Суши

  • 11 243
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
виждам тук вече и други рецепти менкате.
някой да има сполучлива рецепта с пак чой?

засях, порастна и днес брах...
чудя се как да го сготвя newsm78

# 46
  • Мнения: 13 875
Страхотна тема момичета
аз съм любител на сашими ( задължително се сервира с ориз в отделна купичка ) а мъжът ми на суши.  Предпочитаме комбо боксовете, там можеш да опиташ много различни видове риба. На мен лично най не ми допадна змиорката - има вкус на гума .. Тук с Бг опитвахме суши в София - не си спомням името на заведението но не беше лошо.
Купихме си и нори и все ще опитваме да си направим суши ( с подозрителното качество на прясната риба за сашими не може и да се говори ) . Чудим се от къде можем във Варна да си купим примерно прясна сьомга, риба тон , бяла риба...

# 47
  • Мнения: 1 224
Ася пак чой може да се ползва като гарнитура (леко попарен, както броколи или аспержи) към всякакви месни и рибни ястия, много е свеж и приятен, може да пробваш да го овкусиш с масло и соев сос (пробвайте момичета, тази комбинация е изненадващо добра и ми е любима за ястия тип "изтока среща запада").
Други идеи :
1.малко кайма, кълцан праз (лук),шиитаке,чесън и джинджър се запържват в малко соево олио, добавя се малко люта паста или ако ще се консумира от деца - лъжица кетчуп, сос за стриди (соев сос), нарязано на кубчета и отцедено твърдо тофу и нарязания пак чой, разбърква се леко и се залива с чаша пилешки бульон (аз слагам студена вода и китайска пил. супа на прах, предполагам вегета ще свърши работа също).Като заври се добавя нишесте разтворено в студена вода, разбърква се леко да се сгъсти и се сервира с ориз на пара.
2.в соево олио се задушават скариди, калмари, шиитаке (или китайски гъби), китайско зеле, морков на пръчици (малко, за цвят), пак чой (или нарязан или просто разчетворен по дължина на китката), добявя се бульон (вегета с вода), сгъстява се с нишесте и се сервира върху китайски спагети.Могат да се добавят разполовени пъдпъдъчи яйчица накрая.
3.бистра пилешка супа (хубаво е да има кокълче вътре да поври), 3 минути преди да е готова пускаш вътре пак чой, разбиваш едно яйце и заливаш както ври бъркайки леко - да се пресече и стане на парцали.Подправките са сол ,пипер и соево олио.
4. можеш да сложиш наситнен пак чой в ориза със зеленчуци, само че съвсем накрая - само да го лъхне огъня.

Много е вкусен и богат на калций!Завиждам ти за градината - моя отколешна несбъдната мечта...А японското цвете порасна ли или не му понесе климата?
За соеви кълнове ли ме питаш? Да, тук също много се ползват.Японците консумират много соя под всякакви форми - от соево мляко, тофу (всичките разновидности), зелена соя - леко сварена както си е в шушулките, т.нар. "еда маме" - страшно мезе за бира, кълнове, мляна соя на прах (кинако) и т.н. и т.н....

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз сготвих пак чоя в уок.

сложих олио, добавих лют червен пипер и сол, сложих дръжките от пак чоя и още един зеленчук, дето незнам как се казва на български Embarassed ето как изглежда, нарязах морков.
всичко пържих на висока температура и разбърквах постоянно. като се запържиха добавих листата от пак чоя.
нямах гъби да добавя, нито соеви кълнове, но и така стана добре.

за месоядните имаше пилешки филета Wink

сервирах с басмати ориз и сос от кокосово мляко и фъстъчен мус. Laughing

свекьо яде (а той не е експериментатор) и каза, че е вкусно

# 49
  • Мнения: 4 380
аз сготвих пак чоя в уок.

сложих олио, добавих лют червен пипер и сол, сложих дръжките от пак чоя и още един зеленчук, дето незнам как се казва на български Embarassed ето как изглежда, нарязах морков.всичко пържих на висока температура и разбърквах постоянно. като се запържиха добавих листата от пак чоя.
нямах гъби да добавя, нито соеви кълнове, но и така стана добре.

за месоядните имаше пилешки филета Wink

сервирах с басмати ориз и сос от кокосово мляко и фъстъчен мус. Laughing

свекьо яде (а той не е експериментатор) и каза, че е вкусно

Колраби на български се казва АЛАБАШ. Wink

# 50
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Колраби на български се казва АЛАБАШ. Wink

срааааам Embarassed, това съм го чувала, но никога не съм го виждала или яла в Бг
все си мислех, че алабаша расте като ряпа под земята ooooh!
отивам в ъгъла Blush

# 51
  • Мнения: 9 052
ася, мата , къде купувате вие теzи продукти?

# 52
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ася, мата , къде купувате вие теzи продукти?

кои, жабче?  newsm78

норито, оризовия оцет и всичко за сушито взимам от азиатския магазин.
само рибата не взимам от там. за мен сушито е с авокадо и краставица, те са от зеленчуковия магазин.

ако питаш за пак чоя, то го засадих в градината и за 3-4 седмици стана готов за ядене Peace
иначе и него го има по азиатските магазини.

при нас има няколко азиатски магазини и са много добре заредени Hug
сега взех тофу и видях , че и пак чой имаше, както и ким-чи (китайското зеле подправено с люти подправки и оставено да се вкисне като нашето зеле). исках да го пробвам, ама за 70гр. не ми се даваха 3 Е  Rolling Eyes
обаче ще пробвам спагети от пълнозърнест ориз Party

# 53
  • Мнения: 9 052
не съм виждала аzиатски магаzини. zнам един китайски, но си мислех, че не е подходящ , все пак сушито е японско  newsm78 щ? го раzгледам и него  Wink

# 54
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не съм виждала аzиатски магаzини. zнам един китайски, но си мислех, че не е подходящ , все пак сушито е японско  newsm78 щ? го раzгледам и него  Wink

незнам  newsm78, единия тук се казва Overseas и има китайски, тайландски, индонезийски, виетнамски и индийски стоки.

другият е по-малък, но е малко съкровище, освен гореизброените има и арабски хран. продукти (без месо де)
също предлагат японски неща като нори няколко вида, сухи супи, разни дребни оризови снаксове, маринован джинджифил и какво ли не още... Crazy

влез и поразгледай.
аз дори си купих мача matcha - зелен чай на прах, който се ползва при чаената церемония  Crazy
ползвам го за сладкиши, самурайка може да преведе някоя рецепта  Party

# 55
  • Мнения: 4 138
дил, купувам от китайски супермаркет. има един бая голям тук, че не е само един. там се продава всичко, което душа поиска, включително и японски продукти, май даже и индийски има. откакто обаче от един фризер ме погледна облещеното око на някаква мутирала праисторическа риба, не надзъртам много-много в тях. има наистина неща, дето нито на вид са ми познати, нито на вкус и не ми се експериментира, щото изглеждат много гадну Mr. Green разни пъпчиви зелени неща, явно от растителен вид, ама аха и да им поникнат краченца и замразени жувотни, които приличат на кръстоска между риба и четка за зъби.
има и много онлайн шопове - на да видиш............
http://www.google.de/search?source=ig&hl=de&rlz=1G1GGLQ_ … e-Suche&meta=

http://www.my-asia-shop.de/
ето този не е лош. аз съм се изхитрила и поръчвам доста неща онлайн, манджата на детето, пампи от шлекер. ем не влачиш, ем ти го носят на крака и то бързо.

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 15:39 от matakosmata

# 56
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
замразени жувотни, които приличат на кръстоска между риба и четка за зъби.

 Joy

аз гледам къде е опаковано,
някои неща са ми подозрителни от хигиенна гледна точка  Rolling Eyes
разни лепкави пакетчета. ooooh!
доста от продуктите тук са опаковани в Холандия или в Германия... и си пише дали са ГМ или не  Peace

аз във фризерите не гледам, но ме смущава сушената пилешка кожа, която се продава на цяло парче  Sick

# 57
  • Мнения: 4 380
Жабата, за коя страна питаш? Защото при нас всичко нужно за суши се продава във всеки супермаркет. В големите азиатски супермаркети е малко по-евтино.

# 58
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
време е да отворим тема с азиатска кухня Thinking

току що пробвах предложението на самурайка за сос от масло и соев сос.
стана супер. е вярно, че от соев сос до соев сос има различк аогромна...

направих оризови спагети от нелющен ориз (по-вкусни са от белите  Wink) със зеленчуци (морков, грах, пак чой, лук) и мариновано тофу.

забравих да купя риба и половинката яде веге-варианта, но много му хареса Party
май се изнерви от яденето на грах с пръчици  Joy

има ли желаещи да отварям тема?  Flutter

# 59
  • Мнения: 9 052
ася тази не може ли да се запази и просто администраторите ако може да ппроменят малко заглавието от сорта суши и други азиатски ...

Общи условия

Активация на акаунт