инфо за ОДЗ 42 в квартал надежда

  • 8 452
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 269
Повдигам старата тема, но мисля, че е много важно за всички родители, чиито деца посещават или ще посещават 42 ОДЗ, да имат достатъчно информация. Сина ми ще тръгва на ясла там от септември, притеснено ми е много и бих се радвала на информация.

Виждам,че и самата директорка се е включила в темата, което говори много добре за нея, а и останах с много хубави впечатления за нея, когато подавах документите. И да се надяваме, че с общи усилия ще направим това място добро за дечицата ни.

Благодаря на г-жа Георгиева за организираната родителска среща, надявам се, че ще получим информация и разяснения (аз самата имах много въпроси, на които диркеторката ми отговори).

# 16
  • Мнения: 485
Здравейте, понеже смятам да използвам тази градина като резервен вариант ще попитам някои неща.

Ако някой има впечатления от госпожите в сегашната втора група (които ще бъдат трета група тази есен) може ли да ги сподели.
И също ме интересува в колко часа сутрин мога да си заведа детето без да ми се скарат, и вечер в колко най-късно мога да си взема детето.

В сегашната ни градина сутрин я водя около 7,15ч (между 7,00 и 7,30) и никога не е имало проблем. Вечер се взима около 18,30.

Благодаря предварително на всички, които ми отговорят.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 269
Здравейте, понеже смятам да използвам тази градина като резервен вариант ще попитам някои неща.

Ако някой има впечатления от госпожите в сегашната втора група (които ще бъдат трета група тази есен) може ли да ги сподели.
И също ме интересува в колко часа сутрин мога да си заведа детето без да ми се скарат, и вечер в колко най-късно мога да си взема детето.

В сегашната ни градина сутрин я водя около 7,15ч (между 7,00 и 7,30) и никога не е имало проблем. Вечер се взима около 18,30.

Благодаря предварително на всички, които ми отговорят.



На отганизираната родителска среща директорка ни обесни, че децата се водят между 7 и 8.30 ч. , след което вратите се затварят и се дава поръчката за ханата. Може и по-късно от 8.30, но да е с предварително предупреждение. За вземането изрично питах дали е проблем вземането след 18.30 ч., тя обесни, че работното време е до 19 ч., така че не е проблем.

За госпожите нямам никаква представа, ние ще сме в яслата, единсвеното ми впеачтление е от диркеторката и то е много положително.  Peace

А защо резервен вариант?

# 18
  • Мнения: 485
Кати, благодаря за отговора - резервен вариант ми е понеже в 27 ОДЗ, където искам да я прехвърля няма свободни места в момента за текущата и група (тя посещава друга градина в квартал Изток, а ние  живеем в Надежда).

Племенницата ми беше в яслата на 42 ОДЗ тази година и преди 7,30 не приемаха децата в яслата, а в 18ч се сърдеха като се взимат последни.
Веднъж я взимах аз - беше 18ч и 5мин. влизам питам охраната, те ме гледат умно и казват че в градината няма никой -последното дете току-що излязло и след като ме стреснаха казаха че не били проверявали яслата, да не би да е там детето дето търся-аз изрично попитах за яслената група. Да -там беше, и госпожата която я изведе гледаше сърдито-попита коя съм, аз казах, че съм стринка и, а госпожата троснато отсече нещо от сорта- това дете родители няма ли си, че да го приберат.
После разбрах, че това е била добрата госпожа.

Именно заради тази моя случка попитах в колко може да се водят и взимат децата, че ако и в градинските групи е като в яслената - не благодаря - ще си се разхождаме всеки ден до другия край на София.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 269
Ами това беше изричния ми въпрос към директорката, защото аз както и да го мисля съм до 17.30 на работа (в центъра), докато се придвижа с градски транспорт едва ли мога да се класирам преди 18.30 ч. Честно казано, много ще се боря за това нещо, ще говоря и с директорката ако трябва пак (а тя ми се стори много отворена за диалог), но това си зависи и от другите родители все пак.

А ми се струва и от разговори за други градини, че точно това е практиката навсякъде с ранното вземане, но мисля, че не е редно.

# 20
  • Мнения: 38
Кати, благодаря за отговора - резервен вариант ми е понеже в 27 ОДЗ, където искам да я прехвърля няма свободни места в момента за текущата и група (тя посещава друга градина в квартал Изток, а ние  живеем в Надежда).

Племенницата ми беше в яслата на 42 ОДЗ тази година и преди 7,30 не приемаха децата в яслата, а в 18ч се сърдеха като се взимат последни.
Веднъж я взимах аз - беше 18ч и 5мин. влизам питам охраната, те ме гледат умно и казват че в градината няма никой -последното дете току-що излязло и след като ме стреснаха казаха че не били проверявали яслата, да не би да е там детето дето търся-аз изрично попитах за яслената група. Да -там беше, и госпожата която я изведе гледаше сърдито-попита коя съм, аз казах, че съм стринка и, а госпожата троснато отсече нещо от сорта- това дете родители няма ли си, че да го приберат.
После разбрах, че това е била добрата госпожа.


Съжалявам ако госпожата,която всъщност е мед.сестра в яслата не Ви се е сторила приветлива,но нейното работно време е от 12.00 до 18.00,за съжаление персонала в детското заведение не е достатъчен за да си позволим дежурна яслена група , но се надявам ,че с новите промени ще разрешим и този проблем.Сестрите в яслените групи по принцип са служители на обшината (р-н Връбница) а не на ОДЗ 42 , но организацията на работа е наша грижа,така че сме се постарали тази година да няма проблем с яслите.Учителите са на работа до 19.00 и ако имате проблем с тяхното работно време моля да ме информирате.
Телефона,които съм посочила временно е спрян затова използвайте 9388161
Гергана Георгиева
P.S.Не се притеснявайте да ме информирате за проблеми тъй като е невъзможно да бъда по всяко време до всеки един служител ,може понякога и да не са много учтиви ,но винаги се грижат добре за децата.

Именно заради тази моя случка попитах в колко може да се водят и взимат децата, че ако и в градинските групи е като в яслената - не благодаря - ще си се разхождаме всеки ден до другия край на София.

# 21
# 22
  • Мнения: 7
Мили мами,
какво е положението с вашите дечица-ходят ли вече на гpадина,става въпpос за  42 ОДЗ?

# 23
  • София
  • Мнения: 6 269
Мили мами,
какво е положението с вашите дечица-ходят ли вече на гpадина,става въпpос за  42 ОДЗ?

Да, продължаваме в яслата.

# 24
  • Мнения: 1
Аз съм майка на близнаци, посещаващи 42ОДЗ! Прочетох всички мнения за градината и искам да ви кажа,че градината е с много добра база и много отговорен персонал.Аз общувам с персонала и по телефона и те винаги са готови да ми дадат информация за проведения от децата ми ден в детската градина. Голямата ми дъщеря също посещаваше тази градина и в момента се справя перфектно в училище, имайки предвид, че в 42ОДЗ е карала и предучилищна подготовка.Моля майките, които нямат точна информация за градината, а се изказват на базата на слухове, да не петнят името на детската градина, и да не обиждат хората, работещи там.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 269
Аз съм майка на близнаци, посещаващи 42ОДЗ! Прочетох всички мнения за градината и искам да ви кажа,че градината е с много добра база и много отговорен персонал.Аз общувам с персонала и по телефона и те винаги са готови да ми дадат информация за проведения от децата ми ден в детската градина. Голямата ми дъщеря също посещаваше тази градина и в момента се справя перфектно в училище, имайки предвид, че в 42ОДЗ е карала и предучилищна подготовка.Моля майките, които нямат точна информация за градината, а се изказват на базата на слухове, да не петнят името на детската градина, и да не обиждат хората, работещи там.

Явно се регистрира само, за да споделиш чудесните си впечетления. Но не казваш близнаците в коя яслена/градинска група са, например.

Мисля, че повечето от нас, пишещи в тази тема, споделят лични впечатления, и положителни, и отрицателни. Надявам се, че нямаш нищо против... Хубаво е да си споделяме впечатленията, да обменяме опит, ако може да помагаме с нещо... Но темата е доста вяла, за съжаление.

# 26
  • Мнения: 167
Здравейте!
Реших и аз да се включа в тази тема, защото следващата седмица предстои дъщеричката ми да тръгне в яслена група там. Личните ми впечатления от Директорката на градината са просто фантастични. В двете ни предварително уговорени срещи срещнах изключително разбиране от нейна страна. Виждала съм засега само едната от нашите сестри и не бих си позволила да изказвам мнение в никакъв случай. Силно се надявам, че всичко ще бъде наред!!! Надявам се другата седмица да има какво да напиша.

catty m, още веднъж сърдечно благодаря за съветите, които така безрезервно продължаваш да ми даваш!   bouquet

# 27
  • Мнения: 38
Аз съм майка на близнаци, посещаващи 42ОДЗ! Прочетох всички мнения за градината и искам да ви кажа,че градината е с много добра база и много отговорен персонал.Аз общувам с персонала и по телефона и те винаги са готови да ми дадат информация за проведения от децата ми ден в детската градина. Голямата ми дъщеря също посещаваше тази градина и в момента се справя перфектно в училище, имайки предвид, че в 42ОДЗ е карала и предучилищна подготовка.Моля майките, които нямат точна информация за градината, а се изказват на базата на слухове, да не петнят името на детската градина, и да не обиждат хората, работещи там.

Явно се регистрира само, за да споделиш чудесните си впечетления. Но не казваш близнаците в коя яслена/градинска група са, например.

Мисля, че повечето от нас, пишещи в тази тема, споделят лични впечатления, и положителни, и отрицателни. Надявам се, че нямаш нищо против... Хубаво е да си споделяме впечатленията, да обменяме опит, ако може да помагаме с нещо... Но темата е доста вяла, за съжаление.

Благодаря за хубавите думи на майката на близнаците, аз лично много добре знам в коя група са децата и се радвам,че въпреки неудобството което ви създадохме с тежкия ремонт продължил до края на месец Ноември 2009, Вие оценявате добре всичко което правим за децата Ви .Въпреки че не винаги детската градина може да удовлетвори всичките желания на родителите ние се стараем да бъдем максимално добри за да могат децата да се чувстват добре при нас и Вие да сте  спокойни за тях.
Радвам се ,че понякога търпим и критики от страна на родителите,защото само така можем да получим обективна представа и оценка за детската градина и ясла.
Винаги когато имате нужда от среща с мен или просто нещо Ви притеснява може да се обадите на телефон 0884 801717 -Георгиева
П.С - През месец Юни 2010 организираме летен лагер с децата от ОДЗ 42 , който желае да получи информация може да дойде на място в ОДЗ-то или да използва телефона за връзка с мен.Това може да е и една добра възможност да ни опознаете преди детето Ви да постъпи в нашата детска градина,за лагера приемаме и родители с деца извън ОДЗ 42.

# 28
  • Мнения: 86
Аз също се записвам да следя темата, че ОДЗ-то се намира много близо до нашия квартал и ми е удобно. Лошото е, че за нашият набор 2009 няма места в 1-ва яслена група. Успех на всички  Peace

# 29
  • Мнения: 167
Положителни и отрицателни мнения и оценки винаги е имало, има и ще продължава да има. Аз  съм предучилищен педагог и добре знам, че именно похвалите и критиките от страна на родителите са в основата на доброто обучение и възпитание на нашите деца. Не харесвам квалификации от рода на "добър учител" и "лош учител", но ги приемам и вадя поука от тях.
Извинявам се за отклонението, сега по темата. Не работя в 42 ОДЗ, но дъщеря ми посещава първа яслена група там. Доволна съм. Разбира се има неща, които не ми харесват, но те са  малки и маловажни и не им отдавам голямо значение. Според мен всичко е въпрос на непрекъсната комуникация между учителя и родителите, а защо не и директора?!

Общи условия

Активация на акаунт