Секцио и пълна упойка

  • 39 069
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мяуче    много ме развълнува разказа ти Simple Smile до колкото разбрах обаче по време на раждането не си била с пълна упойка Thinking или бъркам.

Благодаря ти! Трогателно е, че някой оценява, защото от едно списание, дори не ми отговориха, че са получили, така че, реших да "публикувам" тук, за да мога поне да съм полезна на момичетата, които не знаят какво е.  Hug

На въпроса ти: Започнах със спинална, но усетих първо позив за повръщане (нямаха време да ми прелеят двете банки физиологичен разтвор, затова ми прилоша), а после, щом почнаха да режат, усетих силна, прорязваща болка. Оказа се, че не ме е хванала спиналната и се наложи да ме упоят изцяло.

Аз съм доволна, че бях с пълна упойка, макар че не видях Кали веднага, защото в противен случай, освен че ставаш свидетел на коментарите на лекарите, които могат доста да те стреснат, усещаш как те режат, как те натискат, за да извадят бебка и т.н. Натискането в някои случаи оставя трайна болка в ребрата, особено, ако бебето е било голямо и е трябвало да се поупражняват доста, за да го извадят.

Има и други неща, свързани с упойките и с възстановяването, но са толкова много, че ако някой се интересува, мога да отговарям конкретно. Моят случай беше един от леките, с нормално възстановяване, без усложнения, без пост-фактум треперене и с умерено количество болка.

# 16
  • Мнения: 479
Ей сега като чета и аз си спомних за гадното тресене върху операционна маса докато те завият, как ти разперват и ти връзват ръцете, гадното усещане на катетъра (ако нямаш болязнени контракции) след събуждането храчките ужасссс ( до месец не можех да се изкашлям) Лежах вързана 24 часа на системи без право да пиеш каквото и да е (само си мокрех устните с марличка) следващите 24 часа - вдигат те да те рзадвижват - пак болиии, спираше ми дишането като станех от леглото. Можеш да пиеш сок от ябълка докато пуснеш газове. Трети 24 часа ако си пуснала газове захранване с бульон, после супа и накрая малко твърда храна.
Корема ти остава изтръпнал за доста дълъг период от време, но всичко минава и се забравя с времето  Simple Smile

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мяуче много мерси за подробния разказ, че и мен ми предстои нещо утре, ама и аз не знам какво. В смисъл ще се опитаме да предизвикаме раждане, но ако не стане ще минем на секцио. Rolling Eyes

# 18
Не знам защо пълната упойка ми се видя по-лесния вариант newsm78Като се събудих ме тресеше здравата,не го очаквах,защото за първи път ме оперират.На 4тия ден вече забравих,че са ме оперирали,но при всеки е различно.Важно е да си спокоен Simple Smile

# 19
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
ViFresh, всички казват, че най-добре е да родиш "естествено", но всъщност, най-важното е да имаш късмет.

Момичетата със секцио, с които бях в реанимацията, до едно се възстановиха бързо и безпроблемно, а 24-те часа след операцията прекарахме в майтапи и разговори с близките (по GSM). В същото време, доста от родилите по вагинален път по същото време (с които пък се срещнахме в предродилното), не можеха да си седнат на Д-тата по цяла седмици, освен че са ги мъчили за предизвикване на раждането по всевъзможни начини. То не са били хапчета, то не са били системи, то не са били свещички...

Така че, пожелавам ти леко и щастливо раждане и късмет с екипа! Да са човечни и внимателни, за да усетиш топлина и грижа, така както аз я усетих, защото току що родилите майчета имаме крещяща нужда от това.   bouquet

П.П. Е, тук чета различни неща, явно всеки си го усеща по свой начин, но е важна и предварителната нагласа.

# 20
  • Мнения: 144
раждах със секцио и пълна упойка.Поразбудих се още в операционната,след това в интензивното вече бях будна напълно говорих с мъжа ми ,с майка ми по телефона,донесоха ми да видя бебо и на другия ден към обяд ми помогнаха да стана и да си отида в стаят.точно след 15 минути отидох да видя бебето попитах дали мога да си го взема-дадоха ми го лекарката,която беше там ми го донесе до стаята и от там на татък сама само кадето идваха да го къпят.след престоя в болницата се справях със всичко абсолютно сама -къпане,качване и сваляне на колички и т.н,но мисля,че това е индивидуално.успех и леко раждане и бързо въстановяване  bouquet

# 21
  • Мнения: 171
Благодаря ви за бъзите отговори.Много ли е гадна тази тръба,която ти слагат за дишането?Боли ли когато ти я слагат и след като я махат?Ами ходенето до тоалетна ако си на системи и не можеш да ходиш как става ходенето по малка  нужда?Вече започнах да си мисля за спинална ама много ме е страх нямам доверие на анистезиолога,.Ох вече ще откача.дано всичко е наред.Нали 5 дена се лежи в болницата

# 22
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мен тръби не са ми слагали, за пръв път чувам за такова нещо!  #Crazy

А колкото до тоалетната, първо се наслаждаваш на клизма, а после и на катетър. Като ти махнат системите, махат и него и те раздвижват, придружавайки те до WC-то.  Mr. Green

Колкото до катетъра, слагането му е неприятно, но след спиналната упойка не се усеща.

Секциото вече се прави със спинална упойка, никой няма да те пита какво ти искаш. Ако има показания тогава се минава към пълна.  Naughty

Не бой се, няма нищо страшно. В един момент просто изключваш и се оставяш да те правят каквото решат, това е защитна реакция на организма.

И да, броят 5 нощи, ако всичко е наред с бебето и с теб. А може и по-малко, ако напливът на родилки е голям.  ooooh!

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А тази тръба за какво е newsm78

# 24
  • Мнения: 479
Мила слагат ти катетър и пишкаш в торбичка. Ако ти го е сложила някоя некадърница може да те понаболява после докато пишкаш. Тръбата не я усетих само ми казаха че са ми слагали (предполагам е за командно дишане). Гледах анестезиолога (който беше доста чаровен) и заспах и първото което чух после беше издишай сега вдишай (предполагам тогава са я махали нищо не съм усетила.

# 25
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
А тази тръба за какво е newsm78

Да, наистина, за какво е?

Ясно, това е единият начин да те упоят (може би с райски газ). На мен просто ми вляха упойка през системата.

siana_, твоят бебок не е ли февруарче? Можеш да се запишеш при нас, февруарки 2007, ако желаеш. Ще те посрещнем с кеф!!

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 14:30 от Мяуче

# 26
  • Мнения: 1 440
А тази тръба за какво е newsm78

Да, наистина, за какво е?
Когато си под обща упойка ти слагат тази тръба за изкуствено дишане.

# 27
  • Мнения: 3 416
аз родих  секцио с пълна упойка и всичко това по мое желание(въпреки,че лекаря до последно не ми даваше яснота дали ще се ражда така)-писала съм в доста теми подобни след ражданео,и тука ще пиша. Опрделено предпочитам секцио пред нормално раждане,защото седмица преди да родя си бях с доста болезнени контракции вкъщи,а и като ме приеха за евентуално секцио след преносване от 3 дни ми включиха и с-ма с окситоцин-в случая съвсем безполезно беше щом щяха д аме режат,боли си и то доста,въпреки,че бих изтърпяла и още,но на 2/3 от изтеклата с-ма лекаря реши да ме реже вече(дотогава се съмнявал,че имам болки,защото не съм викала Laughing),пълна упойка си исках аз,а и без това в нашата болница рядко работят със спинална,много е важно наистина анестезиолога да е добър-дори и най-хубавата упойка няма смисъл,ако не е прецецно правилно теглото на родилката и разни подобни,за да се дозира правилно! Моя анестезиолог беше млад,хубав и много добър(з даже го мислих за стажант и вече полсънлива се размрънках да го махнат,защото не ща да се упражняват в/у мен Joy)е не беше стажант и си свърши работат перфектно! Даже,за да не ме стресира допълнително,че бях пълен гипс тогава,не ми сложи маската с упойка,а беше надвесил тръбичката на мен да дишам и я държеше така,докато заспя!
Операцията е траела 35 мин,близките ми вече бяха видяли Ивчето,а мен са ме събудили на носилкаа,но не помня,а 5 мин по-късно в стаята вече се разсънвах,бяха ме сложили на леглотои тъкмо ми пускаха с-ма,питах за бебето и отговорих на още няколко въпроса,чувах гласа си като в тунел,ама си бях в възнанеие,а още 5 мин по-късно вече четях насписите в стаята и си бях съвсем будна и не бях сънлива! Нямах нито главоболие,нито други неразположение,сложиха ми обезболяващо почти веднага,така,че боли операцията,ама се търпи,по ми беше гадно балонирането на корема ми на 2-рия ден,че не можех да пусна още газове.Та с няколко думи още-не съжалявам,че беше секцио,не съжалявам и за избора си за пълна упойка,спиналната не винаги хваша идеално,а и ако не са те наляли с доста разтвори преди това и глава боли и ти призлява по време на операцията,и най-вече това,че съм в съзнание и ме режат и бъркат не е за мен-но както вече казах зависи много от анестезиолога,независимо каква ще е упойката-така,че ако ще ангажирате лекар за раждането,не забравяйте и анестезиолога! Аз не платих нищо,защото роднините ми са лекари и така по колегиално ми обърнаха внимание.
Колкото по-рано се раздвижиш,толкова по-добре,аз станах трудно на 2-рия ден,беше гадно,но с всеки изминал час ставаш все по-добре,бебчетата при нас ги носят,когато си ги поискаш и се чувстваш готова да кърмиш и да гушкаш бебче.Напълно се движих свободно на 7-ия ден,сега не помня дето се вика,че съм рязана,дано е така и занапред!

Успех на всички раждащи! Peace

# 28
  • Мнения: 3 216
Клизмата и катетьра не са задьлжителни. На мен не са ми правили. До като си на системи то сагат подлога,за да можеш да пишкаш. Жажда не се усеща ,заради системите.


Секциото вече се прави със спинална упойка, никой няма да те пита какво ти искаш. Ако има показания тогава се минава към пълна.  Naughty

Това кой ти го каза? Не тврьдете с такава острота такива сериозни неща. ю. Спиналната е по желание,ако си имаш уговрки с лекаря и време да поспориш сьс анестезиолога.

Като казахте за треперенто на операционната и аз си мислех,че е от нерви и вьлнения.

Трьбата е за обдишване-не сьм усетила нито как я вкарват,нито как я изкарват,но се скьсах да кашлям цяла седмица и сироп не можех да пия ,заради кьрменето.

# 29
  • Мнения: 3 416
А тази тръба за какво е newsm78

Да, наистина, за какво е?
Когато си под обща упойка ти слагат тази тръба за изкуствено дишане.
да,но се слага след упойката и не усещаш нищо,само след това може леко да ти дразни гърлото,а и по въпроса за течностите-явно си зависи от упойката,защото аз бях доста жадна и в следващите дни даже и пиех по почти 3л на ден,като ми казваха,че това било хубаво и органзима по-бързо се чистел от упойката,слагат ти катетър(неприятно е,но става бързо) и даже не усещш после кога пишкаш и не трябва и да те е грижа де,санитарките сменят торбичката,а когато се почувстваш готова за радвижване ти махат катетъра и си ходиш до тоалетна,мен ме изписаха на 4-ия ден!
май на повечето от нас анестезиолозите са ни били готини Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт