АЛИАНС, ПРЕСТИЖ, БРИТАНИКА или друга школа за чужди езици - мнения и отзиви

  • 174 475
  • 397
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 14 672
Ще ги проверя, благодаря.

# 121
  • Мнения: 148
Ще ги проверя, благодаря.
С две ръце препоръчвам Фондация Св. Св. Кирил и Методий - преподавател  Таня Дулева. И двете ми дъщери се обучаваха при нея. Организират и летни интензивни курсове. За останалите преподаватели нямам мнение, но Дулева е роден педагог и всички я обожават!

# 122
  • Мнения: 262
 
Да двама преподавателя са, първият срок големите ученици са с англичанин, малките с българин/ка, вторият срок се разменят. И при малките влиза англичанин, но да не те притеснява това, добре се справят с малките деца. Измислят им забавни игри, например играят бинго, за да научат числата. Често прибягват до пантомима и жестове, за да се разберат, а някои от тях поназнайват български. Т.е мойте деца с нетърпение чакат да дойде англичанина и тогава ходят с огромно желание, но малкото все не е доразбрало какво има за домашно и в този смисъл се колебая доколко е удачен този вариант при малките.
Програмата като граматика се припокрива със системата Hello, която се учи в училище, но думичките са различни и доста повече, има и доста по-вече упражнения. Не можеш да разчиташ в училище напълно на наученото в школата, трябва си учене и на двете места.

Mamamuu, много благодаря за отговора!
Като казвате "малкото", за малкото ви дете, на колко години имате предвид - първи клас ли? Аз съм в огромно колебание какво да правя, защото при нас проблема ще бъде следния - искам да запиша детето си в у-ще, където от първи клас изучават руски език, англ. включват чак в 5-ти клас, но, видите ли, с учебниците, по които учат децата от останалите у-ща, т. е. другите деца са учили вече 4 год. англ., а на нашите ги тръскат изведнъж от тяхното ниво - как го е измислило това министерството, освен това е измислило да не информира предварително родителите за това, което ще им се случи, защото да не възроптаят, защото на практика си означава - имайте си грижа сами да се оправяте с обучението по англ. на децата си; аз самата го научих по случайност...

Сега, мнение на моя приятелка - учителка по англ. е, че толкова малки деца се затрудняват с това да се ориентират да вържат писане-четене на български, че и на английски едновременно, че трябвало да е по-големичко, да има отработени навици, да знае какво е това писмена реч, че като е на 7 г - демек му е рано да започне с учене, писане и четене на английски. И ето това противоречие не мога да го разреша в ума ми - струва ми се, че колкото по-рано ти влезе един език, толкова по-разбираем го чувстваш и имаш повече усещане за езика...?!

И един практически въпрос - ако реша да го давам да учи англ. от трети клас примерно, как може това да стане, след като ми се струва, че във всички школи, и по-специално Або Бел, където аз искам,  обучението започва от първи клас, той не може да бъде с първолаците такова "голямо" дете... Освен това ми се развива теорията, че няма никакъв смисъл да го давам на език от толкова рано, защото учели само песнички и освен това нищо сериозно...

Та, моля за отзиви от лични наблюдения!

# 123
  • Мнения: 688
Колкото по-малко започне да учи език - толкова по-добре. Моята племенница е на 3 години (от смесен брак) и разбира чудесно български, италиански и отчасти английски, говори предимно на български, но казва по нещо и на другите езици. Сестра и е 5 клас и владее говоримо и писмено и 3-те езика, че даже в училище учи и руски.
Не жалете децата, сега им е времето да учат езици докато материала в училище не е толкова сложен.

Последна редакция: пт, 07 мар 2014, 11:33 от tsveta_pile

# 124
  • София
  • Мнения: 14 672
Точно затова издирвам лятно интензивно училище - поне горе - долу да влезе в час с английския. Препоръката на класната ни беше точно да не се бърза с трети език, защото става мазало, ама май само аз не записах никъде детето.  Mr. Green
Не е жалене, може би си е до дете, но щерката едва в 4 кл. започна да прави диктовки без грешки, затруднява се с времената, отделно сега взимат падежите по руски. Трудно й е да се справи.

Имаме приятелчета, тръгнаха в 3 кл. в Британика-почват с начинаещите, няма значение кой клас са.
  

# 125
  • Мнения: 2 728
Здравейте, дъщеря ми сега ще е първи клас и мисля за записване, някъде да изучава език и така попаднах на темата.
В сайта на Британика не видя обявени цени, но ще се обадя или на място ще разпитам. Търся мнение и за школа Европа и Фарос

# 126
  • софия
  • Мнения: 25 448
Точно затова издирвам лятно интензивно училище - поне горе - долу да влезе в час с английския. Препоръката на класната ни беше точно да не се бърза с трети език, защото става мазало, ама май само аз не записах никъде детето.  Mr. Green
Не е жалене, може би си е до дете, но щерката едва в 4 кл. започна да прави диктовки без грешки, затруднява се с времената, отделно сега взимат падежите по руски. Трудно й е да се справи.

Имаме приятелчета, тръгнаха в 3 кл. в Британика-почват с начинаещите, няма значение кой клас са.
 
Британски съвет и Британика имат интензивен курс, Хелен Дорон имат летен курс.
Аз съм много доволна от Хай Тайм, Красна поляна. По-точно от учителката на детето. Тази година голям гърч им направи, но с подход. Имат летен интензивен курс. Понеже Британски съвет се направиха на много важни се наложи да търся алтернатива. Стана всяко зло за добро. Сега ще е на индивидуално обучение. Grinning Ще бъдат 2 деца в Хай Тайм.

# 127
  • София
  • Мнения: 14 672
Записах я в Колумб, от една седмица ходи - и те са две деца. Направо частни уроци. Mr. Green

# 128
  • софия
  • Мнения: 25 448
Записах я в Колумб, от една седмица ходи - и те са две деца. Направо частни уроци. Mr. Green
Супер. Не винаги най-реламираното и популярне е най-добро. Успех!

# 129
  • Мнения: 17
Здравейте,
имам момиченце 3 кл. и решихме тази година ,че ще учим сериозно английски към някоя езикова школа или център.Очаквам вашите препоръки за Бургас.Двоумя се между Британика и Европа.... newsm78,търся качествено обучение,добри преподаватели. 

# 130
  • Мнения: 2 728
И аз така се двоумях между двете школи и избрах Британика, за София говоря. Дано да е по-добрият избор. Цената е малко по-висока сравнение с Европа, но часовете също са повече, е пак идва по висока въпреки повечето брой часове, но както казах дано да е по-добрият избор

# 131
  • Мнения: 17
Благодаря,dete2.
Да,надявам се избора да е по-добрия,макар че показателите са много - преподавател,качество,цени,отношение...

# 132
  • Мнения: 415
Благодаря,dete2.
Да,надявам се избора да е по-добрия,макар че показателите са много - преподавател,качество,цени,отношение...
Може да провериш училище Браво, Александър и Фарос, езиков център мисис Бийн.
Миналата година най- скъпи бяха Британика и Фарос, след това Европа, Александър и Браво, а най ниска е цената в последната школа. Школи много, навсякъде има доволни и недоволни. Ти трябва да избереш най- доброто за твоето дете. Успех!

# 133
  • София
  • Мнения: 6 955
Аз вече се триумя  Thinking  Аво-Бел, Британика или Интелект... Става дума за осемгодишно дете.
По принцип най-много искам да я запиша в Аво-Бел, но ми е най-далече и най-неудобно като придвижване. Между Британика и Интелект също не мога да реша...дайте мнение  Rolling Eyes

# 134
  • София
  • Мнения: 1 531
И моето е 8 годишно, но се чудя между Алианс-а и Аво Бел.
Повече клоня към Алианса, но ще се радвам на по-подробни отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт