100лв.пенсии-коледни,а на нашите дечица????

  • 8 316
  • 231
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 100
Не съм против пенсионерите да получат по 100лв. коледни.Достатъчно мизеруват през годината нека поне на Коледа да са добре Hug
Замислих се обаче дали не е редно да се дадат такива коледни на родителите който отглеждат деца с увреждания.Съмнявам се че покрай купуването на скъпи лекарства им са останали достатъчно средства да купят нещо хубаво за децата си.А тези родители заслужават един реверанс от държавата за това че не са ги захвърлили в някой дом за деца с увреждания.

# 16
  • Мнения: 1 367
Не съм против пенсионерите да получат по 100лв. коледни.Достатъчно мизеруват през годината нека поне на Коледа да са добре Hug
Замислих се обаче дали не е редно да се дадат такива коледни на родителите който отглеждат деца с увреждания.Съмнявам се че покрай купуването на скъпи лекарства им са останали достатъчно средства да купят нещо хубаво за децата си.А тези родители заслужават един реверанс от държавата за това че не са ги захвърлили в някой дом за деца с увреждания.
Браво !!!!!!Прекрасна идея,но за съжаление едва ли ще стане...

# 17
  • Мнения: 1 227
Няма смисъл от тази тема, защото тя няма да промени социалната политика в държавата. А още по-малко има смисъл от сблъсъци в този форум, защото това си е нашият форум и нямаме нужда от негативни емоции.
Няма нищо лошо да се дават коледни на пенсионерите, но за мен и това е подигравка и то точно защото тези хора дълги години са работили за държавата и въпросните 100лв едва ли ще ги стоплят. Вместо да им дават коледни, по-добре да им оправят пенсиите, че на тях разчитат всеки месец... не се яде само на Коледа.
И за децата не са нужни коледни, но ако се оправят детските ще можем всеки месец да си помагаме с тях...
Това е моето мнение

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Замислих се обаче дали не е редно да се дадат такива коледни на родителите който отглеждат деца с увреждания.Съмнявам се че покрай купуването на скъпи лекарства им са останали достатъчно средства да купят нещо хубаво за децата си.А тези родители заслужават един реверанс от държавата за това че не са ги захвърлили в някой дом за деца с увреждания.

За това те подкрепям на 100%.Тези родители заслужават много по 100лв но това е друга тема.
Не мога да се съглася,че здрави прави родители ще искат държавата да им даде 100 лв.Тук се надпреварваме коя по-скъпа количка ще купи и какви по-маркови дрехи ще облече на детето си,ама на пенсионерите 100 лв. са трън.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Няма смисъл от тази тема, защото тя няма да промени социалната политика в държавата. А още по-малко има смисъл от сблъсъци в И за децата не са нужни коледни, но ако се оправят детските ще можем всеки месец да си помагаме с тях...
Това е моето мнение

То това е другия парадокс-ние си плащаме със съпруга ми всички данъци и се оказва,че и три деца да имам пак няма да получавам детски,защото дохода ни пак ще е висок.Това,обаче няма нищо общо с безпомощните хора на преклонна възраст!

# 20
  • Мнения: 2 131
Да, много хубаво предложение - да се помогне на родителите на деца с увреждания. И, ако може - не само по Коледа, а постоянно.

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А какво против имате се чудя newsm78

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
А какво против имате се чудя newsm78

Моето здраво дете с двамата си здрави родители няма нужда от допълнителна помощ от държавата!

# 23
  • Мнения: 206
Поредната тема.....
Ами ние ще си зарадваме децата, ние сме ги раждали а не държата!
Остави пенсионерите на мира, заслужили са хората.Държавата не ни е длъжна с нищо, че сме искали деца!

Напротив държавата ни е много голяма длъжница. Ух ляво управление ,а никаква социална политика. Знаете ли, в Холандия, Норвегия ,Дания ,какво семейно подоходно облагане имат ,а България от няколко години се опита нещо да направи и те ще го отменят. После имало отрицателен прираст ,ами как няма да има. Деца ще раждат само такива който:
Цитат
Тук се надпреварваме коя по-скъпа количка ще купи и какви по-маркови дрехи ще облече на детето си.......
А, останалите със средна работна заплата или по-малко ,ами хората от малките градчета и села за тях да имаш дете ще бъде нещо като лукс?

# 24
  • Мнения: 332
Не съм против пенсионерите да получат по 100лв. коледни.Достатъчно мизеруват през годината нека поне на Коледа да са добре Hug
Замислих се обаче дали не е редно да се дадат такива коледни на родителите който отглеждат деца с увреждания.Съмнявам се че покрай купуването на скъпи лекарства им са останали достатъчно средства да купят нещо хубаво за децата си.А тези родители заслужават един реверанс от държавата за това че не са ги захвърлили в някой дом за деца с увреждания.

Напълно подкрепям, идеята е чудесна....но...само с нея ще си останет майчетата... Whistling

# 25
  • Мнения: 1 897
Напротив държавата ни е много голяма длъжница. Ух ляво управление ,а никаква социална политика. Знаете ли, в Холандия, Норвегия ,Дания ,какво семейно подоходно облагане имат ,а България от няколко години се опита нещо да направи и те ще го отменят. После имало отрицателен прираст ,ами как няма да има.
Кой на кого е по-голям длъжник-държавата на теб, държавата на детето ти или ти на детето си?
Никаква социална политика не бих нарекла политиката в България спямо майчинството.Това,че държавата не е отделила средстава за майките по Коледа съвсем не означава,че политиката и е никаква.
В Холандия, Норвегия,Дания какви са условията на майчинството?Колко продължава то и какво обещетение получават майките за неговия срок(ако искаш може да го обърнем в кутии АМ , или памперси,които със тези средства да се закупят тук и там).
Това дали ще родиш дете е въпрос на личен избор и вътрешна потребност.Не виждам общо между 100-те лева по Коледа и отрицателния прираст.Когато реши да имаш дете, да не би държавата да е давала такива пари-не, нали?И въпреки това го роди.

А, останалите със средна работна заплата или по-малко ,ами хората от малките градчета и села за тях да имаш дете ще бъде нещо като лукс?
Живея в малък град и да имам дете за мен не е лукс.Щастлива съм от факта,че сами се грижим на детето си и съм доволна от възможностите,които държавата ми предоставя по време на майчинството ми чрез социалната си политика.
Мисля,че всеки който се чувства неудовлетворен от работата си,заплатата си или града в който живее е свободен да потърси и други алтернативи, които няма да обричат семейството му на мизерия. Ако си мислите,че като отидете в София към вас ще потекат реки от благодат-жестоко се лъжете.

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А какво против имате се чудя newsm78

Моето здраво дете с двамата си здрави родители няма нужда от допълнителна помощ от държавата!
Напълно съм съгласна с теб и те подкрепям Peace

П.П. Дано правилно е бил разбран въпроса ми. Нямам против пенсионерите да получат по 100лв. коледни и баща ми е пенсионер, а има и брат, който няма 18г и за който трябва да се грижи.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 603
Мен пък тази новина само ме радва - просто родителите ми ще могат да си позволят малко повече коледно настроение  .
Съвсем не искам да кажа, че на мен парите ми стигат - и нета са ми спирали.. и тока.. и в хладилника понякога е тишина....но това е друга тема. В момента съм си вкъщи, живот и здраве, като тръгна на работа ще е по-добре, ако не ми плащат достатъчно - ми просто ще си потърся по-добре платена работа ....т.е. пред нас има алтернатива, а към пенсионерите трябва да се отнасяме с малко повече уважение - това все пак са нашите родители.

# 28
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Браво! Работили са хората цял живот и поне ще получат някой лев, за да посрещнат празниците като нормални хора, а не да се стискат и да стоят на студено.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 2 354
ами очаква се бабите и дядовците (които са пенсионери), да бъдат по-щедри по Коледа към мъниците....

Никак не е смешно,ама....

Общи условия

Активация на акаунт