Суши

  • 11 241
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 313
Потърсих, но не можах да намеря тема за суши. Моля всички, които имат някакъв опит или желание в приготвянето на суши да пишат. Аз все още не съм правила, но мисля да го направя в най-скоро време и сега събирам информация.

# 1
  • Мнения: 27 524
Виж тук

Да знаеш, че приготвянето на суши в домашни условия е доста рисковано и трудно начинание.  Confused

# 2
  • Мнения: 22 867
Потърсих, но не можах да намеря тема за суши. Моля всички, които имат някакъв опит или желание в приготвянето на суши да пишат. Аз все още не съм правила, но мисля да го направя в най-скоро време и сега събирам информация.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=111602.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62998.0

http://osushi.org.ua/

# 3
  • Мнения: 1 313
Благодаря! Странно но на мен нищо не ми излезе на търсене. Темата може да бъде изтрита

# 4
  • Мнения: 11 747
Да, има 2 теми за суши, но са доста стари.Защо да няма и нова?

Аз четох преди време доста подробно и двете теми, както и от други места из нета.Мислех, че се впускам в голямо предизвикателство, но се оказа доста лесно.Става и бързо.Отнема повече време, ако си играеш да правиш различни видове и форми.Ако за начало се ограничиш само в рулцата - много бързо става.
Вариш ориз по указания начин, мажеш на тънко върху листите нори, слагаш нещо рибно, навиваш и режеш.Почти като аламинут е. Peace

Има снимки на първия ми опит в подписа ми.Втория ми опит беше къде,къде по-впечатляващ,ама не съм сложила снимки.


А, и всъщност суши не се прави със сурова риба, суровата риба е сашими.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 606
Да, има 2 теми за суши, но са доста стари.Защо да няма и нова?

Аз четох преди време доста подробно и двете теми, както и от други места из нета.Мислех, че се впускам в голямо предизвикателство, но се оказа доста лесно.Става и бързо.Отнема повече време, ако си играеш да правиш различни видове и форми.Ако за начало се ограничиш само в рулцата - много бързо става.
Вариш ориз по указания начин, мажеш на тънко върху листите нори, слагаш нещо рибно, навиваш и режеш.Почти като аламинут е. Peace

Има снимки на първия ми опит в подписа ми.Втория ми опит беше къде,къде по-впечатляващ,ама не съм сложила снимки.


А, и всъщност суши не се прави със сурова риба, суровата риба е сашими.
Имам едно въпросче - соевия сос за сушито е доста по-различен от обикновения. Къде продават истински соев суши сос?

# 6
  • Мнения: 11 747
Ами в Пикадили има. И уасаби има. Е, здравата са му надули цената! Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 259
Вземи си на Kikkoman. Той си е японски, има го мисля, че в почти всички по-големи магазини.

А, и всъщност суши не се прави със сурова риба, суровата риба е сашими.

И сушито се прави със сурова риба, разбира се, сашимито е само сурова риба, без ориз, нори и т.н.

# 8
  • Мнения: 945
А, и всъщност суши не се прави със сурова риба, суровата риба е сашими.

Както вече са ти писали, суши се прави от сурова риба. От теzи видове, които аz поzнавам само един вид се прави с пушена, беше някаква бяла риба.

И аz мисля, че не е такава сложнотия. Ние всеки петък си правим със сурова риба. Но zа България бих препоръчала само пушена или солена риба, че никога не се zнае колко е пярсна. Примерно когато купуваш риба тон следай цвета и да е кърваво червен. Ако по краищата е станала тъмно кафява или цялата е кафеникаво червена, не купувай, такава риба не може да се яде сурова.

Успех

# 9
  • Мнения: 11 747
Да, прави се и със сурова риба, така е.Но съвсем не е задължително. Дори в Япония правят с рулца от раци, пушени риби, хайвери(той хайвера си е суров, така или иначе), даже с пилешко и кренвирши.
Прави се и без никакви животински продукти - само ориз и нори или дори само ориз.


Гери, в България изобщо не съм виждала да се продава прясна риба тон.Може и да има някъде.Аз само в консерва съм виждала.

# 10
  • Мнения: 5 001
Aаа, тука в София има виждам всеки ден....

# 11
  • Мнения: 11 747
Aаа, тука в София има виждам всеки ден....
Брей и къде? Да не е в Метро? Хрумна ми, че там може да има, ама аз не съм му редовен посетител.

# 12
  • Мнения: 5 001
Aаа, тука в София има виждам всеки ден....
Брей и къде? Да не е в Метро? Хрумна ми, че там може да има, ама аз не съм му редовен посетител.
Ами тук виждам в Халите,на пазара Женския ,в рибните магазини..........Ама не бих пробвала за суши,че преснотата на рибата според мен не е на висота.........

# 13
  • Мнения: 11 747
А, то ясно че няма да е прясна!Е, може и да е, знам ли?
Ама аз защо във Варна не съм виждала? Thinking

# 14
  • Мнения: 945
Пина, прави се, раzбира се.
Рулца има с краставица, и с авокадо, Нигири има и с омлет от яйца.

Ето тук един сайт, където с картинки е описано как се прави, само че е на немски http://www.super-sushi.de/rezepte.html

# 15
  • Мнения: 11 747
Гери, аз уточнението за суши и сашими го потхванах, защото много хора мислят, че суши е всъщност сашими! Директно се отказват да пробват, дори да го погледнат, а то всъщност е много хубаво!
Сашими съм пробвала само веднъж, в Банкок - имаше японска кухня,готвача го режеше пред нас.Не съм във възторг! Confused Е, то такива ястия си искат да си възпиташ вкуса, трябва ми време, ама я! - тука няма прясна риба да се уча  Grinning

# 16
  • Мнения: 426
http://www.vecheria.tv/participants_view.php?season=2&w=2&p=119&r=488



  Тук има рецепта за суши в домашни условия, дано е полезна Peace

# 17
# 18
  • Мнения: 764
А кори нори откъде.... newsm78

# 19
  • Мнения: 11 747
Не знам къде живееш, но в Пикадили има. Май 10лв беше пакетчето.Стига за 2 пъти поне - много са корите вътре.

# 20
  • Мнения: 1 210
И аз да попитам- листите нори от къде се купуват?

# 21
  • Мнения: 11 747
И аз да попитам- листите нори от къде се купуват?
бе не четете ли бе хора??! Shocked
В мнението преди теб, писах че има в Пикадили.

# 22
  • Мнения: 1 313
И в Елемаг разбрах, че има.

# 23
  • Мнения: 4 380
Суши се прави елементарно и далеч не само със сурова риба. Аз лично никога не правя със сурова риба. Ползвам всякакви рибени продукти каквито намеря, пушена рибка или слабо солена, маринована, но не сурова.

Това са ми първите опити, доста стари, но повече снимки не съм правила. Някой може да ги е виждал по други форуми.



# 24
  • Мнения: 1 313
 xenia, тези на втората снимка с какво си ги правила? Изглеждат много добре

# 25
  • Мнения: 9 052
Виж тук

Да знаеш, че приготвянето на суши в домашни условия е доста рисковано и трудно начинание.  Confused

Блонди, в събота zа пръв път правих суши у дома и хич не беше трудно. Стана страхотно . Днес пак ще направя  Wink стига да имашвсички продукти се прави лесно и бърzо  Hug аz правих маки със скариди и краставица и няколко със сьомга и краставица Wink
ксения, маринованата и пу?шнаат риба иzменят вкуса. Аz сложих маринована и не бяха така хубави както с варени скариди  Wink

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
обичам суши Crazy

аз го правя с краставица и авокадо.
слагам и черен и бял сусам, става много интересно като се среже.

пробвала съм и с хайвер - не е лошо, но ми идват повече животинските протеини Rolling Eyes
намерила съм си специалне ориз за суши, оризовия оцет и кикоманския соев сос.
уасабито най-кефи Laughing
буквално го усещам как излиза през носа ми Joy



аз доколкото видях това са сладкиши направени като суши newsm78
едното дето прилича на парче чушка е шоколад  Laughing

# 27
  • Мнения: 9 052
бях zабравола да се снабдя с ориzов оцет и сложих ябълков и пак стаан добре. 50 мл колко супени лъжици са?

# 28
  • Мнения: 1 224
Xenia браво, страхотно си се справила! Това са "калифорнийски рулца", може би най-разпространеният вид суши извън Япония и е нещо като западно изобретение за да се избегнат суровите продукти.Много са вкусни и лесни за приготвяне.
Не съм изчела всички линкове, ако се повтарям с някой моля да ме извините, но има един много лесен и ефектен начин за посрещане на гости със суши - "темаки зуши" или "суши свито наръка".Домакинята приготвя ориза и различни продукти за пълнеж, нори се нарязват на квадрати със страна горе-долу 7-10 см и гостите сами си аранжират суши в различни комбинации като си свиват фунийка.


За пълнежа може да се използват рачешки рулца, пушена сьомга, японски омлет, краставичка, авокадо,гъби шиитаке (задушават се в совев сос, малко захар и саке) и т.н. Уасаби може да се слага и в сушито или да се разбърка в соевия сос за топене.Объркана консерва риба тон с майонеза също много добре пасва.
Вместо маринован джиндър може да се приготви салатка от зеле, морков и краставица на пръчици,целина, дайкон и кълцан джинджър намачкани с малко сол, захар и оризов оцет (да престоят в хладилника около 3 часа).

Съмнявам се в България да се намира прясна риба тон - не "бонито", а истинска риба тон, син тон както й казват още...

# 29
  • Мнения: 9 052
о Самурайка добре се включи от страната на сушито. Аz вчЕра правих с хайвер и краставичка и скариди и краставичка и стана раzкошно  Wink С авокадо не съм пробвала. Може ли някои от предлаганите в Европа риби да се иzполzват сурови zа приготвяне на суши или е рисковано?

# 30
  • Мнения: 1 224
мммммм...аз не бих, поне не от магазин - ако си я хвана и ми мърда в ръцете е друго, ама иначе...А и разфасоването си е цяла наука :
http://jp.youtube.com/watch?v=_dv4UL_pgI8&feature=related
Аз съм ползвала сардини (че лесно се чистят, относително), но пак леко ги мариновам.

# 31
  • Мнения: 4 138
ако правите суши със сурови риби и рибни продукти, те трябва да са със суши качество.
не рискувайте, особено в българия.
суши става с всичко Mr. Greenдаже с наденички, въпрос на фантазия и вкус.
краставица и авокадо са добър избор. уазабито може да се смеси с майонеза, става по-меко и леко.
може суши с японски омлет, може голо суши, може суши даже без ориз. ще сканирам снимки от една книжка настолна.
нито е рисковано, нито е трудно начинание. иска се мерак най-вече.
смятам да патентовам баварско суши. с вайсвурст.
 Joy

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 14:25 от matakosmata

# 32
  • Мнения: 9 052
на пакета с листа нори пише, ;Е с-д-ржа много йод и ако всеки ден се консумира суши може да доведе до проблеми със щитовидната жлеза  newsm78 Аз съм в изследователски период и ще си търся неща с които става готино суши. Още утре ще обиколя наоколо рибните щндове  Wink

# 33
  • Мнения: 1 224
ако правите суши със сурови риби и рибни продукти, те трябва да са със суши качество.
не рискувайте, особено в българия.
суши става с всичко Mr. Greenдаже с наденички, въпрос на фантазия и вкус.
краставица и авокадо са добър избор. уазабито може да се смеси с майонеза, става по-меко и леко.
може суши с японски омлет, може голо суши, може суши даже без ориз. ще сканирам снимки от една книжка настолна.
нито е рисковано, нито е трудно начинание. иска се мерак най-вече.
смятам да патентовам баварско суши. с вайсвурст.
 Joy
Може бе, как да не може - вместо риба слагаш наденичка, вместо ориз слагаш боб яхния!С гаранция става много вкусно, ама дали му се вика суши  newsm78
jabata_dil не съм чувала да има проблем да се консунмират нори, дори да имат повечко йод (водорасли са все пак) едва ли от две листчета ще ти стане нещо.Тук хората ежедневно ядат нори и други видове водорасли и не съм чула за никакви проблеми относно йода.То по тази логика - солта в България е йодирана, българите ядат много сол, значи имат проблеми със щитовидната...

# 34
  • Мнения: 251
Виж тук

Да знаеш, че приготвянето на суши в домашни условия е доста рисковано и трудно начинание.  Confused
Напротив, не е толкова трудно.Суши става с всякаква риба, стига човек да има фанатазия.

# 35
  • Мнения: 4 138
самурайка, има проблем да се консумират нори всеки ден, не заблуждавай жената Naughty
дил, не се поддавай на инсинуации, скиф от многото нори как са им се дръпнали на японците очите. и косата се изправя. да си видяла къдрав японец, а. не си, нали. е, от норито е Joy

ясно е, че би трябвало да спазваме основните линии за правене на суши, ама сиромах човек, жив гявол. идеята с боба яхния е добра. може да се увива в листа от кисело зеле, заедно с наденичките. фкуснууууууууу. ей, ще създадем с вас ново течение в кулинарията. bowuu

самурайка, завиждам ти най-другарски за местонахождението. япония ми е мечта. я разкажи това-онова.
онази отровната рибка папка ли я вече.

# 36
  • Мнения: 9 052
и аz и zавижда, тъкмо свършихме да гледаме шогун и сега съм се чалнала ... ако ми се иzправят къдрите от шогуна и норито ще да е  Wink
Мата, недей сега кисело zеле и наденички, нелоялна конкуренция , все пак имам вродено влечение на национална основа към киселото zеле  Wink
http://de.wikipedia.org/wiki/Nigiri-Sushi
http://www.ja-mart.de/index.php

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 10:38 от jabata_dil

# 37
  • Мнения: 1 224
Матакосмата права си, сигурно има странични ефекти от консумацията на нори!Но синът ми много ги обича и яде ежедневно, ама все още е синеок и рус...ама не е къдрав - от това ще да е!А за киселото зеле идеята е супер, на вид ще го докараме на "инари суши" :

Това ми напомни за една японка - комшийка, дето я учих да прави таратор.Ма тя чесън не ядяла, орехи не обичала, копър не се намира лесно...не можело ли без?Аз се ядосах накрая и й казах да си нареже краставичка на пръчици и да си смеси кисело мляко с майонеза и да си направи стик салатка (на шега) а на нея много й хареса идеята и разправяше после из квартала на какава хубава българска манджа съм я научила  Crazy Та и нашето "суши" с боба и киселото зеле много ще се цени в България, сигурна съм!
Ама спамим темата момичета...я бързо в Пикадили за продукти и да пускате снимки на творенията (за Матакосмата само по изключение приемаме снимка на суши с боб и наденица увито в кислео зеле - е те това трябва да се види!)!

# 38
  • Мнения: 4 138
хихихи. мдам, сега му е права косата на детето, после кат почнат да му се дръпват очите, ще видиш ти. да не кажеш, че не съм предупредила Mr. Green
харесвам японците. нищо почти незнам за тях, но ги уважавам защото са нация от естети. поне с такова впечатление съм останала от гледаното като филми и документални предавания.
тук, в германия сушито го правят най-вече китайци и всякакви други пампайци. и маТРИалите се продават по магазините за азиатска храна, които пак се държат от китайци. има няколко японски ресторанта, била съм в един и останах възхитена от готвача. беше почти същият като този в крилце или кълка. с едни ханджари на колана и кръцкръц, какви ли не мръфки, хмиди и храци кълцаше на плота пред себе си и после хоп, подскок и в моята чинийка.
в българия ядох суши и питах как пристига рибата. ами сьомгата охладена, рибата тон замразена. бляк. аз усещам винаги дали една риба е била замразена. предполагам, че ако на японец му кажеш за суши със замразена риба, ще те презре.
сушито при нас е много ин. народа яде суши, та му плющят ушите. риба купувам предимно от нордзее или метро, там е с най-добро качество и в повечето случай пристига от чужбинско само охладена.
естествено, най-доволна съм от рибата тон в испания. в малага, на централния пазар я продават напълно прясна, останалите рибни продукти също, всичко още шава като го купуваш Crazy
в метро има направо замразени комплекти за суши, но аз съм човек традиционалист, та затова гледам да правя суши най-вече с неща, които са пресни.
веднъж гледах филм за японската кухня и там казаха, че за да ди суши майстор в япония, трябва да чиракуваш поне 10 години. вярно ли е, а, самурайка.
от една приятелка, която има приятелка японка знам една рецепта за месо. вари се в черен чай и соев сос. става наистина много добре.
аз обичам и темпура.
та, за сушито ползвам понякога и от това месо, защото мъж ми не е по рибата.

мдаааааааа и тук съм яла българска шопска салата в един биргартен. пишеше си. едни накълцани домати и краставици кат за патки и между тях кубчета гръцко сирене. много им се нравеше на хората. явно национална кухня се модифицира спрямо вкусовете на хората в държавата в която се приготвя. затова и е добре, ако човек иска да опита нещо автентично, да отиде да го яде на място.
самурайка, предлагам бартер, аз ще те каня в мюнхен, ти ме покани в япония. Flutter
 Flutter
ето една нормална порция от нашето национално ядене
http://farm1.static.flickr.com/164/433287362_be8bf4de95.jpg?v=0
http://www.alte-mulistation.de/media/weisswurscht.jpg
диетично и естетично.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 09:53 от matakosmata

# 39
  • Мнения: 9 052
хора , прави сте ,трябваше да си снимам експериментите от вчера. Дано на моя синковец не му се дръпнат очетата, че си го харесвам такъв. Но напада zдраво морски храни, хайвер и каквото хване вкл. суши муши  Joy
Може да направим един тур на фенките на суши и да си ходим на гости и да си иzпробваме рецептите?  Wink

# 40
  • Мнения: 4 138
аз ще ровя за снимки, имах някъде от кулинарните си прояви.
предлагам да направим една делегация, дил и да идем до япония. аз правя и страхоооооооооооотна андалузка рибена супа.

# 41
  • Мнения: 9 052
и аz това имах в предвид, н осе опитах да ни самопоканя тактично  Grinning Хайде да идем до Япония  Wink

# 42
  • Мнения: 4 138
ако самурайката не разбира от моите тънки, деликатни и тактични намеци Winkще и го кажем направо. да си каже къде е в японско и и се изтрисаме Mr. Green
ще носим армаган двд с посещението на бай ганю в чужбинско, за да види, че има и по-лошо и е късметлийка.
самурайка, я давай някакви други японски рецепти, сушито вече ни е ясно. със снимки, ако може.

# 43
  • Мнения: 1 224
Ма заповядайте бе, ма няма проблем! В Нагоя съм и приемам гости (на 20ти издват едни форумски приятели даже) само моля да е до средата на септември, че към края ще раждам  Peace
Сещам се една много лесна рецепта и продуктите ги има навсякъде :
пилешки гърди се нарязват на тънки лентички и се сотира в масло, добавя се едро нарязано зеле (крехък сорт) и се задушава леко заедно с пилето, накрая се полива с 2 лъжици соев сос и 2 лъжици масло врътнати заедно на микровълнова (да се стопи маслото и да се смеси със соевия сос), обърква се добре на силен огън и ВОАЛА!
Снимка нямам, като направя ще снимам.

# 44
  • Мнения: 9 052

ние имаме опит и в дондуркането на бебета  Wink
соевите клснчета само на китайците ли са приоритет или и в Япония се полzват ?

# 45
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
виждам тук вече и други рецепти менкате.
някой да има сполучлива рецепта с пак чой?

засях, порастна и днес брах...
чудя се как да го сготвя newsm78

# 46
  • Мнения: 13 866
Страхотна тема момичета
аз съм любител на сашими ( задължително се сервира с ориз в отделна купичка ) а мъжът ми на суши.  Предпочитаме комбо боксовете, там можеш да опиташ много различни видове риба. На мен лично най не ми допадна змиорката - има вкус на гума .. Тук с Бг опитвахме суши в София - не си спомням името на заведението но не беше лошо.
Купихме си и нори и все ще опитваме да си направим суши ( с подозрителното качество на прясната риба за сашими не може и да се говори ) . Чудим се от къде можем във Варна да си купим примерно прясна сьомга, риба тон , бяла риба...

# 47
  • Мнения: 1 224
Ася пак чой може да се ползва като гарнитура (леко попарен, както броколи или аспержи) към всякакви месни и рибни ястия, много е свеж и приятен, може да пробваш да го овкусиш с масло и соев сос (пробвайте момичета, тази комбинация е изненадващо добра и ми е любима за ястия тип "изтока среща запада").
Други идеи :
1.малко кайма, кълцан праз (лук),шиитаке,чесън и джинджър се запържват в малко соево олио, добавя се малко люта паста или ако ще се консумира от деца - лъжица кетчуп, сос за стриди (соев сос), нарязано на кубчета и отцедено твърдо тофу и нарязания пак чой, разбърква се леко и се залива с чаша пилешки бульон (аз слагам студена вода и китайска пил. супа на прах, предполагам вегета ще свърши работа също).Като заври се добавя нишесте разтворено в студена вода, разбърква се леко да се сгъсти и се сервира с ориз на пара.
2.в соево олио се задушават скариди, калмари, шиитаке (или китайски гъби), китайско зеле, морков на пръчици (малко, за цвят), пак чой (или нарязан или просто разчетворен по дължина на китката), добявя се бульон (вегета с вода), сгъстява се с нишесте и се сервира върху китайски спагети.Могат да се добавят разполовени пъдпъдъчи яйчица накрая.
3.бистра пилешка супа (хубаво е да има кокълче вътре да поври), 3 минути преди да е готова пускаш вътре пак чой, разбиваш едно яйце и заливаш както ври бъркайки леко - да се пресече и стане на парцали.Подправките са сол ,пипер и соево олио.
4. можеш да сложиш наситнен пак чой в ориза със зеленчуци, само че съвсем накрая - само да го лъхне огъня.

Много е вкусен и богат на калций!Завиждам ти за градината - моя отколешна несбъдната мечта...А японското цвете порасна ли или не му понесе климата?
За соеви кълнове ли ме питаш? Да, тук също много се ползват.Японците консумират много соя под всякакви форми - от соево мляко, тофу (всичките разновидности), зелена соя - леко сварена както си е в шушулките, т.нар. "еда маме" - страшно мезе за бира, кълнове, мляна соя на прах (кинако) и т.н. и т.н....

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз сготвих пак чоя в уок.

сложих олио, добавих лют червен пипер и сол, сложих дръжките от пак чоя и още един зеленчук, дето незнам как се казва на български Embarassed ето как изглежда, нарязах морков.
всичко пържих на висока температура и разбърквах постоянно. като се запържиха добавих листата от пак чоя.
нямах гъби да добавя, нито соеви кълнове, но и така стана добре.

за месоядните имаше пилешки филета Wink

сервирах с басмати ориз и сос от кокосово мляко и фъстъчен мус. Laughing

свекьо яде (а той не е експериментатор) и каза, че е вкусно

# 49
  • Мнения: 4 380
аз сготвих пак чоя в уок.

сложих олио, добавих лют червен пипер и сол, сложих дръжките от пак чоя и още един зеленчук, дето незнам как се казва на български Embarassed ето как изглежда, нарязах морков.всичко пържих на висока температура и разбърквах постоянно. като се запържиха добавих листата от пак чоя.
нямах гъби да добавя, нито соеви кълнове, но и така стана добре.

за месоядните имаше пилешки филета Wink

сервирах с басмати ориз и сос от кокосово мляко и фъстъчен мус. Laughing

свекьо яде (а той не е експериментатор) и каза, че е вкусно

Колраби на български се казва АЛАБАШ. Wink

# 50
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Колраби на български се казва АЛАБАШ. Wink

срааааам Embarassed, това съм го чувала, но никога не съм го виждала или яла в Бг
все си мислех, че алабаша расте като ряпа под земята ooooh!
отивам в ъгъла Blush

# 51
  • Мнения: 9 052
ася, мата , къде купувате вие теzи продукти?

# 52
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ася, мата , къде купувате вие теzи продукти?

кои, жабче?  newsm78

норито, оризовия оцет и всичко за сушито взимам от азиатския магазин.
само рибата не взимам от там. за мен сушито е с авокадо и краставица, те са от зеленчуковия магазин.

ако питаш за пак чоя, то го засадих в градината и за 3-4 седмици стана готов за ядене Peace
иначе и него го има по азиатските магазини.

при нас има няколко азиатски магазини и са много добре заредени Hug
сега взех тофу и видях , че и пак чой имаше, както и ким-чи (китайското зеле подправено с люти подправки и оставено да се вкисне като нашето зеле). исках да го пробвам, ама за 70гр. не ми се даваха 3 Е  Rolling Eyes
обаче ще пробвам спагети от пълнозърнест ориз Party

# 53
  • Мнения: 9 052
не съм виждала аzиатски магаzини. zнам един китайски, но си мислех, че не е подходящ , все пак сушито е японско  newsm78 щ? го раzгледам и него  Wink

# 54
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не съм виждала аzиатски магаzини. zнам един китайски, но си мислех, че не е подходящ , все пак сушито е японско  newsm78 щ? го раzгледам и него  Wink

незнам  newsm78, единия тук се казва Overseas и има китайски, тайландски, индонезийски, виетнамски и индийски стоки.

другият е по-малък, но е малко съкровище, освен гореизброените има и арабски хран. продукти (без месо де)
също предлагат японски неща като нори няколко вида, сухи супи, разни дребни оризови снаксове, маринован джинджифил и какво ли не още... Crazy

влез и поразгледай.
аз дори си купих мача matcha - зелен чай на прах, който се ползва при чаената церемония  Crazy
ползвам го за сладкиши, самурайка може да преведе някоя рецепта  Party

# 55
  • Мнения: 4 138
дил, купувам от китайски супермаркет. има един бая голям тук, че не е само един. там се продава всичко, което душа поиска, включително и японски продукти, май даже и индийски има. откакто обаче от един фризер ме погледна облещеното око на някаква мутирала праисторическа риба, не надзъртам много-много в тях. има наистина неща, дето нито на вид са ми познати, нито на вкус и не ми се експериментира, щото изглеждат много гадну Mr. Green разни пъпчиви зелени неща, явно от растителен вид, ама аха и да им поникнат краченца и замразени жувотни, които приличат на кръстоска между риба и четка за зъби.
има и много онлайн шопове - на да видиш............
http://www.google.de/search?source=ig&hl=de&rlz=1G1GGLQ_ … e-Suche&meta=

http://www.my-asia-shop.de/
ето този не е лош. аз съм се изхитрила и поръчвам доста неща онлайн, манджата на детето, пампи от шлекер. ем не влачиш, ем ти го носят на крака и то бързо.

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 15:39 от matakosmata

# 56
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
замразени жувотни, които приличат на кръстоска между риба и четка за зъби.

 Joy

аз гледам къде е опаковано,
някои неща са ми подозрителни от хигиенна гледна точка  Rolling Eyes
разни лепкави пакетчета. ooooh!
доста от продуктите тук са опаковани в Холандия или в Германия... и си пише дали са ГМ или не  Peace

аз във фризерите не гледам, но ме смущава сушената пилешка кожа, която се продава на цяло парче  Sick

# 57
  • Мнения: 4 380
Жабата, за коя страна питаш? Защото при нас всичко нужно за суши се продава във всеки супермаркет. В големите азиатски супермаркети е малко по-евтино.

# 58
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
време е да отворим тема с азиатска кухня Thinking

току що пробвах предложението на самурайка за сос от масло и соев сос.
стана супер. е вярно, че от соев сос до соев сос има различк аогромна...

направих оризови спагети от нелющен ориз (по-вкусни са от белите  Wink) със зеленчуци (морков, грах, пак чой, лук) и мариновано тофу.

забравих да купя риба и половинката яде веге-варианта, но много му хареса Party
май се изнерви от яденето на грах с пръчици  Joy

има ли желаещи да отварям тема?  Flutter

# 59
  • Мнения: 9 052
ася тази не може ли да се запази и просто администраторите ако може да ппроменят малко заглавието от сорта суши и други азиатски ...

# 60
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ася тази не може ли да се запази и просто администраторите ако може да ппроменят малко заглавието от сорта суши и други азиатски ...

може Peace

ето снимка на моето творение...
не изглежда толкова добре, колкото беше на вкус  Laughing

# 61
  • Мнения: 9 052
ася много добре иzглежда и да не zабравяш друг път рибата zа въzлюбения  Laughing

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 3 038
Моля, спазвайте добрия тон.
Благословиите - на ЛС!

# 63
  • Мнения: 4 138
http://images26.snimka.bg/006065481.jpg
по темата, ето мое произведение от 2005, зората на суши манията ми. ако предцените, маслинките и репичките ги сложете в темата за салатките Mr. Green
останалите снимки засега нещо не мога да ги кача..........

# 64
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мата, супер изглежда масата  Hug
поздравления.

аз винаги имам проблем при рязането на сушито  Confused
явно ножовете не са достатъчно остри Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 4 138
масата не съм я редила аз, мога да ти кажа поне 5 грешки в подредбата, беше коледен купон и го давахме лежерно Wink
колкото до ножовете.........принципно имам мания за ножове, когато пътуваме някъде първото което опаковам са 2 ножа, от които имам 4 комплекта, еднакви и си ги държа на скришно място Mr. Greenи едно точило и любимата ми картофобелачка.
ножовете са като скалпели, един тъп нож е способен да ме изкара извън нерви.
та, за сушито е задължително нож като бръснач, аз ползвам за транжиране, с малко по-дълго острие и го точа преди всяко рязане. никаква миална, скапва ги. мечтата са ми едни ножове за 800 евро, японски.
сега обаче попаднах на страхотна находка. на факелман. 3 ножа - 5 евро. убиец. така че, суши се реже само с много остър нож, потопен преди това във вода.

# 66
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
така че, суши се реже само с много остър нож, потопен преди това във вода.

тъй де, това ми е ясно.
исках да си купя керамичен нож, но според баща ми няма нужда newsm78
още ме е яд, че не си купих, ама той пък прави като хоби ножове и май е по-наясно.

а как се подрежда маса, идея си нямам Blush

# 67
  • Мнения: 9 052
Мата , много гот Коледно суши  Wink
В Лидл има рпомоция на аzиатски  продукти, вчера метнах няколко пакета сушени гъби раzличен вид и ще ги накисна и приготвя  Wink
Ако ми харесат ще вzема повечко. Мисля , че като са сушени иzдържат по дълго?
Сега ако на някой му се zанимава може да пораzпредели нещата , като сложи гласниет и съгласните в 2 отделни теми , а препинателните zнаци в третата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт