Родилните домове

  • 11 003
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Vache
Цитат на: kiki27
Може би Калинка е на мнение, че ВИП-условията не отговарят на цената си, но какво ти предлагат в Холандия срещу 35 Евро или срещу 20 Евро (съвсем грубо приравнявам цените в Тина Киркова и в Шейново за ВИП-стаи)?!


Ама то ако ще правим сравнение, дай и заплатите да сравним... Grinning  Grinning  Grinning , ама не като цифри ами като покупателна способност... Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation


  202uu  Не може просто така само цените да се сравняват.... Wink  Wink

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Kalinka
Додо, от това, което си написала трябва да се казва; ВИП чиста стая. Не мисля, че е редно само, защото си платил 200 лв твоята стая да се чисти 2 пъти, а другите не. Просто не е етично спрямо другите родилки и жалко, че болниците го поощряват.
  Мисля, че много по-весело и красиво е ако децата са заобиколени от цветове още от самото си начало като човечета. Ама ние все в бяло....Аз смятам, че е жалко...

  Хубави екстри си имала, ама и твоето легло има вид като от недалечното лагерно време. Ако сте правили снимки на стаята ще ми е интересно да ги разгледам.  Може тогава да се съглася, че не съм права.

  П.с.Снимките от болницата във Варна след основен ремонт не могат да скрият, че си е мизерно....И под мизерно не означава  мръсно, а като обстановка.


Не, не трябва да се казва " ВИП чиста стая". Първо защото няма друга алтернатива, за да се прави това пояснение, т.е. няма ВИП мръсна стая. И второ защото не чистота е критерии, за да бъде една стая ВИП.
Чистотата предполагам по презумпция се поддържа и в другите стаи.
ПРизнавам - не съм влизала в обикновенна стая, но това което виждах в отделението като цяло/коридор, педиатрично отделение, манипулационна../ ме кара да си правя изводи, че навсякъде се поддържа добра хигиена.

Значи ако правилно те разбирам - за теб стаята не е Випаджийска само защото е в бяло, така ли? А не в пъстро ?
Хм....Интересна гледна точка.
Аз също не съм любител на белите стени - навяват ми прекалено стерилна, болнична атмосфера. Но твоята гледна точка не ми беше хрумвала именно защото знам, че отивам в болница и най-нормалното което очаквам е стерилна атмосфера. Та не се бях замисляла.....
Но ако се замисля, предпочитам една ведра, слънчева стая, пак подчертавам - чиста, а усещането за чистота го дава в не малка степен белият цвят. А това защото пък това усещане ми дава от своя страна друго едно усещане, за сигурност - аз съм в болница с новородено бебе и най-много се нуждая от стерилност за да няма опасност от инфекции например.
Следиш ли логиката ми?

А самоцелни снимки на стаята не съм правила Embarassed
Защото все пак целта на престоя ми там не беше социологическо проучване на Вип -условията в българските родилни домове и тяхната съпоставка с тези на запад, а далеч по прозаична -  да родя и след 6 дена да си отида по живо, по здраво.

Каква е целта всъщност на тази тема ? Shocked

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Vache

Поправям те веднага....!!!!
По последни данни единичния ВИП в "Св. София" е 50 лв., а двойния 30 лв., ама Додо ще е най-достоверна в случая, тя да каже, че аз само съм чувала за тази цена...


Тц, единичната е 75 лева. Това на вторият етаж. А като бях една нощ горе в Патологията пак във ВИП - там пък е 40 лева. А по нищо не се отличава тоя вип от долния. Не знам защо е тази разлика в цената.
А двойките мисля че са по 30 лева.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: kiki27
Марги е права да задава въпроса какво се цели с тази тема и аз съм на нейното мнение. След като има ВИП-цени и хората са готови да ги плащат какъв е проблемът. Когато аз решавам да си платя за ВИП-стая значи условията ме задоволяват и значи това искам, ако не ми харесва няма да платя и ще си отида в обикновената стая и това е.
Може би Калинка е на мнение, че ВИП-условията не отговарят на цената си, но какво ти предлагат в Холандия срещу 35 Евро или срещу 20 Евро (съвсем грубо приравнявам цените в Тина Киркова и в Шейново за ВИП-стаи)?! Хайде стига сме правили такива сравнения за България и другите страни, много от нас са пътували доста и имат представа как стоят нещата...

А и последно да добавя, че ВИП-стаите в Шейново нямат всяка собствена баня (архитектурата на сградата не позволява), но са ремонтирани от "Нивеа бейби" и са в светлосиньо и шарено, каквито са цветовете на тази марка. Това го вмятам, защото видях, че пишеш специално за цветовете, а леглата, столовете и шкафчетата са от светло дърво, а не тип "лагерни"
 Wink


Да, така е. Аз видях единичният ВИП още месец преди операцията ми. И установих, че напълно задоволява изискванията ми. А също и че можем да платим тези пари за тези условия. Никой нито ме е карал на сила, нито ме е принуждавал. Това е абсурдно.
Правото на избор е в основата и принуда в това отношение няма.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 209
Цитат на: dodo_dodo

Тц, единичната е 75 лева. Това на вторият етаж. А като бях една нощ горе в Патологията пак във ВИП - там пък е 40 лева. А по нищо не се отличава тоя вип от долния. Не знам защо е тази разлика в цената.
А двойките мисля че са по 30 лева.


Аааа, значи аз съм в грешка... Embarassed  На мен ми казаха, за стаите на 5 етаж, между другото на 5 етаж е мъничка стаята. На втория къде има ВИП, защото аз като раждах още нямаше там. Аз бях в нормалното родилно в стаята най-близко до входа на отделението и до стаята на акушерките.

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Въобще не сравнявам тук и в България. Нито цени, нито заплати, нито нищо. А и не бих искала вие да го правите. Разглеждах снимки на болници, които се хвалят с основни ремонти , но направеното на мен ми се вижда козметично, а не като основен ремонт. Сигурно това е начин за набиране на жени, които да раждат там, но на мен ми звучи ужасно- пациентите да се превръщат в клиенти.
  Честно казано, на мен и ВИП стаите ми звучат ужасно-още с раждането си нашите деца са разделени. Та нали всяка майка има право да е третирана по същият начин, както и бебето.

   Както и да е....Темата я пуснах не за да обидя някого, но просто да си изразя мнението. Тук бих добавила и че само говорят за намаляване на населението, а в същото време всичко е по-лесно за едни и невъзможно за други. И въпреки че съм софиянка, наи-вече ми е мъчно за момичетата от провинцията- та в болшинството си те дори нямат Интернет, за да си изразят мнението или да почерпят информация от вас.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Kalinka

  Честно казано, на мен и ВИП стаите ми звучат ужасно-още с раждането си нашите деца са разделени. Та нали всяка майка има право да е третирана по същият начин, както и бебето.


Аз бях във ВИП, но на 5тия етаж - ВСИЧКИ момичета ги викаха за тоалет 2 пъти дневно, на всички по еднакъв начин се отнасяха с бебетата, на всички чистеха стаите и сменяха бельото - независимо дали бяха във ВИП или не. Аз избрах ВИПа най-вече заради това, че няма ограничение във свижданията. Не знам защо възприемаш ВИПовете едва ли не като дискриминация - за мен по-важното в случая е, че имаш право на избор - и както казах и в една предна подобна дискусия това все пак е добро начало.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 209
Цитат на: Kalinka
Въобще не сравнявам тук и в България. Нито цени, нито заплати, нито нищо. А и не бих искала вие да го правите. Разглеждах снимки на болници, които се хвалят с основни ремонти , но направеното на мен ми се вижда козметично, а не като основен ремонт. Сигурно това е начин за набиране на жени, които да раждат там, но на мен ми звучи ужасно- пациентите да се превръщат в клиенти.
  Честно казано, на мен и ВИП стаите ми звучат ужасно-още с раждането си нашите деца са разделени. Та нали всяка майка има право да е третирана по същият начин, както и бебето.

   Както и да е....Темата я пуснах не за да обидя някого, но просто да си изразя мнението. Тук бих добавила и че само говорят за намаляване на населението, а в същото време всичко е по-лесно за едни и невъзможно за други. И въпреки че съм софиянка, наи-вече ми е мъчно за момичетата от провинцията- та в болшинството си те дори нямат Интернет, за да си изразят мнението или да почерпят информация от вас.



Е, хайде сега.... кой е казал, че трябва да е честно... живеем в грубия капитализъм, няма вече уравниловка  Grinning . Честно казано не съм страдала, че не мога да си позволя ВИП и че нямахме финансова възможност таткото да присъства на раждането. Но това не значи, че другите нямат това право и че мен трябва да ме е яд, че нямам тези възможности. В крайна сметка донякъде от всеки зависи как ще изкара парите си, нали...
Но да оставим това на страна, във въпросната болница според мен най-малкото нещо, което привлича е ВИП-а. Аз нямах намерение да раждам там, обаче след курса за бременни се замислих и реших да избера Т. Киркова. Отидох да раждам без уговорка, родих нормално, сложиха ми спинална упойка и не ми взеха нито лев. Така, че...
Аз искам само да те питам как така от снимки позна, че ремонтите са само козметични... аз хем бях в болницата и не можах да преценя в какво състояние е била преди. Може да се прави талъв коментар само ако имаш база за сравнение - преди и сега...
На мен сега ми хареса Grinning

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Kalinka
И въпреки че съм софиянка, наи-вече ми е мъчно за момичетата от провинцията- та в болшинството си те дори нямат Интернет, за да си изразят мнението или да почерпят информация от вас.

 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
Това пък въобще не е така-всъщност който иска и може да си позволи-плаща и има И-нет! ТАКА Е И В СОФИЯ  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Нещо мноооооого бързо си забравила какво е в БГ или .... Rolling Eyes
Сега-аз раждах в Майчин дом-София преди 8м.
Бях е обикновена стая(не че не съм могла да бъда във ВИП) и 'живях' 6 дни с една циганка!!!  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses
Престоят ми там беше просто нескончаем низ от смях и 'опознаване на ромсия бит' и то направо от извора!!!  Grinning  Laughing
Просто-ако трябва да избирам-пак бих се съгласила на същото!!!
и като си помисля,че без въпросната особа от ромски произход ние(аз и моята друга съквартирантка) бяхме 'просто загубени". Wink

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Vache

Аааа, значи аз съм в грешка... Embarassed  На мен ми казаха, за стаите на 5 етаж, между другото на 5 етаж е мъничка стаята. На втория къде има ВИП, защото аз като раждах още нямаше там. Аз бях в нормалното родилно в стаята най-близко до входа на отделението и до стаята на акушерките.



Има и на втория и на 6 също. Значи като остигнеш дъното на този коридор където си била ти, в ляво ти идва детското, а направо има една врата, която води към един друг перпендикулярен коридор на главният. Там са Виповете.

Средната ВИП стая наистина е доста мъничка. Моята беше най крайната, ъглова и затова имаше прозорци и на двете стени и грееше постоянно слънце - приказка!
Ако някое майче ще ползва ВИП там, го съветвам да иска стаята която е  в дъното на коридора, последната / но лятото сигурно не е много гот там де, въпреки че има щори на всички прозорци/ Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 13 209
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Vache

Аааа, значи аз съм в грешка... Embarassed  На мен ми казаха, за стаите на 5 етаж, между другото на 5 етаж е мъничка стаята. На втория къде има ВИП, защото аз като раждах още нямаше там. Аз бях в нормалното родилно в стаята най-близко до входа на отделението и до стаята на акушерките.



Има и на втория и на 6 също. Значи като остигнеш дъното на този коридор където си била ти, в ляво ти идва детското, а направо има една врата, която води към един друг перпендикулярен коридор на главният. Там са Виповете.

Средната ВИП стая наистина е доста мъничка. Моята беше най крайната, ъглова и затова имаше прозорци и на двете стени и грееше постоянно слънце - приказка!
Ако някое майче ще ползва ВИП там, го съветвам да иска стаята която е  в дъното на коридора, последната / но лятото сигурно не е много гот там де, въпреки че има щори на всички прозорци/ Wink


Аха, ясно... Grinning . И аз като раждах времето беше прекрасно  Grinning

# 26
Цитат на: Kalinka
И въпреки че съм софиянка, наи-вече ми е мъчно за момичетата от провинцията- та в болшинството си те дори нямат Интернет, за да си изразят мнението или да почерпят информация от вас.



Айде не се хаби толкова...
И въпреки че съм "провинциалистка", нямам нужда нито от мъката ти, нито от състраданието ти..... пък било то и по интернет!

# 27
  • Мнения: 4 458
че е мизерия, мизерия е! Sad
 Да ти  кажа честно, като дойде момента да раждаш хич няма да те е грижа къде точно се намираш - само да свърши по-бързо Twisted Evil  Единствената привилегия на VIP стаите е че си сама и може някой твой близък да спи при теб, имаш TV и ти носят закуската в стаята.  Rolling Eyes  След раждане обаче, не е най-удачния момент да се съобразяваш с близки роднини или съпруг. Това са дните - единствените, които са лично за теб и твоето възтановяване. На кой ще му е приятно да те гледа по ношница, кървяща, цедяща се  и т.н. - използвай тези дни за да се настроиш на друга вълна - майчинство. а, и е доста скучно сама в стая докато другите си лафкат през почивките (докато децата не са при тях) Sign Exclamation  и обменят "опит"
 Stuck Out Tongue

# 28
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: milinka
Цитат на: Kalinka
И въпреки че съм софиянка, наи-вече ми е мъчно за момичетата от провинцията- та в болшинството си те дори нямат Интернет, за да си изразят мнението или да почерпят информация от вас.



Айде не се хаби толкова...
И въпреки че съм "провинциалистка", нямам нужда нито от мъката ти, нито от състраданието ти..... пък било то и по интернет!


Moля ви не започвайте да се заяждате и обиждате... В края на крайщата това е форум, в който всеки може да изрази своето мнение. Wink Иначе и аз не виждам много смисъл в тази тема?! Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Kalinka

  П.с.Снимките от болницата във Варна след основен ремонт не могат да скрият, че си е мизерно....И под мизерно не означава  мръсно, а като обстановка.

Абсолютно вярно! Леглата с с пружини от преди 15-20 години. Не питай как става от тях секциото! Tired Face  Tired Face  Tired Face

Общи условия

Активация на акаунт