Премахване на нощно хранене и други

  • 2 800
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 401
Синът ми е на 1,5 год. и никога не съм му отказвала да го кърмя през нощта. Въобще не ме интересуват тези остарели разбирания за стомахчето, независимо дали педката или някой от родата се опитват да ми налеят акъл!

# 16
  • Мнения: 27 524
Няма такова нещо. Бебето яде на поискване докато само не се откаже. Ти си мйаката - ти решаваш, така че свеки да си гледа работата.
Капки - да, давах вит Д, но не особено редовно, тъй като не съм убедена в необходимостта.

# 17
  • Мнения: 4 621
Ако бебето е гладно - не се мъчете с вода. Като му дойде времето само ше се откаже Peace

# 18
  • Мнения: 1 335
Моето бебе само се отказа от нощните хранения още преди да стане на 2 месеца; но пък и ние сме на смесено хранене (но кърмата е като добавка тъй като е само по 20мл). Аз също бих те посъветвала да не го държиш гладно, но все пак пробвай с вода или чайче; ако много плаче си го храни. Не споменаваш дали сте на кърма или на АМ; ако сте на кърма - хубаво; но ако сте на АМ не е хубаво да се прехранва, да не стане твърде дебеличко.

# 19
  • Мнения: 4 965
...Не споменаваш дали сте на кърма или на АМ; ако сте на кърма - хубаво; но ако сте на АМ не е хубаво да се прехранва, да не стане твърде дебеличко.

Това са градски легенди.
АМ е максимално близко по качества до кърмата (за разлика от едно време, когато са давали сухоо мляко, което е и с по-висока салорийна стойност).
И какво, ако детето е на АМ, но е гладно? Да реве цяла нощ от глад, за да е с манекенски размери ли???
Аз като съм гладна - водата и чайчето ми предизвикват колики (хем съм на 30 г.), та представям си едно изгладняло малко човече.

Между другото, моите деца бяха на специално АМ (с по-високо калорийно съдържание) - амиии, не станаха дебели; даже на тегло бяха винаги в долните граници (хранеха се на поискване), а сега са с нормално тегло и ръст.

# 20
  • Мнения: 46 518
... но ако сте на АМ не е хубаво да се прехранва, да не стане твърде дебеличко.

Никой не говори за прехранване, а за хранене на бебе, когато е гладно.

# 21
  • Мнения: 4 401
ако кърмиш не спирай ношното хранене ,може да  ти намалее и дори да ти спре кърмата!

# 22
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Синът ми отива към 5я месец, но и една нощ не е пропуснал хранене. Педиатърката отдавна ми е казала да махна нощното хранене, но аз разчитам, че детето ми има по-силен инстинкт от нас всезнаещите възрастни и се водя по него.
А и в последно време през деня е доста разсеян, иска да разглежда, да опознава света, така че през нощта наваксва пропуснатото и се храни мн. по-съсредоточено.
Освен това, както е казала мамамари, сигуро щях да го закърша с кърмата, ако моя не си хапваше нощем.

# 23
  • Мнения: 1 817


Баткото започна да спи по цяла нощ към седмия месец.

ооо извинете, че съм публикувала 2 пъти.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 16:08 от _venera

# 24
  • Мнения: 2 723
Не съм му спирала насила нощното хранене. Вече ходеше и ставаше нощем да си вземе бутилката с млако, приготвена от вечерта. До преди 1 месец пиеше мляко преди заспиване. Съвсем сам без външна намеса се отказа и от двете.

# 25
  • Мнения: 8 769
Когато дъщеря ми беше бебе слушах сляпо съветите на майка ми. Макар и детска медицинска сестра, тя си знаеше песента отпреди 30-35г. На месец и нешо отучих дъщеря си да яде нощем, но добрата новина е,ч е тя не се и събуждаше да иска.
Синът ми обаче ядеше АМ посред нощ до около 7 месечна възраст.
Капки против рахит също не съм му давала.

# 26
  • Мнения: 581
А какво казва педиатърът ти?

Вече рядко се намират лекари, които да покрепят премахването на нощното хранене, то е нужно на бебето толкова, колкото и останалите, докато коремчето му стане достатчъно голямо, за да поеме храна за цяла нощ, детето тогава само ги спира. А на коремчето, това му е работата - да работи, да стърже от глад не е почивка Tired сърцето също не почива  Mr. Green
През 1 месец дъщеря ми качи 1.800 кг., педиатърката каза, че е добре.
Peace Peace

сыщо живея в чужбина - на мен в консултацията ми дадоха абсолютно сыщите сывети като цитираните по-горе. Сыщо се приема и витамин Д (доколкото знам до 4 год), но и страната е малко насевер и може би затова...Аз бих слушала консултацията и лекарят, а свекырвата с много уважение и такт се благодари за сывета и се препраща сыщо да поговори с консултацията и лекаря ако има някакви забележки Simple Smile.

# 27
  • Мнения: 1 264
Ами пробвай съвета на свекъва ти. По мое мнение ще се измъчите и ти, и детето. дори да му даваш вода, то пак ще се буди. Аз опитвах през втория месец да отказвам Калоян от нощното хранене, давах му чай през нощта. Резултатът - вместо да се буди по веднъж, започна да се буди по 3-4 пъти, а пък аз ходих като караконджул две седмици (по времето на експеримента). Каталясах, пък и бебо, започнах да си го храня. Като навърши 3 месеца сем се отказа от нощното хранене.
Вит. Д - Давала съм дозата, предписана от педиатър всеки месец.

# 28
  • Мнения: 493
Ние вече 4 дни нямаме нощно хранене,но Тони сам си го отказа (поне до този момент).Снощи се събуди пак и пробвах да му дам чай,после си заспа  HugНо ако има нужда детето аз съм за нощното хранене Peace

# 29
  • Мнения: 4 546
нощното хранене сам си го махна
витамин Д давам от първия месец,а сега дозата му е доста увеличена, защото от бързото наддаване му е мека главата  Sad в нашата отчетна има мама от норвегия - на нея й бяха изписали 5 капки на ден още от първия месец, докато при нас в бг изписват по 1-2

Общи условия

Активация на акаунт