Суха=атопична кожа?

  • 14 412
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47 981
мерси, следи го специалист и в бг, и в страната където живее, плюс баба- лекар, ама в последно време е много зле детето и затова питах за триците, защото аз лично не съм го правила

# 31
  • Мнения: 19 296
за триците аз купих от една мелница смлени.казах им ,че са за малко бебе и човекът каза,че ми е избрал там ,където са най-чисти.също ги слагам в тензух,заедно с другите билки и варя 20мин.после разреждам водата.тази рецепта е от книга на Петър Димков и предполагам,че заради другите билки трябва да се вари 20мин,а за триците само може и по-малко.
преди да започнем къпане с тази отвара,я къпех с различни видове олио за баня,пак специални за атопици.после един лекар ми каза,че когато се вади бебето от водата ,олиото остава по кожата както и част от мръсотията на тялото.след това кремът,с който се маже не може да попие максимално.затова било по-добре да се къпе за кратко във вода с неомазняващ препарат(пак специален за АД,не сапуни,шампоани,пяна за баня и т.н.)


също и мазила подходящи за крусти и лишеи по главата и лицето- вследствие на АД, за голямо дете- на 4 г(не бебешки крусти)

тези крусти воднят ли и какъв цвят имат?обикновено те показват стафилококова инфекция и е нужен антибиотик,може Фуцидин,но трябва да се види от лекар.
аз съм слагала компреси от черен чай на лицето ,когато обривите на малката бяха възпалени,водняха и образуваха крусти.това го препоръчват в кожната клиника тук.чайът трябва да е био,за да не е тъпкан с пестициди.има антибактериални свойства.
между другото след раждане при епизиотомия също се препоръчва киснене в черен чай.

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 17:14 от b_u_b_i

# 32
  • Мнения: 19 296
а при някой от вас вземана ли е проба от изпражненията?
когато положението беше най-зле при нас,Мари имаше нишки кръв в акото,но в БГ всички лекари казваха,че пробата нищо нямала да покаже.после една хомеопатка ни изписа Бифидобактерии и не знам дали от тях обривите се подобриха.после се позаинтересувах и разбрах,че наистина имало някаква връзка между санирането на дебелото черво и кожата.та ми е интересно дали и други са приемали такива бактерии.

# 33
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
mamavassi, сега забелязах, че питаш и за главата. Предписваха ни специални шампоани за себорея, псориазис и т.н . По принцип се ползват 1-2 седмично, но много трябва да се внимава да не попаднат в очите. Понеже на бебе не може да обясниш да не мърда при къпане, много ме беше страх и го мих само 2 пъти.
Следвайки съветите на дерматолога, аз го мажех с кортикостероида и по главата и така много бързо при него отшумяха крустите- с няколко намазвания само (той имаше по- скоро рани).
Успех на детенцето, знам какво изживяват, ако нещо друго мога да помогна- насреща съм

b_u_b_i - не сме приемали нищо, при нас няма много хомеопати и съответно хомеопатични лекарства. Но сигурно си права за тези неща. Аз мисля, че основният проблем при нас е хранителните алергии (беше само на кърма!). В момента, в който спрях да го кърмя, на около 8 месеца и мина на специално мляко, състоянието му се нормализира. Сега се сещам, че кръв в акото има и при хранителни алергии. Мари алергична ли е към мляко? Между другото напоследък четох различни материали, според които алергиите може би се дължат на това, че с препаратите унищожаваме полезните бактерии в нас и около нас. Така, че няма да се учудя, че приемането на бактерии може да подобри състоянието. 

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 18:21 от pirinka

# 34
  • Мнения: 47 981
хм,моят син беше много зле като бебе, ама полека- лека с ханителен режим, мазане и т н се оправи и сега даже ходи на ясла, няма екземи и е добре
обаче това детенце живее в дания, там досега лекарите твърдяха че екземата няма връзка с храната, но той ставаше все по- зле и по- зле
през лятото беше в българия за малко и го водиха при мустаков
дал е алергия към повечето алергени, за които го е тествал, и то силна, и от два месеца е на диета, но е по- зле от всякога, има много крусти по главата, по тялото на много места има лишеи, сърбят го и се чеше и има и насложена инфекция, така че мажат антибиотик и кортикостероид( към който вече е доста привикнал), както и всякакви мазила за атопична кожа
ту им казват да го къпят, ту да не го къпят, и понеже само триците не са ползвали, реших да поразпитам за тях...
за бактериите- мисля си и аз че има връзка, нали затова и бебетата ги захранваме късно , за да укрепне лигавицата

# 35
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
mamavassi, триците са полезни най - много за овлажняване на кожата и за успокояване на сърбежа. не може да се излекува с тях.
в такова състояние, както са те, на човек му се струва, че няма измъкване- аз сменявах лекаря  Embarassed
Знам, че тестовете за алергии не се приемат еднозначно, но тука тестват и съвсем малки бебета (моят син нямаше 6 мес, когато го тестваха за първи път). Според мен детето е добре да го тестват към по- широк кръг от храни и др. алергени.  Може да има и кожна алергия- моят син се зачервява много само ако аз съм пипала някакъв млечен продукт и после го докосна без да се измия, на моя позната бебето й е така към брашно....
Вярвам, че всичко останало си го знаят, иначе бих написала и още
Дано да успеят да овладеят проблема.

# 36
  • Мнения: 19 296
моята дъщеря също нямаше 6месеца като правихме тест за алергии.
тук има специализирани клиники за лекуване на деца с АД.доста деца се подобряват значително след лечение там.ако не са пробвали ,нека се позаинтересуват и да настояват за лечение в такава клиника.сигурна съм ,че и в Дания има.при нас лично педиатърът въобще не беше много наясно с болестта и не даваше никаква информация за възможни методи на лечение.затова и много се лутахме докато съберем инфо и намерим подходящи лекари.

# 37
  • Мнения: 47 981
в дания изобщо не са го тествали досега, твърдят че няма връзка  АД с алергия и детето ядеше всичко без ограничение
това лято са го довели при мустаков, по нястояване на едната баба
той го е тествал за всички възможни алергени, хранителни и нехранителни, над 150 май, и е дал силна реакция към половината от тях
сега е на доста ограничен режим, едва от 2 месеца, но има наслагване и на тежка инфекция, има подути лимфни възли около местата със силна екзема и ползват и доста антибиотици
знам че триците няма да го излекуват, но поне да се облекчи малко сърбежа  Sad, защото той е и доста нервен от постоянния сърбеж и се чеше много и си вкарва инфекция и се влошава
моя син беше на режим за храненето и аз вярвам че това му помогна да му минат кожните проблеми, надявам се и на това детенце да му минат полека лека, но той е на 4 годинки, чак сега решиха да му направят тестове и да го лекуват...изписали са му и кларитин да пие известно време...изобщо май има все пак връзка между АД и алергиите, но каква е точно и колко, не знам

# 38
  • Мнения: 2 728
И ние сме с АД след консултация с дерматолог ,мажа личицето(там ни беше суха и белещасе кожата)с крем на мустела,има специална серия за АТОПИЧНА И МНОГО СУХА КОЖА серията е стелатопия,след две намазвания кожата стана наистина бебешки мека

# 39
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
mamavassi, дано триците облекчат сърбежа, може всеки ден да го кисне в тях
И ние бяхме по същия начин- подлудяващ сърбеж, постоянни инфекции, антибиотици, подути лимфни възли ... Не искам да си спомням и се моля да не се повтаря....
нашето антихистаминово лекарство се казва Hydroxyzine- то е от първо поколение антихистамини, но е много добро за облекчаване на сърбеж. Изпробвахме и Бенадрил, а Зиртекът направо го подлуди. И затова досега сме на това лекарство- може би е най- доброто за сърбеж. Да се консултират с лекар, може да опитат (тука е с рецепта).
Аз както писах, бях на проби и грешки- и с лекарите, и с кортикостероидите, и с овлажняващите кремове и с антихистамините- има голяма разлика какво използваш, въпреки че уж действат еднакво...
Стискаме им палци

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 16:42 от pirinka

# 40
  • Мнения: 47 981
и аз бях на проба и грешка, но при това дете досега 4 години се отричаше напълно тази теза, сега чак  се насочиха към алергията, досега само опитваха с овлажняващи и кортикостероидни кремове и това е
в дания не могат да си купуват свободно лекарства май, а на тях мустаков им е изписал кларитин, не знам защо, той май изписва повече други, но явно така е преценил
моя син пък е алергичен към кларитин и му действа най- добре перитол, стар но изпитан антихистамин

# 41
  • София
  • Мнения: 2 802
Днес бяхме на дерматолог. Диагноза: лека форма на себореен дерматит. Каза, че няма връзка с храната, която приемам. Изписа ни Lipobase 3 по1 и Locoid Lipocream само вечер. Другата седмица ни вика на контролен преглед. Ще пиша как се повлиява от кремчетата. Дано да имаме успех.

# 42
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
дано бързо да отшуми. аз бих те посъветвала да внимаваш все пак какво хапваш- особено избягвай прясно мляко. Или наблюдавай как му се отразява.
И на мен ми казваха, че не може като го кърмя толкова да са силни алергичните реакции, но не се оказаха прави.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 802
Прясно мляко по принцип не обичам, но кисело си похапвам и не съм видяла реакция. Въвеждам и телешкото месо по малко в менюто си. Досега само фъстъци и мед не съм хапвала, както и бобовите, от другото по малко си опитвам, но дерматологът каза, че няма връзка с моето хранене. Някой знае ли всъщност каква е разликата между себореен и атопичен дерматит?

# 44
  • Мнения: 19 296
pirinka, колко е голямо твоето бебче и кога получихте АД?все още ли кърмиш?доколкото разбирам спазваш някаква диета.питам,защото аз в началото много спазвах,но нямаше подобрение.сега ям хапвам всичко,включително шоколад и прясно мляко.възможно ли е да я сенсибилизирам пак?

другият ми въпрос е къде живеете и слагали ли сте ваксина за варицела?казаха ми,че тя влошава АД,а тук май е задължителна.

Общи условия

Активация на акаунт