Суши

  • 11 227
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Гери, аз уточнението за суши и сашими го потхванах, защото много хора мислят, че суши е всъщност сашими! Директно се отказват да пробват, дори да го погледнат, а то всъщност е много хубаво!
Сашими съм пробвала само веднъж, в Банкок - имаше японска кухня,готвача го режеше пред нас.Не съм във възторг! Confused Е, то такива ястия си искат да си възпиташ вкуса, трябва ми време, ама я! - тука няма прясна риба да се уча  Grinning

# 16
  • Мнения: 426
http://www.vecheria.tv/participants_view.php?season=2&w=2&p=119&r=488



  Тук има рецепта за суши в домашни условия, дано е полезна Peace

# 17
# 18
  • Мнения: 764
А кори нори откъде.... newsm78

# 19
  • Мнения: 11 747
Не знам къде живееш, но в Пикадили има. Май 10лв беше пакетчето.Стига за 2 пъти поне - много са корите вътре.

# 20
  • Мнения: 1 210
И аз да попитам- листите нори от къде се купуват?

# 21
  • Мнения: 11 747
И аз да попитам- листите нори от къде се купуват?
бе не четете ли бе хора??! Shocked
В мнението преди теб, писах че има в Пикадили.

# 22
  • Мнения: 1 313
И в Елемаг разбрах, че има.

# 23
  • Мнения: 4 380
Суши се прави елементарно и далеч не само със сурова риба. Аз лично никога не правя със сурова риба. Ползвам всякакви рибени продукти каквито намеря, пушена рибка или слабо солена, маринована, но не сурова.

Това са ми първите опити, доста стари, но повече снимки не съм правила. Някой може да ги е виждал по други форуми.



# 24
  • Мнения: 1 313
 xenia, тези на втората снимка с какво си ги правила? Изглеждат много добре

# 25
  • Мнения: 9 052
Виж тук

Да знаеш, че приготвянето на суши в домашни условия е доста рисковано и трудно начинание.  Confused

Блонди, в събота zа пръв път правих суши у дома и хич не беше трудно. Стана страхотно . Днес пак ще направя  Wink стига да имашвсички продукти се прави лесно и бърzо  Hug аz правих маки със скариди и краставица и няколко със сьомга и краставица Wink
ксения, маринованата и пу?шнаат риба иzменят вкуса. Аz сложих маринована и не бяха така хубави както с варени скариди  Wink

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
обичам суши Crazy

аз го правя с краставица и авокадо.
слагам и черен и бял сусам, става много интересно като се среже.

пробвала съм и с хайвер - не е лошо, но ми идват повече животинските протеини Rolling Eyes
намерила съм си специалне ориз за суши, оризовия оцет и кикоманския соев сос.
уасабито най-кефи Laughing
буквално го усещам как излиза през носа ми Joy



аз доколкото видях това са сладкиши направени като суши newsm78
едното дето прилича на парче чушка е шоколад  Laughing

# 27
  • Мнения: 9 052
бях zабравола да се снабдя с ориzов оцет и сложих ябълков и пак стаан добре. 50 мл колко супени лъжици са?

# 28
  • Мнения: 1 224
Xenia браво, страхотно си се справила! Това са "калифорнийски рулца", може би най-разпространеният вид суши извън Япония и е нещо като западно изобретение за да се избегнат суровите продукти.Много са вкусни и лесни за приготвяне.
Не съм изчела всички линкове, ако се повтарям с някой моля да ме извините, но има един много лесен и ефектен начин за посрещане на гости със суши - "темаки зуши" или "суши свито наръка".Домакинята приготвя ориза и различни продукти за пълнеж, нори се нарязват на квадрати със страна горе-долу 7-10 см и гостите сами си аранжират суши в различни комбинации като си свиват фунийка.


За пълнежа може да се използват рачешки рулца, пушена сьомга, японски омлет, краставичка, авокадо,гъби шиитаке (задушават се в совев сос, малко захар и саке) и т.н. Уасаби може да се слага и в сушито или да се разбърка в соевия сос за топене.Объркана консерва риба тон с майонеза също много добре пасва.
Вместо маринован джиндър може да се приготви салатка от зеле, морков и краставица на пръчици,целина, дайкон и кълцан джинджър намачкани с малко сол, захар и оризов оцет (да престоят в хладилника около 3 часа).

Съмнявам се в България да се намира прясна риба тон - не "бонито", а истинска риба тон, син тон както й казват още...

# 29
  • Мнения: 9 052
о Самурайка добре се включи от страната на сушито. Аz вчЕра правих с хайвер и краставичка и скариди и краставичка и стана раzкошно  Wink С авокадо не съм пробвала. Може ли някои от предлаганите в Европа риби да се иzполzват сурови zа приготвяне на суши или е рисковано?

Общи условия

Активация на акаунт