ПЮРЕТАТА

  • 1 234
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Истинските Био продукти, не се продават постоянно през всеки сезон всичко.Имам в предвид - сезонни плодове, сезонни зеленчуци, ги има точно в сезона, в който растат(зреят).
Ето малко информация по въпроса, и за цени включително
http://gaiaorganic.com/catalogue.php?lang=bg&PHPSESSID=ae068 … f58030a3f47fe6924
http://www.business.bg/cgi-bin/page.cgi?page=firm&id=10516&branch=61
Могат да се намерят био продукти в по - големите вериги магазини в страната, но не е зле, преди това да се поровим в гугъл, защото има и доста фалшиви био храни.
Гая за мен лично са сред най - добрите в бранша
  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Сега е сезонът на тиквите - можеш спокойно да приготвяш сама - просто сварена на пара или във вода и пасирана! Аз лично като захранвах беше пролет и използвах тогава каквото имаше сезонно - тиквички, моркови. Месата по-добре готови отначалото.

п.п. Чух наскоро, че в продуктите на Ганчев често се откриват вредни дрожди при проверки от ХЕИ. Избягвайте всякакви негови продукти!

Съжалявам, че се принуждавам да правя откровена антиреклама, но източникът ми е сигурен!

# 17
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Сега е сезонът на тиквите - можеш спокойно да приготвяш сама - просто сварена на пара или във вода и пасирана! Аз лично като захранвах беше пролет и използвах тогава каквото имаше сезонно - тиквички, моркови. Месата по-добре готови отначалото.

п.п. Чух наскоро, че в продуктите на Ганчев често се откриват вредни дрожди при проверки от ХЕИ. Избягвайте всякакви негови продукти!

Съжалявам, че се принуждавам да правя откровена антиреклама, но източникът ми е сигурен!
То всъщност за Ганчев постоянно изникват разни ''дефекти'' и разни продукти, които спешно трябва да се изтеглят от пазара Sick а не са и малко майките, който споделят ''откритията'' си в пюретата на Ганчев.
И аз лично смятам, че няма смисъл да съжалявате за антирекламата - все пак това е истината Grinning

# 18
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
А ако мога да попитам - от къде сте толкова сигурна в качествата на пюретата, който рекламирате в момента TiredМоже би има доклад на комисия, върху опаковката TiredИли Ваш приятел работи във фабрика за бебешки пюренца Tired

звучи изключително несериозно! фен съм на всичко българско и родно, но що се отнася за детски храни, пюрета, козметика и т.н. съм скептично настроена, затова и не давах марките ганчев и т.н. съставки като сол и захар в детските храни до годинката за мен е недопустимо. нямаме гаранция за зеленчуците от пазара. колко трябва да се изръся за да купя био картофи, био моркови, карфиол, царевица, грах, ябълки и т.н. за да направя едно пюре. от къде да си купя био пилешко, пуешко, заешко месо? пюретата и кашите са обогатени допълнително
с витамини, необходими за дневния прием при бебетата.

не би ми хрумнало да подлагам на съмнение качеството на производители на бебешки и детски храни, които имат стогодишна история и от които има много да учим. да не говорим, че сме тръгнали нататък и и можем да черпим само от опита им. а ти по стара българска традиция остана вярна на "Ваш приятел работи във фабрика за бебешки пюренца"

Доклади няма на опаковката, описано е съдържанието и възрастовата граница, в която да се приема пюрето, както и срока на годност в случай, че не знаеш.

Редактирах отговора си. Благодаря ти, че ми отговори, къде мога да намеря био продукти.



Аз също съм доста скептично настроена, но не само към ''всичко българско и родно'', а към всичко, което би трябвало да приема безрезервно.И съвсем не ми се вярва, въобще някъде по света да има едни добри чичковци, които с умиление да се грижат за децата на потребителите.По - скоро съм склонна да повярвам, на желанието им да спечелят от НАШИТЕ дечица.
Всъщност за домашно приготвяне на всевъзможни храни за захранване на детенце, не са нужни чак толкова много пари и огромни количества.Приятелят ми горе долу два пъти в месеца правеше ''пазар'' за малкия човек и като се имаше в предвид количеството храна, което синчето ни консумираше, тези два ''пазара'' на качествени продукти, напълно стигаха, а и не излизаше чак толкова скъпо, колкото изглежда(друг е въпроса, че не ни е по джоба да се храним всички вкъщи само с био продукти).Готовите пюренца, също не са с много ниски цени, а тези, които се водят най - качествени, определено също изръсват джоба на потребителя.Нямаме избор - при всички положения, ако желаем качество трябва да платим повече WinkТези витамини, с които са обогатени пюретата и кашите за бебетата са ИЗКУСТВЕНИ витамини, а естествените определено са по - добри.Аз също съм против даването на захар(особено бяла), сол и разните неизписани на опаковката подобрители на вкуса, не само на детенце до годинка, а и на по - голямо(и досега моят син не яде сладко, освен чай с малко мед - много малко мед - и храната му се подсолява само с ''черна'' сол, която обаче в България не може да се намери).
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт