АЛИАНС, ПРЕСТИЖ, БРИТАНИКА или друга школа за чужди езици - мнения и отзиви

  • 174 494
  • 397
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 5 466
Предучилищната са 14 деца, учат по Кикус и Hueber.
Първи клас са 2 групи, една от 14 деца и една с 6. Учат по Fabuli/ Klett
Уау,доста са предучилищната.Сподели по-натам дали си доволна от преподаването.

# 196
  • Мнения: X
Предучилищната са 14 деца, учат по Кикус и Hueber.
Първи клас са 2 групи, една от 14 деца и една с 6. Учат по Fabuli/ Klett

А в 1 клас имат ли ниво в което децата не са учили немски?

# 197
  • София
  • Мнения: 1 262
Мисля, че не. Връщат детето в предучилищна група.

# 198
  • Мнения: X
Мисля, че не. Връщат детето в предучилищна група.

T.e. твоето дете, което е първи клас е учило немски, така ли? Мисълта ми е дали мога догодина да запиша дъщеря ми, когато ще е в 1 клас без да е учила до момента езика?

# 199
  • София
  • Мнения: 1 262
Предполагам, че няма да е с първолаците, а ще я върнат година назад. Много държат поетапно да се върви по тяхната програма. Ако имаш възможност отиди до там. Има 'методист', който консултира точно по такива въпроси.

# 200
  • Мнения: X
Предполагам, че няма да е с първолаците, а ще я върнат година назад. Много държат поетапно да се върви по тяхната програма. Ако имаш възможност отиди до там. Има 'методист', който консултира точно по такива въпроси.

Благодаря. Аз тази година също го обмислях и дори звънях, но се отказахме. Преценихме, че ще и дойде много смяна на училището, засилване на темпото в сравнение с градината  и 2- ри език.

Бих помолила когато имаш повече впечатления да споделиш.

Последна редакция: пт, 02 окт 2015, 08:47 от Анонимен

# 201
  • София
  • Мнения: 1 262
И аз се притеснявах за натоварването, но засега децата са много доволни Simple Smile по-нататък ще споделя и още впечатления   bouquet

# 202
  • София
  • Мнения: 157
Препоръчайте ми школа по английски език за дете в 6 клас в района на жк Гоце Делчев  .

Досега е ходила в училище  Европа  три години , но се преместихме  в София  и съм много объркана  от разнообразието от школи.  newsm78

# 203
  • София
  • Мнения: 1 892
Споделям дълбокото си разочарование от Алианс.
Досега (две години), съм го препоръчвала като преподаватели, като система за научаване на английски, но тази година прекалиха с печалбарството. Във втори клас, групите са по близо 20 деца. Когато записвах детето си (преди 2 години), ме увещаваха, как групите са по 8-10 (в изключителни случаи по 12 деца) и тези условия за мен бяха ок. Сега разбирам, че групата на детето е 18-20 деца. Звънях в отдела за записване, където една мацка ми се обясняваше, как те нямали нищо общо с определянето на бройката и в друга група били 10 деца. Тази информация не ми беше дадена при записването (юни!) и съответно съм поставена пред свършен факт (все пак, в останалите школи записванията бяха приключени).
Ужас. Бясна съм. В частна школа, на която гласуваме доверие за обучението на децата си и плащаме такса, се оказва, че нивото на обучение не е по- различно от  училищното. За 700-800 лв., детето ми получава по 5 минути внимание  (10 за седмица) и аз после си мисля, че се учи език.
Та, ако искате само да си губите времето (на вас и децата ви), Алианс е мястото

# 204
  • София
  • Мнения: 9 110
Всъщност школата е държавна.

# 205
  • София
  • Мнения: 1 892
Всъщност школата е държавна.

И това, трябва да има отношение към какво?
Споделям впечатления, относно школата и честно казано, при изборът ми- собствеността не ме е интересувала.
Всъщност още по- зле, ако е държавна и ръководството се е подвело по по- големите (краткосрочни) приходи, а не държи на граденото години доверие. Конкуренцията на пазара не подбира спрямо вида собственост, а спрямо предлаганото качество и показани резултати

# 206
  • София
  • Мнения: 9 110
Ужас. Бясна съм. В частна школа, на която гласуваме доверие за обучението на децата си и плащаме такса, се оказва, че нивото на обучение не е по- различно от  училищното. За 700-800 лв., детето ми получава по 5 минути внимание  (10 за седмица) и аз после си мисля, че се учи език.
Та, ако искате само да си губите времето (на вас и децата ви), Алианс е мястото
Има отношение към изказването, че е частна. И не е заяждане.

# 207
  • София
  • Мнения: 5 466
Частна или държавна няма значение,хората си плащат,за да получат децата им качествени знания и индивидуално внимание,а с толкова много деца в група това няма как да стане.И Алианса го обърнаха на печелбарство.
Аз специално от немския се интересувам и сьщо получавам масово негативни отзиви за нивото на преподаване и ... многото деца в група.Но пак казвам,това не са лично мои впечатления,а каквото ми е споделяно от родители.

# 208
  • София
  • Мнения: 4 245
Всъщност школата е държавна.
Мисля, че грешиш. Частно дружество са.

# 209
  • София
  • Мнения: 9 110
От самата школа миналата година ни казаха, че са държавни. Изненадах се тогава. За това го споделих.
Проверих го сега- едноличен собственик е Министерство на културата.

Общи условия

Активация на акаунт