Суха=атопична кожа?

  • 14 403
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
сега е 1 г. 4 мес. Първият обрив получи на 1 мес- леко мина, само с овлажняващи кремчета, вторият- също. Третият обрив получи на 3 мес, бяха 4 почивни дни и докато отидем на лекар, лицето и гърдичките му станаха на кора.... Аз кърмих докато стана на 8 мес, след 6 мес вече дохранвах и захранвах, пазих диета последните 3 месеца, когато доказаха хранителната алергия. Диетата ми беше без всякакви млечни продукти и яйца, ядки и риба.
Аз съм в САЩ сега и тука не смеят да ти препоръчат нещо, за което не са съвсем сигурни. Аз повтарях 3 месеца на педиатрите, че има АБКМ, но никой не искаше изрично да ми каже- да, пази диета или да, спри да го кърмиш- аз да преценя....  БГ алерголог ми беше казал, че е по- добре да се кърми, въпреки всичко, особено първите 6 мес. Според мен избягвай прясно мляко, ако можеш, по- добре е кисело или сирена (един от педиатрите даже ми препоръча да махна прясното мляко изобщо от къщата, но той е с много силна алергия към млякото- изпадна в алергичен шок)
След като спрях да кърмя, беше вече и топло,  детето се  изчисти за 1 седмица. Сега като стана студено и пуснахме парно, кожата му е по- суха, понякога има сърбеж и леки обриви по крачетата и ръчичките, които за сега овладяваме без кортикостероид. Той е на диета, обаче.

Тук ваксините са повече от всякъде, но аз чакам. Мога да ги отлагам, докато го запиша на градина или училище, след това - не, че няма да го приемат. Пропуснала съм вече 4 ваксини, главно шарки, но ще се опитам да ги отложа до късна пролет и да ги правя по една (че ги слагат по 4 наведнъж). Иначе според педиатрите и алерголозите, ваксините никак на нищо не влияят, но аз не съм сигурна, че е съвсем така.

# 46
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
sise_to, аз мисля, че прясното мляко е по- силен алерген от киселото- точно, заради бактериите, както споменах
ето какво намерих за дерматитите- може да прочетеш за себореен дерматит, има и полезни практически съвети. аз мисля, че са добри за спазване, дори човек да няма алергична реакция, защото такава може да се отключи и в по- късна възраст
http://www.lekar.bg/news-18/info-181

# 47
  • Мнения: 297
Според мен е добре да се консултираш със специалист. Дъщеря ми също имаше атопичен дерматитл Нашата педиатърка препоръча да ползваме балсама на Д-р Тайс, а след това започнахме да ползваме олио за вана на Мустела. Кожичката се оправи, беше като напукана. Така, че п-добре е специалист да те посъветва как да постъпиш.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 801
Попрочетох това- онова за себорейния дерматит, но при нас има само зачервени веждички и малко по- суха кожа на бузките (мисля, че по- скоро, защото не го мазах като излизахме на разходки). Иначе кожата му е мекичка. При нас има и фамилна обремененост, бях писала, че и майка ми, и сестра ми, и аз имаме отвреме навреме пърхот на веждите, явно и ние сме със себореен дерматит Sad Преди малко го намазах с Locoid Lipocream и го приспах, порових се в нета и сега съжалявам, че го намазах. Кортикостероиден е #Cussing out Май ще продължавам само с Lipobase...  Thinking

# 49
  • Мнения: 341
Ние имаме АД от 5 месечна възраст,мазала съм с какво ли не ,сега при последния преглед при дерматолога и на нас ни изписаха липобаза и липокрем каза,даги смесвам и да я мажа 2 пъти дневно,от липокрема се слага по малко количество.Нашето е от много суха кожа не от АКБМ ,и по препоръка на лекарката мажа с овлажняващ крем по 4 пъти дневно.

Общи условия

Активация на акаунт