Холандска Тема - 18 в декемврийско настроение

  • 19 142
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 216
Мопи - синът ми започна четвартия месец, но е доста голямо бебе. Аз също бях против за този боб с ябълки, ама мъжът ми много се заслушва в чуждите мнения, особено това на майка си! Та тя му казала, че и трите си деца така отгледала - с ранно захранване. Иди че му обяснявай, че всяко бебе е различно и правила няма !!!!
А иначе и аз мисля, че тия проблеми със стомахчето от боба дойдоха. Сега съм го спряла и си кара на млекце и копърена водичка!

# 256
  • Мнения: 1 132
Миленски, мерси! За рязането не ми мина през ум. Верно ще е трудно, дори и със шоколад да е. Освен да купим готова за хапване, а моята само за показ, ама то дали и за това ще става  hahaha
Калина, и моята свекърва ми ''каза'' как е било по нейно време, но кой я слуша. Ако не си чела статиите за захранването във форума, може да ги прегледаш. Ще бъде само от полза за синчето ти.

# 257
  • Мнения: 581
Калина - а вашата консултация не е ли обяснила на мыжыт ти, че вече отдавна тук въобще не се пактикува такова ранно захранване? Може би ще се вслуша в професионален сывет.... newsm78 Иначе се увеличава риска и от разтройства, и от колики и от евентуални алергии по-нататык. Големината на бебето не е то значение, а степента на развитие на храносмилателната система, която става достатычно развита да поема такива храни чак кым 6-я месец.

Като заговорихме за кулинарство - имате ли някакви линкове кым рецепти за различни хапки?

# 258
  • Мнения: 7 914
Kalina_I
аз доколкото знам и ябълката и боба дразнят стомаха  Rolling Eyes
аз също бих те посъветвала да изчакаш със захранването... ерикс е роди 4500 и до 5м и 1-2 седмици беше само на кърма- наддаваше доста добре и сега с килограмите хич не е зле Mr. Green...

момичета
да се похваля:
 от вчера Ерик си има собствена стая.. и снощи спа от 20 до 5 без да реве( само в началото10-15 мин докато заспа) #Crazy.. не мога да си позная детето Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
но днес сутринта се оказа, че е с температура 38.6.... явно заради нея е спал толкова дълго... сложих му парацетамолче... и лекооо поспадна температурата...


ама така ми липсва детенцето... 2 часа не можах да заспя да го мисля, че е в друга стая и сутринта акто се събуди в 5 до 5.30 го чаках да се разсъни -  толкова ми липсва , че едвам изчаках да се събуди... ooooh!



# 259
  • NL
  • Мнения: 520
Morki много е сладка Ан Мари 4470.Как сте вие?
Мопи,аз Софи не съм я виждала на снимка.
При нас близо седмица Али беше много кисела тъй като първата ваксинация съвпадна и с преминаването изцяло на АМ.От вчера нещата са по-спокойни(дано така да продължава) и дори се радва на дрънкалки,пуска усмивки.
Лек ден на всички.Преди малко мислех да излизаме то пък заваля.Сега спря но пък мен ме хвана мързела Embarassed.Май ще си откараме в къщи цял ден.
Звезди да му е честита на Ерик новата стая и дано и двамата бързо свикнете с новата обстановка.Аз се опитвам нашата бебка да я местя за по час в нейната си стая за да ми е по-лесно после като я оставям да заспива там.Но съм сигурна,че и аз ще се чувствам по същият начин като теб и ще ходя по сто пъти да я наглеждам.

# 260
  • Мнения: 1 559
Звезди и Елисе,снощи имаше темп-39,5  Tired,и въобще не сме спали..но днес няма Wink..,явно от зъбите,защото сега излизат горните кучешки(и двата ooooh!..,тя все по 2 зъба вади едновременно Thinking).
Аз ще постна 3 снимки от ваканцията,че не ми се занимава с снимка.бг #Cussing out...нещо не мога да го оправя там проблема.

https://cdn.bg-mamma.com/ovnX/5597ef13.gif[/img]]
https://cdn.bg-mamma.com/ovnX/5597ef13.gif[/img]]
https://cdn.bg-mamma.com/ovnX/5597ef13.gif[/img]]

# 261
  • Мнения: 1 132
Уфф, и при нас положениео е същото.Снощи цяла нощ Софи рева. Редувахме се, но като е болничка иска само мен и се гушка жално. Иначе температура, сополи и т.н. Имам чувството, че и мъдреците ще и пораснат.  ooooh! А точи лиги като булдоче. Май ще си останем след 00.00 вкъщи утре. Нямам желание да ходя където и да е като му е зле на малкото мормълче.
Звезди, честита стая на Ерик.Да спи сладко и да ви оставя и вас да се наспивате.  Аз досега не съм спала разделена със Софи. В новата къща здраве и живот веднага я местим в собствена стая.
Мегън, снимките от комплекса ли са?Изглежда жестоко.Малката много е пораснала.
Милика, ето:
http://img156.imageshack.us/img156/2746/1112m040gq4.jpg
Илче, къде се губиш? Хапки ям, но не правя.Мъжа ми е специалист, но си измисля сам разни неща. Сега ме зариби ти, та гледам из нет-а да видим има ли нещо интересно.
Калина, то май на всички бебета ни са по- големички. Сигурно е от холандския климат Joy . Илче ти е обяснила много добре. Моята дъщеря беше само на кърма до 6 месеца и беше много едра. Все и даваха 2-3 месеца отгоре.
Майка ми пя 1 час Тихо се сипе първия сняг  Shocked и накрая Софи заспа.

# 262
  • Мнения: 1 559
Калина, то май на всички бебета ни са по- големички. Сигурно е от холандския климат Joy

Холандския ген си е такъв hahaha.Ама в наща рода Елисе изби рибата с 4 650гр и 58 санта #Crazy...И аз съм на мнение до 6 месец само кърма Peace,и след това захранване..ми то аз като ям боб,ме заболява корема Joy Joy Sick,а кво остава на това мъниче.... baby_neutral

Мегън, снимките от комплекса ли са?Изглежда жестоко.Малката много е пораснала.



На първата снимка е само една мааалка част от хотела ни Joy.На втората е в самия комплекс,между хотелите...и на третата е в един друг хотел на Риу(понеже ние можехме да пием и да ядем на корем Mr. Green,във всички хотели на Риу ,които бяха там,ако не се лъжа са 6.. Crossing Arms)

# 263
  • Мнения: 581
Оххх и аз да кажа че и ние сме в клуба на зъбо-разтящите и неспящите. Ние сме сыс сывсем обырнат режим - нощем сме будни а денем отспиваме. Не знам какви са тия зыби - вече ми приличат на тигрови че му растат.

 За хапките аз видях много интересни идей в списанията на Албертхайн ( има ги в интернета), брой 27 ( ако ен се лыжа) - пылнени яйца сыс маёнезка, кис мляко аншоа, пылнени малки доматчета с смес от скаридки и т.н. Сега ми казаха и друга: прави се смес от настырган кашкавал, маёнезка и чесын, взима се една маслинак без костилка и около нея се прави топче сыс сместа. Взимат се ролца от раци и се смилат наситно. Топчето накрая се овалва выв стритите раци - много вкусно става. Хайде и аз да бягам да стягам птредястията....

Меган: супер са снимките!!!!!
Звезди: честита нова стая на Ерик и честито ви самостоятелно спинкане Simple Smile

# 264
  • Мнения: 216
Да си преместиш малкото сладко ангелче да спи в другата стая самичко си е направо трудно, най-вече за нас, майките.
Нашто го преместихме преди 3 дни, нямаше никакви проблеми, само дето аз пак не мога да спя, въртя се докъм 5, 5.30 и после се изтрелвам към неговата стая в очакване да се събуди! А иначе мисля, че ще свикнем, просто ни трябва време! Simple Smile
За захранването - на 03.01 сме на консултация, та ще ги видим от там какво ще ни посъветват. За сега ще си караме на млекце, напълно достатъчно ми се струва, а и всички вие така ме съветвате:)))

# 265
  • Мнения: 7 914
Milika
ами аз не смея да отворя вртата понеже при нас е знак , че мама идва и сътветно се крясва за цица Crazy  самос е услушвам като глуха с бейбифона Mr. Green

megan79
страхотни снимки - изглеждаш страхотно Hug а местенцето е супер  Heart Eyes

moppie

майка ми ни се хвали, че детето спи с нея по 2 часа.... а то какво било.. спи по 30 минутки в кошарата и после час и половина в ръцете и ooooh!

Илче
как сте вие? Hug

Kalina_I
 и на мен ми е интересно аккво ще ти кажат на консултацията... а ти в кой край на НЛ си? newsm78

Milenski72
къде изчезна newsm78


момичета,

 да ви се оплача... моя продължава с температурата и има убасни сополки с хрипове.. акто поеме дъх и почва да кашля....снощи спахме заедно... сега чакам да стане 8 и съм се подготвила пак за пререкания с асистентката... ще ми се да му видят ушенцата и да го преслушат  Rolling Eyes

# 266
  • Мнения: 216
Много усмихнато и пълно с емоции изкарване на Новата Година!


Звездичка: Живея в Амстердам, като мине консултацията ще ви кажа какво са ме посъветвали!

# 267
  • Мнения: 581
Звезди - дано бырзо да се оправите. Ако му е запушен носыт и не може да спи - питай дали вече може да ползвате капки Ксилометазолин 0.025% те са за деца под една годинка, но е добре да се пита лекарят (или в аптеката).

меган, мопи - да ви оздравяват бырзо дечицата
Калина - и на мен ми е интересно какво ще каже консултацията. Досега при мен и другите ми приятелки сывета е бил да се почва захранване пырво с оризова каша и след това много бавно след 6я месец да се дават един по един разделно зеленчуци и плодове. Така ако има непоносимост кым нещо се разбира по-лесно.

Ние сме ОК - имахме доста гости тези дни и затова не оставаше време да пиша. Ударило ме е на кулинария и пробвам нови рецепти. На Виктор продылжават да му растат тигровите зыби и затова не само, че не спи ами сега май и дупето му се е изринало.
Тук вече е като на война - такива трясыци и гырмежи  #2gunfire #2gunfire , не знам как Виктор ще спи днес на обяд, то аз се стряскам  #Cussing out а камо ли той. Мисля си, че ако не спрат следобяд, ще го качим в колата и ще обикаляме два часа, докато спи (поне вытре ще е тихо). Rolling Eyes

# 268
  • Мнения: 216
Илче: Ето ти една рецепта, за нещо много празнично и според мен доста оригинално:
http://www.vecheria.tv/participants_view.php?season=2&w=12&a … p;p=163&r=653

Линкът се отваря малко бавно, но повярвай ми - заслужава си

Ах тези празници, пак ще качваме килца Sad

# 269
  • Мнения: 1 550
Минавам на бързо да пожелая на всички
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!  Hug


Общи условия

Активация на акаунт