АЛИАНС, ПРЕСТИЖ, БРИТАНИКА или друга школа за чужди езици - мнения и отзиви

  • 174 135
  • 397
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 226
Съжалявам, че пак питам, но някой има ли впечатления от Берлиц? Там само разговорен английски ли се учи? Трябва ли детето да има знания по езика за да се запише там и в дългосрочен план каква подготовка и знания ще получи след седем годишно обучение? Има ли деца учили там по-дълго време. Ще се радвам на отговори! Благодаря!

# 91
  • Мнения: 1 417
Съжалявам, че пак питам, но някой има ли впечатления от Берлиц? Там само разговорен английски ли се учи? Трябва ли детето да има знания по езика за да се запише там и в дългосрочен план каква подготовка и знания ще получи след седем годишно обучение? Има ли деца учили там по-дълго време. Ще се радвам на отговори! Благодаря!
Моят син учи там вече 2год, но той е в предучилищна група . Сега учат да пишат буквите, всеки час вземат нова буква и я упражняват в писане и откриване в думички. Изобщо заниманията минават под формата на игри и слава богу той не се опъва да ходи. Доколко ще е подготвен в дългосрочен план newsm78 не мога да кажа. Общо взето знае нови думички, но трябва от време на време да го натискам да ги повтаря и упражнява. В Алианс разбирам, че децата на неговата възраст пишат думите, но в Берлиц смятат че това не е добър подход. Според мен няма вариант да не учат езика и писменно, но може би наблягат повече на упражнения за разговорен английски.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Моето детенце посещава 1 месец на лятна занимална Берлиц и сега от есента е записано в Британика. Обучението и на двете места за 5 годишни беше изцяло под формата на игра, повтаряне... и за съжаление при нас няма никакъв напредък  Wink
предполагам, че може причината да е в дъщеря ми или пък да е необходимо много, много време....
аз съм се решила през лятото да я запиша на летен курс в Алианса, за да направим разлика между двата вида обучение  Wink

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 13:34 от alegra

# 93
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Моята дъщеря е предучилищна и от есента учи английски във Фарос. Никога преди това не сме я занимавали с чужд език. Не съм присъствала на уроците им, но явно системата е много добра (разбрах, че за тази възраст заниманията протичат под формата на игри, песни и съответстваща доза учене). В момента детето знае доста думи, песнички, кратки стихове, брои, започнали са да изучават и буквите, и ми прави впечатление, че изговаря всичко с много добро произношение. Къде от умора, къде от мързел, къде от липса на време, у дома никой не преговаря с нея наученото, така че това, което знае е запомнено единствено и само от двата часа седмично в школата. Доволна съм и честно казано изобщо не очаквах толкова. Очакванията ми бяха съвсем семпли, но явно там работят добре с деца на тази възраст.  Peace

# 94
  • Мнения: 10
Имам добри впечатления за Алианс и АВО-3. Но школата трябва да бъде удобна за ученика като местоположение, защото идва време, в което вече не искат придружител....

# 95
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Моите впечатления са от Алианс. Много добро обучение. За АВО3 карат по- бавно и по- лесно в нивата.

# 96
  • София
  • Мнения: 57
Моето детенце посещава 1 месец на лятна занимална Берлиц и сега от есента е записано в Британика.  за съжаление при нас няма никакъв напредък  Wink
предполагам, че може причината да е в дъщеря ми или пък да е необходимо много, много време....


Време е необходимо, наистина, не става за ден-два, и месец също е малко, но все пак за месец трябва да знае например цветовете, някои фрази.

Моята дъщеря е предучилищна и от есента учи английски във Фарос. .. явно системата е много добра В момента детето знае доста думи, песнички, кратки стихове, брои, започнали са да изучават и буквите..

Това е което трябва да се случва с дете предучилищна възраст. И аз харесвам Фарос.

# 97
  • Мнения: 15
Здравейте! Интересувам се от мнения за обучението по английски в Училища Европа за дете,което ще бъде в 1 клас.По специално ме интересува клонът им в Люлин 2.Ще се радвам ако споделите вашите впечатления. Благодаря предварително!

# 98
  • София
  • Мнения: 57
Преди време не ги харесвах, децата които познавах и ходеха в Европа не научаваха нищо там. Това обаче беше отдавна, може би нещата са се променили.

# 99
  • Мнения: 46
запис да Ви изчета. Ние сме по-малки, но доколкото разбирам в тези школи има и за дечица от Детска градинна възраст. Аз активно се интересувам от Хелен Дорон школите, защото сме малки, но уви никъде във форума не намирам актуална тема..
връщам се да изчета и Вас Sunglasses

# 100
  • Мнения: 212
ние ходим в "неделно английско училище" Simple Smile. за деца от 3 до 5 год е, но в групата има и едно детенце на 6, което се чувства добре..Преподавателката е англичанка, завършила е Кембридж и е педагог, с 4 годишно дете-то също е с нас в групата. Аз определено съм много впечатлена и доволна и ги препоръчвам. Сайта им е www.ecokidsclub.weebly.com
Ana-Sofia - аз познавам деца, които са ходили на английски по Хелен Дорон от 1 година и повече и определено метода също е много добър. Децата разбират и говорят английски - разбира се на нивото на деца. За едното зная, че в къщи му говорят понякога и на английски, което улеснява възприемането и е доста напреднало. Може би е добре да посетиш демо урок на Хелен Дорон и да прецениш сама. Дано се включат мами на по-пораснали деца, които ходят там и да те посъветват от 1ва ръка.

# 101
  • Мнения: 46
мерси за информацията. виждам, че има много хубави отзиви за тях. това по систмемата на Хелен Дорон ли е или нещо различно... не съм много наясно ..

# 102
  • Мнения: 212
Ana_Sofia, не, не е по Хелен Дорон. Те са франчайз и всички школи се казват Хелен Дорон. Ползва се различна система-на Оксфорд мисля "English with Ellie the Elephant". Аз ги избрах заради това, че преподавателката е англичанка и педагог. Имат най-различни занимания,но всички са на английски /йога,рисуване,класическа музика, ползват еко материали,имат и дървени играчки за "междучасията"/,така децата се ангажират в интересни неща и възприемат езика по естествен начин-без натоварване. Това мога да ти кажа, но най-добре сама да си прецениш.

# 103
  • Мнения: 46
много благодаря. ще прегледам внимателно всичко.

# 104
  • Мнения: 105
моля, кажете ми актуални цени за британика

Общи условия

Активация на акаунт