Юлче, хайде като на игра да подредим пъстра коледна елха!

  • 15 943
  • 275
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 669
Аз немога да го махна заради ходенето на ясла. Защото той там не иска да яде или пък да се опусне и да играе нормално, какво остава да си казва или да го слагат на гърне - просто е абсурд. А аз в къщи да го уча събота и неделя, и вечер слад 17ч. което ми е непосилно, защото да го висдя, да приготвя вечерята, да седнем, и то станало време за лягане ............., и на другия ден пак с памперс в яслата - нямам как, поне на този етап ще си караме с памперс, а до кога и аз незнам.

# 241
  • Мнения: 2 531
krasy_alex като чета за тия ваши ясли , чудя се как не си се отказала още? Ако такива бяха и нашите - нямаше да си пусна детето никога!
При нас в яслите приоритетно е отучването от памперса, ако детето е още с такъв! Обстановката е повече от приятелска и няма дете дето да има проблеми като твоите! Що го тормозиш, като така или иначе на есен ще е на градина? Най много стрес да получи !

# 242
  • Мнения: 669
Ами Вени, защото на този етап просто нямам избор. Ако се махна от работа, няма кой да ми пази мястото, докато евентуално детето ми свикне на ясла, а каква е гаранцията че същото няма да го прави и в детската - и какво аз до 1 -ви клас трябва да си стоя в къщи, за да го гледам ли? А тук друга група на яслата няма - детски има още на 3 места, но ясли не и просто нямам друг избор.
Не ми е лесно, но съм между чук и наковалня. Естествено, че детето ми е на 1-во място, но чак толкова ........... да стоя и да го гледам още 5 години. Смятам че трябва да го преживее това и да се оправят нещта, или поне се надявам да е така.

П.С. По между другото и Емилиян е първият случай на госпожите и лелките в яслата от 35 години казаха че не са имали такъв случай, имали са дете да плаче дълго време, да не спи, но да не яде изобщо, и да не можеш да го доближш с каквато и да било храна или вода - нищо не взима от тях, та незнам. А когато ние ходехме да го храниме си яде. ДАже онзи ден дядо му като го взимал и имало грис и му предложили да го нахрани, но той отказал и казал че се прибират в къщи и ще яде, и Емилиян сам му казал че иска грис, и той седнал и го нахранил и си го изял без време. Но комент.

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 20:03 от krasy_alex

# 243
  • Мнения: 601
Привет!
Все не остава време за писане...както и да е!
Краси, наистина представям си какъв е кошмар! Писала съм доста отдавна за тръгването на Дани на ясла. С няколко думи - повече от половин година не пророни дума пред сестрите. Те си мислеха, че не може да говори. Чудеха се, като им казвахме колко много говори с нас, в началото ни гледаха с малко недоверие, но после, като им разказвах как ни е пял песнички, които са учили и т.н.  Та ми повярваха. Докато в един момент / около ноември да е било/, изведнъж човека като се отприщи. Сега не могат да му затворят устата! Просто стисни зъби и не му се притеснявай чак толкова. Просто има отношение явно към непознатите. Дани не мога да оставя в детски клуб, не обича непознати, дори с кака си да е, трябва да минат 2 часа , за да се отпусне да се пусне от мен/баща си. Според мен е един вид протест, че го оставяте там, но с много приказки и с времето започва да разбира все по-добре и да го приема.....
Та така, гушкайте се м много през почивните дни и от време на време вмъквай, че 'при дечицата' е весело и храната е мноого вкусна и ей такива ми ти работи!
Поздрави!

# 244
  • Мнения: 496
Краси, аз от сърце ви стискам палци скоро всичко да се оправи при вас Praynig

Вени, да ти кажа той и Гого до последно си чишкаше в пампата и чак като я махнах започна да се стиска Wink Така беше и при следобедния сън!

# 245
  • Мнения: 669
Flea това което си написала за Дани с пълна сила важи и за Емчо (все едно аз съм го писала). Абсолютно същият е - когато отидеме на друго място трябва да минат поне 15 мин. за да се отпусне и да стане "нашето" си дете, както казваш дори и с батко му е така, като отидеме при майка ми и баща ми пак му трябва време за да започне да говори да се смее и т.н. и слад 15-20 мин става лудница. И така е и в яслата. Иначе говориме, и когато сме си в къщи и си говориме как ще ходиме при децата и колко е хубаво и той говори с желание за там - че ще си играе и ще папа "тупа" (супа), и всичко е ОК, докато не отидеме. Явно му трябва повече време.

# 246
  • Мнения: 3 116
Краси, ако знаеш как ти влизам в положението  Confused

Много много целувки на Емчо и дано скоро да се похвалиш с хубаво новини за яслата  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 247
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
гуш  Hug Heart Eyes на всички малки и големи  Hug Heart Eyes...малкото е бе3 пампа пре3 деня, но винаги нося ре3ервен комплект дрехи....до сега се е случвало 2-3 пьти прои3шествия, но а3 сьм си виновна - направо 3абравям, че е бе3 пампа и не го питам....а той като си каже все сме на такива места, кьдето в момента не може да се отиде до тоалетна, а навьн си е 3има...та слагам пампа и му ка3вам да пишка....3нам, че е грешка, ама 3а сега е така.....скоро не е имало "бели" де  Joy....

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Здравейте и от нас.
Ние вече цял месец сме в къщи. Веднага след Варицелата, зачервихме гърлото и вдигнахме Т. Точно си мислех, че е оздравял и се появи една ужасна кашлица, която направо ни разсипа  Sad. Буквално на всяко вдишване той кашляше и това в продължение на 36 часа без спиране. Без да спи и яде. След тази одисея някак си изведнъж кашлицата спря и той заспа в 15 часа и се събуди на другата сутрин в 8 часа. Свеж, бодър, весел готов за подвизи. Покашляше 4-5 пъти на ден. Реших да го оставя в къщи една седмица да се позакрепи малко и извиках бабата която го гледаше мин.година. Една седмица изкара добре и дойде събота и отново кашлица и хрема. Сега всички взеха да ми говорят за трета сливица и тем подобни. Вече взех да се побърквам  #Crazy.

Иначе ние махнахме памперса по коледните празници.  Реших че е готов вече тъй като го взимах от яслата със сух памперс, а резервните си бяха в раницата. Лелките казаха, че си чишкал само в кукото когато ги слагали (там ги слагат почасово). За този един месец имам две-три аварии, които смятам че са нормални. Нощния памперс не съм го махнала, но мисля че и за него е готов. 90% е сух.

Краси много ви съчувствам за Емчо - много гадно така. Ние сме точно на другия полюс само пита кога ще ходи при децата и лелите. Само им казва имената, кой какво правил, кой кого ударил и т.н. И аз се моля да тръгва вече, че голям зор. Който не го познава само той не го е гледал този месец. Такива гимнастики правя, че не е истина.

# 249
  • Мнения: 3 926
Ох, като ви чета и ми става мъчно Sad Ванката големи патила, миличкият Hug Прегръщам ви всички и ви желая нещата да си дойдат по местата. А Емчо... Краси, как ти спи? Защото според мен ако е неспокоен и бълнува и не се чувства цялостно добре може би нещо го тормози в яслата. Ако тези неща липсват, просто явно си проявява характерен инат и само иска да ви накара да се чувствате зле. Защото синът на комшийката е голям тарикат в това отношение. Сутрин са едни драмиииии... чак го влачат по пода, за да го вкарат и точно две минути след това той започва да играе и да се гони с другите деца, все едно не е било. Но няма да ти казвам майка му и баща му с какви погледи са след като го оставят. Обаче вече им стана ясно, че само ги работи и започнаха да приемат по-спокойно нещата.  А мислила ли си да му даваш сандвич от вкъщи? Ти да му го даваш в ръчичките и да намират начин да му го дадат в яслата? За да знае, че е от теб.
Сияната пък, за сега (да чукна на няколко дървета) не ми е боледувала сериозно. НЕ знам тя ли си е здрава... аз ли съм я калила newsm78 Ама съм сигурна, че не е в мен причината. Просто детето цифром и словом до сега три пъти ми е правило сополи с кашлица. Но аз това не го броя разболяване. Спирала съм я за най-много два дни и толкоз. Веднъж не я водих цяла седмица, защото беше при майка ми на Шипка, но тогава се бях уплашила, че прави спастична кашлица от хлорните препарати в яслата. И май наистина имаше нещо такова. Но отшумя, слава Богу.
Айде лек ден Hug После съм на доктор и ще докладвам за човечето Grinning

# 250
  • Мнения: 2 531
Nadia... след варицела имунитета на децата пада много, така че е "нормално" да поболедува, не се притеснявай!
Асе и моята дъщеря е като Сияна, / пу да не чува дявола/ ! Имам едно шише АБ купен от миналата година и още не се е наложило да го полваме! толкова са различни с батко и , който беше болен всеки месец на тази възраст!
За яслите - Маргото в продължение на 3 м. се будеше нощно време с плач , но пък вътре се чувстваше мн. добре! Днес като първи ден от седмицата пак не искаше да тръгва и се дърпаше, ама аз тези неща ги смятам за нормални! В момента в който влезе и забравя за нас!

# 251
  • Мнения: 669
Ами Асе спи си спокойно, и всичко е наред. Просто е чист инат - во това съм сигурна, но и незнам какво да направя, или просто да чакам да му мине.

За сандвич не съм му слагала, но му слагах вода мин. вода в шишенце от тези с бибероните (спорт), в къщи пиеше с такова често и му харесваше и занесохме 1 в яслата и го сложихме в гардеробчето и му казах че това си е негово и да пие. Когато аз му го давам - пие, когато му го дават леличките - не иска. Сутрин преди да тръгнеме казва - няма ходи детска, но като отидеме си влиза вътре и не плаче. Сега като се прибирам и го питам как е било в яслата и с усмевка ми казва че си е играл, че е папал "тупа" (з акоето ме лъже, но се хили и ми говори.

Наде, преди няколко седмици Емилиян беше с такава кашлица - на всяко вдишване кашлица, която продължи 2 дни денонощно. След това мина но още 3 дни показваше че го боли коремчето от мускулна треска от кашлицата. И на нас при поредното ходеме на УНГ в ИСУЛ ни казаха че има възпалена и уголемена 3-та сливица, но трябва да изчакаме поне след 3-тата годинка, за да се види какво ще се прави и дали да се маха. До тогава чести боледувания от гърло и кашлици  Sad.

# 252
  • Мнения: 380
Хей, мами помните ли ме?  Embarassed   Hug  Hug  Hug
Честито на всички за всичко, което съм пропуснала.
Не ми остава време да седна да пиша, а страшно много ми липсва вашата компания. Всеки път се заканвам да променя това. Надявам се този път да успея.
krasy_alex, много е гадно това, което преживявате в момента, но бъди спокойна- преминава, пожелавам бързо свикване в яслата.
С две думи, Кая е добре, все още с памперс и категорично отказва да е без него. Баткото ни и той е добре, но влиза в една "дискретна" възраст където, понякога ме обзема лудост от държанието му. Все едно са ми сменили детето с друго.
Хайде до...

# 253
  • Мнения: 3 926
Дезрииииииии Hug Не ви ли е рано за дискретната възраст Rolling Eyes Хайде чакаме повече подробности. И да, бъди сигурна, че всички си те помним Hug Heart Eyes

# 254
  • Мнения: 496
Привет, дами Flutter

И при нас нищо ново, освен, че ми закъсня с 2-3 дни и доста се поуплаших, че съм бременна  Rolling Eyes Но днес тъкмо си купих тест и взе, че ми дойде... Не знаех, че толкова съм се напрегнала, но като ми дойде толкова ми стана спокойно Embarassed Много искам да си имаме още поне едно детенце, но ми се ще да е в момент когато сме подготвени и го искаме наистина, а не така...

В петък ще водя дребното за първи ден на градина и малко ми е  Crazy

dezrycho, привет  bouquet Я разкажи малко за тази мнима възраст, ако имаш време, де Wink

Общи условия

Активация на акаунт