Консултации с адвокат

  • 49 612
  • 681
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 624
На тебе кой ти обясни ,че аз ще защитя интереса на банката , и кой ти обясни ,че при такива ситуации народа хуква да увудомява банката ......,честа практика е за твое сведение. Инъче мила ипотеката не би следвала имота. Ти какво заради банковите ******** народа ще дели някой ден ,или на имота ще му се накачулят няколко наследника .
Когато примерно аз купувах жилище с кредит ****** служителка освен удостовението за наследници поиска акт за смърт на родителите на продавача ,че да била сигурна че се умрели........

И ДА ТИ КАЖА МАМАДАМ БАНКОВ СЛУЖИТЕЛ ........НЕ ПЛАЩАМ ПРЕХВЪРЛЯМ А ДА ТЕ ВИДЯ КАК ЩЕ СЕ ОПРАВИШ С ИМОТ НА МАЛОЛЕТЕН /НЕПЪЛНОЛЕТЕН ....... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Тук мила не е банков сайт Mr. Green

Редакция от модератор
Моля, спазвайте добрия тон!

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 00:38 от Дивиана

# 16
  • Мнения: 624
 Laughing ЧЛ.135 ЗЗД няма да ти свърши никаква работа , аз може и да плащам с кво го увреждам тоя кредитор , пък ако не плащам поздрави на чл.135 ЗЗД докато приключи делото може да съм изплатила кредита ...........или да нямам налично имущество  Mr. Green
Кво увреждащо действие ........... ,който си няма работа да води дела по 135 ЗЗДЗ ,ако въобще докаже нещо ,та къв е проблема със запор върху заплата.........

Знаеш ли ,никой не може да ми забрани да си продам имота въпреки някакв си кредит............пък ти води колкото си щеш искове ,пък докато го заведеш имота го прехвърлям два три пъти ,схема отработена  Simple Smileпоздрави


Та въпроса беше може ли да се прехвърли ипотекиран имот.........Отговора е може и не е в правомощията на когото и да е да ти забранява! Дори и да има клауза обекта да се извади за опрледелен срок от оборота ......пак няма проблем да се продаде  Mr. Green

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 20:42 от Бейб

# 17
  • Мнения: 303
Здравейте,и аз да се присъединя към вас.
След 5 г.брак и аз най-после се убедих окончателно,че тр.да пристъпя към тази крайна мярка.
Но тъй като в момента съм притеснена финансово,пък и ми предстои излизане на квартира,да запитам-колко струва развод по взаимно съгласие,какво тр.да направя,колко време отнема трябва ли да наемам адвокат,какво се споразумяваме със съпруга и колко често ще вижда детето след развода?

# 18
  • Мнения: 393
 TiredАз не съм много сигурна дали имазначение дали си от малък град или от столицата,но понеже преди време бях в твоята позиция и се разведохме по взаимно съгласие(което сега ми се вижда пълна пре....),помня че си поделихме разходите и ми  струваше 50лв. и 3мес. чакане.Ти си знаеш човека  можеш да прецениш дали си струва или пък изцяло да настояваш за правата си.
 Е,леко дело и и късмет!

# 19
Здравейте, трябва ми консултация. Синът ми ще навърши 2 год. след 6 дни. В акта му за раждане фигурира баща - неизвестен , а той носи моето име за бащино, а за фамилно- името на баща ми. Въпроса ми може ли бащата на биологичният му баща /т.е. дядото/ да иска припознаване на детето и може ли аз да се противопоставя на това. Знам че ако се направи ДНК тест ще бъде в тяхна полза, но аз нямам ли някакво право да застана срещу това. Само за информация- досега не са виждали сина ми никога, не са имали и желание за това.Не са ми помогнали с абсолютно нищо- дори и с един памперс. Баща му го е видял само на снимка- първата му след изписването ни от болницата и то случайно!!! Незнам сега защо са се сетили че имат внуче. И вторият ми въпрос е мога ли да кандидатствам за общинско жилище- преди да родя имах временна регистрация в друг град, но след като родих се върнах при родителите ми, т.е. от две години живея пак на постоянният ми адрес.Има ли някакво значение това.

# 20
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Здравейте! Имам следния проблем, навярно не съм единствената. Бащата на дъщеря ми не желае да даде съгласие за излизане на детето от страната. Аз имам нова връзка с тенденция за трайно обвързване и женитба. Това е което той не иска да приеме, макар че той също си има друго семейство.
Та въпросът ми е - как мога да издам паспорт за нея и да я водя в чужбина без негово съгласие. Или не мога да ходя с нея докато не навърши пълнолетие????!!!!!

# 21
  • Мнения: 624
трябва да заведеш иск в съда и той да замести съгласието на бащата.
Късмет.

# 22
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Благодаря Донна! А има ли стандартна процедура, какво трябва да направя?

# 23
  • Мнения: 624
Нали съм ти написала да заведеш иск това е .

# 24
  • Мнения: 2 655
Здравейте,и аз да се присъединя към вас.
След 5 г.брак и аз най-после се убедих окончателно,че тр.да пристъпя към тази крайна мярка.
Но тъй като в момента съм притеснена финансово,пък и ми предстои излизане на квартира,да запитам-колко струва развод по взаимно съгласие,какво тр.да направя,колко време отнема трябва ли да наемам адвокат,какво се споразумяваме със съпруга и колко често ще вижда детето след развода?
ОТГОВОР: Всеки адвокат сам определя хонорарите си.
Ако разводът Ви е по чл. 100 от СК, то е редно съпругът ти да плати разноските, а и ти ще напуснеш семейното жилище.

# 25
  • Мнения: 2 655
Въпроса ми може ли бащата на биологичният му баща /т.е. дядото/ да иска припознаване на детето и може ли аз да се противопоставя на това.
ОТГОВОР:Не, може само бащата. (погледни СК сложили сме го в темата "Необходимото Ви законодателство".
Става лесно и бързо.
От СК:
ПРИПОЗНАВАНЕ
Чл. 35. (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Всеки родител може да припознае своето дете. Могат да бъдат припознати и заченати деца, както и починали деца, които са оставили низходящи.
ФОРМА НА ПРИПОЗНАВАНЕТО
Чл. 36. (1) (Предишен текст на чл. 36 - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние. Заявлението може да се подаде и чрез управителя на заведението, в което се е родило детето.
(2) (Нова - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Длъжностното лице по гражданското състояние съобщава припознаването на другия родител, ако той е известен, на детето, ако то е пълнолетно, и на дирекция "Социално подпомагане" в 7-дневен срок от извършването му.
ОСПОРВАНЕ НА ПРИПОЗНАВАНЕТО ОТ ДРУГИЯ РОДИТЕЛ И ОТ ДЕТЕТО
Чл. 37. (1) (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Родителят или детето може да оспори припознаването с писмено заявление до длъжностното лице по гражданското състояние в 3-месечен срок от съобщението. Ако припознаването не бъде оспорено, то се вписва в акта за раждане.
(2) Когато припознаването се оспори, припознаващият може в тримесечен срок от получаването на съобщението да предяви иск за установяване на произход.
(3) Ако при припознаването детето не е навършило пълнолетие, то може да го оспори до изтичането на три години от навършване на пълнолетието или от узнаване на припознаването, ако това узнаване е станало по-късно. Ако искът бъде уважен, припознаването се заличава със съответна бележка в акта за раждане.
ОСПОРВАНЕ НА ПРИПОЗНАВАНЕТО ОТ ТРЕТИ ЛИЦА
Чл. 38. (Доп. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Извън случаите по предходния член припознаването може да бъде оспорено от всяко лице, което има правен интерес, чрез иск, предявен в едногодишен срок от узнаването. Припознаването може да бъде оспорено и от Агенцията за социално подпомагане, както и от прокурора.
УНИЩОЖАВАНЕ НА ПРИПОЗНАВАНЕТО
Чл. 39. Припозналият може да иска унищожаване на припознаването поради грешка или измама в едногодишен срок от припознаването, при заплашване - в едногодишен срок от прекратяване на заплашването, а при недееспособност - в едногодишен срок от придобиване на дееспособността.

Ако бащата на детето се обърне към адвокат, веднага ще направят необходимото, за което в последствие ще Ви уведомят.
Лично съм се занимала с един баща, които спря жена си по този начин да изведе и продаде детето си зад граница.

# 26
  • Мнения: 2 655
Не!
Трябва да се обърнеш към ОДП по местоживеене.
Написваш подробна молба и мотивираш излизането извън страната, че ще е в полза на детето.
Копие от молбата прилагаш до ДСП-АЗД за становище. На моя клиентка отговориха след около 40 дни. Изкарахме без той да знае и дело паспорти на децата.

# 27
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Какво е ОДП?

# 28
# 29
  • Мнения: 5 299
А ти защо реши, че работя в банка???

чл.135, ЗЗД е отговора на твоят въпрос.
 
Ще помоля модераторите да изтрият последните ни няколко мнения. По никакъв начин не са полезни на потребителите дребнави заяждания и заостряне на маникюр по клавиатурите.
Ще го направя с най-голямо удоволствие.
Искам също да ви напомня, че по този начин не помагате на никого.
Кавгите и разправиите на лични моля.

Общи условия

Активация на акаунт