Отговори
# 30
  • Мнения: 2 829
Аз съм от шпионите, засега чакам малкия да проговори, че да имам какво да пиша в тази хубава темичка Grinning

# 31
  • Мнения: 1 217
Ма то и друга такава тема направили Shocked Не е честно,аз първа казах Naughty Grinning Възмутена съм и огорчена Naughty Лека нощ Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 784
Моят дундьо докопал едни мокри кърпички, с които вуйчо му си почиства компютъра и ние му казваме - "Не ги пипай, те са на вуйчо", при което малката му главица ражда следното умозаключение "Тези кърпички са на вуйчо, вуйчо като се наака - баба да му бърше дупето"

# 33
Ние пък от скоро казваме-  "Баси мъка...." в превод- "Баси мамата" Joy.....как ще я отучвам,направо незнам Whistling
Може би трябва да спрете да псувате пред нея.

Не мисля, че когато детето казва нещо подобно, това непременно означава, че родителите или близките избщо използват такива изрази. В тази възраст попиват всяка дума, всяко словосъчетание. И когато чуят на улицата "педал" не знаят, че повтаряйки го, в действителност ругаят.  Embarassed
Бих коригирала забележката така: може би не трябва да насърчавате (неволно, разбира се-напр. като реагирате със смях) тези изрази, а вероятно най-добре е да се обяснява, че това не е приемлив израз.  Peace Но разбирам, че от устата на дете ругатнята звучи смешно-странно.  Wink

# 34
  • Мнения: 250
Синът ми също е още малък,но на една позната дъщеря й вместо заповядай казва "напорядай",а брат ми като беше малък също вместо "к" казваше "т"
и се получаваше:"Аз съм тъпан(къпан)" Joy

# 35
  • София
  • Мнения: 1 877
ще ме скъсате ,  Laughing

# 36
  • Мнения: 1 640
От скоро:  Аз съм майка и аз съм булка на тати,той е моят принц!Тате,искаш целуваме се?/Скоро след като гледа Пепеляшка 1 и 2/

# 37
  • София
  • Мнения: 1 223
При нас Пинокио е Бинокио
Редовно търсим Кукумунето /портмонето/
Чистим с Просмупутачката
Бъргалчета сме и обичаме всичко Бъргалско

Една случка на скоро: Пътуват малкия с баба си в тролея и минават през болницата в която раждах. Митко започва да крещи с колкото глас има: - Бабо, бабо пък майка Ти роди тук едно бебе и ние с татко Ти дойдАхме да я видим през една дупка...  Joy

# 38
  • Мнения: 95
Голямата дъщеря казваше "корам" вместо комар и до толкова бяхме свикнали с тази дума ,че чак комар ни звучеше неправилно JoyА най-малката наричаше кака си Биби вместо Мими.

# 39
  • Мнения: 1 217
Сега се сетих и за два мои бисера."Пучнуакник"-чорапогащник и "падналка"-панделка.Освен това въртях на 180,като си мислех,че жената говори в момента и виках "сигурна ли си? ти па ще кажеш,че е точно 6часа!!!" Joy Joy Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 39 954
Днес моята щерка седнала на компа на баща си, рови се в дечицата, броузера малко и забил, а тя с въздишка съобщава "уф, тоя нет е направо ужасен".

# 41
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Мъжа ми казва на дъщеря ми:
-Ти си една малка маймунка!
Дъщеря ми /2г.6м./ отговаря:
-Аз съм не съм мамуна, аз съм кава/крава/.

# 42
  • Мнения: 1 217
Честита Коледа !!! Много вълшебна и радостна година да донесе на всички ви !!! Simple Smile
Сега се сетих как племенницата ми броеше пчеличките-една Шчелипка,две Шчелипки...и също(по моя идея,че ми беше сладко как дърдори) казваше-"откъдето Вижееш(живееш),се обади по Тафальона(телефона) да поръчаш Покатали(портокали) Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 2 361
  Наместила ръка върху устата си ме кара да натисна някой пръст. Натискам, кво да правя.
- Вие току-що спечелихте нов домашен любимец и подарък от Дядо Коледа!
  Не мога да разбера това от някоя реклама ли дойде или тя си го измисли?

# 44
  • Мнения: 4 390
Мъжът ми си взима душ. Малката решава, че спешно трябва да вземе нещо от банята, но знае, че на нея няма да й отвори, затова му подвиква пред вратата с преправен глас /уж моя/ - Тате, отвори, аз съм, Дияна. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт