Materna на Центрум ???

  • 1 449
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 297
Матерна са витамини. А витамините са безобидни - помагат, но не вредят. Така, че няма място за притеснение според мен.

# 16
  • Мнения: 421
Пих Ценрум Матерна през цялата бременност - нито АЗ съм качила изкуствено от тях нито БЕБЕТО..така,че,ако това те притеснява,не смятам,че ще има проблем! (Да не говорим,че аз не пиех смао центрума пък към момента пия еедна шепа с хранителни добавки и витамини и смея да твърдя,че много бързо се възстанових след раждането!)

# 17
  • Мнения: 493
И аз ти препотъчвам Пренатал,наистина са стахотни.А относно качването на килограми бих казала,че наистина възбуждат апетита,но ако се овладее положението няма проблем.С повече движение и нискокалорична храна ще се справиш с килограмите,а те по време на бремеността неизбежно се покачват.После всичко ще си дойде на мястото.

# 18
  • Мнения: 1 701
Пила съм и Матерна, и Пре Натал - никакви проблеми! За цялата бременност качих 13-14 кг. Качването на килограми зависи изцяло от структурата на човек, а не от витамините, които пие.

# 19
  • Мнения: 14 490
Матерна са витамини. А витамините са безобидни - помагат, но не вредят. Така, че няма място за притеснение според мен.

ама че глупост. за всеки витамин е известно на науката какви са отрицателните му въздействия върху организма при предозиране. само за вит. Ц се знае, че ако се натрупа излишък се изхвърля с урината.
всички други имат в определена доза положително въздействие, и при натрупване в организма отрицателни последствия.

# 20
  • Мнения: 353
Приемах и Натал актив на Хип, и Матерна. Качих 23кг. Дали е от витамините не зная, но килограмите бяха налице. Peace

# 21
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Споделям мнението, че витамините е най-добре да се приемат в естествената им форма.
Така рискът от предозиране е минимален.

Водноразтворимите витамини, като вит.Ц, се изхвърлят с урината, но мастноразтворимите може да се предозират и това не е безопасно.
Вит.А има тератогенен ефект при предозиране (уврежда плода), за вит. Б гинеколожката ми каза, че са го използвали в миналото за ускоряване на раждането, когато не е имало системи и модерни хормонални таблетки, защото ускорявал контракциите.

# 22
  • Мнения: 421
Заради витамин А предпочетох Центрум Матерна,понеже в Пренатал май имаше витамин А и заради опасността от предозиране се отказах

# 23
  • София
  • Мнения: 1 248
Аз бих ти препоръчала пренатал. Те са на растителна основа и се усвояват в по-голяма степен от организама, за разлика от синтетичните витамини. Л
Pre-Natal Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Пиех хапчетата по време на бременността си. Не знам какво отношение са имали към килограмите, то от витамини по начало май се пълнее, но просто исках детето ми да получава необходимите вещества, а не можех - уви - да му ги предоставя без препарати.

# 25
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Пиех матерна,но покачването на килограмите ми определено не от нея,а от хапването. EmbarassedПовече разходки и движение Hug

# 26
  • Мнения: 183
Е, аз вече съм в 9-тия месец, и имам само корем - така че на мен няма да ми дадеш , че съм в 9-тия... Т.е. всичко е до физика и ген, а не съм преставала да ги пия от самото начало на бременността Hug Всъщност , това са само килограми, които после ще се свалят. Защо се тревожиш???

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Всеки организъм е различен. Не съм качила и грам (за цялата бременност 13кг), като се има в предвид че не съм се и движила кой знае колко.

# 28
  • Мнения: 11 004
Лекарката не ми препоръча да пия Матерна и други "изкуствени" витамини. Пиех само фолиева киселина до 4 месец. По време на бременността 2 пъти ми се наложи да лежа за няколко дена в болницата на системи с глюкоза и дълго време пих хормонални хапчета. Обаче се движех много, карах велоергометър или кростренажор вкъщи и напук на всички химии и системи, които ми наляха, качих 11-12 кг. Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 1 735
Първо пих сокчетата на Хип,а после след почивка от около месец Матерна.Особено през зимата според мен трябва да се взимат допълнително витамини,а тук и важни минерали.Като цяло съм пухкава и доста ми се лепи,но въпреки витамините и многото шоколад качих около 14-15кг.Трябва да се яде и шоколад  ylinfant-после бебето е щастливо,заради ендорфините/хормоните на щастието/.

Общи условия

Активация на акаунт