тампони или.......

  • 6 503
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
Вече използвам тампони в много редки случаи. Преди година ходиш два дни само с тампони и получиш някакво възпаление. Беше много гадно, не можеш да седна, не можех да спя. Боляха ме много яйчниците.

# 16
  • Cофия
  • Мнения: 1 212

вдигаш висока температура, отпадаш, симптомите са като при грип. получава се от това, че организма не понася тампона

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 779
Не знам, не ми се е случвало такова нещо, дай боже да не се и случи де. Знам само, че ако ми се наложи да сложа превръзка(,защото примерно нямам тампон под ръка) ми е все едно съм с памперс.  Rolling Eyes

# 18
Благодаря ви момичета,но аз нямам никакъв проблем от това че вече толкова години ползвам сомо тампони Thinking.Превръзки въобще не ползвам. newsm78

# 19
  • Мнения: 1 800
Използвам тампони от 7-8 години и досега никога не съм имала проблем. Просто се сменят редовно, както и превръзките, дава се почивка от време на време и това е. Досега не съм чула да са вредни, нито имам познати, които да се оплакват.

# 20
  • Мнения: 208
Има правила на ползването,ето там пишат, че не се използват постоянно ,а при необходимост:плаж,сауна,спортуване, дискотека....По принцип сериозни фирми имат листовка в кутийката,къде много подробно се описва ....не само как се слага ,но и показания и противопоказания.Погледнете, има огромен "списък" защо не се използват постоянно.
 Аз лично имам и тампони и 3-4 вида превръзки /начало, край, спец.случаи/И много се радвам че в България се появиха тампони "Тампакс",според мен най добрите , удобни и хигиенични!/имат апликатор/
Глупости. Под "правила на ползването" сигурно имаш предвид упътването - в момента пред мен имам 2 - едно от ОБ и едно на Тампакс. Не пише,че не може да се ползват постоянно. От къде ги четеш тези волни съчинения  Laughing ?

# 21
  • Мнения: 5 001
Използвам тампони от 7-8 години и досега никога не съм имала проблем. Просто се сменят редовно, както и превръзките, дава се почивка от време на време и това е. Досега не съм чула да са вредни, нито имам познати, които да се оплакват.

Peace И аз съм така.Единственото нещо което е важно да се спазва е,че трябва да се сменят през 2 часа за да няма(да не се развиват) вредни бактерии.Консултирала съм се с гинеколог.

# 22
  • Мнения: 1 227
Ползвам само тампони и нямам никакви проблеми. Не съм чувала да са вредни, но определено за мен са по-удобни

# 23
  • Мнения: 199
JAIME,всичко което съм написала горе ,го измислих на момента!!!!!!!!Ето така просто, защото няма какво да правя!А понеже съм доктор,не съм гинеколог, но все пак имам висше медицинско,имам откъде да чета ...цитат"тези волни съчинения".

# 24
  • Мнения: 208
JAIME,всичко което съм написала горе ,го измислих на момента!!!!!!!!Ето така просто, защото няма какво да правя!А понеже съм доктор,не съм гинеколог, но все пак имам висше медицинско,имам откъде да чета ...цитат"тези волни съчинения".

Казваш,че го пишело в упътването - на коя марка тампони четеш в упътването? Веднага ще си купя една кутия от любопитство и за да се образовам малко  Peace

# 25
benson10 какво имаш предвид под"дава се почивка"?Ти казваш,че от 7-8 г ползваш само тампони ли newsm78,тоест като мен?Аз също нямам да чукна на дърво никакви оплаквания,но реших да се пообразовам като ви попитам и вас GrinningАз вече ако си сложа превръзка защото нямам тампон  Crazy се чувствам ужасно,както charmz казва все едно съм с памперс Wink Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 1 654
Не е препоръчително. Употребата им може да доведе до токсичен шок, независимо от това колко дълго преди това си ги ползвал-т.е. няма застраховка че като не ти се е случило преди, не е възможно. Причината са стафилококите и по-точно отделяния от тях токсин, който причинява шока/сепсиса/. Когато съм на море и ми се наложи ползвам, но за не повече от 2 часа. При това тампонът не се сменя в тоалетната на плажното ресторантче. Тампонът е идеална среда за развитието на бактериите и като се има предвид че те се удвояват на всеки 20 мин...Това са фактите, всеки решава. Когато си информиран за правилната "експлоатация" Laughing вс ще е ок. Микробиолог съм по професия и призвание Crazy

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 19:05 от liebesbaer

# 27
Без тампон особено първия ден съм за никъде.Само с дамска превръзка даже не отивам до кварталния магазин. Naughty

# 28
  • Мнения: 1 282
И аз ползвам само тампони от 2 години някъде, нямала съм проблем и дано да нямам. За мен са много по -удобни. Знам, че не е добре да се държат повече от 3 часа и ги сменям. В упътванията не съм срещала да се споменава, че са вредни, сега в тази тема за първи път го чувам дори.
Ако са толкова вредни защо тогава изобщо се произвеждат ???? newsm78

# 29
  • Мнения: 3 622
Ползвам само тампони и нямам никакви проблеми. Не съм чувала да са вредни, но определено за мен са по-удобни
Peace

Общи условия

Активация на акаунт