до кога смятате да живеете в чужбина?

  • 2 501
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 515
Ние си тръгваме лятото! Нямам търпение!
Да ми е писнало, не ми е писнало. Не сме от дълго време тук. Просто не мога да свикна! Първоначалният план беше за 2 до 3 години, но настъпи преосмисляне! В края на краищата освен парите има и много по важни неща - приятелите, сродните души. Лоша, добра България е моята РОДИНА!

Ако на някой му е домъчняло случайно за Бг- http://www.evgenidinev.com/seen_in_my_camera/strandzha/

# 16
  • Мнения: 3 425
България е държавата, в която съм се родила  Peace

И аз като Гери живея вкъщи!

Не тъгувам за Коледа или Великден в Бг,а даже искам да съм си с половинката на тез празници!

# 17
  • Мнения: 1 132
Като се пенсионираме.Най вероятно, тогава ще прекарваме 1/2 от годината в БГ, 1/2 в Холандия. Домът е там, където са съпругът и детето ми.

# 18
  • Мнения: 6 167
Домът ми е тук. Не се чувствам в чужбина. От 2 години съм тук и да си призная се чувствам все  по-добре.
Засега нямаме планове да сменяме местожителството, но в живота нищо не е гарантирано, в крайна сметка.

# 19
  • Мнения: 414
Като заговорихте за раждане, да ви кажа, аз вече не помня къде съм се раждала... Grinning Като че ще да е било на Остров Ман. Вече съм почти сигурна, че познавам от малка няколко човека от местните Joy.
То аз в България нямам работа и замалко, камо ли пък да се "връщам".  Naughty
Мъж ми тук, децата ми тук. Пишете ме и мен в списъка с "където е сърцето, там е домът".Simple Smile

# 20
  • Мнения: 68
Нямам намерение да се връщам, освен за по малко веднъж на 3-5 години.
Канада е Родината на децата ми и нямам намерение да ги лишавам от Родина.
Какво като сме от български произход, причината да сме извън България не е просто прищявка, така, че ни най-малко не се чувствам виновна, дори се радвам, че имах шанса да избера истинска Родина за децата си, където те да се чувстват удома си, да бъдат защитени и желани от държавата, да имат шанс и да имат бъдеще. Те ще са истински граждани на света.

С две думи: накарай едно българско дете да ти каже какво е научило в детската градина и ще те напсува като каруцар, моето Софе ще се изправи насред стаята и ще запее химна на Канада с ръка на сърцето, защото така и запо4ва всеки ден в градината. Странното е, че го знае целият.
За какво да се връщам? 

# 21
  • Мнения: 214
Не 3нам дали Ще се върна, но не ка3вам никога не. Тук 3авърШих, тук се реали3ирах професионално, тук се роди детето ми, тук е и мъжа ми. Тук е моята къЩа, но моята родина е и Ще остане БГ. Боли ме сърцето като виждам как пропада та3и хубава страна.
Ра3двоена съм, но СЕГА съм тук, 3аЩото е по_спокойно, по_сигурно, по_уредено. И е по_добре 3а детето ми, а съответно и 3а мен.

# 22
  • Мнения: 6 167
С две думи: накарай едно българско дете да ти каже какво е научило в детската градина и ще те напсува като каруцар

Егати глупостите ooooh!
Не може ли просто да сте доволни с избора си без да тъпчете и плюете наред оставеното зад гърба ви ?! Грозно е. Да не кажа, че е и обидно за всички, които имаме роднини и близки с малки деца в родината ни.

Племенниците ми са  бедни български дечица и знаят безброй песнички, стихчета и пр. научени в детската градина. Готвят коледна програма както навсякъде по света , ходят на народни танци в градината  и знаят химна на България. Имат усещане за родина, която не им се създава на сутрешен сбор в градината, аот семейната им среда. Да добавя, че 'българските каруцарчета"  знаят доволно количество думички по английски. Посещават нормална държавна детска градина в София.

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 00:19 от Fossil

# 23
  • Мнения: 847
накарай едно българско дете да ти каже какво е научило в детската градина и ще те напсува като каруцар

Егати глупостите ooooh!
Не може ли просто да сте доволни с избора си без да тъпчете и плюете наред оставеното зад гърба ви ?! Грозно е. Да не кажа, че е и обидно за всички, които имаме роднини и близки с малки деца в родината ни.

Племенниците ми са  бедни български дечица и знаят безброй песнички, стихчета и пр. научени в детската градина. Готвят коледна програма както навсякъде по света , ходят на народни танци в градината  и знаят химна на България. Имат усещане за родина, която не им се създава на сутрешен сбор в градината, аот семейната им среда. Да добавя, че 'българските каруцарчета"  знаят доволно количество думички по английски. Посещават нормална държавна детска градина в София.
Напълно подкрепям !!! Peace
Егати глупостите  #Crazy,понякога се 4удя ,за какво се изказвате така крайно....
Хайде сега , като сме някъде извън БГ ,да сме НАЙ ...НАЙ ...а тези които са в БГ да са многоооооо след нас....
Ли4и ,си 4е не си си ходила от години , за да коментираш така...моето дете няма да те напсува ,ходи на нормална детска градина , и нау4ава много за своята Родина и света.Да даваш такова категори4но определение на вси4ки деца е грозно и говори за малко познаване на бг действителността...И моят син е роден във Франция , но коя страна му е Родина ,ще реши единствено той...засега Франция , губи по то4ки ....та там дори няма място в яслите , и още неродено трябва да го запиша...да не говорим за  на4алното образование,в което французите са дори след българите ,както се изрази министъра им...
Не само ,4е изказването ти е грозно , но и така категори4но засяга вси4ки деца и родителите им...
Не мисля , 4е си нещо над мен ,или пък ,4е твоята Софе е нещо над моят син ! Peace

# 24
  • Мнения: 6 167
Не знам защо, но се почувствах лично обидена.
Нямам деца, но  си представих племенниците ми, които някое си Софе ще презира, като майка си,  щото пее Канадския химн всяка сутрин.
Това е ужасно, намираме се в български форум.
Мисса.. незнам си къде си  нямат ли си форуми да се празните там!?

# 25
  • Мнения: 847
Да и аз се засегнах Фосил , то4но по тази при4ина...
Та не се знае как ще се обърне животът един ден и то4но тази родна страна може да стане мащеха на детето си...
И аз живея извън БГ ,но си ходя доста 4есто по работа , детето ми ходи на ясла в БГ и какво от това ,4е незнае Френския химн,та те французите едва го знаят...
Засегнах се и от това ,4е съм завършила преду4илищна педагогика и знак какво е положението в бг градините ....и знам 4е децата не Псуват там...
А Софето ,да е живо ,здраво и щастливо ,в новата си Родина Канада... Peace
И се 4удя ,наистина няма ли си друг форум както ти казваш...? newsm78

# 26
  • Мнения: 74
ЕЕе ама недейте така да се обиждате.Всеки си има собствено мнение по въпроса.Нека уважаваме и мнението на другите хора.Не можем всички да сме еднакви.Аз лично не се обидих,но аз не мисля като нея. Тука има разни майки,които говорят на децата си само на английски и не ги учат на български език.Знам дори една ,която ще се отказва от българското си гражданство.Всичко е много относително-в каква среда че попаднеш,каква работа ще имаш,как ще се реализираш.Аз на този етап не бих се върнала да живея в България,но с мъжа ми го обмисляме и дори плануваме да купим апартамент скоро там.Да ви кажа,моя мъж не е българин,а му се ходи повече от мен да живее там .Аз също искам да се върна,но не виждам перспектива засега.Има още много неща които са недоуредени.А веднъж като си свикнал да живееш на по добри условия и заплащане и на съвсем друг стандарт ,не е лесно да се върнеш в България.Всичко там е много различно. Confused

# 27
  • Мнения: 1 800
Семейството е моят приоритет. Там където е най- добре за всички ни и най вече за детето ми там ще сме. Няма значение коя е държавата, континента и т.н Засега това е тук, утре може да е Б-я, нямам проблеми  където и да съм, важното е да съм със семейството ми.

Общи условия

Активация на акаунт