Шегите на хората

  • 2 073
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
... Кой определя с какво можем да се шегуваме и с какво не можем.
Персоната срещу теб определя това. Ако тя не е съгласна с темата ти на шегата, не е етично да подължаваш. Защото става не "шега", а "подигравка"
Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 7 112
Както се казва "Майтап, майтап, ама на голо си е живо *****"

Иначе "любимци" са ми майтапчиите, които обичат да се гаргарят с другите, но когато тях ги загаргарят, по-обидени хора от тях не можеш откри.   Tired

# 17
  • Мнения: 1 072
....
По принцип човек може да се шегува с всичко на този свят. .......

Това е основно верую в живота ми.

И тук не става въпрос за чувството за хумор или оригиналният изказ. Става въпрос за способността да се поставиш над един проблем, колкото и той да е голям. Да го омаловажиш, за да го приемеш. Това е маниер на живот.

Моля, да не се бърка с цинизма. Става въпрос за възвишеност.

Обичам черният хумор. Усмихва ме, но с друга усмивка и друго вътрешно усещане. От вън един първосигнален човек тип буквалист, ще ме разтълкува като невъзпитана простачка. Се ла ви. Това  е моят начин за приемане на нещата.

# 18
  • Мнения: 211
Аз не знам дали има някой, който би се шегувал с децата с увреждания например. А и да го направи, как ли ще се почувства, много ми е интересно Close

# 19
  • Мнения: X
Сега ме накарахте да се сетя за моята любима леля и нейният доста нетактичен начин да подхвърля ей така разни забележчици,а после с някакво си нейно чувство за хумор да обръща нещата на майтап. Значи,майка ми имаше проблем със щитовидната жлеза и в този си период клепачите й бяха подпухнали и си личеше,че не е във форма, та лелка я видяла и с усмивка й подметнала:"Ауу,ма ква си само такава подпунала",което на майка й прозвучало доста грубо и й обяснила,че има здравословен проблем.В отговор не получила съчувствието или разбирането,което очаквала.Леля й отвърнала:"Е,ами нищо де,много ти ходят подпухнали очи" #Crazy
Та си мислех,че действително бяха прави съфорумките,които казаха,че това,докъде може да се стигне с майтапа,определя човека срещу теб,ако виждаш че не му е до майтап и че страда е малко садистично да се кефиш на негов гръб,дори с цел да разведриш обстановката.

# 20
  • Мнения: 281
Това е и моето мнение. За мене няма табута, има неподходяща аудитория. Това по повод темата за вица, публикуван в един ежедневник, и последвалите обвинения, че нямам чувство за хумор.

Dona, ти нямаш чуство за хумор, верно е.
Напиши един виц, разкажи нещо смешно...
Бъди веднъж Душата на Компанията...
 Laughing Hug

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 14:38 от Мария Лу

# 21
  • Мнения: 3 405
Тук забелязвам недоразумение.
Дона има чувство за хумор, според мен  Grinning

# 22
  • Мнения: 3 674
Не бих могла да се шегувам с недъзи и болести на хората. Иначе  обичам хумора , дори и черния. Уважавам хора които могат да  се самоиронизират и не се комплексират от това какво щяли да  кажат другите за тях.
Някои хора са оперирани от чувство за хумор и  не разбират  правилно думите черен хумор...майтап..шега!!! Приемат ги твърде сериозно или като подигравка, жалко за тях ...защото сами си усложняват живота като се впрягат излишно.

# 23
  • Мнения: 281
Тук забелязвам недоразумение.
Дона има чувство за хумор, според мен  Grinning

Анджи, шегувах се.
Явно не си е проличало.
 Simple Smile

# 24
  • Мнения: 212
Между другото темата за правописните грешки ("изцепки" както ги наричат някои тук) каква е според вас - майтапчийска или подигравчийска. Невинна шега ли е или повечето се подигравате на хората, че не можели да пишат грамотно...

# 25
  • Мнения: 25 633
"Да превърнеш слабостта си в сила...". Ами не всеки го може - само силните духом.
Кой както иска, така да ме разбира. Но винаги съм се прекланяла пред хората, които могат да иронизират самите себе си. Колкото и да са ми неприятни иначе, за мен са силни хора. Независимо как останалите гледат на тях...

# 26
  • Мнения: 3 405
Простете, Мери Лу, сгрешил Blush

# 27
  • Мнения: 3 674
Между другото темата за правописните грешки ("изцепки" както ги наричат някои тук) каква е според вас - майтапчийска или подигравчийска. Невинна шега ли е или повечето се подигравате на хората, че не можели да пишат грамотно...

Аз я виждам темата с БисИрите като шегаджийска и майтапчийска. Wink Темата ме кара  да се смея от сърце... Grinning

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 20:03 от redwine

# 28
  • Мнения: 17 407
Не знам каква е темата за Бисирити, ама пишещите в нея също допускат грешки( и аз в кюпа) Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт