моля ви,помогнете ми да се справя

  • 3 278
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Спокойно миличка. Просто ти трябва време да го осъзнаеш и да свикнеш с мисълта, че вече ще сте четирима, а не трима Hug Бременност с бременност няма, така че се успокой и леко бременеене  bouquet Ние сме с теб и ще те подкрепяме доколкото можем Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 159
Хормони!Поне това е моето обеснение!Те не са се възстановили след 1-то раждане,така че нормално е сега да се раздвояваш в желанието и нежеланието.Нормален е и страха ти.Но бъди сигурна,че тази твоя несигурност ще изчезва,колкото повече се развива бремеността ти!Ще обичаш и ще се радваш живот и здраве на 2 малки,сладки същества:)Не се шашкай,понеже според мен щастието ти те първа започва HugЖелая ти мн,мн лека бременност,без всякакви проблеми,повръщания... Peace

# 17
  • Мнения: 8 999
Стегни се! Аз забременях с второто дете, когато дъщеря ми беше на 6 мес. /също случайно, но все пак принципно планирано, макар и за по късен период/. С напредването на бременността нещата се урегулираха, свикнах да се справям с повече задачи наведнъж, а когато се роди синът ми - нямаше по-щастлива майка от мен. Разликата между децата ти не е чак толкова малка - когато се роди бебето, дъщеря ти ще е почти на 2 г. и половина. Ще тръгне на детска градина, а ти ще имаш достатъчно време да гледаш бебето. Чудесно е, че децата ти ще растат заедно - само помисли колко ще е хубаво да са си компания, да си играят, да се забавляват. Недей да мислиш за второто си дете като за натрапник, който разрушава семейния ви мир - може да предадеш без да искаш това отношение и на дъщеря си и на съпруга си. Бъди сигурна, че ще сте едно голямо, задружно и весело семейство!

# 18
  • Мнения: 484
Наскоро четох една книга за детска психология, там имаше една техника за справяне със ситуации, подобни на твоята - когато трябва да се радваш на нещо, а в действителност не си особено щастлива. В книгата беше за случаи, когато се чустваш виновна спрямо децата, или им се ядосваме, защото са деца. Техниката се казва "отрицателно мислене". Състои се в това да започнеш гласно да изброяваш и преувеличаваш негативите на ситуацията и отрицателните си чуства - напр. 'не го искам това дете, само ще ми обърка живота..." и т.н. Целта е чрез такова преувеличение да се справиш с негативните си чуства, да видиш, че са нелогични, за да отстъпят те място на положителните. Не можем да контролираме чуствата си, те са там, каквото и да правим. Не е грешно а се чустваш по начина, по който се чустваш, но ако ги преодолееш, ще си по-щастлива. И най-важното е да се помни, че чуствата не нараняват - на бебето ти нищо няма да му стане от техниката на отрицателното мислене.
Книгата е "Как да приучим децата си на дисциплина" от Фицхю Додсън. Много ми хареса, препоръчвам горещо Simple Smile

# 19
  • Мнения: 9 973
първо честит новогодишен подарък!!!!!!!!
Дай си време и всичко ще се оправи Peace

# 20
  • Мнения: 247
Миличка не се притеснявай. Какво означава, че си лоша майка. Майка, която обича детето си не е такава. И да винаги има неподходящ момент за нещо. На всеки може да се случи. Успокои се. След няколко дни или месеци, когато започне да ти личи коремчето ще се промениш и няма да мислиш така. Не всички са подготвени да станат майки, точно тогава когато се случи. Пожелавам ти успех и те прегръщам.  Hug

# 21
  • Мнения: 2 100
Време...Това ти трябва. И аз не очаквах да забременея, не сме и правили и опити-стана случайно! Много плаках, не знаех какво да правя, НЕ БЯХ ГОТОВА!...тогава с мъжа ми не бяхме женени и ми беше още по криво. Даже през бременността не осъзнавах (или по скоро не исках), че ще ставам майка и в мен живее мъничко човече, което се оказа в последствие, че обичам до болка! Даже искам вече второ  Embarassed
Ще се радваш на дъщеря си също толкова, а тя колко щастлива ще бъде... Grinning малките деца много по лесно приемат идеята за братче или сестричка, много повече се радват. На теб няма да ти е толкова лесно, но...ще се справиш! Бременността ти е нещо хубаво! Успех и спокойно  Hug

# 22
  • Мнения: 553
Аз бях в твоето положение с тази разлика че баткото беше на годинка и месец. Направих аборт, няма сега да излагам причините.Тогава така сме решили...
Сега 6 години по-късно имам второ дете. И си мисля от разстоянието на времето колко по- добре е вило децата ми да не са с 7  години разлика.
Щях да ги водя заедно на ясла на градина.. сега тичаме в рзлични посоки -батко първокласник, бебе... отново съм вкъщи и после работата пак ще трябва да влизам в час...
А колко неща съм забравила, дрешки, количка и т.н. са се попилели по роднини и сега са си разход да се купуват наново повечето неща...

Ще се справиш с второ е много по-лесно защото имаш опит и се чувстваш уверена.

За мене беше проблем идеята че с едно мога да сеоправя сама в живота ако нещо не дай си боже се обърка със съпруга ми, а със две деца... вече си едва ли не вързана за този човек... страхувах се дали той няма даси промени отношението като знае че вече съм "вързана" за него..
Но стана точно обратното- таткото сега е много по- ангажиран и обвързан със семейството си- поема си отговорността, даже сякаш се гордее с това...
 

# 23
  • Мнения: 229
Вземи най правилното решение за теб и семейството ти.Сложи картите на масата и добре обмисли нещата.Аз имам дъщеря на 16 год. и сега очаквам второто си дете.През всичките тези години така и не се почуствах готова да бъда отново майка.Осмислих живота си с други неща и подарих прекрасно детство на дъщеря си.В момента в който почуствах , че съм готова ето това е факт и с нетърпение очаквам малкото слънчице.През всичките тия години и аз съм била изправена пред тази дилема, но все нещо друго е натделяло.Вземи най правилното решение и успех от мен Heart Eyes

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Спокойно мила мисля,че ти вече го искаш това бебе,само дето още не си го признаваш напълно.
Положението ти е такова,подобно на моето,но аз съм с трети бебок  Hug.Второто и третото ще са породени.Малкия беше също на толкова,когато бебо реши ,че иска да се присъедени към нашето семейство.Не беше планувано,тъкмо възръщах вече предишните си професионални заетости и ....се наложи отново да ги прекъсна. WinkИмах противоречиви чувства,ще те излъжа ако кажа,че нямах,но бебчето да е живо и здраво също се бори за живот,защо да се лишим от още една радост???
Пожелавам ти късмет и лека бременност!  Peace

# 25
  • Мнения: 2 622
Ще се справиш!Дай си време да свикнеш с мисълта,че отново си бременна,все пак си научила едва днес.Всичко се нарежда с времето,повярвай ми Peace

# 26
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не  мисля, че трябва да се обвиняваш. Hug
Ще се справиш. Рядко бебета се появяват, когато им дойде времето.

# 27
  • Мнения: 141
след като сте си правили планове за второ,зна4и вси4ко е ок-наведнъж ще ги отгледаш,ще ти е трудно,но ще се справиш-аз какво да кажа като дъщеря ми е на 18г.,а аз след 2 месеца ще раждам второ-още не мога да се примиря с мисълта,4е ве4е ми е късно,но така е трябвало явно да се слу4и-това важи и в твоя слу4ай.

# 28
  • Мнения: 268
...след кото Господ ти е изпратил подарък Heart Eyesзначи е преценил,че за теб никога няма да му дойде времето Mr. Green,усмивки,та това е най-хубавата новина!!!
само ще ти кажа за успокоение,че аз забременях,когато второто беше на 1.3мес. Blush
...и също изпаднах в дилема както и таткото,...и така се минаваше времето в неизвестност до 4-5мес. Sick след което няма на къде...и мога да те уверя,че сега РАДОСТТА е ПО-ГОЛЯМА,семейството е едно цяло,неописуемо е неможем един без друг...Същото ще се случи и с теб  bouquetЖелая ти от все сърце попътен вятър  bouquet

# 29
  • Мнения: 128
Това е прекрасна новина С едно слънце в къщи е приятно а само си представи с две Сега си в шок но като спрат да играят хормоните ще се успокоиш  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт