De broma en broma, la verdad se asoma - España

  • 20 222
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 789
Честита месечинка на Цветинка!



Пожелаваме и да е здраво,усмихнато и послушно дете и да радва всички около себе си!

elibg,големият малък мъж слушка,казваш?Браво,създал си е режим,и дори се "съобразява" с това да си отпочиваш и ти нощем.Супер!!! Peace

Rally_Y,а ти не се ли радваш ,че идва свекърва ти Rolling Eyes?Малко отмяна и за теб,Ния сигурно ще се радва,че баба е на гости...и така.Решили ли сте вече какво да купите на Ния за подарък или си го избира тя?

maria_ilieva,относно въпросите ти...Ами май навсякъде е различно.При нас например взеха да се правят на интересни и искат документи дори за да те наемат да чистиш почасово.Аз за мой късмет попаднах на жена без подобни изисквания.Иначе когато питах преди да почна тая работа дори моя приятелка испанка не успя да ме уреди.Понякога ако няма кой да гледа Иви(мъжът ми често работи и в съботите,др.семейство българи също),го взимам с мен,и тъй като чистя в един бар,там съответно има и ТВ,и дартс,и джаги,та има с какво да се развлича.Не е лесно,но няма начин.Шефката не ми казва нищо,че го водя понякога,но и да има против,тя знаеше предварително,че понякога ще се налага,тъй че...sorry,това е положението!А за езика,ами да,искат поне малко да разбираш.Понаучи основата,пък по-нататък ще се справиш лесно.Езика не е труден,важно е да се отпуснеш да говориш.

# 226
  • Мнения: 789
Rali_80,съжалявам,нещо не ми се отвори подаръка за малката сладурана Embarassed.

Аз все да питам и...как сте silrai , ROZI24 , Dun4e , kriss ,

Марица,какво става с вас?Ани възстановява ли се,добре ли е вече?

# 227
  • ES
  • Мнения: 2 172
Многоо са ви хубави дечицата, да са ви живички и здравички и на Крисс и на Рали.

Вивиан, на теб кога ти изтича договора?

Абе момичета усеща ли се по вашия край тая тенденция за по-трудно намиране на работа или даже липса на такава? Вярно при нас сега са най-мъртвите месеци в годината, ама то хич да няма. На моя позната роднините й са в Аликанте, две семейства са, само жените им работят, мъжете им от доста време са без работа. Ако в такъв голям град като Аликанте няма, направо не знам.... Дали обстоятелствата няма да ни притиснат да се приберем. Мен вече такива мисли взеха да ми минават.

# 228
  • Мнения: 389
Geri, изтича ми на 5 февруари 2008г.

Незнам за работата, но определено си мислим, че ще се прибираме един ден. До няколко години, най-много до 5.

# 229
  • Мнения: 1 248
здравейте,аз се престраших и пуснах нова тема в подфорума "проблемно забременяване и рискова бременност", по точно тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248745.0

Ще се радвам и вие да ни помагате,на мен и на всички които се борим за бебче тук в Испания.
И като за начало-как ви се струва като оформление-дайте някои съвет.
Мерси предварително

Рали 80,честито,много сте сладки
И да се изкажа и относно работата-тук при нас, обикновенно в селата не искат документи за чистене,за работа по домовете и т.н.,но в град-задължително.Така че Мария,зависи,къде ще живееш,а за езика сам съгласна с Мимиии-само трябва да не те е страх да говориш,иначе не е труден.

# 230
  • Мнения: 1 248
alest ,знам че не съм длъжна, но трябва да излизам много често от работа за да ходя по изследвания и ми омръзна да ме подпитват болна ли съм, и аз все да се чудя как да се измъкна  Simple Smile.

Мислех си за писмо, защото договора ми е до февруари и ако не ми го подновят мога да претендирам че те знаейки за моята бременност не са ми го подновили. В противен случай могат да кажат, че не са знаели  Rolling Eyes.

Дали в Servef могат да ме информират за тези неща?


здр.Вивян,аз на твое място бих се допитала до UGT-това с синдикати, и имат безплатни адвокати,поне за консултации.Не се бави,дано да успееш да си подновиш договора,ще ти плащат поне.

# 231
  • Мнения: 789
Rally_Y , Tonita12 , благодаря  Hug за картичките!!!

pichicha,сигурно си права,доста по-дълго от нас живееш тук.

Tonita12,отивам да разгледам темичката.

Gery_to,май с толкова много чужденци на испанците вече им се налага да откриват нови работни места  Laughing.

# 232
  • Мнения: 350
Здравейте момичета, отново много работа напоследък и едвам издържам вече. Казах и на другия ми шеф че напускам в края на годината. Той ми каза че няма проблеми, попита ме дали се уморявам много и аз  му казах, че да. Истината е че едвам се движа напоследък, като някое пате съм, не мога да работя толкова бързо като преди, и предпочитам някой друг да свърши работата, а за мен е множко, в офиса понеже имат и ремонт и преставете си каква миерда е.
plamplam то и аз налитам на сладкото, и за това качих последния месец толкова кила, но сега пък реших да го заменям с плодове, по рационално ми се вижда. И при мен понякога само че като ме ритне си изпъква крачето или ръчичката, може да е още рано за по буйни движения не зная. Надявам се с бебо да сте добре и леко раждане! Hug Hug Hug
kar4ita честито зъбче на Мая, добре ли сте вече, в смисъл здрави?
Mimiii как сте вие и работата върви ли? Иви как е?
ANETT благодаря за съвета, трябва да ги видя тия хапчета в аптеката. Вие как сте растете ли?
Vivian добре се завърнала! Hug Hug Hug Страшно хубава новина! Едно бебче винаги е голяма радост в семейството. А за работата какво да кажа, аз казах на моите хора когато бях в втория месец и нямаше проблеми, въпреки че съм без документи и договор, но всички шефове са различни, ако мислиш че могат да ти направят някакви спънки при това че ще им кажеш напиши го, поне ще го имаш като доказателство. То никога не се знае.
maria_ilieva  от всичко останало като работа и градини излиза май че е едно от най- важените неща е езика. С език по лесно можеш да си намериш работа, а има и друго ако имате познати които да те препоръчат пред някой испанец е добре. Ето сега например, едно момиче на мои познати си търси работа и понеже аз напускам тя май ще дойде на моето място въпреки че не знае езика, препоръката от познат е също важна предпоставка.
Rally_Y опасна госпожица си имаш, разбира от сега от компютри.  Joy Да ти е жива и здрава.
kriss` винаги е трудно в началото, особено ако си на полето, дано не се отчайва мъжа ти пък ако излезне нещо друго в друг град винаги може да се премести.
elibg браво на вас, хубаво е че от сега си научила бебока да спинка и да не се буди през ноща, да видим нашето диваче като се появи как ще успея и аз да я науча на режим.
Rali_80 честит ви полурожден ден и от мен! Да растете все така бързо и много здраве! 
bouquet
gery_to не зная възможно е в скоро време наистина да има по голяма безработица от преди. А това дали ще сме принудени да се върнем, зависи само от нас самите. Ти знаеш моето становище и просто мисля че в определен момент ще се отвори възможност за развитие и в бг, но кога ли? Трябва да се знае че в бг нищо не е така лесно и трябва да се справяме с много трудности, които тук ги няма.
Е оставям ви момичета, то от моя мъж не мога да се докопам до компа мира няма. #Crazy
Целувки на всички дечица и коремчета.

# 233
  • Мнения: 76
здравейте,отново   bouquet
момичета предстои ни пътуване в Бг и е необходим пасаван за малчо,искам да ви попитам дали някоя от вас може да ми даде актуална информация относно пасаваните? интересува ме за колко време важи този документ?,колко време е необходимо за издаването му?,трябва ли и двамата родители да сме на място при издаването?/предполагам,че да/  аз имам някакви телефонни номера на посолството и консулството, но от тях никаква полза,понеже никой не ми отговаря  Confused ако някоя от вас има телефонни номера които са и свършили работа,т.е.някой е отговорил отсреща, моля да ми ги изпрати  Praynig де да знам,може пък тези които имам аз да не работят,знам ли  newsm78

# 234
  • Мнения: 1 248
Elibg,аз наскоро говорих с тях,и нямаше проблем,но гледай да е сутрин,имат малко странно работно време.Ето телефони http://www.embulmad.com/index.php?option=com_content&task=vi … =26&Itemid=36
Мимиии,наистина са бързи пощите
Надявам се да съм ти донесла малко коледно настроение
  bouquet

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 18:45 от tonita12

# 235
  • Мнения: 409
Здравеите сладурани.Ние сме добре Мими ,но нямам време за писане с мал4о сега го 4акам да се сабуди спи ве4е 4 4аса много се измаря милия,а деска стана и рано.elibg пасавана важи за един месец отива6 сутинта рано не се взема 4ас и жлизат парво които са за пасаваи.Ние бяхме сутринта и кам 4 следобет бе6е готов Peace,спахме на хотел еда ве4ер и на другия де патувахме.tonita12 дано скоро се збаде ме4тата ти не се тревожи и се успокои.Нали зае6 поз коледа стават 4удеса.mimky по4иваи мила 4е после няма спирае Peace.Vivian* 4естита бремеост и едно сладко беб4е накрая Hug.Така искам и аз отово да сам бремена  Flutter,да ме рита малкото 4ове4е Laughing.Rali_80 малката е голяма сладурана с тази буина коса Laughing,маи 6те кандидатсвам за  свекарва Mr. Green.Ами това да ствам 4е гледам сериала Mr. Green

# 236
  • Мнения: 217
Здравейте сладурани  Hug
Мимии тук сме,всяка сутрин преди работа пия кафе и ви 4ета, просто няма нищо ново с което да се похваля.
Асто искам да те поздравя напоследък пишеш по дружелюбно и без нападки,продължавй все така  Peace
Греито и аз съм на същото мнение за работата и при нас има спад и май не отиват на добре нещата,преди един месец мъжът ми беше без работа и ходи в много фирми,или нямаха нужда от работници или даваха много малко пари,напълнило се е с емигранти и най ве4е румънци които работят за без пари.Не знам на каде ще се развият нещата,нищо 4удно да се наложи и да се приберем в БГ.
Целувки за вси4ки мал4овци,лек и усмихнат ден   bouquet

# 237
  • Мнения: 259
Добро утро, при нас голям студ от вчера, е под голям студ разбирайте 7 градуса, през деня 10-12, но вече сам свикнала на този климат и за мен това е голям студ.
Mimiii надявам се и Иви да се радва на картичките така като моето диваче, не мога да се доредя да отворя нито една картичка, все казва че са за нея.
А относно свекърва ми, разбирасе че се радвам че идва, и още повече че идва по мое настояване. И не толкова че ще ми помага за Ния, защото аз помошници имам, а защото ще прекара празниците с нас, а и двамата и сина имат рожден ден през времето когато ще е тя тук. А и малката е постоянно с моите родители и ми се иска и свекървами да прекарва повече време с нея.
gery_to при нас от няколко месеца се усеща, спад на работата, но и от много фирми, и то големи фирми гонят хора. Може да е при нас по усезаемо, защото по голяма част от работата е в строителството, а тази година е много лоша за тях, почти нищо не се продава, а и банките не дават толкова лесно заеми както преди.
Ние имаме приятели които живеят в Малага, и мъжа е от 4-5 месеца без работа. Но не искам да отчаойвам крис, всичко е въпрос на късмет.


# 238
  • Мнения: 135
Добър ден и от мен.Как сте всички? Тук в Пловдив върлува ужасен грип с висока температура и повръщане. И двете ми деца го изкараха а от вчера се тръшнах и аз, но слава богу днес съм по добре.
Иначе аз реших да се залавям да уча испански, надявам се че познанията ми по френски и английски ще ми помогнат. Учила съм и две години испански в училище, но...това беше през миналото хилядолетие  Laughing. Иначе смятам един ден да си приравня дипломата в Испания. Завършила съм математика и информатика и работих малко като учителка по тези предмети тук в БГ. Не си и мечтая да преподавам в Испания, но пък знае ли човек...
Да ви се похваля, нашият татко е от 10-тина дни в Барселона и започна работа като международен шофьор в българо-испанска ф-ма с не много добро заплащане и трудов договор в БГ. Но е намерил испанска фирма, която ще му направи документи и ще започне работа там като ще му удържат от заплатите за документите. Мисля си, че е добро начало. Дано му провърви.
А как се намират жилища под наем? Ако е удобно, да ми дадете някой друг линк, ще съм ви задължена. Аз разглежгах обяви в http://www.idealista.com/ , но не знам дали тези наеми са реални, в смисъл че мислих че реалните цени са доста по височки.
Ами аз май станах досадна, благодаря ви за търпението!
Приятен ден на всички. Wink

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 12:44 от maria_ilieva

# 239
  • Мнения: 789
Rally_Y,и Иви,и ние с мъжът ми еднакво се радваме на картичките - толкова е приятно като ги донесе пощальонът,че колкото и сантиментално да звучи,ми се доплаква.Радвам се че ще се съберете всички близки около коледната трапеза.Ние дори и да настояваме,няма как да дойдат баби и дядовци(нямаме свободна стая в къщи),а те не са виждали Иви откакто навърши годинка(е,само на снимки,и понякога в Скайп),но не е същото.Дано не съм те засегнала по някакъв начин с въпроса за свекърва ти Embarassed.Ако има нещо,извинявай много Embarassed!

Dun4e,привет!Как няма с какво да се похвалиш?Кари не се ли проявява с нищо?На нейната възраст (доколкото съдя по племенницата ми)непрекъснато изненадват с нещо.Взехте ли и подаръка вече?

ROZI24,радвам се ,че сте добре Hug!И иви е почти напълно здрав,днес е вече на градина.Да видим до кога newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт