Отговори
# 270
  • Мнения: 1 828
Рекапитулация след ските - -0.5кг, а съм повръщала само сутрин както винаги на гладно и ядях много newsm78 Не че се оплаквам де Mr. Green Там се срещнах с една приятелка дето е вече 32ра седмица и е качила само 6кг. Направо не знам как е успяла така Rolling Eyes

Аз понеже съм скиор и да питам. Не се ли притесняваш да караш (ако си карала де). Така ме сърби и мен като виждам от колко рано има тая година сняг, ама хич не смея да отида, най-вече защото не съм особено добра и ме е страх от падане  Simple Smile

Относно гаденето и аз слава богу съм от късметлиите. За сега само главоболие, лека замаяност и много умора, която се надявам постепенно да отшуми. Имам и постоянна лека хрема, но доторката каза, че било т.нар. бременна хрема и да не се притеснявам. Иначе на главоболието отстоявам за сега без хапчета.  Благодаря за пожеланията. Леко и весело бременеене на всички, с по-малко  Sick

# 271
  • София
  • Мнения: 2 925
Майра кара ли ски  Grinning Аз нямам търпение Sunglasses Ще се пробвам със сигурност Wink
Ще се качим с детето и ако ми е тежко, ще се пързулкам с него с шейната Joy ама със сигурност ще пробвам  Wink Миналата година се качих веднъж , по миналата не съм  Sad Вече много ми се карааааааааааа smile3514

# 272
  • Мнения: 1 584
Майра кара ли ски  Grinning Аз нямам търпение Sunglasses Ще се пробвам със сигурност Wink
Ще се качим с детето и ако ми е тежко, ще се пързулкам с него с шейната Joy ама със сигурност ще пробвам  Wink Миналата година се качих веднъж , по миналата не съм  Sad Вече много ми се карааааааааааа smile3514

Карах, да - страхотно беше  Wink Сега планираме още едни покрай нова година, ама не можем да намерим места Cry А за следващите през март-април няма да ми става панталона вече Cry

Аз понеже съм скиор и да питам. Не се ли притесняваш да караш (ако си карала де). Така ме сърби и мен като виждам от колко рано има тая година сняг, ама хич не смея да отида, най-вече защото не съм особено добра и ме е страх от падане  Simple Smile

Аз карах и с първата си бременост - тогава беше по-рано - към 6та г.с. И двата пъти се консултирах с гинеколожката ми и двата пъти ми казаха, че принципно няма проблем. Да се водя по тялото си Peace Да имам предвид, че от височината и налягането може да ми прилошее. Слава богу и двата пъти се чувствах много добре. Аз все пак не карам като за олимпийски игри де Mr. Green Но и двата пъти не съм падала изобщо. Ако не си много добра и падаш - не бих те съветвала - удара е опасен Sad

# 273
Колко е хубаво всеки ден да се влючва нова мама!  bouquet
Дуци,така си е-имам приятелка с две деца-и двете бяха/едното е/ невероятно кротки бебета!Спят си по цяла нощ от ден първи.А и аз съм правила някои неща неправилно/връщайки се назад/,та може затова да е плачела.Изпадам в разни дупки късно вечер,не ми обръщайте внимание!Спомням си с каква гордост излязох от родилния дом-исках всички да видят,че нося бебе!Направо хвърчах!/чак леко подскачах от радост като малко дете Embarassed/.Спомням си първата разходка-оглеждах се да видя дали някой забелязва,че бутам количка с малко бебе Embarassed.Спомням си купуването на първите дрешки,на първата играчка,оправеното и очакващо бебче легло с детски чаршафчета.Първата усмивка,първото ''мама'',първите стъпки...невероятни моменти!Самото разждане беше 24 часа-уж много,но минаха като миг!Това е един ден в крайна сметка.Възстанових се страшно бързо-на 6-я час ме питаха дали искам да си ходя и изгубих само 150мл кръв!Предпочитам 100 пъти да родя,отколото да ми е лошо,така че,повръщащите мами,минавате през по-страшното в момента!
Коколина,дъщеря ми е на 18 месеца,аз също преминах шока вече и започнах да си мечтая!За децата наистина ще е по-добре да имат другарче в игрите и мама ще отдъхва понякога-че сега иска постоянно някой да й говори и забавлява.
За повръщането-аз имах хиперемизис гравидарум/ужасното 24 повръщане,не можех да понасям миризми,цветове,дори предмети,отслабнах много/ и знаете ли-преживява се!Знам колко е трудно,мамчета,но 8-11 седмица са най-трудни.После започват да зачестяват хубавите дни,да намаляват пристъпите,до 16 седмица почти не ми се гадеше,а до 20 бях нов човек!И не само аз-имах си компания от такива мами.Нямах никакъв корем до 20-а седмица,но пък малката се роди 3300.Ментов чай ми помагаше и хапчета/инжекции церукал.Нямах избор и ги пих,макар и със страх.
Пухчо,не се притеснявай.Аз пътувах 2 часа до и 2 от работата всеки ден,сменях 3 влака и рейс/на отиване и толкова на връщане/,два пъти кървих/не заради това/и не пих нищо/понеже нищо не ми дадоха #Cussing out и всичко беше наред.Но бих отложила изпита,защото след 3-я месец ще се чувстваш много по-добре!Умората,гаденето,дори голяма част от притеснението изчезват!Ще ти е по-лесно

# 274
Мили,не си писала?Добре ли си?

# 275
  • Мнения: 0
Много се радвам за бъдещите майки с близначета.  newsm06Аз също бих искала да са две, но е невъзможно, защото близнаци се раждат през поколение, а аз имам сестра близначка /да ми е жива и здрава/. Сега я агитирам да се присъедини към нас, за да не расте детето ми само. Когато се родят близначета е много по-трудно на майката да ги отглежда, защото в повечето случаи те искат всичко едновременно, но пък и радостта е двойно по-голяма /питайте майка ми/. Желая ви безпроблемна бременност и Честито! Heart Eyes

# 276
  • Мнения: 2 070
Този следобед и тази вечер се спасявах с кола и уйски. Верно действа уйскито - по една капачка на гладно. За днес - две капачки, не повече. Ще пробвам утре със студената бира. А тези неща ги били учили по време на следването си, така каза лекарката, да не се притеснявам, до 50гр на ден нямало проблем. Не че ще изпивам по толкова де, аз както нищо не задържам и съм се обезводнила ще се напия.

За стриите - май си е до ген. Аз първата бременност почти не се мазах, мързеше ме, не ми се занимаваше всеки ден да го правя, нямам никакви стрии, 170см съм, тръгнах от 52 някъде и стигнах най-много до 70 кила. Някакси равномерно ми се бяха разпределили килата, отзад не ми и личеше, че съм бременна, глезените ми бяха тънки. Сега май по-долу от 55 няма да тръгна, та ще съм по-дебела накрая, ако стигна до там живот и здраве.

Иначе препоръчвам - маслото на Икаров против стрии - много евтино е, почва се от 4-5 месец някъде. Карах с него малко, но супер несистемно. Не знам съществува ли още.
Съвет от свекървата, тя е учила някви диетологии и козметики. Преваряваш чиста свинска мас, несолена, на водна баня /и за бебетата се прави същото/. Докато ври още нарязваш вътре едно-две колелца зелена кисела ябълка, сещайте се, от най-зелените - да си пусне хубаво сока и миризмата и после я махаш.  И изсипваш после вътре розова вода, не масло, не парфюми, обикновена вода, продава се. Получавало се много хубава и добре миришеща смес. за цялото тяло и за лицето дори става. Аз така и не го направих, тя ми го каза някъде в 8-9 месец. може да пробвам този път.

# 277
  • София
  • Мнения: 2 925
Аз миналата бременност се мазах с мустела само първия месец. После се запознах с едно момиче в аптеката, което ми каза, че се е мазала само с мас, впреки че може да си позволи да си вземе марка Sunglasses и няма никакви стии. И аз имах домашна мас и от 5- месец се мазах редовно и нямам стрии Praynig Дано пак устискам, че съм предразположена Rolling Eyes

Мисля, че не е важно с какво се мажете, важно е да е редовно, за да се храни кожата Wink  На момичетата който не могат да си позволат скъп крем пепоръчвам мас с доказано действие  аз също можех да си позволя Мустела, но реших че е безмисленно:peace:
Сипвате вътри от ароматите за сладки, примерно ванилия Wink Аз си слагах суха и пасирах и става като крем Hug
Мажете се Peace

# 278
  • Мнения: 296
За мас и аз съм чувала, че е добра. С първата си бременност се мазах с различни кремове за тяло и не ми се появиха стрии. Незнам дали има някакво значение марката, може би ако си предразположен пак ще се появят. Трябва постоянно мазане, веднъж на ден задължително, че даже и два пъти. Омръзва малко, но за да сме красиви какво ли не правим ние жените Peace

# 279
  • София
  • Мнения: 2 925
 meril   Аз съм предразположена  Wink имам си стрии по дупето и краката, но от бременноста нямам Peace Мас сутрин и вечер 5 месеца, от гърдите до средата на бедрата  Mr. Green Мноооооооооого омръзва  Joy

# 280
  • Мнения: 8
Здравейте на всички коремчета Simple Smile
Аз току що си взех всички изследвания- всичко е норна. Аз съм с отрицателен резус фактор и са ми правили допълнително изследвания за антитела. За щастие нямам такива, няма антитела, които да увредят бебо. Simple Smile
Иначе, сме добре, никакви оплаквания, само вчера вечерта имах някаво силно разстройство ( с извинение), но сега съм ОК
Поздрави на мъничетата

# 281
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Добро утро на всички.
При нас е ужасен студ,и най- вече има много силен вятър.Едва се донесох до работа.
Да се похваля днеска не ми е чак толкова лошо колкото предните дни,но все пак ужасно ми се спи.
Вечер голямо въртене се въртя,а денем едва удържам да не заспя.
Идва Никулден,някой ще празнува ли?Аз имам именник но се чудя как ще се приготвям ,като не мога да понасям да миризмата на манджи. Sick
Що се отнася до стрийте,за съжаление аз съм предразположена и макар, че първата бременност се мажех редовно ,имам ужасно много стрий.Не само по корема а по цялото тяло.И сега ще се мажа с надежда да не стават повече ,обаче много се съмнявам.Но каквото е такова,човечето да е живо и здраво, пък мойте стрий ще ги преживея. Crazy

# 282
  • Мнения: 4 371
Уф, аз пак имах много тежка нощ Confused Имах температура и установих, че ако пия нещо без да имам храна в стомаха си, неминуемо отивам да Sick

Стриите - имам си на бедрата и гърдите, мазах се с Авент и не ми помогна изобщо. Чудя се за тая маз - няма ли да си съсипя дрехите Rolling Eyes

# 283
  • София
  • Мнения: 545
marieta 78, какво стана с кръвната захар?
Аз днес съм на преглед, ще се запиша в поликлиниката, защото ми е на 10 метра от входа, вчера се видях с доктора, стори ми се симпатичен. Ще помоля и аз за изследване на кръвна захар, че с този диабет мин. път малко ме е страх сега.
ДеЩоВиди, дано скоро да се оправиш. Аз за сега се разминавам само с гадене (не сутрешно, а целодневно  Sick)
Shada, вярно е, поне за мен, но мин. път бях на работа и като че ли по- леко беше.
mylili, а ти как си, какво стана?
Добре дошли на новите мами, а на тези с близнаците  Hug
Хайде после ще пиша за прегледа, вълнувам се  Heart Eyes

# 284
  • София
  • Мнения: 137
Момичета, тази мас не мирише ли гадно? Не знам с какво ще се мажа, че и аз съм предразположена и кой знае дали ще има въобще полза, ама трябва да се пробва.

Ох, днес мъкнах една тежка торба до работата и много се притесних да не ми стане нещо, ама нямах избор.
Майра, как ти завиждам за ските. Миналата година пропуснах, че нямаше сняг, както се оформя и тази година ще пропусна. Аз не мога да си представя да карам бременна, пък дори и да не падам. Влекът да ме дърпа, да мъкна ските. Може пък и да прекалявам с пазенето Rolling Eyes

А какво правите с половия живот момичета? Аз до петък имам забрана, но после ще видим. Вече много ми липсва.

Общи условия

Активация на акаунт