Бебета ЮНИ - 6

  • 11 658
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 17
Еееееееех, Трънче - благородно ти завиждам за моренцето през зимата  grinning039Laughing  newsm08 Това според мен е едно от най-прекрасните неща, които можете да си подарите за празниците! Накара ме да си спомня как преди точно 2 години бях в средата на месец януари в Дубай....   Nature Sunny smile3531 Красота навсякъде, чистота,  лукс и температура от 27-29 градуса при -5 в България... Тези в Дубай наистина не си знаят парите! Все едно си попаднал в град, който е с няколко десетки години напред! Дай Боже всекиму повече такива мигове!  newsm10 Ето това е мечтата ми - никаква зима, а средни годишни температури от 25-30 градуса   babydust7 girluu
Момичета, аз още не съм започнала никакви упражнения и вече ме е много срам, защото е крайно време! Мисля, че йогата е доста добър вариант, но ще опитам първо с малко упражнения у дома. Поне това да започна да правя.  Embarassed
Лелееее, на 21-ви декември съм на преглед и нямам търпение вече! Искам да видя бебо как се мята в коремчето ми!  newsm44
Ооох, дано да е момче!  Wink newsm20

Желая на всички ви прекрасна и усмихната вечер!   bouquet

# 241
  • Мнения: 176
Здрасти мами! Така и така ви навях плажно-слънчеви мисли, минавам да спомена че преди малко тук се изви снежна буря - сняг, ветрове, минус не знам си колко градуса, ужас.  На връщане от доки щеше да ме отнесе вятъра...

Ходих днес на този биохимичен скрийнинг, то не било никак страшно - ултразвук и кръв само от пръста. (Тамън привикнах да ми бодат вените и да ми изцеждат по литър-два всеки път  Crazy) Видях бебчето - не мърдаше много, но по едно време хлъцна ли, какво стана не знам, но направи един разък подскок - много беше смешно.  tooth А за удоволствието кръвен тест ме изръсиха близо $200 - застраховката ми не го покривала целия. Не се оплаквам обаче, досега иначе всичко друго си ми изплаща, и като цяло минавам тънко.

maristuta , и на мен ми се ходи в Дубай, ама искам в 6-звездния хотел- Ал Хаджиб или как беше там, така че ще бъде някой път наистина с повод. Я за 5-годишнината, я за 50...  Mr. Green.  Иначе, вярно е страхотно да се отиде на море посред зима. Този Февруари ходихме, от -20 градуса в Ню Йорк кацнахме на 25 градуса в Маями. Естествено, аз нали съм големия акъл, си бях взела в куфарчето... боти и дънки  doh Наложи се спешно да си купувам джапанки Crazy.

MeryLu, и аз съм качила килограми - засега 1.5. Но съм сигурна че е от хапване, напоследък само на тесто и на мазно налитам. Абсолютно съм прасе Sick. За съжаление, на бюст не наддавам особено впечатлително... Аз пък за разлика от вас привествам растежа на... ъъъ, момичетата... знам че е временно, но като човек дето едвам пълни Б чашка, сега ми е паднало!  Joy

И молим, кой каза че не иска да качва повече от 10 кила? Стига бе хора, давайте да дебелеем, после ще му мислим.

А, и последно: тук един час йога за бременни струва $25.  Crossing Arms Леко нагло. Ама ще ги давам, по веднъж седмично, какво да се прави. Може и да стана дебело-дупа, но поне да съм спокойна че не съм мързелувала всичките тези месеци.

Хайде, лека вечер от мен, отивам да се правя че работя...

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 18:55 от Трънче

# 242
  • Мнения: 130
Здравейте момичета, аз тази вечер бях на преглед и видях бебока как маха с ръчички - раздаваше пръвосъдие  Laughing  Видя  се   пишка /така се  изрази докторката/  даже  и  тестиси видяла. На 04.01 имам час за БХС, щяла да ме прегледа и да  вземат кръв за изследването което струва 50лв. и ставало за 5 дни, тогава ще съм17г.с. живот и здраве.
Трънче  мога да ти пожелая весело изкарване и много приятни емоции в Маями, съпругът ми спечели зелена карта и се бяхме запътили за Флорида, но миналата седмица последното ни решение  е да не се възползваме от визата иначе щеше да  има българска Коледа на маями биич.
Аз всеки ден се чувствам неразположена, или стомаха или главата ме боли, повръщам вечер но не всяка, гади ми се често  Cry
Много малко снимки на бебета има в албумчето ни  Naughty  защо не ги публикувате, аз утре ще сканирам моята  от днес и ще  я пусна, че снимана с фото не излиза добре.
От мен това, чао  Peace

# 243
  • Мнения: 5 713
Az pyk wse oshte nishto ne useshtam w korema si.  Laughing Makar che mi e wtora bremennost. Starite drehi si mi stawat, tezi dni shte si prowerq kg-tata, no useshtam, che ne sym kachila. Nadqwam se i az tozi pyt na 10kg otgore za cqlata bremennost, polse trudno swalqm, a i na figurata mi lichi i 1kg +.

Sorry za latinicata...

# 244
  • Мнения: 17
ins_dimitrova, честита видяна пишка!  Wink smile3503 От сърце ти пожелавам съвсем скоро гаденето и лошите моменти да бъдат вече минало за теб!   bouquet
Ейййййй, как искам и аз така да ми каже доктора: видя се пишка..... Просто ще полудея от щастие ако се случи в скоро време!  Praynig newsm44 Много, много искаме и двамата да имаме син!  Praynig

И на мен ми се струва, че от време на време усещам нещо в корема си като гъделичкане, което мисля, че е бебо!!!  Grinning

Трънче, дааааааа - този хотел Burj Al Arab, той дори не е 6, а 7-звезден. Предполагам, че е някаква лудница вътре. Едната вечер в Дубай вечерях ей на това място с невероятна гледка към хотела:

http://www.bulgarian-team.com/batigol/jumeira.jpg

Наистина бе фантастично! Снимката отразява едва 20% от красотата! А тези идиоти в Дубай сега строят 9-звезден хотел, който ще бъде изцяло под водата!!! Извинете ме за отклоненията, просто се потопих за момент в спомени чудесни...  Peace Heart Eyes

Хубава и щастлива вечер, момичета!  Hug

# 245
  • Мнения: 176
А тези идиоти в Дубай сега строят 9-звезден хотел, който ще бъде изцяло под водата!!! Извинете ме за отклоненията, просто се потопих за момент в спомени чудесни...  Peace Heart Eyes

Хубава и щастлива вечер, момичета!  Hug

Еее ти си ми разрешила дилемата. Значи като е готов 9-звездния хотел, отивам там да празнувам която годишнина е на ред.  Няма какво да се хабя на някакъв си, молим, само 7-звезден хотел.  newsm08

Вие си мечтаете за пишки, пък аз много искам момиченце!  Praynig

Е, и пишка да ми се падне, няма да я връщам, де  Mr. Green.

# 246
  • Мнения: 616
Ееее, защо винаги ми се нарежда косата вечер, когато съм си в къщи, и няма къде да се изфръцкам... Имам ужасна прическа, едвам я пооправям сутрин (понеже съм се заинатила да става дълга, и е на никъде сега), а вечер - перфектна! Само дето аз съм сама като кукувица, и няма кой да ми се радва Sad

За йогата, аз само веднъж съм ходила, така че ако някоя друга има инфо, нека ме поправи и допълни Simple Smile  В курса за бременни са включени само някои асани (пози), които не натоварват коремните мускули прекалено. И се правят за по-кратко време. Правихме първо релакс няколко минути, после някакви движения за раздвижване на прешлените. После за кръвообръщението, за дишането, за тазовите мускули особено, защото така се подготвяли за раждането  newsm78. По едно време правихме и свещ! Майчетата с големите кореми си помагаха на стената, аз понеже си нямам още, по нормалния начин. Другите изглеждаха доста доволни, макар да бяха в осми месец някои.  Най беше забавно на упражненията за равновесието, на един крак... Изобщо не си бях давала сметка, че съм загубила чуство за равновесие!!! Такова клатене докато се закрепя... Инструктурката ми обясни, че това е нормално, понеже бебето променя центъра на тежестта! Понеже главата му е най-тежка, като се завърти на някъде, и натежавало повече в тази посока, затова се губи равновесие  Joy И затова всеки ден упражненията ги усещаш различно - веднъж са лесни, веднъж - невъзможни... Хареса ми, че много ни обяснява за бебето. Как се отразява неговото тяло на моето, и обратното. Е, като за едно посещение бая разказах  Mr. Green

И на мен докторите ми казаха, че не е зор за изследванията. Явно когато има здрава майка, без предпоставки за проблеми, не е толкова съществено точно в еди-коя-си седмица да се вземе кръв. То е и логично донякъде - ако нещо ти липсва примерно, все ще ти се отрази по някакъв начин. А, дрънкам си и аз без да знам, успокоявам си се така  Crazy  Кръвното ми излезе доста ниско - 100/70, ама аз се чуствам екстра! Като посегна доктора да мери, и аз му казвам - Докторе, мен от малка ми е ниско кръвното, в пубертета ми се отразяваше, но от пет години нямам НИКАКВИ оплаквания, свързани с това, спортувам активно, чуствам се отлично, така че нищо не искам да чувам за кръвното!!! И той нищо не каза. хехехе. Видях колко е ниско чак после в бележката за личната.  Sunglasses 

Абе някоя от вас няма ли фабрика за дрехи, че да произведе малко нормални дрехи за "малко бременни" като нас!!! Днес пак ходих по магазините - е, всичко е за напреднали, за нас май няма много неща. Предполагам че не само на мен са ми нужни обикновени, нормални панталони моя си номер, само да не стягат отпред! Едно ластиче стига! А те ги правят все едно веднага като забременееш, се раздуваш във всички посоки! Хм. Е, намерих една пола, все едно беше за мен шита, ама ми коства 52 лв! За малка дънкова пола... Все едно.

Извинете за дрънканиците... Лека нощ!
И приятен плажа на Трънчето   Hug  На всички останали - приятно празнично напрежение!   Gift

# 247
  • Мнения: 616
Имах предви приятно празнично настроение...  Heart Eyes

# 248
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Здравейте,да се запиша днес,че напоследък само чета.
 По въпроса с желанията аз искам момиченце много. Понякога се питам ако се окаже момченце,как ще реагирам,толкова съм настроена за момиче. Shocked
 Офиоли, за дрешките, чак фабрика нямам, ама не ми се налага и да обикалям по някакви смешни магазини. Още миналия месец като ми застягаха панталоните си уших за два часа едни дънкени потури с широк ластик и вързалка на талията и съм ексра сега..needleЛошото е ,че съм затрупана с работа и няма да мога да ви ушия smile3503Чудя се кога да се запиша в графика си, че да ми дойде реда за някоя дрешка още.
 На Трънчето и аз й завиждам, най-голямото щастие е лятото за мен. Ние се каним да пътуваме към Габровския балкан за няколко дни около Нова година. Умирам от страх да не останем по някой затрупан път, ама ще се ходи, още от септември е запазена хижата. Шегуваме се с мъжа ми, че не пуша, не мога да пия, няма как да се пързалям и не мога да вървя дълго по баири, мърморя много. Май съм съвсем излишна за експедицията, ама все някой ще трябва да готви и да гледа децата.

# 249
  • Мнения: 90
Привет на всички в снежната сутрин,
вчера и ние гледахме бебчо на ултразвук-постоянно спринтираше насам-натам, нали му е широко още:) Измериха го, бая едричко си го отглеждам -отговаряло на 18-та седмица newsm78, каза доктора. Таткото не можа да си свали усмивката от лицето. Не можа да каже момче или момиче,но записах час за фетална морфология при Мазнейкова другата седмица- тогава може и да се види на 3Д-то. Не че толкова държа да знам още.Важното е че всичко е наред засега. Цели 270 грама бебче си имаме:)
Ние пък планираме след Нова Година да направим една почивчица поне в Сандански, че едва ли ще ни огрее Дубай, но все пак;)
Лек ден на бременеещите от мен,аз се стягам да бачкам

# 250
  • Мнения: 339
Добро утро!! Ние тази сутрин за пръв път се събудихме със сняг. Голям студ! cold Никак не обичам зимата и като ви слушам как си говорите за слънце и море ми става едно хубаво.....Ех, Трънче, и аз искрено ти завиждам. Междудругото и моят мъж има рожден ден на 31 и аз като теб имах подобни идеи да му подаря една екскурзия,...но той все много работи....Ще мисля други изненади.

Днес едно ,че е петък  smile3558, ами и ми е последния работен ден за тази година. Фирмата ни затваря за една дълга коледна почивка. Довечера ни е фирменото парти   bigdance2 и от утре съм си обещала едно здраво мързелуване. Е, пак ще ставам рано за да изпратя детето на училище, но друго си е като знаеш,че после пак ще върнеш в леглото. smile3524

И ние много искаме момиче.Таткото е убеден, че е сътворил мома. Ще видим...след няколко месеца smile3521
Момичета, следващата тема ще я променя малко. Тъй като вече навлизаме в период през който започва да прогнозират пола на бебето, ще махна щъркелчетата в списъчето и когато на някоя от нас кажат дали ще е момче или момиче, тогава ще го добавяме в съответния цвят. Всъщност това е предложение на rayn и аз лично го одобрявам.
Усмихнат ден!

# 251
  • Мнения: 99
Здравейте и от мен, мами! Hug
Аз не съм се настроила за каквото и да е бебе - каквото ми се падне, все ще съм доволна! Ако е момче, обаче, ще имаме, усещам, малко проблеми със свекъра, който държи да се казва на него. Също не сме мислили за имена - мисля да мислим, чак като имаме яснота какво е.
Аз също спешно трябва да си купя дрехи, защото ходя само с два панталона, които ми стават...Е, и няколко поли, но аз поли не обичам, така че те не се броят. Мисля, че в MotherCare има хубави дрехи за по-малко бременни (не торби), но не съм ходила да меря - само съм виждала като сме купували играчки за подаръци на разни приятелски дечица, но тогава не съм била и бременна, така че не съм се заглеждала много.
Иначе за морето - супер, аз също много обичам, но зимата не мисля, че бих отишла - особено на Коледа - ще ми се развали цялото коледно настроение! На Коледа трябва да има сняг, студ, топъл дом, постни чушки с боб и задружно семейство! Така ми се струва  Simple Smile А и студа не ме мъчи много - първите седмици на бременността ми беше все ужасно студено, сега слава Богу се нормализирах и че чувствам както преди! На повече от 25 градуса ми е трудно и лятото ако не е на море определено не ми понася  Sad
В понеделник мисля пак да ида на лекар, малко скоро е спрямо предния път, но пък искам да му честитя коледата и да му занеса нещо - бонбони, вино, не съм решила още.

Момичета, как се справяте с коледните подаръци? Аз всяка година се каня по-рано да почна да купувам, но все остава за накрая и сега съм се видяла в чудо!

Ох, разприказвах се, а трябва и да се работи! Доскоро от мен! bouquet

# 252
  • Мнения: 533
Здравейте и от мен, момичета  Hug
Снежно, ветровито и много студено е и при нас. Падна 5 см. сняг и по улиците има ужасни задръствания  #Cussing out, направо съм бясна, сутринта съм пътувала 60мин. до работа при нормални 30мин., някои като не могат да карат, защо се качват на колите си  newsm78
Искам да е лято, само да е лятоооо  Heart Eyes
За пола на бебето аз този път нямам претенции, даже и предчувствие нямам. При първата ми бременност бях сигурна, че ще е момиче и не  давах някой да каже обратното, госпожица си е  Heart Eyes, сега не знам, каквото дойде, мъжът ми и той като мисли, каката обаче иска братче и то не за нещо друго, ами да не и пипа куклите  Joy
С коледните подаръци и аз съм до никъде, друга година до това време вече ги бях купила и опаковала, а сега имам толкова много работа и разни ангажименти в почивните дни, че още не ми е останало време, успокоявам се, че поне съм ги измислила  Laughing
Днес е петък, но аз и утре съм на работа  Sad Момичета, да се оплача - не ми се работи, почива ми се, размотова ми се, искам да мога да обръщам повече внимание на дъщеря ми, а винаги ми се е работило, не знам какво става с мен  newsm78, явно натоварването ми идва в повече.

# 253
  • София
  • Мнения: 391
Здравейте и от мен момичета!
Не съм се включвала скоро, че имах доста работа последните дни, но все пак намирах време да следя темичката.
MeryLu, как ти завиждам, че приключвате работа за тази година...  А ние ще си работим и утре.. и после както си му е редът до края на годината.  Sad
Даже част от фирмата ще работи и през уикендите до края на годината, но аз се надявам от това поне да се измъкна  Praynig
Относно пола на бебчо, на последния ми преглед не се видя, но ще ходя в края на месеца и тогава вече се надявам да зная. Честно казано, по ми се иска да е момиченце, но пък имам някакво вътрешно усещане, че май ще е момче  Confused Е, каквото и да е, добре дошло - аз и без това вече съм си измислила имена и в двата случая! И не смятам с никого да се съобразявам по този въпрос - аз съм на принципа "жената ражда, жената кръщава"  Sunglasses. За щастие моите свекъри не мисля, че са такива, че да предявят някакви претенции..
Ние пък за нова година сме в Трявна - много обичам това градче! А и там много хубаво посрещат новата година на площада - супер настроение се създава. Надявам се да си изкараме супер  Simple Smile

# 254
  • Мнения: 24
здравейте момичета!!!ние в русе си имаме сняяяг!!!аз да ви се оплача тая сутрин пак  Sick.ужас ве4е ми писна.и цяла нощ не можах да спя,мн ме боли дяснаат ръка.дали мога да я мажа с  нещо ? някой ако знае моля да ми каже  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт