно място - аз се чувствам като с телена четка на дупето като съм ги пробвала/  Peace
сега съм още майка кърмачка на година и два месеца е дъщеря ми и съм още на сухо  Mr. Green

# 109
  • Мнения: 649
The One права си до една степен, на това имам предвид:Става  въпрос за токсичния шок синдром, познат като TSS в англо-саксонската литература. Това е едно много нетипично, застрашаващо живота състояние, което се индуцира от отровни, произведени от бактерии субстанции ( токсини ) , попаднали в кръвния ток. Може да се причини от Staphylococcus Aureus, някои видове стрептококи - STSS и т.н.
Основен механизъм за предизвикване на това състояние е използването на суперабсорбционни тампони при менструация!!! Както сами се досещате тези бактерии са част от нормалната човешка флора, тоест ги има в милиони около половите органи при жените, респективно и мъжете, независимо от редовната хигиена! В едно състояние каквото е менструацията, голяма част от кръвоносните съдове на ендометриума ( най-вътрешния слой на матката ) са разкъсани!!! Слагайки тампон, част от тези бактерии могат да попаднат в него и да започнат своя цикъл на размножаване!!! Така се отделят и тези токсини, които навлизат в разранените съдове и предизвикват токсичния шок синдром!

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 779
The One права си до една степен, на това имам предвид:Става  въпрос за токсичния шок синдром, познат като TSS в англо-саксонската литература. Това е едно много нетипично, застрашаващо живота състояние, което се индуцира от отровни, произведени от бактерии субстанции ( токсини ) , попаднали в кръвния ток. Може да се причини от Staphylococcus Aureus, някои видове стрептококи - STSS и т.н.
Основен механизъм за предизвикване на това състояние е използването на суперабсорбционни тампони при менструация!!! Както сами се досещате тези бактерии са част от нормалната човешка флора, тоест ги има в милиони около половите органи при жените, респективно и мъжете, независимо от редовната хигиена! В едно състояние каквото е менструацията, голяма част от кръвоносните съдове на ендометриума ( най-вътрешния слой на матката ) са разкъсани!!! Слагайки тампон, част от тези бактерии могат да попаднат в него и да започнат своя цикъл на размножаване!!! Така се отделят и тези токсини, които навлизат в разранените съдове и предизвикват токсичния шок синдром!


Ее най-накрая някой да обясни позицията си като хората! Евала.  Peace
Който ще се изказва против употребата на тампони, защото 'еди какво си', нека поне го прави по горния начин, а не чул-недочул и да каже веднага.

# 111
  • Мнения: 17 546
The One права си до една степен, на това имам предвид:Става  въпрос за токсичния шок синдром, познат като TSS в англо-саксонската литература. Това е едно много нетипично, застрашаващо живота състояние, което се индуцира от отровни, произведени от бактерии субстанции ( токсини ) , попаднали в кръвния ток. Може да се причини от Staphylococcus Aureus, някои видове стрептококи - STSS и т.н.
Основен механизъм за предизвикване на това състояние е използването на суперабсорбционни тампони при менструация!!! Както сами се досещате тези бактерии са част от нормалната човешка флора, тоест ги има в милиони около половите органи при жените, респективно и мъжете, независимо от редовната хигиена! В едно състояние каквото е менструацията, голяма част от кръвоносните съдове на ендометриума ( най-вътрешния слой на матката ) са разкъсани!!! Слагайки тампон, част от тези бактерии могат да попаднат в него и да започнат своя цикъл на размножаване!!! Така се отделят и тези токсини, които навлизат в разранените съдове и предизвикват токсичния шок синдром!

Това е абсолютно вярно! Peace Затова се препоръчва тампона да се сменя на 2 часа максимум.

# 112
  • Мнения: 6 167
Менструалната кръв не е  "просто кръв".
Тя е отпадъчен продукт. Всеки , който е присъствал поне в часовете по биология знае, откъде идва и защо изобщо тече. Менстуралната кръв е идеална хранителна среда за антигени. Разбира се, понятие 'мръсно' - ' чисто' не е много коректно.
Добре е кръвта да изтича. Дали една жена ще си смени превръзката на 8 часа, или тампона на 8 часа няма кой знае какво значение -това е  лоша хигиена. Хигиена трябва да се поддържа на максимум 3 часа, независимо от интензивността на течението.

# 113
  • Мнения: 17 546
Менструалната кръв не е  "просто кръв".
Тя е отпадъчен продукт. Всеки , който е присъствал поне в часовете по биология знае, откъде идва и защо изобщо тече. Менстуралната кръв е идеална хранителна среда за антигени. Разбира се, понятие 'мръсно' - ' чисто' не е много коректно.
Добре е кръвта да изтича. Дали една жена ще си смени превръзката на 8 часа, или тампона на 8 часа няма кой знае какво значение -това е  лоша хигиена. Хигиена трябва да се поддържа на максимум 3 часа, независимо от интензивността на течението.
Ъ?! Shocked Сигурно точно в този час по биология не съм била или не съм слушала внимателно. newsm78

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 16:11 от DarkMoon

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 779
Менструалната кръв не е  "просто кръв".
Тя е отпадъчен продукт. Всеки , който е присъствал поне в часовете по биология знае, откъде идва и защо изобщо тече. Менстуралната кръв е идеална хранителна среда за антигени. Разбира се, понятие 'мръсно' - ' чисто' не е много коректно.
Добре е кръвта да изтича. Дали една жена ще си смени превръзката на 8 часа, или тампона на 8 часа няма кой знае какво значение -това е  лоша хигиена. Хигиена трябва да се поддържа на максимум 3 часа, независимо от интензивността на течението.
Ъ?! Shocked Сигурно точно в този час по биология не съм била или не съм слушала внимателно. newsm78

Точно отпадъчен продукт е. Айде сега всички заедно да се образоваме що е то менструация  Joy Joy Joy - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%8 … D1%86%D0%B8%D1%8F

# 115
  • Мнения: 7 723
Що няма анкета? newsm78

# 116
  • Мнения: 6 167
Не разбрах какво не ти е ясно - какво е антиген ли?
Може да го прочеташ и като ...болестотворен агент или каквото друго  искаш сборно понятие за 'вредно', 'чуждо', 'предизвикващо имунен отговор'. Чудех се как да го нарека, тъй като 'бактериален' не ми беше достатъчно.  Менстуралната 'кръв' по състав се различава от венозната и артериална кръв.
Това като отговор към The One, който/която казва, че менструалната кръв е кръв, като всяка друга.
Може да гугълизирате и 'клетъчен състав на маточна лигавица" , ' цервикална слуз".
При всички положения не вярвам в задържането на менстурална кръв повече от необходимото в организма. Ендометриозите са доказателство , че е вредно, а в някои случаи дори фатално за репродуктивната функция.

# 117
# 118
  • Мнения: 1 069
Момичета, защо преди да говорите не се образовате малко? СТШ е изключително рядко заболяване - получава се и при жени и при мъже - като се случва и при жени ползващи дамски превръзки - значи и от тях все пак се умира  Wink
Не се перчи толкова, ако обичаш! Ти по какво разбра колко съм образована?
Не съм споменавала, че употребата на тампони е единствения причинител на СТШ.
Но терминът най- често се свързва с неправилна употреба на тампони, а не превръзки.

# 119
  • Мнения: 10
ако имаш проблеми с бъбреците или цистит не се препоръчват тампони

# 120
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 082
Аз съм на 23 и от вече много години, мин 7години, използвам едновременно тампони и превръзки, като излизам някъде навън съм с тампони, а вкъщи винаги с превръзки,но от най-тънките,защото иначе откачам когато нещо ми се върти между краката и съм си решила проблема с ежедневните превръзки на дискрийт, но на мен цикълът ми не е толкова обилен. Именно защото съм чела за този токсичен шок винаги внимавам.

# 121
  • London,UK
  • Мнения: 52
Аз използвам тампони само в дните ,когато ми идва най-много и то най-вече когато излизам навън-път,работа,спорт и пр.През останалото време използвам превръзки!Тампоните са много удобни ,но смятам че не трябва да се прекалява с тяхната употреба! Peace

Общи условия

Активация на акаунт