Разочарована съм от "Селена"-Пловдив и д-р Снежана Топалова!

  • 33 490
  • 67
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте, момичета! Доста време се чудих дали да пусна тази тема, но смятам че ще е полезна за някои от вас и то по-специално за живеещите в Пловдив и околността. Не я записах в здравен справочник, защото от опит знам, че много хора търсят мнения и препоръки точно тук в "Проблемно забременяване" или в "Искам бебе".
И...така преди време след като ми направиха лапароскопия бях писала, че съм много доволна от отношението на докторите и акушерките в клиника "Селена", но това беше така само докато ми взеха около 900 лв. До там се разпростираше тяхната отзивчивост.
И малко кратка история. Преди операцията посетих  д-р Топалова с молба да ми бъде направена хистеросалпингография. Тя ме отряза, като заяви че имам удебелена обвивка на яйчниците и съм твърдо за лапароскопия. И аз горката нали мило и драго давам за да достигна заветната си цел, поговорих с мъжо и решихме, че щом така ще е по-добре да действаме. Направиха ми операцията, след което на тръни, под действието на упойката, с болки и разбъркани мисли в главата трябваше да чакам 2 дни "прекрасната" докторка да дойде в стаята за да ми съобщи какъв е резултата, като през половин час за цялото това време молех кого ли не да я извикат...и вместо да се отпусна и да поспя, за да си почина малко, аз постоянно се събуждах с всяко отваряне на вратата, мислейки че това е тя. Е най-накрая дойде и ми каза, че всичко минало добре, едната ми тръба била отпушена, а другата "полузапушена" (ако някой може да ми обясни какво означава понятието "полузапушена" ще бъде много добре), но както и да е. Изписаха ме и се прибрах в къщи-каза ми, че след 2 дни трябва да отида  да ми махне конците. Отидох, все още имах болки и трудно ходех...отново трябваше да чакам доста време, за да дойде поне да погледне как зарастват раните, накрая заявила, че няма време и пратиха някаква акушерка да ми ги махне...Отново останах с зяпнала уста, как може такава незаинтересованост. След седмица, трябваше да отида да взема болничен и епикриза. Отивам чакам 3 часа, ни болничен, ни епикриза. Трябвало да отида следващата седмица. Отивам пак чакане 3 часа. Топалова се появява, прегледа ме за 5 минути. Всичко било идеално. Дадоха ми болничния и епикризата. Чета епикризата-никъде заключение на доктора какво е фактическото ми състояние след операцията, какво е констатирано-тръби, матка, яйчници и т. н., просто някви писания, дето нямат кой знае какъв смисъл. Така се правили епикризи там. Отивам си, след няколко дни получавам ужасни болки-отивам по спешност в "Селена". Получила съм била цистит от катетъра-на всички ви сигурно е добре известно, че това може да стане само от нестерилен катетър или не добре почистена среда. Кой е виновен незнам, аз дори не исках да ми поставят катетър, защото мисля че имах сили поне до тоалетна да ходя сама. Анибиотици, лекарства и пак ходене по мъките. След това д-р Топалова реши че трябва да ме стимулира с клостил, въпреки че тя самата доказа, че имам нормална овулация... Е аз по своя преценка и слава богу не го пих, защото на следващия месец бях получила хиперстимулация след лапарото и киста на жълтото тяло-сами можете да предположите какво щеше да се случи, ако бях пила хапчетата. И въпреки този проблем тя отново държеше да пия клостил, но когато пак я посетих с ужасни болки получени след нерегресиращо жълто тяло-тя заяви "Добре, че не си пила клостила", но трябва да минеш на противозачатъчни. Е кажете ми какво да мисля-в Селена ходих 2 пъти по спешност и двата ме поогледаха за по 5 минути, без каквито и да е обяснения-само успокоенията, че всичко е наред и ми взеха по 35 лв, а дори и контролния ми преглед, който според мен трябва да е безплатен ми струваше 35 лв. Изследванията, които в Писанец ми излизат 10 лв, в Селена, която също ги праща там струват двойно. Докторите ги чакаш по 5 часа, накрая идват и нищо конкретно не казват или те карат да пиеш разни хапове, незнайно защо-никаква отговорност не поемат, като че ли гледат как да се оттърват от теб и да ти вземат парите...Много съм разочарована от всичко това и много ме боли, защото момичета като мен отделят пари, като се лишават буквално от залъка хляб, само и само да имат детенце и да направят каквото трябва, а накрая стигат до чиста проба обирджийство.
Исках само да ви кажа момичета, че според мен клиника "Селена" е една машина за пари и нищо повече, колкото и да е прехвалена, никой там няма да поеме отговорност за вашето състояние, за това какво може да ви се случи не дай Боже. Да предлагат ви добра обстановка, чисти стаи, климатици, телевизори и т. н., но ние не отиваме там на хотел, а за да ни помогнат за най-съкровенното чудо на този свят да имаме дечица...А да не говорим, че след лапарото всичко се обърка-никога не съм имала болки по средата на цикъла, а сега почти всеки месец така ме боли корем, че понякога евам стоя, времетраенето на цикъла ми се обърка и въобще незнам какво става, а Топалова ме геда с някаква изкуствена усмивка всеки път и ме успокоява, че всичко е наред. Е според мен не е наред, според мен има проблем, жалко че тя като уж кадърен доктор не знае какъв е!...И не само тя, в продължение на почти година съм посещавала и Минев и Ставрев от "Селена", трябва да ви кажа, че имам чувството, че всички говорят едно и също, все едно че се наговарят...Съжалявам, ако съм била прекалено подробна, но сметнах за необходимо да напиша всичко това, дано съм ви била от полза и се извинявам на тези, които въпреки всичко са останали доволни от колектива на клиниката.
 

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 08:27 от Катето

# 1
  • Мнения: 7 716
Съжалявам, Катето, за цялото ти разочарование. Sad

# 2
  • Мнения: 4 700
Кате, радвам се, че си споделила тук. Съжалявам много zа това, което ти се е случило. АЗ съм със съЩите впечатления от  Минев, на когото обаче не поzволих да ми направи лапароскопия. Очевидно това е практиката на клиниката. БолШенството бременни раждат секцио, а теzи, които се борят със стерилитета се подлагат на лапароскопия. Мислех си досега, че само Минев е такъв и Селена е Що годе добра клиника, но явно не е така. Радвам се, че си пуснала таzи тема. Дано повече момичета с наШите проблеми я прочетат преди да отидат там на консултация.

Момичета, не ходете в Селена при Топалова или Минев.


КатеHug Hug



# 3
  • Мнения: 4 327
Кате мила много съжалявам Sad
И аз благодаря, че сподели тук. Дано това помогне, на някое момиче и не и се случи същото Sad

# 4
  • Мнения: 728
Кате, съжалявам за това,което ти се е случило и е хубаво,че споделяш,но от опит ще допълня към това,което си написала,че те всички частни клиники са машина за пари,по важно е да се попадне на лекар,който си разбира от работата,за да може поне да са оправдани средствата,които даваме,(а иначе за Топалова аз не съм чула да е специалист по стерилитет.)

# 5
  • Мнения: 681
Толкова време се чудех дали да се оплача и аз от доктор Топалова, но понеже тя за мен е вече минало все не се решавах на това. Разбира се моите възражения не са свързани с толкова важни неща като лапароскопия-интервенции и т.н., но все пак за всяка жена-дори да е било въпрос на преглед си е вече нещо.
При др.Топалова започнах да ходя отдавна-при първи прояви на някакъв дискомфорт.Имах непрекъснато парене в продължение на години-тя все казваше нищо ти няма,нищо ти няма.Взимаше секрет,който на момента проверяваше под микроскоп и правеше тези констатации (което за мен беше чудно-как без да го прати в лаборатория).Но понеже тя е много мила и спокойна, някак си и вярвах Praynig. На поредния преглед дори ми каза,че било на нервна почва.След като безпомощна аз се разплаках,тя заяви че можело да пратим изследванията в лаборатория newsm78! Оказаха се бактерии(колкото искате).Аз вече при друг специалист си пуснах стрерилна урина и се оказа,че през всичките тези 5-6 години съм имала цистит,а компетентнтата докторка не ме накара да пусна поне една такава урина през цялото това време! #Cussing outИ от там се започна една дълга и широка-сигурно знаете какво означава хроничен и нелекуван цистит! SickЗнам,че сама съм си виновна(че и вярвах),но в края на краищата аз не съм лекар!А и тогава не бях толкова наясно,колкото съм сега с всичко свързано с женския организъм!Много съм разочарована от тази гинеколожка! SadРадвам се,че имах възможността да го споделя! Може да се каже само,че повечето лекари са ужасно комерсиални и постъпват с нас като със стока.Това с мен дори не е нещо,което не можеш да допуснеш,ако си лекар.Значи чисто и просто е било абсолютно безхаберие и печелбарство(от страна на Топалова).И до днес си нося последствията от Др.Т.,но с помощта на по-съвестни от нея  може да се каже,че съм здрава . Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 950
Кате, съжалявам миличка, за това което си преживяла Hug
Замисли се за клиника по стерилитет в София, няма смисъл да продължаваш да губиш време и средства в Пловдив Peace

Аз моето мнение със си го казала отдавна, клиника Селена може да е перфектното място в Пловдив за следене на бременност и раждания, но са много, много далеч от сериозната работа по борбата със стерилитета. Дай Боже един ден обаче да успеят да станат по-добри Peace и да има все по-малко разочаровани момичета и семейства Peace

# 7
  • Мнения: 4 700
damayanti , благодаря ти, че сподели. Дано при теб всичко е наред вече.

 zvetun4o, аz искам да допълня към твоята публикация, че не е zа следена на всякаква бременност, а само на беzпроблемна бременност.   

# 8
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Много неприятно изживяване Hug
Наскоро ми правиха едно изследване там и също останах с лоши впечатление. На първо място отношението на персонала е лошо, за първи път ми направиха упойка без всякаква анамнеза имам ли алергии и т.н.
И още куп неща, поради които не ми се ще да ходя повече там.
Да не говоря , че като си взех епикризата се шашнах -  единственото  вярно нещо в нея беше името ми. Shocked  Докато посетя лекуващия си лекар, имах няколко тревожни дни че съм с еднометриоза и т.н.- Той е виновен в  случая, че не ме предупреди че така точели касата и пишели каквото си искат, а на мен нищо ми нямало. #Crazy На въпроси ми на регистратурата отговориха, че не работят с касата.
Между другото в стаята в която ме настаниха след процедурата имаше една жена, пациентка на въпросната докторка, която чакаше от няколко часа тя да се появи и беше безкрайно притеснена и изнервена. Не знам дали се е появила, защото си тръгнах на своя глава възможно най-бързо с абокат в ръка!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Кате,съжалявам,мила.И аз си изпатих от д-р Минев и сега "благодарение" на него съм със съмнения за изчерпан яйчников резерв.
Момичета,внимавайте на кого се доверявате,може да има фатални последствия за вас!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
[
Съгласна съм с написаното дотук за клиника СЕЛЕНА и доктор Минев. А всички родилки при него са късметлийки. Верно сте написали, че е подходящ  за безпроблемна бремнност .Доктор Минев просто гледа да си вземе парите. Моя много близка приятелка беше следена от него през бремнеността-не и бяха направени елементарни изследвания като взимане на кръв и урина  до края на четвърти  месец, добре че и нямаше нищо и сега  се радва на здраво момченце  newsm78

# 11
  • Мнения: 150
Винаги ще има доволни и нидоволни от даден лекар!Благодарение на др Минев след 13 години ходене по мъките съм бременна в 6 месец!Страхотен лекар и човек !!А за Селена там са най добрите анестезиолози в града и едни от най добрите гениколози!

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 08:53 от krisc4an

# 12
  • Мнения: 2 382
Крисчан ,я погледни в "Искам бебе" темата за Усмивка.Ако това са най-добрите лекари в града,направо сме си оставени на естествен подбор Sad

# 13
  • Мнения: 4 700
Ами да, след темата на Усмивка и след случилото с моята кума, която съЩо роди при Минев, zапочвам да се убеждавам, че и zа беzпроблемна бременност таzи клиника не е подходяЩа. Кумата ми имаШе абсолютно беzпроблемна бременност, а Минев пер zялото време и иzписваШе глобули (имала бактерии) беz да и пусне една микробиология. Та може би благодарение на това бебето се роди с инфекция, а бактериите ги иzлекува месеци след раждането, но при друг лекар. Много Ще се радвам, ако и тя види темата и се раzпиШе тук.

# 14
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
А за Селена там са най добрите анестезиолози в града и едни от най добрите гениколози!
Ако нямаш база за сравнение и никакви медицински познания може и да си помислиш че е така!!
 #Crazy
Не може да ти слагат упойка, без да те попитат имаш ли алергии, колко си кг. т.н. и никой да не мине да види как си 2 часа след упойката! И това след като си плащаш за манипулацията!!

# 15
  • Мнения: 150
Незнам кой е бил този анестезиолог!За доктор Кичуков вярвам тук ще се съгласят повечето че е страхотен!Досега несъм чула оплаквания от него.Мен ме разпитва един час деня преди лапароскопията!После беше до мен докато неизлязох напълно от упойка!Имам база за сравнение!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
За да съм честна и обективна, ще кажа,че и аз съм много доволна от д-р Кючуков.

# 17
  • Мнения: 9 104
Катенце, само един въпрос имам - защо не отиде при Даскалов?

Съжалявам за всичко, което си преживяла. Много мъчно ми стана Sad
Но не мога да си обясня защо си отишла в Селена за такива сериозни неща Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 1 248
Стеф, при Даскалов не отидох, защото тогава беше отпуск около 2 месеца, а аз тогава имах повече свободно време...Пък и тогава се местеше и не се знаеше къде ще може да ме приеме!
За анестезиолога в Селена-и аз лошо не мога да кажа. Разпита ме човека подробно за всичко, а и ми направиха някакви тестове за алергия. Поне така изтълкувах драсването на ръката на две места.

# 19
  • Мнения: 9 104
Ясно, Катенце.
Много лош късмет...ама явно така е трябвало да стане...
Сега към кого си се ориентирала? Какво смяташ да правиш като цяло?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 248
Вече към никого, Стеф. Не искам да звучи отчайващо, но като че ли изгубих вяра в докторите, поне тези които съм посещавала до момента. Чакам да ми излезнат генетичните другата седмица, надявам се всичко да е ок там и после просто ще чакам и ще се надявам чудото да ме навести. Мисля януари да си направя и имунологични в Плевен, за да съм сигурна че на 100% съм направила каквото зависи от мен!!! Не ми се ходи повече по доктори, действа ми подтискащо, а и явно файда няма. Явно добрите гинеколози са само в София, а в момента не разполагам с време да ходя до там.

# 21
  • Мнения: 9 104
Кате, не губи надежда.
Знаеш кой е добрият лекар в Пловдив, всичко е въпрос на финанси обаче...а ходейки до София, няма да ти излезне по-евтино, да не говорим че знаеш колко натоварен е например д-р Стаменов.
Така че не го отписвай Пловдив.
Според мен просто имаш нужда да си починеш от идеята за бебе, дошло ти е в повечко, нормално е, все пак не си робот, а човек с чувства и мечти - и е нормално да се умориш и от тях в един момент. Но не трябва да спираш!

Ако искаш можеш и на лични да ми пишеш - досега откри ли се някакъв проблем при вас, как сте с мъжкия фактор, при теб нещо има ли? Трябва да се действа поетапно и да се обмислят стъпките, за да не става лутане из клиниките и стреляне на посоки. Ето затова ти трябва кадърен лекар, който знае какво прави.
Ще чакам да ми пишеш Hug

# 22
  • Мнения: 50
Кате, аз съм от онези разочаровани от Селена може би повече от теб. Забременях с икси в София и не смятам, че Пловдив е добър избор за Мъжки фактор. Ако искаш пиши на лични .Имам впечатления и за д-р Даскалов.

# 23
  • Мнения: 9 104
Проблемът мъжки фактор ли е newsm78
И да е - не съм съгласна, че в Пловдив няма варианти, напротив.
Ама пак стара тема на нов глас се почва...

За Даскалов всички тук имаме впечатления Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 248
Проблемът не е мъжки фактор. Мъжо е ОК. Прави си 2 спермограми, едната нормална, другата с морфология при Даскалова, микробиология, хормони и всичко е наред...Лошото е, че и при мен никой нищо конкретно не казва. Всички твърдят, че няма явни причини бебето да не става. Образувам фоликули, имам овулация, изследвания до момента добри и въпреки това резултат никакъв...Най-вероятно до сега нито една от "звездите" сред гинеколозите в Пловдив не успя да разбере къде е проблема. А и при Даскалов ходих няколко пъти и той каза уж, че всичко било нормално...намекна нещо че яйчниците ми имали вид на поликистозни, но не били такива, само че това беше преди лапарото...

# 25
  • Мнения: 4 700
Кате, а как са ти хормоните на Щитовидната жлеzа? Имунологични и генеични zа тромбофилия правила ли си?

# 26
  • Мнения: 2 422
КАТЕНЦЕ НЯМАМ ДУМИ ПРОСТО  Confused Confused Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 1 248
Миле, 2 пъти изследвах хормони за щитовидната жлеза, гледаха я и на ехограф и ми казаха, че с нея всичко е наред...А имунологични освен за ЩЖ други не съм правила, тъй като тях мисля да ги пусна в Плевен при Конова-тук в Пловдив ми казаха, че специализирани имунологични изследвания не правят! Другите ми хормони след няколкократно изследване излиза, че са добре...Единственото, което ме притеснява е прогестерона-той е в норма, но винаги е в долна граница 7 дни след овулация. Докторите ми твърдят, че е добре, но аз мисля че има проблем с него, тъй като и по време на цикъл кървенето ми е доста оскъдно с изключение на първия ден...В интерес на истината прогестеронов препарат още не съм вземала и се чудя дали да не си самоназнача този месец, тъй като нито един доктор не ми препоръча утрогестан или дуфастон, а всеки се застрахова единствено с клостил. Незнам това са си мои размисли, но при положение че имам овулация, пък не става, значи или има недостиг на прогестерон или нещо в имунологията ми куца.  Пуснах генетични, но само за хромозомите аз и мъжо, те ще излезнат другата седмица. А за тромбофилията генетично не съм предразположена, възможно е да имам придобита, но мисля че тя не пречи на забременяването а води до  аборт в ранен етап на бременността поради недостиг май някакъв ако не се лъжа на плацентните капиляри, само че аз досега никога не съм забременявала.

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 21:57 от Катето

# 28
  • Мнения: 862
Кате, сега прочетох темата ти.
Искрено съжалявам за това, което ти се е случило  Hug
Аман от некадърни доктори и от такива, на които грам не им пука за пациентите. Аз цяла година ходя уж при един от най-добрите в стара загора, но да ти кажа, ние също нямаме никакъв напредък. И той искаше да ми прави диагностична лапароскопия за да констатирал тръбите, но аз отказах.Не разреших да прави експерименти с мен.
Съвсем скоро ми предстои среща с Д-р Владимиров в София. За Д-р Стаменов на този етап е почти невъзможно човек да се вреди за час.
Вярвам, че този доктор ще е различен и че с негова помощ ще намерим решение на проблема.
На теб ти желая спокойствие и повече късмет. Дано скоро нещата се наредят  Hug

# 29
  • Мнения: 9 104
Катенце, изчакай си резултатите от генетичните и имун. и после ще му мислим.
Прегръщам те Hug

# 30
  • Мнения: 1 284
Кате съжалявам за това,което ти се е случило.Останах без думи!!!Аз без малко да избера този лекар,дори имах и запазен час при него.Е,радвам се,че последният ден си промених решението.
Успех ти пожелавам от тук нататък.Дано намериш лекаря на който ще се довериш изцяло. Hug

# 31
  • Мнения: 150
Ето какаво наерих пък аз четеики темата за клиника Селена:Моята история е за това как не можах да родя в Селена и много се доближава до историята на Усмивка. След доста проблеми и усилия забременях с инвитро оплождане в София. Бях бременна с близнаци и решихме, че ще ме консултират най-добрите АГ, като смятахме, че това значи и най-скъпите. Моят АГ беше д-р Даскалов, който по това време работеше още в Торакс. Всичко вървеше супер до края на 7 месец когато вдигнах кръвно и се видя, че единия близнак изостава . Тежеше 800гр. , а брат му 1600. Приеха ме в Торакс до края на м. юни да ме следят защото Даскалов напускаше и се местеше в Селена. Естествено се преместихме и ние с него. Уж всичко беше наред, Мед. Управител на Селена д-р Георгиев ме попита даже каква упойка искам. До момента в който казаха, че трябва да ме оперират по спешност. Употребиха термина "признаци за дълбоко страдание на плода". Д-р Даскалов назначи секциото за следващия ден и аз зачаках. След около час нахлуха д-р Топалова,д-р Даскалов и двете педиатърки. Заявиха ми ,че аз не мога да родя там защото близнаците били много малки.Имало някаква наредба от 1979 г. в която пишело, че  такива малки бебета трябва да се раждат в клиники с неонатологично отделение. Ама нищо, че те ме бяха приели с епикриза от Торакс и знаеха за какво става въпрос. Те буквално ми казаха да се оправям сама ама много спешно защото малкия може да умре в мен. След много молби и иронични подмятания съпруга ми уреди да родя в Окръжна болница. На следващия ден дойде да ме вземе и с личният ни автомобил ме закара там. Пое ме д-р Матеев.Събраха се веднага екипи неонатолози начело с д-р Петров и решиха че ще оперират на следващия ден. Успяха и ги извадиха и двамата живи. Големия се роди 2170, а малкия 1030. Това беше последния ден от 9 лунарен месец. Водеха се 1 месец недоносени. За съжаление малкото ми юначе не издържа и почина след по-малко от 48 часа. Сега се надявам другото ми бебче да е живо и здраво. Разказвам това в подкрепа на твърдението, че в Селена не желаят рискови раждания. Иначе условията са като на хотел ,но какво от това. 
 
 
Поредното доказателство че няма безгрешни лекари!тАЗИ ИСТОРИЯ МЕН МЕ ОСТАВИ МНОГО ПОВЕЧЕ БЕЗ ДУМИ!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 248
Крисчан, много съжалявам мила!!! Това наистина е много тъжно...жалко е медецински лица, положили Хипократова клетва да се отнасят толкова небрежно и комерсиално към страдащи хора...! За съжаление наистина е така-в тази Клиника раждат само с предварителна уговорка. Да не кажа, че и тогава няма 100% сигурност. Точно в деня, когато ме оперираха имаше секцио (предварително уговорено) на една жена-но като извадили бебчето нещо станало и те могли да отреагират. Наложи се да викат линейка от Пещерско, за да го спасят. Е незнам дали са успели, но дано да са... Praynig
За съжаление това е нашият свят в момента-строят се клиники-нови, модерни, лъснати от частни лица с много пари-наемат се лекари, които ги блазнят хонорарите знаещи че не носят отговорност за нищо, тъй като ние отчаяните и нуждаещите се ходим при тях по желание...Искрено се надявам в бъдеще нещата да се променят и да се предприемат мерки срещу подобни злоупотреби...Защото това не е като да поправиш счупена кола и да не успееш-тук става дума за човешки животи...

# 33
  • Мнения: 150
Това не е моя история!Аз се надявам през април да си родя там бебето без проблем!Потресох се от безхаберието и от това как са оставили момичето да се оправи само.Явно и Даскалов не е перфектен лекар!

# 34
  • Мнения: 9 104
Това е вече ясно - Селена не поемат преждевременни и рискови раждания, така че няма смисъл да се коментира.
Не се потрисай Крисчън, няма за какво - това е положението, никой не си избира раждането, особено ако е проблемно, затова ако се стигне до бързо реагиране, вариантът е един и това е Окръжна болница. Може би е редно да предупреждават родилките предварително, още като си избират да раждат в Селена - да йм кажат, че ако раждането не е планирано и нормално, не могат да поемат отговорност за тях. Гадно е ако отидеш там и ти го кажат, докато на тебе ти изтичат водите и си с контракции...

Какво значи "оправяла се е сама"?

Крисчън, имам една молба - не използвай темата за да плюеш Даскалов, достатъчно го прави в други теми Grinning

# 35
  • Мнения: 150
След много молби и иронични подмятания съпруга ми уреди да родя в Окръжна болница. На следващия ден дойде да ме вземе и с личният ни автомобил ме закара там

Това значи че се е оправила сама!!

# 36
  • Мнения: 9 104
Ами от Селена ли да й уредят newsm78

Виж, риташ срещу силния - в смисъл, че се стига до положение, в което се оправяш както можеш и възмущенията няма да помогнат. Както казах, грешката на Селена е че не те информира за тези проблеми, ако стигнеш до тях.
В случая на Усмивка - по спешност са я приели и свикали екипа на Йончев - но си го е уредила сама също. Поне така разбрах. Логиката е, че като Селена не могат да ти помогнат - с нищо не могат да ти помогнат, дори да ти уредят преместване другаде. Аз така го разбирам.
Излишно е да говорим повече по темата, защото за Селена стана ясно всичко - не знам дали обаче дали някой от там ще вземе мерки, дали наистина не предупреждават пациентите си че ако се стигне до усложнения, не могат да се погрижат за тях...сигурна съм, че ако са наясно с това, много бъдещи майчета ще се откажат от клиниката за раждане Confused

# 37
  • Мнения: 150
Предупреждават!Явно зависи от отговорноста на лекаря!!Мен Минев ме е предупредил че ако недай боже стане нещо тои ще поеме ангажимента да ме прати където трябва и да бъде направино за мен най доброто!Недоумявам как е възможно един лекар да ти следи бременноста 9 месеца и на финала да ти кажат оправяи се сам!Нито е човешко нито е професионално!

# 38
  • Мнения: 9 104
В случая на Усмивка лекарката през цялата й бременност беше Топалова, накрая обаче...
Не знам да са я предупреждавали за такова нещо, най-добре тя да си каже Simple Smile

Трябва да призная, че в случая, който Крисчън е цитирала, положението е малко абсурдно - не мога да си обясня и аз защо така се е получло. Отговорите обаче най-добре да ги дават самите лекари, което е ясно, че няма да стане..надали в онзи момент на майката й е било до искане на обяснения защо така се е получило.

# 39
  • Мнения: 2 382
Ами от Селена ли да й уредят

А пеша ли да я пуснат да си ходи newsm78За тази цел има линейки и е редно да те придружи лекар #2gunfire
Когато си в болница,лекарите там носят отговорност докато не те изпишат или не те приведат в друга болница,където да те поеме лекар.
Много интересно с каква епикриза са я пуснали,ако изобщо има такава.

# 40
  • Мнения: 150
Затова казвам всичко зависи от лекаря!

# 41
  • Мнения: 9 104
Като гледам, били са двама + педиатри...никой не знае кой е бил виновен...
В Торакс си се раждаше при всякакви обстоятелства - и ако възникне проблем, веднага се прехвърля в Окръжна. Може би Даскалов е мислел, че се процедира така и в Селена, но уви, може Топалова да е отказала да поеме отговорност.
както ти казах и на лични - никоя от нас не знае какво е станало наистина...

# 42
  • Мнения: 150
И ако лекаря ти неможе да се пребори за теб и най малкото да ти уреди нещата ако трябва и той да я предружи до друга болница то нъде е човечноста пък и професионалната отговорност!Даскалов е бил неиния лекар не Топалова!!!Даскалов носи отговорност за нея и бебетата.И ако тои се е разтичал и е презвънил някой друг телефон и са я били оперирали по рано и двете бебета е можело да са живи!! #Cussing out #Cussing out #2gunfire

# 43
  • Мнения: 9 104
Почна да говориш наизуст вече.
Спирам да пиша, защото го обърнахме на чат, а и да се говори с теб е безмислено.
Като вземеш да се появяваш с тия пистолети винаги, когато стане въпрос за Даскалов - мисля си, че много агресия има в тебе, по-добре я изразходвай за нещо полезно.

Кате, извинявай за напълнените страници.

# 44
  • Мнения: 4 700
krisc4an, там е работата, че не zависи всичко от лекаря, а и от клиниката. А.ако Даскалов е искал да я оперират, но не са му раzреШили, zаЩото е било ясно, че неЩата не вървят на добре и Ще вzеме да падне реномето на клиниката? Не zаЩитавам Даскалов в случая, просто си каzвам мнението. А и не е редно да плюеШ по Даскалов, доколкото zнам не си се среЩала никога с него. Докато всички останали в темата говорят от личен опит. И то zа съжаление от горчив личен опит.

# 45
  • Мнения: 9 104
Миле, аз се опитах да обясня същото, но кой да мисли...говорим си тук, все едно сме били там и знаем кой каквое  казал и направил. Лесно е да слушаш чужди преразкази с елементи на разсъждение.

Сега като прочетох името на темата - тя е всъщност за Топалова, не за Даскалов Laughing
Ама Крисчън види ли поле за изява, моментално излиза с пищовите...

# 46
Никъде няма идеално. Ако има едно, ще липсва друго. Жалкото е за тези невинни душички, които не са имали късмет да се родят, а не са виновни за нищо.....  

# 47
  • Мнения: 150
Хаиде да се върнеш назад  и да видиш колко пъти са споменати името и на друг лекар включая и за анестезиолозите от Селена!Тогава прави изказвания кой търси поле за изява!

# 48
  • Мнения: 862
Стеф, не се хаби мила, явно няма смисъл. Не си заслужава да убеждаваш Крисчън в нещо или да призоваваш да не спамите темата, защото на всеки твой пост и тя отговаря.
Крисчън, разбрахме че Даскалов не е твоят избор за лекар, няма нужда да натъртваш, нито да вадиш пищови. Хубавото на форумите е че всеки може да изкаже мнение, но да се опитваш да го натрапиш, вече не е добре. Който реши, ще го вземе под внимание, а който не - приема последиците от решението си.
Кате, оспамихме ти темата душко, извинявай  Hug

# 49
  • Мнения: 683
Това е вече ясно - Селена не поемат преждевременни и рискови раждания, така че няма смисъл да се коментира.
Не се потрисай Крисчън, няма за какво - това е положението, никой не си избира раждането, особено ако е проблемно, затова ако се стигне до бързо реагиране, вариантът е един и това е Окръжна болница. Може би е редно да предупреждават родилките предварително, още като си избират да раждат в Селена - да йм кажат, че ако раждането не е планирано и нормално, не могат да поемат отговорност за тях. Гадно е ако отидеш там и ти го кажат, докато на тебе ти изтичат водите и си с контракции...

Какво значи "оправяла се е сама"?

Крисчън, имам една молба - не използвай темата за да плюеш Даскалов, достатъчно го прави в други теми Grinning

Ами не съм много съгласна, че не приемат рискови раждания, изключения вероятно има, когато става въпрос за недоносени бебета. Моя позната дойде от Бургас да ражда в Селена, обаче си смени лекаря... вместо Даскалов в последния момент избра д-р Минев по моя препоръка, и въобще не съжали за избора си. Тя имаше много проблеми - миоматозна матка, имунологични проблеми, проблеми от предишни операции и пр. Много се притесняваше, защото се очертаваше сложно секцио, но Минев както винаги се справи перфектно, въпреки кръвоизлива, който е направила, всичко мина добре. Платила е за секциото 750 лв. с кръвопреливането, това беше края на август, преди увеличението на цените и Минев не й е искал никакви 100 лв. отгоре.
На една от визитациите обаче минал Даскалов и започнал да й държи сметка защо го е сменила, искал й обяснение и се държал доста зле с нея! После, като влизал в стаята се правел, че не я вижда! Вече си мисля, че Даскалов има сериозни комплекси... #Crazy

# 50
  • Мнения: 4 700
Цитат
но Минев както винаги се справи перфектно

Блажени да са вярваЩите. Аz пък бих каzала по скоро по иzключение се е справил. ЗаЩото при мен както винаги не се справи, както и при кумата ми, както и при друга приятелка. АЗ пък zапочвам да си мисля, че ти имаШ някакъв проблем с Даскалов. А иначе ти как си мислиШ, че би реагирал Минев, ако ти води цялата бременност, а ти отидеШ и родиШ под носа му при друг лекар?

# 51
  • Мнения: 4 327
Темата не е нито за Минев, нито за Даскалов.
Моля придържайте се към поставеният въпрос!
От тук нататък, мнения за Минев или Даскалов ще бъдат изтривани!

# 52
  • Мнения: 4 700
Верити, права си. Много съжалявам, че пак се поддадох.  Rolling Eyes Ако сметнеШ zа необходими ми иzтрии публикациите.  Hug

Кате, иzвинявай, че ти оспамих темата.  Hug

# 53
  • Мнения: 417
Съжалявам за случилото се на авторката.Относно Селена и аз съм решила да раждам там май месец животи здраве.Ходя при доктор Топалова на консултация и съм доволна от нея.Прави ми всички необходими изследвания,обяснява ми всичко подробно и най вероятно тя ще ми прави секциото.От сега съм наясно,че ако се получи не дай се Боже някакво усложнение с детето го изпращат в Окръжна болница където има специализирани екипи и апаратури за да му помогнат.Ако детето е недоносено и трябва да се постави в кувиоз също го изпращат там з-то в Селена няма кувиози.В частна клиника гледат да ти вземат парите,но и в държавната не са по добри.Там ще ти излезне 100 лева по малко,но ще се отнасят като куче с теб и ще те ядът хлебарки и комари по време на престоя си там.А относно това,че д-р Топалова трябвало да се чака да дойде или за преглед в кабинета и по три часа,това е нормално.Има много пациенти и тя не може да смогне.И аз чакам по два часа всеки път като отида на преглед,но навсякъде е така.Поне съм се находила на лекари и мога да кажа че е така.В крайна сметка някой си мислят,че са единствени и само тях трябва да се обръща внимание,но има и други хора на тоя свят.До сега съм чувала все хубави работи за Селена и Топалова и се изненадах честно казано.

# 54
  • Мнения: 218
Здравейте! Дълго се чудех дали да се включа и аз и в крайна сметка реших да споделя и своя скромен опит от Селена,и по-точно от д-р Топалова.
Прочетох преди време много добри отзиви за тази клиника,а и жената на брат ми роди там второто си отроче през април тази година, и реших да се насочим натам. Първият път когато отидохме беше мъжът ми да си направи спермограма.Обърнахме специално внимание на ембриоложката,че изключително много държим спермограмата да е достоверна, възможно най-разширена и всичко да е описано на епикризата(или както се казва). Ембриоложката(в момента не помня името й,и за да не ровя за спермограмата я наричам така) се оказа страшно разбана и ни влезе в положение. След 3 дни излязоха резултатите.Тя ни прие в кабинета си,за да ни разтълкува резултатите(не ни взе нито лев,за разлика от колежката си д-р Топалова). Резултатите бяха повече от отлични,дори каза,че била най-добрата спермограма от седмици на ред. И аз й казвам,че явно мъжкия фактор го отхвърляме като причина и започваме да ""човъркаме" мен,попитах я дали в Селена правят тест за проходимост на тръбите. Тя ми отговори,че за съжаление не. Тоест не правели ЦС.
После попитах за мнението на няколко момичета от форума,включително и на авторката на темата,и реших да се свържа с д-р Топалова(много хора бяха възхитени от нея).
Обадих се аз на Топалова и й казах,че искам да си запиша час при нея и ще се разговорим,ще обсъдим нашия случай,за да решим как ще се процедира.
Отидох аз един слънчев ден,мъжът ми ме чака отвън,и й обяснявам надълго и нашироко отколко време правим опити,какви изследвания сме правили до момента и т.н.
Тя дори не ги разгледа(папката беше пред нея) и започва да ми говори за лапароскопия.
Аз й обясних,че съм прочела доста по въпроса и съм наясно с предимствата на лапарото,но въпреки всичко предпочитам да направя първо цветна снимка,пък тогава по-сложни манипулации. Тя обаче продължава да си ме навива,аз продължавам да й обяснявам,че по-нататък,и то ако е наложително,и пак без да прегледа папката с изследванията.
В крайна сметка сметка се съгласи с мен,първо да направим цветната снимка,но искала да ме прегледа първо,за да ми знаела състоянието.
Тук вече и моята руса глава не си свърши работата,да изиска преглед с ехограф,а не "с пръст",и без това разликата в цената на прегледа беше 5 лв. Прегледа ме тя "с пръст" и заявява,че имам удебелена обвивка на единия яйчник  Shocked Е,тук вече се появиха и моите съмнения,каза ми същото,което е казала на авторката на темата,и на мен ми се видя доста съмнително,а и още повече-КАК ГО "ВИДЯ" ТУЙ С "ПРЪСТ"
Бях чела,че подобно нещо се вижда с УЗИ,а не по този начин,но както и да е............Уговорихме си ние дата и час за снимката,като за проведения разговор и за "бъркането с пръста" ми взе 35 лв. О,забравих да кажа,че много любезно ми обясни,че за снимката трябва да отида в "Тримонциум",тя щяла да дойде там.
Отидох в деня на снимката в Тримонциум,с майка ми,1 час по-рано. Отначало ме гледаха като изкопаемо,обаче като споменах,че Топалова ме праща ,и им се "проясни".Дойде Топалова,направи ми снимката и след манипулацията дойде в стаята и ни вижда ние с майка ми плачем.
Между другото,никак не ме боля,майка ми плачеше,защото аз плачех,а аз плачех от нерви и напрежение,не от болка или нещо подобно.
Топалова каза на майка ми,че парите за снимката трябвало да й ги дадем на нея,а тя щяла да се "оправи" с персонала,който й помагал.
Мама през сълзи я помоли да остане за минутка да каже какъв е резултата,а Топалова само каза,че е задоволителен,че едната тръба пропуснала,а другата почти до края пропускала,обаче там се появило нещичко и че много бързала,каза, след 2 дни да я намеря в Селена,взе 200-тте лева и "духна". Дори не каза мога ли да стана,ще кървя ли,и разните му там работи.
След 2 дни отидох в Селена,съпругът ми беше с мен,открих я,и се започнаха едни ала-балистики.
Като цяло тръбите били добре,лявата-чудесно,обаче дясната пропускала почти до самия край,и там нещичко ставало,и можело и тя да пропусне,но като цяло предпочитала да не разчита на нея. Вие какмо разбрахте от тези приказки,щото аз почти нищо ooooh!
Добре че мъжът ми му писна от алабалистики и "скокна" и я попита-"Докторе,стига празни приказки,кажете имаме ли шанс за естествено забременяване дори и с 1 тръба или не,и какви са следващите стъпки" И тя се облещи и казва "Ейййй,1 мъж на място да попита. Да,имате огромни шансове,отивайте си у вас и правете бебе и не искам да ви виждам поне 5-6 месеца"
За" разчитането" на снимката ми взе допълнително 15 лв,не ми даде нищо "черно на бяло" ,въпреки че като я попитах дали няма да имам писмино тълкувание на снимката,ня ми каза "Защо ти е,аз не че няма да ти го напиша,ама защо ти е" #Crazy
 И така-35 лв-за 1 преглед и разговор
          200 лв-лично дадени на д-р Топалова за цветната снимка
            70 лв.-за контрастно вещество
            15 лв-за "разчитането" на снимката
И нищо черно на бяло!!!
Аз написах,вие коментирайте!!! Hug

ПП: За удебелената обвивка наяйчника Топалова нищо не спомена след снимката,след това ходих на фоликуметрия и спициално казах на Док да гледа внимателно и му казах за опасенията на Топалова,и Док каза,че няма такова нещо.


Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 16:51 от tedybearbg

# 55
  • Мнения: 4 700
tedybearbg, съжалявам zа това, което си преживяла.  Sad
 
Пожелавам ти в най скоро време да се похвалиШ, че чудото е станало.  Hug

# 56
  • Мнения: 1 284
Теди,съжалявам че всичко това ти се е случило! Hug
Втрещих се като прочетох и твоята история.Ех,господи,аман от "лекари" печалбари!

# 57
  • Мнения: 2 382
До някъде и ние сме си виновни,защото се примиряваме със всичко-5-минутни прегледи "на конвейр",липсата на каквито и да е обяснения по проблема-назначава ни се нещо и точка.Е,все пак не сме хванати от гората-достатъчно интелигентни сме,за да асимилираме необходимостта от дадено изследване,ползата от него и евентуалните рискове,за които се подписваме,но никой не си прави труда да ни информира.

Теди,съжалявам за всичко,което ти се е случило.

# 58
извинявам се за въпроса, но какво значи "лапароскопия"?  Теди, съжалявам, мила. Казват, че на Коледа небето се отваря и Бог чете в сърцата ни. baby_neutral

# 59
  • Мнения: 7 716
Лапароскопията е оглед на коремната кухина през тръба, тънка няколко милиметра, която се вкарва през малък разрез. Тази процедура се използва за  диагностициране и лекуване  на  редица заболявания и състояния. От началото на 20 век лапароскопията се е използвала само за диагностициране (но не и лечение) на коремни заболявания, но  вече има  възможност за извършване на сложни хирургически интервенции през няколко малки разреза, вместо през по-големите разрези, които се използват в класическата хирургия.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Теди,съжалявам,миличка за разочарованието ти.Гушкам те Hug

# 61
  • Мнения: 1 103
Съжалявам миличка но ти като я усети тая докторка защо мъжа ти не я сдруса и да и покаже откъде  изгрява слънцето.Абе  вие сте много спокоини моя ако беше просто тая като ме види  #Crazyще и се  доревава newsm45

# 62
  • Мнения: 218
Здравейте отново!
Не знам от къде да започна,обаче същината е,че никой Док не се навива да ми "разчете"  цветната снимка!!! Shocked Казват-"Некоректно направена е"" Течността се вижда,но никъде не се споменава в коя минута е направена(снимката де).........Никой просто не се навива да каже имам ли проходими тръби или нямам(съзнавам,че никой Док не би се наел да анализира изследвания,назначени от друг колега,но въпреки всичко си мисля,че би следвало да имам и нещо ДРУГО,освен самата снимка ,тоест тълкуване или разчитане-кой как ще да го нарича). А аз си мислих,че рентгеновата снимка си е  просто снимка,и че стига да има кой да ти каже кое какво е и къде отива,и с прости думички,наред ли е или не..........
И "д-р" Топалова,ако случайно попаднете на този форум,кажете ми,"сладки" ли ВИ бяха 200-тте лева,които "лапнахте",без да ми кажете кратко,ясно и точно какво ми е положението,та сега нямам нищо "черно на бяло" и по всичко си личи,че ще започвам отначало...А тъкмо си мислех,че сме стигнали донякъде в "борбата"
И да ви кажа честно , нещо взе да ми писва от тази борба и накрая ще взема да се откажа.Знам,че не съм изминала и половината път, по който са минали момичетата от този под форум, но дори и само толкова, на мен май ми дойде множко. Сигурно ще е глас в пустиня,ама "де отиде Хипократовата клетва" и тем подобни.
Когато, и ако въобще ми е писано,ще ставам майка!!!

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 00:15 от tedybearbg

# 63
  • Мнения: 4 700
tedybearbg, много съжалявам.  Sad  Hug

ЗаЩо не се насочиШ към клиника по стерилитет? Раzбира се, че Ще станеШ майка, всички Ще станем. Не губи никога надежда.  Hug

# 64
  • Мнения: 218
Миле,миличка,ами та нали Селена-та уж е точно такава клиника,там направихме и спермограмата на съпруга ми и затова реших и цветната снимка да я направя там, а то какво се оказа............

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Теди,съжалявам,миличко CryТова е ужасно.Знам какво е чувството никой да не ти казва какво ти е и да трябва сам да се чудиш от къде да я захванеш.Наистина трябва да се ориентираш към друга клиника,може би най-добре в София.Не се отчайвай,ще бъдеш мама,и то съвсем скоро Hug

# 66
  • Мнения: 9 104
Теди, от Пловдив ли си?
Обърни се към д-р Даскалов, той в момента е в Медикус Алфа.

# 67
  • Мнения: 4 700
tedybearbg , лично аz не причислявам Селена към клиники по стерилитет. Имат оЩе много да учат.  Rolling Eyes
Насочи се най добре към София. И то не към коя да е клиника там, zаЩото и там има "Селени". Попитай в темата zа инсеминации и ин витро кой Ще ти препоръчат момичетата. От четене иz форуми zнам, че Стаменов и Владимиров са най добрите, а zа цветна снимка можеШ да отидеШ и при Даскалов в Пловдив, а zа спермограма при Даскалова. Но това е само от четене тук, нямам лични впечатления. Порови се и ти, погледни и във форума на zачатие. Сигурна съм, че Ще откриете ваШия лекар. Не се отчайвай, всичко Ще се оправи.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт