тампони или.......

  • 6 538
  • 121
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 274
През деня - тампони. През нощта - превръзки от най-дебелите и дългите. Не за другото, ами и аз знам, че не бива тампонът да престоява повече от 2-3 часа в теб. Пък като чуя някоя да казва "Не са ми удобни", ме напушва на смях...не е виновен тампонът, а ръката, която не може да го постави добре. Правилно поставен, не се усеща изобщо. И съм ЗА "Тампакс". Апликаторът е много удобен. Peace

# 91
  • Мнения: 2 149
Абе като каже някоя, че не може да си пъхне тампон все си мисля какво си пъха изобщо Simple Smile

# 92
  • Мнения: 274
Абе като каже някоя, че не може да си пъхне тампон все си мисля какво си пъха изобщо Simple Smile

 newsm62 newsm10

# 93
  • Мнения: 18 542
Абе като каже някоя, че не може да си пъхне тампон все си мисля какво си пъха изобщо Simple Smile
Извинявай, ама това беше егати глупоста, ще ме прощаваш...

# 94
  • Мнения: 208
И на мен не ми е най- любимото да съм в мензис и да се разправям с превръзки, но поне от тях не се умира! Сменяш на 2-3 часа, а и като си добре епилирана, с една мокра кърпичка и си ОК. Мисля да ги изтърпя по 5 дена в месеца и да не правя световен проблем от това Hug.
Момичета, защо преди да говорите не се образовате малко? СТШ е изключително рядко заболяване - получава се и при жени и при мъже - като се случва и при жени ползващи дамски превръзки - значи и от тях все пак се умира  Wink

Нямам време да чета всичко но аз знам, че тампоните са вредни, защото кръвта не изтича свободно, понякого може да се върне навътре в организма, получават се съсиреци и от там каквото стане, на всеки различно
Съсиреците не се получват от тампона  ooooh!

И последно - на който не му е удобно с тампон да е наясно,че просто не го поставя правилно. Поставен правилно тампонът въобще не се усеща - сякаш нямаш нищо в себе си и не си в цикъл  Peace Превръзките са супер нехигиенични, защото кръвта започва много бързо да се разлага - от топлината на тялото и досега с въздуха - от там кофти миризма  + развитие на бактерии = благоприятна среда за инфекции.

# 95
  • Мнения: 18 542
Да обобщя, ако ми позволите: и превръзките и тампоните имат предимства и недостатъци. Вяка жена сама си преценява кое от двете и при какви ситуации да ползва или да не ползва. Забележки и подигравки относно кой какво къде си пъха са напълно излишни както и спор, кой от двата продукта е по-добър.
 Peace

# 96
  • Мнения: 8 917
От години използвам само тампони.

# 97
  • Мнения: 649
zdraveite!!! az polzvam samo prevrazki za6toto znam 4e tamponite sa super vredni. te zadarjat mrasnata krav i taka se polu4avat vazpalenia, moje da ne e vednaga no sam 4uvala 4e se polu4avat posledstvia ot tiah pri redovna upotreba. Mami nedeite gi polzva samo tiah, znam 4e dosta ot jenite kato men stradat ot silen zikal i si mislim kakvi li ne varianti da ne se pritesniavame da se omajem. az si me4taja da izmisliat variant jenata kato e po vreme na zikal da ne hodi na rabota da ne se pritesniava nito ot mazvane nito ot bolkite, i togava niama da ni pre4i da polzvame samo prevrazki

# 98
  • Мнения: X
Един тампон не е трябва да се ползва повече от 8 часа.(говоря за ОБ)
Между двата тампона трябва да се направи почивка от 2-4 часа.
Иначе можете да си докарате Токсично Шоков Синдром.

Лелее,аз тогава всеки път трябва да изпадам в шок Shocked
Ама тия превръзки,особено "копринените" никак не ми допадат и ми създават други неудобства newsm78

# 99
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
По принцип ползвам превръзки. Задължително памучни и най-често с крилца. Доволна съм от тези на Либрес. Тампони слагам само през първата и втората вечер от цикъла, защото се е случвало да прелея по някое време, докато спя, или ако се очертава да нямам достъп до WC над 2 часа.

# 100
zdraveite!!! az polzvam samo prevrazki za6toto znam 4e tamponite sa super vredni. te zadarjat mrasnata krav i taka se polu4avat vazpalenia, moje da ne e vednaga no sam 4uvala 4e se polu4avat posledstvia ot tiah pri redovna upotreba. Mami nedeite gi polzva samo tiah, znam 4e dosta ot jenite kato men stradat ot silen zikal i si mislim kakvi li ne varianti da ne se pritesniavame da se omajem. az si me4taja da izmisliat variant jenata kato e po vreme na zikal da ne hodi na rabota da ne se pritesniava nito ot mazvane nito ot bolkite, i togava niama da ni pre4i da polzvame samo prevrazki
Ей това като го чуя за мръсната кръв и направо  ooooh! Обяснете ми - какво ви кара да смятате,че тази кръв е мръсна? Това е просто кръв.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 826
През първите 2 дни , когато ми тече като река използвам превръзки.Към края на цикъла слагам тампони , защото така или иначе на превръзката има 2-3 капки и само ми цапа.Не подкрепям обаче ползването на тампони постоянно.Не мога и да си представя да спа с тампон и никога не съм го правила.Не съдя никой , всеки да си прави каквото си иска... Laughing
За себе си аз съм избрала този вариант.
А когато видя кървава превръзка в кош , не намразвам превръзките , а се възмущавам на жените които си ги хвърлят така свободно . Sick
Аз винаги си увивам превръзката в тоалетна хартия и в хартиийката на новата , за да не стават всички свидетели на доматения ми сок  JoyHeart Eyes  Така правя и с тампоните ,никога не съм ги пускала в WC ....ами ако водата не е толкова силна да го "глътне " к`во прайм ? Mr. Green Търсим кофи да изливаме води или следващия посетил тоалетната ти вижда магариите ? А не, мерси.То това е по-гнусно и от гола превръзка в кош...айде със здраве.... Peace

# 102
Ползвам повече тампони , но си правя "почивки " с превръзки.Вечер ползвам само превръзки. Мога да кажа че откакто открих тампоните ( вече десетина години ) съм по-доволна от живота в онези дни.

# 103
  • Мнения: 189
Ползвам тампони, превръзка слагам само нощем.

Не съм имала проблеми, а и ми е много по-удобно.

# 104
  • Мнения: 290
Ползвам превръзки. В началото на цикъла - обикновени(лайт), а в края - ежедневни (не ми е обилен). само в краен случай слагам тампони, щото при редовно използване правя кисти ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт