Запек ли е?

  • 1 325
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 350
Цитат на: emma66
Марги е на един месец и три дни. От около три седмици получи нещо като запек, казвам нещо като запек, защото практически не е имало досега ден, в който да не ака.

 Прочетох някъде, че е добре профелактично да й давам Фризовом наФризланд, как мислите? Какъв опит имате? .


Чудесно е, че кърмиш, пожелавам още много месеци да се радвате заедно на това. И при мен беше същото положение, но този период сам си отмина.
Бебчето ти е още много малко и няма добра мускулатура. И моят син се гърчеше, напъваше, повервеняваше.. ужас. Аз страдах като го гледам, водих го по лекари...... Но с времето това от смо себе си отмина, особено след като той на 3 мес. започна да се обръща по корем и започна "да спортува".

Никакво адапт. мляко не му давай, не се подвеждай по рекламите. Ами те хората печалбата си гонят.
Никакви термотетри и сие пособия....

# 16
  • Мнения: 1 753
Старнно защо тогава казват, че бебета на кърма нямали запек, а ако не акали означавало, че усвоявали кърмата напълно...  Thinking

Иначе ние докато бяхмена кърма се е случвало да не ака по 2-3 дена, но не е имала запек. В смисъл, че като се изака не беше гъсто и твърдо, а съвсем нормално ако. Но коликите ни бяха ужасни... Уффф като се сетя и настръхвам....

# 17
  • Мнения: 13
Вчера Марги изобщо не се изака, цял ден плака и се напъва. Съгласна съм, че може и да са колики, но определено имаше и моменти, в които детето просто му се акаше, а не можеше. Прз нощта се събуди както обикновено в 4 за хранене, но след това не заспа, а започна да хленчи и да се гърчи. Не издържахи към шест часа, след като вече и аз ревях на глас, пъхнах термометърв дупето. Не ни помогна или поне аз очаквах да се изходи веднага. Към дасет звъннах на джипито и тя ми каза да й дам 10мл. дуфалак. Направих го, след което реших пак да проверя памперса. Беше пълен догоре. До края на деня повече не ака, но днес и през нощта - два пъти. Не знам, сигурно ефектът е на дуфалака, но изтръпвам за утре. Никога не съм мислила, че ще е толкова ще е важно за мен, дали детето е акало или не, а сега....

# 18
  • Мнения: 1 753
Ами давай Дуфалак тогава.

Аз давам когато не се изака 1 ден и на сутринта на другия ден й давам 5 мл., даже по-малко, защото иначе я боли коремчето. И до края на деня ака поне по 2 пъти.

А като поотрасне малко и започнеш пюренцата всичко ще се нормализира  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт