Внушавам ли си или съм права?

  • 2 179
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 437
Целта на доста от конкурсите у нас е да се заредят някои "автори" със свежи и безплатни идеи.  Tired
Е не са съвсем безплатни. Нали победителят печели награда. Наградата е откупа за идеята ти.

Е, да, де..точно това ме ядоса...Памперс какво общо имат с цялата история, че да използват написаното?
Ако беше списанието нямаше да се впечатля толкова, защото все пак съм го написала за техен конкурс, за тяхното списание.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 149
Е, по тази логика - на 1 юни, пред Парламента имаше протест, ако помнят някои от вас.
Снимаха много сина ми, после в интернет медии го публикуваха, във връзка с репортажи. Оказа се, че е бил лице на Времето по БТВ същата вечер. И преди месец и нещо - два, една приятелка ме светна, че моят краси страница в 168 часа - статия за цветовете и децата - снимка на мой Тони...Аз го приемам на този етап като признание колко ми е хубав/пу-пу-пу/ и не се противя, но може ли да им търся сметка защо публикуват снимка към статичта си без мое разрешение? Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 149
А по темата - това за ритуалите съм го учила в университета Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 353
  Честно казано, мисля, че си внушаваш. Чела съм десетки статии за ритуалите, не виждам нищо конкретно преписано.

# 19
  • Мнения: X
Най-яко крадат някои преводачески агенции. Кандидатстваш ти за работа, а те: Преведете, моля този текст и ни го пратете по мейл да видим колко вледеете езика. Примерно някой технически или юридически текст. Пращаш ти и после нищо! Ако пратят така 20-30 човека им вършат перфектно работата. Peace

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Внушаваш си ... изобщо не си прилича писмото ти с рекламата ... това за ритуалите го пише във всяка книга за отглеждане на деца ... почти по същия начин, по който си го написала и ти ...

# 21
  • Мнения: 6 417
Целта на доста от конкурсите у нас е да се заредят някои "автори" със свежи и безплатни идеи.  Tired
Е не са съвсем безплатни. Нали победителят печели награда. Наградата е откупа за идеята ти.
E, да, ама победителят е един и често е нагласен. Аз говоря за тези, които се юрват да си дават творбите, без значение какви са, гепят им идеите, сюжетите, абе всичко, което може да бъде отмъкнато и после тази компилация се издава или публикува някъде. Така издателите хем се зареждат със свежи идеи, хем им е безплатно. А авторът нищо не може да направи. Даже не може да докаже, че се е явявал на конкурс.  Thinking

# 22
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Диана, не се ядосвай за глупости  bouquet  bouquet

Пък и нали си получила подарък. Здраве да е.

# 23
  • Мнения: 281
Според мен си внушаваш.

# 24
  • Мнения: 3 405
Подобни неща пише в книгите и в учебниците, относно детското развитие. Не се съмнявам, че твоето писмо ти е мило, защото е свързано с личните ти усещания, възприятия, мисли и заключения  Heart Eyes Но смятам, че приликата е случайна.

Относно конкурсите не мога да изкажа мнение, понеже не участвам в подобни, нито децата ми, предубедена съм.

# 25
  • Мнения: 742


Не ти ли минава през ум, че всъщност си спечелила, защто твоето писмо най се приближава до рекламната концепция на Памперс. То стана като яйцето и кокошката.

Радвай се на наградата, честито.

# 26
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Е...това е върхът! Shocked
В този ред на мисли:
Синът ми е първи клас.  Онзи ден съпругът ми ми казва "Имаш домашно!" и аз мислено почвам да набирам, че пак трябва да правя нещо за училище, което не винаги е много забавно, пък и точно нея вечер не се чувствах много ок. И какво си мислите беше домашното? Нивеа крем раздали на децата едни листове, на които имаше голям бял кръг, в средата на който надписа Нивеа крем, а на лИста горе - условията на конкурс. Темата: "Моето семейство, моите приятели, моите игри!". Победителят получава (по памет) продукти ДО 80лв. (може да са и за 1.50вл. Laughing), класът на детето ще бъде награден с Голямо Коледно Тържество (все си мисля, как, видиш ли ти, специално ще дойдат до нашия "голям" град, който е в Дива Индия, за да им направят тържество... Outta Joint) и пр. Иначе всяко дете, вклюючило се в конкурса, ще получи блокче и флумастери. Моето малко зайче яко се нахъса да спечели наградата. Викам си - те искат свежи идеи за реклами тия. newsm78 Ама радостта на детето ми е по-важна - дай да помисля малко за да изпълним задачата читаво. Та с дружни усилия - аз с идеи - малкия с рисуване, тате със шеги, относно образите в нашето семейсво, сътворихме нещо. Смешното беше, че на синът ми толкова му хареса рисунката, че искаше да си я запази.  Laughing Обаче така нямаше да може да я изпратим. За това я снимахме с фотоапарат... hahaha
Аз съм голям лаик в компютърните техники и не зная дали мога да обработя снимката, иначе с кеф бих я пейстнала тук да я видите поне вие! Hug

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Това с краденето на творби-участнички в конкурси е стара практика. Да не говорим в университетите как се яхват чужди идеи...
Конкнетно, в случая, темата е толкова дъвкана, че трудно се излиза от формата.
Дерзай, писмото ти е много хубаво, но все пак не е научно откритие...

# 28
  • Мнения: 4 965
Внушаваш си ... изобщо не си прилича писмото ти с рекламата ... това за ритуалите го пише във всяка книга за отглеждане на деца ... почти по същия начин, по който си го написала и ти ...

А и във форума има хиляди подобни мнения на майки.
Аз също бих го описала по този начин.

# 29
  • Мнения: 4 841
Внушаваш си ... изобщо не си прилича писмото ти с рекламата ... това за ритуалите го пише във всяка книга за отглеждане на деца ... почти по същия начин, по който си го написала и ти ...

А и във форума има хиляди подобни мнения на майки.
Аз също бих го описала по този начин.

 Peace В конкретния случай и аз мисля, че си внушаваш. Не че искам да те обидя, но няма нищо супер уникално, което да си казала.

Иначе като цяло доста хора черпят идеи или направо копират от Интернет, но това е един от недостатъците на "свободната" информация - всеки може да я "прихване". Аз лично съм доста ревнива по отношение на снимки и категорично НЕ качвам свои снимки в мрежата (на детето пък да не говорим...).

Общи условия

Активация на акаунт