Държавна работа или гледане на детенце?!

  • 3 268
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 226
аз не мисля, че работа в местна администрация /освен като заместник областен управител например/ е път към софия, да не говорим пък за брюксел.
моето мнение е да не приемаш. нещата отвън изглеждат престижни /донякъде, разбира се/ като влезеш в системата виждаш, че нивото е много ниско, пълно е със закостенели служители, които ти спъват всичко и си работят и по отменени нормативни актове  #Crazy, освен това ако имаш намерение след това отново да се ориентираш към частния сектор не виждам кое от работата ти в бюджета на една община ще ти помогне. е, ще си наясно с местните данъци и ценообразуването на местните такси.....
отделно смятам, че повече от две години в администрация е губене на време и изгубване на професионални качества и дисциплина. може би само в министерствата е изключение..

Само за уточнение - става въпрос за стопанските дейности на общината, не бюджета и местните данъци и такси. По-конкретно реклама и някои други.

# 16
  • Мнения: 2 759
...отделно смятам, че повече от две години в администрация е губене на време и изгубване на професионални качества и дисциплина. може би само в министерствата е изключение...
                   Peace

# 17
  • Мнения: 14 490
понеже каза гласуване на бюджети и планове, реших че ще е нещо от рода директор дирекция "бюджет и финанси".
ами да ти кажа тогава още по не ти трябва...реклама, търговски обекти, търговски дружества с общинско участие....за тези пък въобще не виждам смисъл

# 18
  • Мнения: 4 965
.....
отделно смятам, че повече от две години в администрация е губене на време и изгубване на професионални качества и дисциплина. може би само в министерствата е изключение..[/b]

Има и още някои изключения, но не са много. При всяко положение, разлика от администрация до администрация има, но зависи от много неща.

В община би ме спряло да работя заплащането.
Майка ми работи в община и то на сравнително висок пост, но обича работата си и работи "за идеята", докато парите в тяхното семейство ги изкарва баща ми.
Т.е. прецени си приоритетите.
Подобна работа ще ти донесе много опит, познанства и подобни, но ще трябва да се примириш с ниско заплащане. Peace

# 19
  • Мнения: 2 759
...но ще трябва да се примириш с ниско заплащане...
                   Ама за Бургас може да не е ниско заплащането.. И държавната работа е по-стабилна от много некоректни малки частни фирми, които в по-малките градове са доволно много.

# 20
  • Мнения: 14 490
заплащането може да се провери - има единен класификатор на длъжностите в администрацията и наредба за минимална и максимална заплата за всяка длъжност. по принцип обаче заплатите гравитират около минималната, има май някакво ограничение да се определят на максимума.
доколкото знам директор дирекция взема около 600 основна, максимум 800 със стажа и нещо друго ако има.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 567
Ако можеш да разчиташ на добро гледане на детето, приеми работата. Според мен е по-добре да пробваш и да се откажеш, ако не ти хареса, отколкото после да съжаляваш, че изобщо не си опитала. Пък и там ще трупаш опит и познанства в твоята сфера, което изобщо не е за пренебрегване.
Предполагам, че откъм работно време ще се спазва КТ, така че ще имаш и време за детето.
Успех

# 22
  • Мнения: 226
Както споменах, заплащането е по-ниско от това, което имах досега. Евентуално при преговори може да се докара до същото ниво.

# 23
  • Мнения: 3 091
ръководна длъжност си е ръководна длъжност. аз съм на мнение, че не бива дасе пропускат възможности. Кариерата е нещо важно - стига ти да държиш на нея.

Аз съм ЗА! не заради "пътя към Брюксел"... зависи кой ти го е казал, де... майтапът на страна, не виждам за какво се колебаеш - винаги можеш да напуснеш и да се върнеш в частния бизнес. а има и изпитателен срок в началото, който е двустранен. съветвам те да опиташ

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де, а за какво ти е пътя към София или Брюксел всъщност? Какво му е на Бургас Laughing
Аз лично такова предложение бих отказала само по една причина - не бих си оставила детето на 8 месеца да хукна да бачкам, освен ако не е сууупер наложително от финансова или "кариерна" гледна точна. Тоест ако нямам друг избор. Тя работата свършване няма, цял живот ще работим, децата само за много малко имат такава нужда от мама. Ако ще работиш по проектите на оперативните и структурните фондове, искам да ти кажа, че работата е адски много, адски натоварваща ooooh! На варианта с половин работен ден хич не вярвай, то в 17.30 вече никой не си тръгва, камо ли на обяд Laughing
А на потребиталката, дето й е под нивото да работи държавна работа, искам да й отправя покана, да дойде малко да поработи нашата работа, да се поскара с 1-2-ма министри, да се пробва да управлява милиони евро, да й гледа Европейската комисия всяка стъпка под лупа...пък тогава да си преценява нивото Laughing

# 25
  • Мнения: 4 965
Най-грубо казано, в общинската администрация заплатите са от 200 до 7-800 лв. В държавната администрация между 450 и 1500 лв. Средна цифра давам.

Но:
ръководна длъжност си е ръководна длъжност. аз съм на мнение, че не бива дасе пропускат възможности. Кариерата е нещо важно - стига ти да държиш на нея.

Аз съм ЗА! не заради "пътя към Брюксел"... зависи кой ти го е казал, де... майтапът на страна, не виждам за какво се колебаеш - винаги можеш да напуснеш и да се върнеш в частния бизнес. а има и изпитателен срок в началото, който е двустранен. съветвам те да опиташ

 sohappy

# 26
  • Мнения: 4 965
А не може ли да работиш същата работа на граждански договор и да ходиш в общината при нужда (иначе от вкъщи)?

# 27
  • Мнения: 226
ръководна длъжност си е ръководна длъжност. аз съм на мнение, че не бива дасе пропускат възможности. Кариерата е нещо важно - стига ти да държиш на нея.

Аз съм ЗА! не заради "пътя към Брюксел"... зависи кой ти го е казал, де... майтапът на страна, не виждам за какво се колебаеш - винаги можеш да напуснеш и да се върнеш в частния бизнес. а има и изпитателен срок в началото, който е двустранен. съветвам те да опиташ
Лейди, права си! Колебая се май най-вече заради детето. А ръководната длъжност не е нещото, което ме мотивира - досега съм била на ръководна длъжност, а и в бъдеще по всяка вероятност ще заемам такава. В смисъл, че не е единствения ми шанс за ръководене...

# 28
  • Мнения: 226
А не може ли да работиш същата работа на граждански договор и да ходиш в общината при нужда (иначе от вкъщи)?
Не съм обмисляла такъв вариант. Ще го проверя. Благодаря ти, azaf! Hug

# 29
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ммм даа.. всичко зависи от гледната точка . Бях лакома за работа и преди 20-тина години щях да те посъветвам да действаш и да не изпускаш шанса за поглед към живота от друг ъгъл. Но ... сега , когато съм почти на 40 г. без дете , и почти без шанс за забременяване ...изчитайки поста ти и спирайки поглед на сладките , малки очи ... категорично Не . За мен сега по - важно от тази кариера няма . Имам максима за затворения прозорец и отворената врата ...Ако ти се струва , че затваряш прозорец с отказа си , обърни се към легълцето на Алекс и виж каква голяма врата ти се отваря . Някой ще ме упрекнат , че разсъждавам романтично и емоционално - така е , но за какво ти е да си в София и Брюксел , а семейството на един Скайп разстояние.... и сама , а детенце без мама ... Работа ще има , детенце расте и отлита .

Общи условия

Активация на акаунт