Как точно влияе никотина на бебето по време на кърмене?

  • 5 441
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
Бебокът ми е почти на девет месеца, кърмя го. Но, честно казано, се чудя дали да премина на АМ /все пак съм го кърмила неотклонно през най-важните 6 месеца от живота му, пък и три отгоре/ само защото много ми се пуши. Убедена съм, че именно това е мотивът на 90 процента от пушачките, които си измислят причината "намаля ми/спря ми" кърмата в 9-я/10-я месец и затова отбиват децата си. Пък и как ли да си признаят действителната си подбуда при наличието на изложените по-горе крайни изказвания от "бивши" пушачи. Очевиден е смисълът на темата ? Нека се придържаме към главната идея и да не залитаме към ожесточени обвинения. А именно какво да направи една "бивша" пушачка, когато предстои да тръгне на работа или й предстои някаква друга стресова промяна в живота : дали да пуши по 3-4 цигари на ден и да кърми, и то с крайни усилия, при положение, че в миналото безпроблемно е правела по кутийка, или да не кърми, а да премине през страданието и чувството на вина, съпътстващи отбиването, респ. да дава на бебето си АМ ?? Ето на този въпрос и аз съм не открих задоволителен отговор нито в литературата, нито в някой от форумите. В статиите на Ла Лече се препоръчва да се пуши до 20 цигари и да се кърми, като се обосновава, че при това количество НИКОТИНЪТ не може да повлияе негативно, но въобще не се говори за другите хим.вещества, които съдържат цигарите. И моля, който е решил да критикува желанието  ми да  пуша, да го направи в друга тема, а не в тази, за да не се разводнява.

# 16
  • Мнения: 274
Аз мисля, че намерих това, което ме интересуваше в тази тема. Благодаря на всички, които проявяват търпимост и помагат на лудите егоистични майки, които все пак искат да запазят правото си на избор и търсят тук информация по въпросите които ги вълнуват.
Обвиненията така или иначе няма да повлияят нито на обвинените, нито на обвинителите!

# 17
  • Мнения: 487
- силно не се препоръчва бебето да спи в родителското легло, ако един или двама от родителите са пушачи.
За пръв път чувам за това. Нашият татко пуши (никога в стаите), а бебока си спи при нас... Заради миризмата ли не е хубаво?

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
- силно не се препоръчва бебето да спи в родителското легло, ако един или двама от родителите са пушачи.
За пръв път чувам за това. Нашият татко пуши (никога в стаите), а бебока си спи при нас... Заради миризмата ли не е хубаво?
Заради повишен риск от СВДС (синдром на внезапна детска смърт). Но вие вече сте извън тази възраст (най-висок риск от СВДС е до годината).

# 19
  • София
  • Мнения: 368
Щом не можеш да се откажеш от цигарите, намали ги на 1-2. Не се отказвай от кърменето.


 Hug

Общи условия

Активация на акаунт