Бременост след секцио

  • 1 625
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
Тя е спортиска със много силно развита мускулатура. Лекаря, който я е оперирал казал, че били като въжета. Това много затруднявало нормалното раждане. сестра ми е спортистка и роди много трудно. лекаря й казвал, че някакъв мускул връщал бебето назад. А от друга страна моята приятелка преди второто секцио са й направили снимка на таза и са й казали, че е невероятно тесен и дума не може да се издума за нормално раждане даже и на мъртъв плод.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 946
Цитат на: mama_p

И на мен тук така ми казаха - максимум 4 раждания секцио. Ако са минали пове4е от 2 год. след секциото, разрешават жената да опита естествено раждане (полу4ава се, според статистиката, при около 75% от жените, при които разрезът на матката е хоризонтално ниско долу, а не по средата на корема или вертикално), защото тогава жената може да има и пове4е деца, ако иска - пак естествено родени, а не със секцио. Тук дори 4етох за един документиран слу4ай от на4алото на 20 век, една от първите жени, родили секцио - ражда първото си дете със секцио, с вертикален разрез през целия корем (и матка съответно), после имала 12  Shocked  #Shocked естествени раждания!!!!! Не 4е ние днес раждаме по толкова деца де, ама не е невъзможно...
При вас не разрешават ли да опиташ естествено раждане, дори след 2 раждания секцио? Имаше една майка от БГ, която беше писала, 4е след 2 раждания секцио е имала 1 естествено (5 години след второто секцио оба4е...). Сигурно е доста рисковано оба4е, знам ли Thinking  ooooh! , само лекар може да прецени...

Мен ме срязаха за плод с минимални шансове (живя 20 дни) , но  така и не разбрах защо вертикално! После двама доктори споменаха, че вретикалния разрез на матката е по-лошият вариант, търсих информация в нета по въпроса, но не открих. Моля ако знаете повече кажете, планираме трето дете, но искам да съм наясно с рисковете. Какво значи верт. срез - невъзможно естествено раждане, руптура(разкъсване) на матката или друго?

# 17
  • Мнения: 503
Цитат на: Karen
Цитат на: mama_p

Тук дори 4етох за един документиран слу4ай от на4алото на 20 век, една от първите жени, родили секцио - ражда първото си дете със секцио, с вертикален разрез през целия корем (и матка съответно), после имала 12  Shocked  #Shocked естествени раждания!!!!! Не 4е ние днес раждаме по толкова деца де, ама не е невъзможно...

Мен ме срязаха за плод с минимални шансове (живя 20 дни) , но  така и не разбрах защо вертикално! После двама доктори споменаха, че вретикалния разрез на матката е по-лошият вариант, търсих информация в нета по въпроса, но не открих. Моля ако знаете повече кажете, планираме трето дете, но искам да съм наясно с рисковете. Какво значи верт. срез - невъзможно естествено раждане, руптура(разкъсване) на матката или друго?


Искрено съжалявам, 4е е трябвало да преживеете това! Нормално е желанието ви да имате друго дете и да родите естествено. По принцип, не е невъзможно естествено раждане при такъв разрез, но според статистиката, рисковете са по-големи, отколкото при хоризонтален разрез. Но, всеки 4овек е индивидуалност, и само лекар може да прецени, дали може след сецио с такъв разрез да родите естествено.
Информация в нета на английски (ако 4етете на английски) можете да намерите, като направите търсене на VBAC (така съкращават vaginal birth after caesarean).
Ако искате, мога да ви пусна по и-мейла няколко интересни статии, които съм свалила по темата, копирани са и са в Microsoft Word формат. Моя и-мейл адрес го има в профила ми.

# 18
  • Мнения: 514
На мен ми казаха след 2-3 години. А аз на деветия ден след секциото бях навън и се чувствах супер като изключим това че бързо се изморявах.

Общи условия

Активация на акаунт