Зъбобол и кърмене!

  • 10 267
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравеите много ме боли зъб но незнам какво мога да пия и другото е че започва да се надува а в момента не мога да оставя малката да отида на зъболекар.Кажете какво мога да пия да ми спадне .

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Може течен аналгин да пиеш

# 2
  • Мнения: 65
Ама аз я кърмя няма ли нещо да и навреди все пак е по силно лекарство?

# 3
  • Мнения: 34
Още първия месец докато кърмех се наложи да пия антибиотици. При въпроса ми към доктора, че това ще навреди на кърмата ми, отговора беше: Нали от първия ден бебето ти е на системи с 2 антибиотика, колко повече можеш да му навредиш?
Така поставено ми се стори логично. Надали ще успеем да предпазим децата си за дълго без лекарства. Малко обезболяващо за теб ще влезе в кърмата ти, но чак толкова ли е трагично и вредно за детето след това.

Ако имаш смрадлика си свари отвара и се жабуркай.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 246
На една комший и се запуши канал и преди да ме попита се е обадила на доктора и той и е казал да пие течен аналгин. Бебенцето и нямаше още 1 месец. Така, че спокойно. И аз пих течен аналгин, когато ми вадеха мъдреца, въпреки, че малкият беше тогава на година и половина. Сама си прецени дали ще го пиеш. Два примера ти дадох. Дано бързичко да ти мине.
Успех!

# 5
  • Мнения: 346
Обикновено най-често използваните болкоуспокояващи по време на кърмене са Ибупрофен / Нурофен/ и Парацетамол. Може да ползваш инцидентно и при силна болка и течния аналгин, но не като по-честа употреба.
Това е една статия именно за Зъболекарските процедури по време на кърмене
Не отлагай ходенете при зъболекаря и успех!








# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Само да вметна, че щях да умра от болка един път, въпреки вземането на парацетамол. Това по-скоро е температуропонижаващо, от колкото болкоуспокояващо.

Общи условия

Активация на акаунт