Защо трябва да купувам подарък от "дядо Коледа" в градината?

  • 7 960
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Положително съм настроена към такива инициативи. Положителни емоции носят според мен. Ако те притеснява срещата с Дядо Коледа в градината, остави си го вкъщи през този ден  Peace

Както казва Мечо Пух - колкото повече, толкова повече  Grinning Не виждам защо децата да не се повеселят, и да не получат по ОЩЕ един подарък. Синът ми знае, че светът е мноооого голям и дядо Коледа не може да се справи сам да обиколи навсякъде, затова има много помощници, които раздават подаръците от негово име - в градината, в парти-клубовете, в някои голями магазини... А ИСТИНСКИЯТ Дядо е личност мистична и тайнствена, той идва само когато сме заспали дълбоко и донася НАЙ-ЖЕЛАНИТЕ подаръци...

Само да вметна, че в нашата детска градина се разбираме предварително на родителска среща в какъв ценови диапазон и горе долу от какъв вид да са играчките, а в деня ПРЕДИ тържеството ВЕЧЕРТА, когато ги взимаме, родител стои ИЗВЪН групата и събира пакетите, така че децата не ги виждат и не знаят, че ние сме ги донесли.
Намирам за глупаво да се коментира пред тях - ако знаят, къде е изненадата тогава?

# 16
  • Мнения: 2 556
Детето знае, че няма да е истинският Дядо Коледа, защото ти си му го съобщила. Ти си предпочела да го информираш, значи детето е осведомено от малко за истината и това е.

За мен подаръците в градината са си една допълнителна изненада за децата, аз винаги съм ги избирала с кеф и съм се радвала, когато на детето му хареса. Никаква инсинуация не виждам, това си го има открай време в градините и си е съвсем нормално и приятно.

# 17
  • Мнения: 512
Момичетаааа. Не сте ме разбрали.
  bouquet
И аз харесвам празниците и подаръците. Искам детето ми да получи целия свят. И доколкото зависи от мен - ще го получи. Ще го науча как да си го вземе.

Обаче ме подразни ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯТ характер на събитието. Представете си, че има родители, които едвам ще си позволят вкъщи да зарадват детенцето си с подарък.
Сега обаче, ще ТРЯБВА да купят и още един - за в градината. Ами тези дечица - като гледат големите лъскави кутии на другите? Какво ли ще си помислят за "дядо Коледа", защо дава на някои по-хубави подаръци? Някой сеща ли се за това?
Слава Богу, не това е моето съображение против, аз мога да купя на детето си, каквото си е избрало. И под елхата ще има подаръци.

Но защо по този начин, не трябваше ли поне да се посъветват с родителите?

Само да вметна, че в нашата детска градина се разбираме предварително на родителска среща в какъв ценови диапазон и горе долу от какъв вид да са играчките, а в деня ПРЕДИ тържеството ВЕЧЕРТА, когато ги взимаме, родител стои ИЗВЪН групата и събира пакетите, така че децата не ги виждат и не знаят, че ние сме ги донесли.
Намирам за глупаво да се коментира пред тях - ако знаят, къде е изненадата тогава?

Супер! Догодина ще им предложа и при нас да направим така. Peace
Да, пред него коментираха и ми показваха списъка, аз също го намирам за невероятно глупаво.

# 18
  • Мнения: 97
Напълно съм съгласна с теб, ansam.На нас  не са ни казвали какво да му купуваме ooooh!, но е ясно, че сме носли нещо, за да не излезе само за него да няма.А иначе чаканият подарък си остава за под елхата.Спасение няма.Така до миналата година.
Много ти е добра идеята за лакомствата, но не мисля, че ще я наложиш сред родителите.По-добре, ако г-жата се съгласи с теб, тя да каже на родителите: "Така и така....".И пак може да има недоволни.
Аз писах "до миналата година", защото тогава записахме баткото предучилищна в у-ще и там за пръв път г-жата каза и направи точно описаното от теб.Мисля, че за у-щето това просто е практика.
За разлика от тази в ясли и градини Sad
И много се чудя как детето няма да разбере, че това там не е истинския дядо Коледа. Thinking
Като знам колко са наблюдателни дребните  и как се стараят артистите!
И аз опрях до там да обяснявам, че Дядо Коледа не се показва, хей така и това са преоблечени хора, за да има повече веселба....след като Дядо Коледа прехвърли крак, за да слезе от самолета и лъснаха дънки. ooooh!И това официално, по новините с коментар как добрият старец пристига в Бг. ooooh! ooooh!
Защо в градината да е по-нагласен?

# 19
  • Мнения: 2 556
В градината е пълно със задължителни неща. Там реално децата си растат под строй. Щом сте пратили детето на градина, там е задължително да се съобразявате с порядките. Ето моето малкото не ходи на градина и си прави каквото иска, ама като тръгне, ще се "социализира" и то и ще трябва да търпи установения ред. И ние също покрай него.

В нашата градина никой не помня да е подарявал особено крещящи и скъпи подаръци, в повечето случаи не се и вижда какво е заради опаковката.

# 20
  • Мнения: 512


В нашата градина никой не помня да е подарявал особено крещящи и скъпи подаръци, в повечето случаи не се и вижда какво е заради опаковката.

Не ги ли отварят още там? Децата са толкова любопитни, как ще издържат да не погледнат какво е? newsm78

И много се чудя как детето няма да разбере, че това там не е истинския дядо Коледа. Thinking
Като знам колко са наблюдателни дребните  и как се стараят артистите!
И аз опрях до там да обяснявам, че Дядо Коледа не се показва, хей така и това са преоблечени хора, за да има повече веселба....след като Дядо Коледа прехвърли крак, за да слезе от самолета и лъснаха дънки. ooooh!И това официално, по новините с коментар как добрият старец пристига в Бг. ooooh! ooooh!


 Peace

# 21
  • Мнения: 7 821
Аnsam,
Не са те предупредили, защото не са предполагали, че ти не знаеш за тази 30, 40 годишна практика  Wink.
Мероприятието не е задължително, може да не водиш детето си, може да го вземеш по-рано и то да не ходи на самото тържество, а може и да се заинатиш и да не занесеш никакъв подарък, като му обясниш, че за теб е тъпо да има такова представление от разни актьори и че си сигурна че дядо Коледа ще го посети е Коледната нощ.
Няма начин тържеството да е само за желаещите, в градините където децата са малки всичко е за всички по принцип и това не е за да ощети твоето дете, а напротив за да няма ощетени.

# 22
  • Мнения: 122
При нас на първата проведена родителска среща всички решихме да съберем по 10лв. и да се купят с тези пари няколко големи и занимателни играчки, които да са за цялата група, а за всяко дете да има по малко пакетче с 'лакомства'. Така в групата ще имат нови играчки, на които всички да се радват и няма да си сравняват кой какъв подарък е получил.
Отделно всяко дете ще получи вкъщи достатъчно подаръци от дядо Коледа, баби, дядовци и лели  Wink
Иначе за театър май и при нас от всички събират.
  И в нашата ясла решихме така на родителската среща.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз още в първия ти пост разбрах какво те дразни. Един съвет - понеже тези мероприятия не са включени в задължителната работа на градината, съберете се родителите, поговорете, разучи настроенията на другите и излезте пред госпожите с единно решение. То може да е всякакво, според това, което сте се разбрали. Например можете да им заявите, че не желаете да ви поставят пред свършен факт, а първо да се допитат до вас(на родителска среща) как искате да протече всеки един празник. Родителите са в правото си да решат дали и какво.
Театрите също не са задължителни, пак с решение на родителите можете да искате ограничение на месец или да ви предложат алтернативи за времето, през което детето не желае да гледа постановката.
За всичко това, ако не срещнете разбиране у госпожите, можете да го оформите като писмено заявление до ръководството на градината.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 037
На мен ми харесва да идва Дядо Коледа и да дава на децата подаръци в градината,все пак не всеки може да си позволи да го покани в къщи или да се маскира като такъв например,а и в къщи Дядо Коледа оставя подаръците под елхата, докато спят децата,поне от мами и тати.За другите не ми се коментира,че ще изместя темата.

# 25
  • Мнения: 9 990
"...Въпросът ми е друг - детето ми знае, че аз ще купя някаква играчка, знае, че ще я предам на госпожата и че то ще "получи" тази играчка от някакъв непознат, които се е маскирал като дядо Коледа...."-и аз разбрах какво те дразни, но ей тук намирам и отговор....защо знае това детето ти, защо не задържа още малко магията?какво значи, че в градината щял да бъде преоблечен чичко, за другите деца това няма да е преоблечен чичко може би, а поредното вълшебство.Очевидно , така поставени нещата на твоето дете не му харесва нищо организирано там...театър не обича, чака някакъв преоблечен чичко...пфу, досада.Еми-да не ходи в деня на градина и толкоз-спести му това.

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 14:01 от пенелопа

# 26
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Естествено, че купувам. Въобще не е задължително, но като знам как ще се радва, когато дядо Коледа й го подари, не виждам проблем. И при нас изкарват списък с поръчките.

# 27
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 184
При нас предупреждават да са малки подаръците и да са опаковани, така че да не се вижда вътрешността. Не ги отварят в градината.

# 28
  • Мнения: 3 929
Ние на скро имахме родителска среща. Детето ми ходи на ясла. Уговорихме се всеки родител да купи на детето си подарък, колкото една нормална кутия за обувки, за да не се получават големи различия в подаръците и децата да не се дразнят помежду си. Аз лично намирам всеки празник в яслата или градината за нещо положително и хубаво.
Относно театъра, не мога да изкажа мнение, защото моето дете още не е посещавало такъв, от яслата не са ги водили.

# 29
  • Мнения: 4 841
Само искам да вметна - наистина би било тъпо, един да получи една количка 1:32 (независимо, че може да струва и 100 лв), а друг - огромна кутия с комплект колички (та били те и за 15 лв, примерно).
Затова, както вече споменах, се разбираме с родителите на родителската среща в какъв ценови диапазон и ОТ КАКЪВ ВИД да са играчките, така че да изглеждат що-годе сравнимо.

Колкото до това
:
Обаче ме подразни ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯТ характер на събитието. Представете си, че има родители, които едвам ще си позволят вкъщи да зарадват детенцето си с подарък.
Сега обаче, ще ТРЯБВА да купят и още един - за в градината. Ами тези дечица - като гледат големите лъскави кутии на другите? Какво ли ще си помислят за "дядо Коледа", защо дава на някои по-хубави подаръци? Някой сеща ли се за това?
- ще коментирам така - водещото в това начинание е ПРАЗНИКА на децата в градината, а не подаръка. Спокойно може да се "мине" с 10-15 лв. Не е задължително да се изхвърляме и да изпадаме в излишна показност.

Общи условия

Активация на акаунт