Делото за смъртта на Дариан тръгна!

  • 2 919
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
Божичко!Горкото детенце и майчица!И аз раждах там преди 5 години.Бях доволна от персонала,но инфекцията си е инфекция.Много лошо...Дано има справедливост.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Милата майчица, 10 години чакаше, това детенце. Cry
Много сили й желая.
Ох, боже какво ли и е сега! ?
Как е възможно при толкова напреднала медицина и информация, все още да умират деца по толкова нелепа причина!?!?!?
Да ги съди до дупка!!! За тях може да поредното бебе, но за нея.....
Много сили и кураж!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Естествено, че темата за натровените деца имаше голям отзвук - всички тръгнаха да си изливат адреналина. А аз в нея, като казах, че проблемът не е само в учителката, а и след това в съмнителните изследвания, от които така и не разбрах с какво и с колко са се нагълтали децата, само някои майки се замислиха.
Ето и тук - детето умира, а даже не са издадени всички документи. Бактерия!!! Чака ли го да почне да повръща кръв, та го привели в педиатрия.
Сега ще извадят от сто кладенеца вода, пак ще ни занимават с глупости за пари, заплащане, лоши условия, та може и майката да изкарат виновна, че си е заразила детето.
Няма даспоменавам онзи случай /в Пловдив ли беше, във Варна ли - не помня/, дето им спря токът и едно недоносено бебе умря. Освен че си прехвърлиха топката местната електроразпределителна фирма и болницата, накрая обясниха, че бебето така и така си било много зле......
Абе, нямам думи.

Впрочем, делото срещу Първа АГ болница е отложено за 19 февруари 2008г.Ето

# 18
  • Мнения: 984
Във Варненската Неонатология в АГ-то спря тока, защото само за това отделение не се намериха пари за нов генератор. Да!
Иначе лекарките и сестрите правят всичко за запазване на детския живот.
Личен опит. Спасиха ми детето.
Благодаря на д-р Черноокова от сърце и на целия екип!

Пожелавам на тази клета майчица справедливост и я прегръщам!

# 19
  • Мнения: 7 111
Желая й успех на милата майчица. Заради Дариан и всички други бебета.
Ние у дома щяхме да се разплачем.  

# 20
  • Мнения: 122
Дано има справедливост! Желая успех на милата майка и сили да продължи напред! Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 2 840
Във Варненската Неонатология в АГ-то спря тока, защото само за това отделение не се намериха пари за нов генератор. Да!
Иначе лекарките и сестрите правят всичко за запазване на детския живот.
Личен опит. Спасиха ми детето.
Благодаря на д-р Черноокова от сърце и на целия екип!

Какво значи "не се намериха пари"???Те не се търсят по улицата. Болницата си има менджър, има си управа, как така "точно това отделение" се е оказало недостойно за генератор???!!!
Ясно ми е, че има проблеми, ама много станаха!!!
Варна е това, АГ болница, да не е някой фелдшерски здравпункт на село???!!!
Много ме е яд!

Ей такива теми, като се подхванат, и ми избиват балансите.

Поклон пред всички лекари, дето си дават собственото здраве за нас и хората, които обичаме, ама изтръпвам при мисълта, че някой може да се разболее сериозно, все имам чувството, че няма да бъде спасен. Не мога да повярвам, че все още има деца, които умират от вътреболнични инфекции, че ослепяват от стари, развалени кувьози, умират от спрял ток и т.н.
Лекарски грешки няма да коментирам, че не си спомням онзи случай с гинеколога, дето индуцирал родилката и й отказал секцио, срещу когото също ще тръгва дело.
Да не разводнявам темата.

Няма по-голяма мъка от изгубено дете.Всъщност - има - от затрито дете.

# 22
  • Мнения: 1 157
Имаи сили мила майчице и кураж за това което си почнала силно се надявам ,че ще успееш Peace

# 23
  • Мнения: 393
  И аз прегръщам тази майка HugКураж и сили да доведе нещата до справедливия край!!!
Има виновен и вече ми се повръща,когато няма наказан! #2gunfireНаистина е време да се понесе отговорността-от лекар,от екип,от болница!
  Късмет ,майче Praynig!!!

# 24
  • Мнения: 984
Ми така! Не се "намериха". Д-р Черноокова няколко седмици преди трагичното събитие излезе в Новините по Канал 1 и по БТВ да каже, че им трябва нов генератор и два кувьоза за по 5 000 лева. Е, не се "намериха". Да! И детенцето почина. Целия екип страда, плакаха, стачкуваха, стояха акушерките пред кабинета на "мениджъра". Не се намериха...

Има и друго, което просто ме потриса да си го помисля....повечето дечица в отделението са ромчета седмачета...майките скъсяват бременноста, за да имат повече време за следващото, ако ме разбирате...Докато бях там не мога да ви кажа какво виждах, нямам сила да го артикулирам.

Прави сте, че не бива да се разводнява темата. Още веднъж прегръщам силно тази майчица и нека Бог бди над нея...

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 12:32 от д-р Mишон

# 25
  • София
  • Мнения: 3 099
И преди ми се гадеше като чуя за тази болница - сега съвсем губя образ!

Какво да кажа?!?!? Да пази Господ! Това нещастие е необратимо и никой, и нищо няма да промени дълбоката драма на семейството!
100 бебета да си народи майката, тази смърт няма да бъде заличена от съзнанието и!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 840
Това нещастие е необратимо и никой, и нищо няма да промени дълбоката драма на семейството!

Така е.
И все пак, подобно дело би трябвало да не е "лично", защото просто трябва да се намерят адекватни механизми това безхаберие да спре.Защото вчера е бил Дариан. А днес? Утре?!
Не може така!!!
Там, където има закони, силата на които застига тези, които ги нарушават, там ще има и по-висок контрол и самоконтрол.
Тази смърт можеше да бъде поредната, която да остане една затворена между четирите семейни стени мъка и всичко да си тече, както преди.
А ме трябва да е така.
Не може, не бива скръбта да убива и живите и те да не правят нищо.

# 27
  • Мнения: 2 891
Когато аз бях бременна, 2004, се чуваха слухове за инфекция в Шейново. Педиатърката ми каза, че пускала изследвания за коки, на всяко бебе, родено там.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 328
И в Майчин дом е имало, и в Тина Киркова, и в Шейново...за съжаление за Дариан тази инфекция се оказа фатална.
Искрени съболезнования на семейството, не мога дори да си представя какво им е, но се радвам, че намират сили да търсят справедливост. Те утеха трудно биха намерили, но да се постресне целокупния български лекарски персонал, за да се предотврати друга подобна трагедия... Praynig

# 29
  • Мнения: 23
ne znam kak da zapo4na, iskam parvo da izkaja podkrepata si kam maikata na darian, i da i pojelaq da prevazmogne ko6mara i da uspee da rodi i otgleda dete, a predi tova da polu4i vazmezdie.
az samata imah jestoki uslojneniq sled rajdaneto-rodih v okrajna bolnica-uj pri poznata. po nemarlivost polu4ih sepsis, boje kak se moleh pri deteto mi da e vsi4ko nared, za moq radost da6teri4kata mi ne be6e zarazena-na 5-ti jan 6te stane na 3g-jivot i zdrave. ne preprieh ni6to kym leksrkata i bolnicata,za6toto nqmah sili-a i  vse pak me izlekuvaha,estestveno druga lekarka.

Общи условия

Активация на акаунт