Юлче, хайде като на игра да подредим пъстра коледна елха!

  • 15 937
  • 275
  •   3
Отговори
# 225
  • Мнения: 702
Привет на новата мама   bouquet
Ние тръгваме на 11 Април.Взехме вече билетите няма мърдане Laughing
Чета си ви редовно но нямам време да пиша.сори за което Heart Eyes
Много ви се радвам на бременюшките.Може и аз да се замисля за трето  Laughing живот и здраве Laughing

# 226
  • Мнения: 2 531
Diki и ние сме така, надявам се до лятото да махнем и двете !
bubka а дебел ли изглежда? Може да си е просто едро момченцето? А иначе моя сим на 5г. едва стигна 20 кг, ама той е въз кльощав!
mama Svetli много не му мисли за третото! Peace

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 12:21 от veni-b

# 227
  • Мнения: 3 926
Бубе, не ес тревожи толкова Hug Толкова е сладък, че едва ли има защо да се тревожиш Heart Eyes Верно 2 кг. са си много, но пък ти вземи му говори и обяснявай. Сияната примерно се е научила, че като яде много бонбони й излизат пъпки. И ходи и децта по площадките съветва Grinning Те разбират, хайванчетата. обясни му , че ще му стане голямо коремчето и ще го боли... Изобщо наблегни на дискомфорта - че няма да може да тича бързо, че ако се опита да се скрие ще го намериш бързо, защото я коремчето, я дупето ще му стърчат... Всичко с положителна нотка, за да не възприема все пак нещата като обида Peace
Добре дошла на новата маминка Hug Галето трябва да добавя в списъка, че тази тема е нейна Grinning

# 228
  • Мнения: 669
И Емилиян е 17-18кг. и май е 1м. висок. Но не мог ад акажа че е дебел, просто е едър. Но е доста по-едър от всичките си връстници. И това при положение че по цял ден троха не слага в устата, ако си беше в къщи и ядеше можеше и да мине 20 - те кг.
Нали ходех да го храня в яслата и имаше резултат на 3-ия ден, след което се разболя и не ходи 1 седмица на ясла, и от тогава  като се травмира - не иска да ходи на ясла, плаче , тръшка се. В яслата лелките са му се карали и са му давали на сила и се отказах да го тормозя повече. Започнахме по старата схема - сутрин ставаме и го храня в къщи и после като го взимат баба му и дядо ме към 15,30ч. яде доста стабилно и така. Но от миналата седмица така плачеше като го оставям, а вече 6-7 месеца е на ясла и беше свикнал - ходеше с желание и изобщо не плачеше, явно много са му се карали, а той е доста чувствителен и затова. Вчера и днес не плака като го оставих и направо си влезе, но днес като влезе , останах за да кажа на лелките да не го мъчат с ядене и той ме видя и тръгна да излиза и се разплака. Направо ужас.

# 229
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Здравейте мамчета Hug

Нещо ми е домъчняло за вас и само наминавам да ви  Hug и   bouquet всички Mr. Green И мами и дечица и "колежки" с коремчета Heart Eyes

# 230
  • Мнения: 331
Аз пък съм на другата крайност с Ема, тя качи един килограм от август насам  Rolling Eyes Педиатъра ми каза да не се притеснявам, защото е нормално след всичко което и мина през малката главица Flutter. С яслата сме по- добре, но на моменти си започва още от вън да плаче или си влиза спокойно и като влезе се започва един рев  Sad
А иначе си мисля, че е важно детето да се чувства добре, само да не се прекалява  Wink
Краси, дано свикне мъничето  Praynig, още малко да се затопли и ще започнат да ги извеждат навън, времето ще е топло и приятно, все си мисля че ще му е по- леко  Hug

# 231
  • Варна.
  • Мнения: 1 102
утре вече тръгваме на ясла, за по един час в началото. имаме си раничка с багажче. майка ми ще я води, че я искат към 9 часа. дано да няма проблем, за сега си мисли, че е най-голямо забавление, но как ще я остави утре...
имам проблем с кучето, ще трябва да я кастрираме, че прави вече втори път едни възпаления, после антибиотици...взехме решение, но ми е много гадно.
Бубе, много си е добре Гогата, супер си изглежда на снимките, като се стопли времето ще ги изтърчи двата килограма. браво за памперса! снощи съм сменяла втори, че така се беше намокрила, не знам, изобщо не се удържа вечер.
поздрави на всички!

# 232
  • Мнения: 496
Благодаря ви момичета за милите думи Hug Той наистина не изглежда дебел и точно в това е проблема - като го видят дружките и все викат: Абе той изобщо не е дебел защо го ограничаваш? Rolling Eyes Ам не изглежда дебел ама е 100 кила Confused

Ох, Асе, ми говоря му, та как Tired Ама той започва ухилено да вика:"Искаам бони, искаам боони..." То не разбира дребното и т'ва е Whistling Ама сега е на диета от мен - само обикновени бисквитки и по 1 сладко нещо на ден Crossing Arms И татко му влезе в релсите и взе да чака да си легне, та чак тогава си взима ако му се яде нещо сладко

Дани, да ти кажа честно, Гогата си чишкаше до последно през ноща докато беше с пампа, акато му го махнах се начишка точно един път и това беше, да не викам дявола Peace

Краси, като чета за Емчо и направо стомаха ми се свива Sad

Ние ходихме минала седмица на обиколка в детската градинка, не помня дали ви казах Rolling Eyes И Гогата доста се заплесна, каза, че искал да остане Wink Ще видим дали няма да му секне ентусиазмът Crazy

Светлеее Hug честито ви билет  Wink Вижда му се края Peace

# 233
  • Мнения: 702
Мерси Бубе наистина се вижда края вече  Laughing Heart Eyes
Гогито си изглежда добре според мен ама все пак наистиа е добре да се намалят сладките неща Peace Аз ги намалих при Габи че покра празниците беше страшно Peace

Краси мъчно ми става и зат ебе и за Емчо толкова време мина и още не свиква милия Cry
Дано вече скоро посвикне Hug

Дики честита ясла стискам палци Peace

Бубе аз Габи миналата седмица я оставих пробно на един детски център беше страшен рев ама се измъкнах по едно време като се поотпусна след 1 час и малко ми се обадиха че плаче което ме обнадежди за градина все пас има надежда мислех че ще е по трагичо  Grinning
Да разправяш като тръгнете как минава  Hug

# 234
  • Мнения: 669
Днес го взехме с Т от яслата. Дано само да не ни повтори гадния вирус, че ще полудея. Беше толкова омърлушен и отпаднал, но като се прибрахме хапна и сега се развесели. Дано не вдига повече Т и да мине по-леко.

За памперса май ние биеме рекорди - има ли друго дете, което си няма пониятие от гърне. Изобщо не сме го махали. Само 1 месец през август беше без памперс и си се напикаваше в гащите и после започна яслата и не съм го учила повече и така. Май до лятото няма шанс да се научиме, поне аз нямам такава възможност.

# 235
  • Варна.
  • Мнения: 1 102
мина първия ден, по-скоро първият един час на ясла. такъв е реда тук, утре два часа и това защото се е чувствала добре, малко е плакала като е тръгвала майка ми, но после се успокоила. след един час изглеждала напълно спокойна когато майка отишла да я взема. разказа ми, че чишкали в тенджери с капаци Mr. Green едно момиченце плачело за майка си и тя й избърсала нослето.
 Hug

# 236
  • Мнения: 496
Еее браво, Дани, много добре Hug Дано само такива новини да се чуват Peace

А, Светле, ще разправям ми как Wink

# 237
  • Мнения: 3 116
Здравейте момичета Simple Smile

Отдавна не съм писала, но умората надделява в мен напоследък  Heart Eyes

Дики браво на детенцето ти   bouquet Страхотно се справя  Heart Eyes

Краси Алекс, да сте здрави, никакви болести Simple Smile

За гърнето и памперса, ние махнахме дневния памперс тези дни. Малката преди си казваше за пишането, но за акането не. От известно време обаче схвана цаката и на акането - седмица, две. И бързичко свалихме памперса. Е, вече два дни сме с чисти гащи Simple Smile Истината е че действията на гърнето трябва да са осъзнати от детето и различните деца ги осъзнават по различно време.

Бебока расте, вече е 1200 грама, снощи ходихме на ФМ при д-р Марков. Мая е много нетърпелива да види братчето си и между другото определено има прилика в снимките им в корема ми. Обърнал се е вече главично (допреди два дни беше напречно), т.е. може и да ме огрее нормално раждане Simple Smile

Тази бременност се характеризира при мен с един основен проблем, липсата на въздух. Не знам защо се получава така, но е много много тежко на моменти. Но още малко остана, ще трябва да издържа Simple Smile

Момичета, искам да ви питам нещо. Снощи Мая се захласна, рядко го прави, но снощи беше жестоко . Сама си пое въздух, но тази сутрин видях няколко лилави точки около дясното й оченце, предполагам че са мънички кръвоизливчета от захласването вчера. Някой имал ли е такъв случай. Просто не ми се говори какъв кошмар изживях  Sick

Много много целувки и да сте здрави  Heart Eyes

На бременлийките да погалят коремчетата  Hug

# 238
  • Мнения: 1 878
Еййй, човек малко се поотплесва из форумско и тук нови новенички коремчета са се появили  Hug  Hug  Hug ей бравос значи мами и половина  Heart Eyes , айде пък аз ще ви чакам за третото   Mr. Green

Асенценце,  Heart Eyes специални за теб.

И ние сме назад с гърнето още, макар че вече имаме прогрес - на всеки 10 мин. иска да ходи в тоалетната и да къса хартия да си бърше сам дупето  Joy, та скъпичко ни излиза това гърне за сега  Crazy Апропо ние ходиме направо на голямата тоалетна с една спец. мека седалка и се чустваме горди че сме като батко  Mr. Green

До скоро и да нацелувате коремите  Heart Eyes 

# 239
  • Мнения: 2 531
ritka и аз така нямам изобщо въздух вече! Привилно ли разбрха - до сега сте били денонощно с памперс??? само да дам съвет на всички, които имат все още този проблем - маха се отраз и без компромис! Иначе може да откарате до 5 г! Детето към 2 г. прекрасно се усеща кога му се пишка и кога не, ама няма навика да си казва още! За 2-3 дни се създава и после фаловете са изключения! На Маргото махнах памперса пред 2 г.- още миналия май! Нощния още стои, разбира се, но основно защото пие вечер преди лягане течности и трябва първо тях да спра! И въпреки че е идеално тренирана да казва всичко за нуждите си, когато вечер и сложа памперс по рано а заспи след няколко часа ВСИЧКО ПРЕВИ ВЪТРЕ !!! Затова сега я изпишквам непосредтвено преди лягане и тогава и го слагам! Големи маймуни са!!!

Общи условия

Активация на акаунт