Какво знае вашето дете за дядо Коледа?

  • 2 536
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
...Аз вярвам в Дядо Коледа  Heart Eyes.

http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=23886
Според шведски учени Дядо Коледа трябва да се движи със скорост 5 800 км./сек. със своята шейна, за да зарадва всички деца по света.

В нощта между 24 и 25 декември Дядо Коледа трябва да посети 2.5 млрд. деца, ако се приеме, че всички деца по света независимо от религията си, получават подарък...
Традицията изисква Дядо Коледа да живее на Северния полюс, но няколко северни града си оспорват честта за официалното му местоживеене. Сред тях е финландския Рованиеми - главен град на област Лапландия...
...Само ако живее и тръгва от Киргизстан, Дядо Коледа ще може да осъществи всичките си придвижвания по оптимален начин, като губи минимално време за пътуване.
Той разполага с 34 микросекунди за всяко спиране, т. е. "да се спусне през комина, да сложи пакетите с подаръците и да си тръгне бързо с шейната...

Според друго изследване, циркулиращо из интернет, впрягът на Дядо Коледа, натоварен с тонове подаръци и движещ се със свръхзвукова скорост, ще се самозапали и ще се самоунищожи за 4.26 хилядни от секундата заради съпротивлението на въздуха...


Естествено, че Дядо Мраз съществува. Шведските учени май не са чували за изкривяване на пространството, за телепортация и за това, че тя и експериментално вече е осъществена.
И само приказка да е, нали пак той (понеже съществува в приказката) кара мамите да оставят подаръците под елхата.

# 16
  • Мнения: 5 877
Осланям се на градинския фолклор. В момента вярва, че "май съществува".
 Само изглаждам евентуалните недоразумения със зле преоблечените чичковци с обяснение, че хората като искат да зарадват децата, се обличат така и им носят подаръци.

# 17
  • Мнения: 7 821
Втора опция, но това се отнася за голямата. Малката е още в неведение.
И при нас е така ... вече.

# 18
нашия вярва в дядо коледа и чака е нетърпение да идва до му донесе подаряци   Grinning

# 19
  • Мнения: 4 668
Преди аз изобщо да спомена за дядо Коледа , той един ден идвайки си от яслата ми заяви , че "Дядо Коледа ще донесе много подаръци ... "  Laughing Явно там са говорили , чул е и от другите деца .
Сега всеки ден ми споменава за многото подаръци и чака с нетърпение . Даже вече си е поръчал 3 багера , камион , 10- шоколада и още много други  Laughing

И въобще не желае да приеме , че трябва да е послушен , за да има подаръци ... Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
Истината.

# 21
  • Мнения: 2 439
Дядо Коледа съществува като идея, подаръците са от родителите, бабите и дядовците и всички, които обичат децата ми.

# 22
  • Мнения: 9 052
zнае как иzглежда , по витрините и пред входовете на магаzините има сума ти дядо Мраzовци . Моето zнае, че носи подаръци, че ще му донесе влак, линейка, кола , трактор и каквото си напише в бележката. Но понеже не може да пише ще нарисува каквото иска  Hug

# 23
  • Мнения: 14 133
Знае, че е истински. Носи подаръците. Живее в Лапландия. Неговите помощници са джуджетата и всички подобни чудатости.  Grinning

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 397
Аз не мисля, че я лъжа. Всъщност какво е Дядо Коледа- олицетворение на чудесата и добрината, а те съществуват и това не е лъжа.

# 25
  • Мнения: 8 163
А дали добрината е равна на даването на подаръци, минаването през комина, карането на шейна с елени, пускането на дълга бяла брада и обличането в червени дрехи? Защото това е всичко, което повечето деца знаят за дядо Коледа.

Според мен има хиляди други далеч по-удачни начини да научим децата си да са добри. Най-успешните методи се основават на личния пример от родителите. Защото от чисто психолигическа гледна точка, детето до 8-9-10 годишна възраст възприема родителите си като съвършени: най-красивите, най-смелите, най-силните, най-правите от всички възрастни на този свят.

# 26
  • Мнения: 4 187
Това, че има хиляди други по - удачни начини, да научим децата си да бъдат добри , прави ли "начина" на Дядо Коледа лош ?
Добрината не е равна на даването на подаръци, но радва децата ни.

През цялата година Рая получава подаръци, от нас, от наши близки, роднини. За нея, това е ежедневие.
В момента всеки ден я виждам, как гледа през прозореца , проверява под елхата, дали Дядо Коледа не и е е оставил нещо. Знам, че тези подаръци ще са по- специални, защото са от него!

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 19:01 от star

# 27
  • Мнения: 14 654
А дали добрината е равна на даването на подаръци, минаването през комина, карането на шейна с елени, пускането на дълга бяла брада и обличането в червени дрехи? Защото това е всичко, което повечето деца знаят за дядо Коледа.
Добрината си е добрина и изобщо няма връзка с новогодишните празници. Има отвратителни деца и те, разбира се, не заслужават подаръци, но получават. Редно е да бъдат разплакани като им се каже, че дядо Коледа не ги харесва и родителите им е трябвало да им купят по нещо, за да не циврят.

# 28
  • Мнения: 335
...Има отвратителни деца...

Те са като отвратителните кучета (понеже те чета и в онази тема).
Добре, че децата трябва само да ги лишаваме от подаръци, че ако и хапеха...





# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Вярва в дядо Коледа и много се вълнува като го види дори на реклама по телевизията  Laughing


Знае, че е истински. Носи подаръците. Живее в Лапландия. Неговите помощници са джуджетата и всички подобни чудатости.  Grinning
Точно така е и при нас.

Общи условия

Активация на акаунт