Философски-парите "дават" ли щастлие?

  • 3 004
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 161
Знам със сигурност,че на тази лодка не бих се чувствала щастлива.Като чета в ДиС,много нещастие има и при хора,които нямат пари.Живеят при свекърва,в двора грухти прасе и пречи на детето да спи,а когато мъжът се върне,отива при брат си,за да съзерцава неговата годеница по гащи.Е?Ако имаше пари,поне най-потърпевшият в една такава история можеше да се разсее някъде надалече от тази мила семейна картинка.

# 46
  • Мнения: 9 865
Да, ма като заколят прасето... А?
Га яди кифте'та ни рива.

# 47
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 275
Да, ма като заколят прасето... А?
Га яди кифте'та ни рива.
Joy Joy Joy

# 48
  • Мнения: X
Щастието не е в парите, а в тяхното количество. Mr. Green

# 49
  • Мнения: 210
Знам със сигурност,че на тази лодка не бих се чувствала щастлива.Като чета в ДиС,много нещастие има и при хора,които нямат пари.Живеят при свекърва,в двора грухти прасе и пречи на детето да спи,а когато мъжът се върне,отива при брат си,за да съзерцава неговата годеница по гащи.Е?Ако имаше пари,поне най-потърпевшият в една такава история можеше да се разсее някъде надалече от тази мила семейна картинка.
Joy Joy Joy
Е..ти ломсака трагедия... hahaha
И аз исках това да кажа... дето казват старите "по хората ходи" без да уточняват за материалното им състояние, сигурно са прави...

# 50
  • Мнения: 2 161
Да, ма като заколят прасето... А?
Га яди кифте'та ни рива.
Иди това го обяснявай в Дом и Семейство. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 2 255
Дават...но довличат и други "екстри"...за да има повече пари,някой(обикновено мъжът)работи повече,ерго,не прекарвате вече толкова време заедно...по-често е в комадировки...навъртат се любовници...започват се кавги.Да,с парите ще отидете на остров да "изгладите"отношенията,но след ваканцията,жената пак ще пише в ДиС "по-щастлива бях,когато брояхме стотинките за едно кисело млЕко..." ....сложно,а?
 

# 52
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В дебелата книга пише така: с колкото по-висок материален и културен статус е едно семейство, толкова по-широки шансове имат неговите членове за ориентация към значими и ценностни цели.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Щастието е субективно усещане и не е свързано непременно с пари. Парите сами по себе си нищо не дават и нищо не вземат. Относителната тежест на парите в сборната група от променливи, правещи "щастието", е различна при различните хора и общества. Пример: голяма част от индийците са бедни, дори много бедни, но се самоопределят като щастливи. Зависи при колко пари хората се определят като бедни.

# 54
  • Мнения: 3 371
За мен лично - да. Парите съвсем определено носят щастие.

# 55
  • Мнения: 49
Щастието е субективно усещане и не е свързано непременно с пари. Парите сами по себе си нищо не дават и нищо не вземат. Относителната тежест на парите в сборната група от променливи, правещи "щастието", е различна при различните хора и общества. Пример: голяма част от индийците са бедни, дори много бедни, но се самоопределят като щастливи. Зависи при колко пари хората се определят като бедни.


ей това исках да кажа с моята снимка (макар и на мъж от Бангладеш, а не от Индия)  newsm10

# 56
  • Мнения: X
Една философска метафора!  Mr. Green

Парите са пенисът, щастието - добрият секс.

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А муната какво се явява в случая?

# 58
  • Мнения: X
 Joy

Е, тя в случая е даденост. Thinking

# 59
  • Мнения: 677
Щастието се постига, не се "дава". Объркана ви е формулировката. А парите могат да те направят и щастлив и нещастен. Безпаричието също. Кой както сам си го направи. По-добре богат и щастлив, обаче. Наздраве!

Общи условия

Активация на акаунт