Кak да накарам детето да ме слуша?

  • 2 684
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 161
На нашата площадка има една майка, която постоянно крещи на детето си - вместо да стане от пейката, да отиде при него и да му каже какво иска от него. Но и детето е на ниво: пищи истерично за най-малкото нещо.
Мисля, че ако стоиш покрай детето си, докато си играе, няма да ти се налага да крещиш поне (не казвам, че ще почне да слуша). Но поне няма да привличаш много погледите на околните. И наистина, както са казали други, ако всичко, което чува детето от теб, е "не", ясно е, че ще почне да те игнорира. Съобразявай се понякога и с неговите желания, ако искаш то да се съобразява с твоите.

# 16
  • Мнения: 2 839
Не познавам  детето и майката, но и аз съм на мнение, че колкото повече забрани, толкова повече поводи за викане.
Ограничи `не`-тата до минимум, забранявай само неща които са опасни за детето и почти няма да му останат поводи да не те слуша  Mr. Green
Аз лично моите съм ги оставила да правят всичко което не би ги наранило или разболяло тежко. Локва? - ок, стига да не е до колене, особено пък сега когато се затопля. Вчера поради липса на пясък там където играхме, ровиха в една голяма саксия със много ситна пръст и сипваха отгоре си. Е какво? Нали ги изкъпах вечерта. На някой не му харесало нещо и се тръшка на земята? - ок бе, няма проблеми, само зимата ги местех я на пейка, я на количката, че студено, ама сега лятото да се тръшка който иска.
И най-вече /обсъждахме го и в друга тема скоро/, най-добрия начин да откъснеш детето от опасно занимание не е викането, а отвличането на вниманието с нещо което знаеш, че ще му стане интересно.
Обаче! Не забравяй личния пример, че с толкова много разрешени неща, да не му изтървеш края на възпитанието  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 1 546
Брех..и аз да се поуспокоя малко, че имало и други като мен Embarassed ..да викат след малчуганите. Бях започнала да си мисля вече, че не на детето а на мен ми има нещо Rolling Eyes не може все аз да съм недоволната и все моето дете да създава поводи да му се карам. Какво се оказва..те всичките деца били такива #Milti Затова от скоро и аз смених раниците..взех тая дето в нея има по-малко крясъци Flutter и ...от локва в локва...и от беля на беля...
Важното е да са ни живи и здрави и мноооого да ни радват. е то и без ядове нямада мине..... ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 250
Цитат на: Anonymous
Moже и аз да не съм я описала много точно,тя няма ден в който да слуша,крещи и мрънка за всичко,ако и забраня нещо го прави на пук или почва да реве в истерия.Хората в градинката ме съветват да я заведа на детска консултация.


Под хората седящите там баби ли разбираш?

Какво искаш за детето си - да го дресираш или да има собствено мнение по въпроса.

Синът ми под влияние на бабите го дресирахме. Беше изключително послушно дете, порастна изключително послушно момче, сокато не тръгна на училище. Там по навик продължи да слуша, само че не госпожата, а дивите си съученици. И досега няма собствено мнение.

Дъщерята като се роди веднага пролича, че има изключителна сила и упоритост в нея. За да не стане лошо дете, отделям изключително много време в обяснения, също и позволявам достатъчна свобода. Пробвах със сила - при нея няма ефект. Търпи на болка без да се разплаче (въпреки червената следа от ръката ми на крачето и) и не отстъпва до край. Винаги знае точно какво иска и как да го постигне.

Гордея с това което съм постигнала с дъщерята, малко ме е срам, че пречупих сина си, но опитвам да оправя нещата (до колкото е възможно).

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гледам,че сте на възрастта,на която Танти правеше истерии без видима причина.Например:събужда се от следобеден сън,аз я гушкам,тя ме гледа 2-3мин. и започва да се влачи по корем на земята,да пищи,да врещи.Аз я водих при нашата лекарка и тя ми каза,че детето ми е "хипермобилно",даде ми направление за психолог,но аз не я заведох.След време Танти попорасна,проговори и ужаса попремина.Ние установихме,че проблема е бил в това,че всичко разбира,а не може да си каже какъв й е проблема или какво иска.Не че сега е най-послушната,но поне не истерясва без причина,защото безпричинният(поне според мен)рев ме плашеше най-много.

Явно не сме били само ние и това ме успокоява!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 262
I az da se vklucha v obsajdaneto, cheta cheta i vse si mislia che stava duma za moeto momchence. Sashtata rabota e i pri nas. Az go ostaviam poveche svoboden, da se parzalia na "strashnata parzalka", da se kateri na katerushkata na "golemite" NO vinagi sam do nego i kolkoto moga go pazia. Minah prez perioda na bezmislenoto vikane, garloto me zaboliavashe i umirah ot sram che vse moia glas se chuva, okolnite maiki me gledaha sas sajalenie, sega otnovo me gledat sas sajalenie che deteto mi e mnogo palavo i pravi neveroiatni neshta, za razlika ot tehnite. E viarno che vse nie sme sas sinini, ednovremenno okoto, uhoto i kolianoto, vse edno go bia vseki den. No tova e polojenieto, radvaite se che sa ni tolkova jizneni i palavi decata, obratnoto ne e po-dobro. Shte triabva poveche tarpenie i volia ot nasha strana, da ne posiagame parvo s shamarite - ne pomagat. A moeto dete e i mnogo uporito tolkova se iadosva che ne stava negovata che naposledak se e nauchil idva i zapochva da me udria, ili s glavata si ili s plesnici, ujas niakakav, no se nadiavam i tova da otmine. Uspeh na vsichki ni vav vazpitanieto na nashite grobokopachi.

# 21
  • Мнения: 1 077
Едно е вярно - от крещене ефект няма.
Т.е. има - лош.

Хау!
 Crossing Arms

# 22
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Само в градинката ли не слуша или и в къщи?И какво значи че не слуша-не дава вид,че разбира или разбира,но прави каквото желае?Ако е второто,нямаш проблем,просто се въоръжаваш с търпение докато порасне още.За консултация сте само ако във всякаква ситуация дава вид,че не говорят на него.

# 23
  • Мнения: 102
Ние сме същите крещя и все не ме чува ,но напоследък забелязах че като извикам рязко СПРИ и той спира и ме слуша МАЛКО повече ,ама малко Laughing

# 24
  • Мнения: 4 244
Основното нещо за да накарате да ви слуша едно дете в буйния бебешки пуберитет е да слезете на негово ниво. Това означава да клекнете до него, да търсите контакт с очите и да му говорите тихо.
Крещене от пейката само пречи на гласните ви връзки и принуждава детето ви още повече да "оглушава".
Вместо да крещите, станете, идете до него, клекнете и го обърнете към себе си. Това има много по голям ефект за озаптяването на малки диви каубои и пиратки

Общи условия

Активация на акаунт