Каква е цената, която плащаме за сбъдване на заветната мечта...

  • 3 780
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 951
Ужасно, просто не знам какво да кажа...  Sad Sad Sad

# 16
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Чувствам се ужасно след всичко ,което прочетох. Нека всички се помолим за горкото момиче, за дечицата, които трябва да имат майка, за съпруга й, дано Господ им помогне и всичко да се оправи. Дано! Амин! Praynig Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 515
Всичко това е наистина ужасно несправедливо и жестоко незнам какво да кажа  Cry Cry Cry
Толкова много се е борило милото майче и когато най после мечтата и се е сбъднала това................................ Cry
Незнам момичета понякога се чувствам толкова безсилна,толкова обезверена..................

Дано наистина всичко това има добър край  Praynig трябва да има!

# 18
  • Мнения: 235
Не можах да сдържа сълзите си. Защо е тази ирония на съдбата? Защо в момента, в който се усмихнеш, някой ти удря шамар?
Моля се всичко да се оправи, да стане чудо.

# 19
  • Мнения: 1 226
Нямам думи.Дано Бог и помогне да се радва на дечицата си. Sad

# 20
  • Мнения: 1 284
Останах без дъх като прочетох това.Моля се за майчицата,дано бог я пощади,за да отгледа така дълго чаканите си дечица Praynig Praynig Praynig

# 21
  • Мнения: 268
Темата ти ми подейства като ритник в стомаха... Не мога да опиша огромната мъка и безсилие и гняв, и много други емоции, които ме звладяха докато четях разказа ти... Седя и си задавам същите въпроси, които си задават другите момичета, същите мисли ми минават през главата.. всеки ден... Кога да спреш? Кого да послушаш? На кого да се довериш? Какъв е смисълът на всичко и колко болка - физическа и емоционална - може да понесе един човек в преследване на мечтата за дете?!
А всъщност истината е една - майчиният инстинкт, този, който ни кара да мечтаем за дете, е по-силен от всичко, дори от инстинкта за самосъхранение... Понякога това е цената!! Собственият ти живот...

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
А всъщност истината е една - майчиният инстинкт, този, който ни кара да мечтаем за дете, е по-силен от всичко, дори от инстинкта за самосъхранение... Понякога това е цената!! Собственият ти живот...


мили момичета, нямам личен опит за да ви дам съвет
но това последното ми напомни една притча, която баба ми разказва
- султан и везир споряд колко е силен майчиния инстинкт. везира твърдял, че той е по-силен от всичко друго. султана, твърдял, че жаждата за живот и личното себесъхранение е по-силно дори от майчината любов и от майчиния инстинкт.
пуснали маймуна с малкото и в празен басеин и почнали да го пълнят с вода. когато водата станала доста висдока маймуната вдигнала детето си на главата си. но когато водата почнала да я дави маймуната пуснала малкото и истъпила отгоре му...

сблъсквала съм се напоследък с живот в болка - по една или друга причина
живота не бива да е самоцел - той е цел, която ен оправдава ВСЯКАКВИ средства за постигането му
вярвам, че никое дете няма да е щасливо ако дойде на този свят само за да му липсва майчина ласка
вярно никой не дава гарант че утре няма здрав-прав човек да се разболее, но пъки не бива да се рискува още повече в такива размери
ако жената не е знаела - както разибрам от написаното - дано тези взели парите и живота й платят за това, дано има Господ и той и да забавя - казват че не забравя...дано защото сърцето ми плаче - моя приятелка си отиде на 23г оставяйки детенце на 3г и като знам каква болка бе за малкия докато я прежали....

# 23
  • Мнения: 2 270
Нямам думи...
Стана ми толкава тъжно и в същото време съм бясна на т.нар. "лекари"...
Ще се моля за майчицата! Praynig

# 24
  • Мнения: 7 716
Не може човек така лесно да каже, Прити, бясна съм...
Човек сам прави своя избор, това не е лекарска грешка /изключвам необработения материал за инсеминацията/, не е насила...
Това е човешкото желание за продължаване на рода...
Случайно споменала на гинеколожката си... след време...
Мисля, че трябваше доста по-рано да предприеме мерки.
Баба ми почина от рак на гърдата, почти не беше пила лекарства в живота си, живееше изключително здравословно.
Мъчно ми е за тази майчица, за това, което я чака, за това, което чака децата и... Sad

# 25
  • Мнения: 3 294
Останах без думи не мога да опиша как се почувствах след като прочетох историята на тази жена,само мога да кажа че ще се моля на Господ да и помогне  Praynig Praynig Praynig

# 26
  • Мнения: 2 382
От вчера не мога да намеря сили да пиша в темата  Cry Cry CryЩе се моля за милата майчица и семейството й baby_neutral baby_neutral baby_neutral

Лали,момичето не е виновно.Тя просто е искала да има дете.Ние не сме лекари и не можем да знаем всички рискове,които поемаме.Хайде да бъдем честни-на някой обяснявали ли са му какво точно го очаква.Знаем,че могат да възникнат проблеми и толкова.И си поемаме риска.
Колко пъти сме подписвали информирано съгласие,без да сме информирани за каквото и да е. Реално правим избор без да имаме избор.

# 27
  • до морето
  • Мнения: 494
От вчера не мога да намеря сили да пиша в темата  Cry Cry CryЩе се моля за милата майчица и семейството й baby_neutral baby_neutral baby_neutral

Лали,момичето не е виновно.Тя просто е искала да има дете.Ние не сме лекари и не можем да знаем всички рискове,които поемаме.Хайде да бъдем честни-на някой обяснявали ли са му какво точно го очаква.Знаем,че могат да възникнат проблеми и толкова.И си поемаме риска.
Колко пъти сме подписвали информирано съгласие,без да сме информирани за каквото и да е. Реално правим избор без да имаме избор.


Абсолутно съм съгласна. Все пак всяка от нас е информирана в областта, с която пряко се занимава. Също така съм бясна, че научаваме за правилността или неправилността на дадена процедура от форуми, книги и др. източници, но като отидем в кабинетите специалиста винаги бърза и няма време за обяснения. Едва ли не като искаш информация се чувстват така, че сякаш крадеш от времето на чакащите отвън жени...а за колко неща не знам дори и че трябва да питам - просто се доверявам.
Живеем в държава на абсурдите, които често струват човешки животи #Cussing out

# 28
  • Мнения: 84
#Puppy dog smile3518 този разказ, тази лична житейска история направо ме потресе, разби ме на хиляди късчета. Седя, ококорена, онемяла пред екрана и няколко минути като вцепенена не помръдвах, дори не можех да премигна........... Това е ужасно, иде ми да изкрещя защо е толкова не справедливо, защо е толкова жестока съдбата smile3511 Излишно е да казмвам, че размислите и въпросите, които си задавам и емоцийте, които се бушуват вътре в мен са същите като на всички момичета писали преди мен, че Рокси и skygirl  са го казали особено много добре.
А всъщност истината е една - майчиният инстинкт, този, който ни кара да мечтаем за дете, е по-силен от всичко, дори от инстинкта за самосъхранение... Понякога това е цената!! Собственият ти живот...
но това последното ми напомни една притча, която баба ми разказва
- султан и везир споряд колко е силен майчиния инстинкт. везира твърдял, че той е по-силен от всичко друго. султана, твърдял, че жаждата за живот и личното себесъхранение е по-силно дори от майчината любов и от майчиния инстинкт.
пуснали маймуна с малкото и в празен басеин и почнали да го пълнят с вода. когато водата станала доста висдока маймуната вдигнала детето си на главата си. но когато водата почнала да я дави маймуната пуснала малкото и истъпила отгоре му...
Форума на пеперудите, това сме ние, много правилно си го казала roxanne25.

Това е философския размисъл на тази тема, но дали маймуни или пеперуди всички ние сме за толкова кратък миг на земята, че единственото, което май остава и е от значение е това дали ще има кой да разказва след нас притчата. А защо може да бъде толкова висока цената? - един Бог знае. Може би зависи от това  дали си се родил пеперуда .........................
Съгласна съм с Лали, че всеки сам прави своя избор, но е вярно и това, че задъхани в ежедневието, вкопчени в заветната си цел, често не обръщаме внимание на себе си, на тялото си, на колко еразкъсана душата ти........ Дори да се удариш, без да се усетиш и обърнеш внимание, да стане синина, да го видиш след известно време...- често се случва да се чуди човек от къде му се взе това.......... А лекарите, те са тези, които вървят в борбата до твоето рамо и една от същностите на тази професия е да ти помогнат да видиш противника с неговите силни и слаби страни, и снайражението, с което ще се изправиш срещу него......... Повече няма да коментирам кой има вина и кой не, важното е, че сега трябва да се молим за чудото на това момиче и семейството му Praynig
Дано съдбата е благосклонна! Дано Бог и помогне да се радва на дечицата си! Дано има Бог за това семейство! newsm17 newsm17 newsm17

# 29
  • Враца
  • Мнения: 5 204
от вчера чета темата и ми е много тежко и много тъжно за това семейство.

И не мога да се съглася с Лали.
Понякога трябва да знаем да кажем стоп.

Дано стане чудо и лекарите да помогнат на тази майка! Praynig Praynig

В такива случаи си мисля, че няма съдба, няма справедливост, иначе нямаше да се случват такива неща, нямаше да умират малки дечица, най-малко нямаше този форум да е пълен.

Общи условия

Активация на акаунт