Родилните домове

  • 10 995
  • 94
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Здравейте,
  Разглеждах едни снимки от родилните домове, които се хвалят с основни ремонти. Ама като видя обстановката- пак ми се вижда мизерна /само козметично са нещата/. Тия наши легла от лагерно време маи нямат бракуване. Даже не знам защо казват на ВИП стаите ВИП. Като гледах снимките на Додо- ами само ВИП е, че си сама. Даже с 200 лева от родилка могат да накарат някой студент по рисуване да направи стаята цветна /не че всичките не трябва да са така/

  Само на мен ли ми изглежда мизерно след ремонт или си е така?

# 1
И на мен така ми изглежда ! Да се чуди човек за какво се плащат тези 200лв.! Rolling Eyes

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Kalinka
Здравейте,
  Разглеждах едни снимки от родилните домове, които се хвалят с основни ремонти. Ама като видя обстановката- пак ми се вижда мизерна /само козметично са нещата/. Тия наши легла от лагерно време маи нямат бракуване. Даже не знам защо казват на ВИП стаите ВИП. Като гледах снимките на Додо- ами само ВИП е, че си сама. Даже с 200 лева от родилка могат да накарат някой студент по рисуване да направи стаята цветна /не че всичките не трябва да са така/

  Само на мен ли ми изглежда мизерно след ремонт или си е така?


Не е така, грешиш. Но всъщност този въпрос е и твърде относителен - зависи от критерия и изискванията.
За себе си мога да кажа, че съм доста капризна и претенциозна и обичам да ми е удобно и чисто.
Та за престоя си в Тина Киркова в рамките на 6 дни стаичката ме устройваше идеално. Повече от това не зная какво бих си пожелала - светла и слънчева с големи прозорци, алуминиева нова дограма, теракот в стаята и банята, телевизор, хладилник, маса с подвижен плот, нощно шкафче, банята е супер чистичка и нова с всичко необходимо в нея -  нова мивка, тоалетната чиния също беше нова, душа си работеше на шест, шкаф с огледало. Чаршафите и нощниците се сменяха всеки ден, стаята се миеше по два пъти на ден....
Във Випа в патологията даже имаше фотьойл от кожа.......

какво друго да си пожелая ? Ти какво разбираш под ВИП във болница ? Картини по стените и склуптури ли?

И още нещо. Лежала съм при първото си раждане в СВ.Лазар. Това е частна клиника с претенциите да бъде най-луксозната по рода си в София. Така, че не е като да нямам база за сравнение. Та стаята в Св.София смея да твърдя е по-добра от тази в Св.Лазар отпреди 2 години разбира се.

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Додо, от това, което си написала трябва да се казва; ВИП чиста стая. Не мисля, че е редно само, защото си платил 200 лв твоята стая да се чисти 2 пъти, а другите не. Просто не е етично спрямо другите родилки и жалко, че болниците го поощряват.
  Мисля, че много по-весело и красиво е ако децата са заобиколени от цветове още от самото си начало като човечета. Ама ние все в бяло....Аз смятам, че е жалко...

  Хубави екстри си имала, ама и твоето легло има вид като от недалечното лагерно време. Ако сте правили снимки на стаята ще ми е интересно да ги разгледам.  Може тогава да се съглася, че не съм права.

  П.с.Снимките от болницата във Варна след основен ремонт не могат да скрият, че си е мизерно....И под мизерно не означава  мръсно, а като обстановка.

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Bсе още не може да се направи сравнение с условията в чужбина.... (виждам, че живееш в Холандия). Но пък в сравнение с болници иЗвън София, мисля,  си е направо рай (нямам лични впечатления от болниците в Б-я, а съдя само по раЗкаЗите тук във форума и от поЗнати) Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Kalinka
Додо, от това, което си написала трябва да се казва; ВИП чиста стая. Не мисля, че е редно само, защото си платил 200 лв твоята стая да се чисти 2 пъти, а другите не. Просто не е етично спрямо другите родилки и жалко, че болниците го поощряват.
  Мисля, че много по-весело и красиво е ако децата са заобиколени от цветове още от самото си начало като човечета. Ама ние все в бяло....Аз смятам, че е жалко...

  Хубави екстри си имала, ама и твоето легло има вид като от недалечното лагерно време. Ако сте правили снимки на стаята ще ми е интересно да ги разгледам.  Може тогава да се съглася, че не съм права.

  П.с.Снимките от болницата във Варна след основен ремонт не могат да скрият, че си е мизерно....И под мизерно не означава  мръсно, а като обстановка.


Уверявам те, че всички стаи в Тина Киркова се чистят по 2 пъти на ден, при това доста старателно. За лежах в обикновена стая, на 2 етаж преди 1 година. Виждала съм и ВИП-стаите, които нистина са по-луксозни, защото в тях има телевизор, хладилник, отделна баня с тоалетна, а точно това според мен е признак на лукс, нали... иначе в обикновените стаи тоалетната не е по-лоша, пак е чиста, ремонтирана и поддържана, но пък е една на 2 стаи, в които има по 3 родилки. Ето това е разликата и затова се плаща. Като цяло в Тина Киркова обаче обстановката не само не е мизерна, ами е доста прилична.  Grinning
Пък от друга страна всеки сам избира къде да отиде, не те задължава ВИП-а, ако ти се струва скъпо или неотговарящо на изискванията ти просто не го ползваш...
Правя поправка, за да допълня, че не е за пренебрегване това, че близките ти могат да те посещават по всяко време, което в родилно отделение не се разрешава и според мен правилно... ВИП стаите са така направени, че не посетителите ти не притесняват другите родилки и нямат додег с тях. За разлика от Майчин дом, който е като хан, в Тина Киркова не се допускат външни хора в родилно, както и не се допуска родилката да излиза, освен на стълбите пред вратите. Шефката на отделението следеше много строго  и според мен това е правилно...

# 6
И аз съм на мнение, че условията са ужасни и ВИП-а не е никакъв ВИП. Под ВИП стая разбирам много по-добри условия. Спорд мен всяка стая трабва да бъде със самостоятелен санитарен възел и да има елементарни удобства.
А в сравнение с болниците в чужбина, мисля че въобще не можем да сравняваме.

# 7
  • Мнения: 6 315
Аз съжалявам, че се намесвам в тази тема въпреки че изобщо не разбирам каква е целта й... Да, у нас условията не са като на запад и още много време ще мине докато станат такива. Но когато отиваме да раждаме не отиваме на хотел, нали? Предполагам, че хич няма да ми е до телевизия докато съм в болницата, но това си е мой проблем.

Първо, никоя от мамите тук не уточни, че се плаща на нощ - 70 лева за единична, 35 - за двойна ВИП стая (ако греша - поправете ме).

Второ - всеки си решава какво и как го иска. За мен е по-важно с бебето да сме живи и здрави, а не дали ще съм сама в стая или не и дали ще имам ТВ. Додо си каза, че е капризна и претенциозна  Wink и е пожелала да е сама във ВИП стая, която явно е задоволила и капризността и претенциозността й, така че според мен си е на ниво. Ваче пък е обяснила за хигиената........

Но честна дума не разбирам какво цели тази тема. Ако целта е да ни покаже колко сме зле - браво! Hands Clap, но аз никак не го одобрявам....

# 8
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Margarita
Първо, никоя от мамите тук не уточни, че се плаща на нощ - 70 лева за единична, 35 - за двойна ВИП стая (ако греша - поправете ме).


Поправям те веднага....!!!!
По последни данни единичния ВИП в "Св. София" е 50 лв., а двойния 30 лв., ама Додо ще е най-достоверна в случая, тя да каже, че аз само съм чувала за тази цена...

# 9
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Kalinka
 Ама като видя обстановката- пак ми се вижда мизерна /само козметично са нещата/.


Ами няма да бутнат болницата я... и да направят нова, разбира се. Между другото ремонта не е бил "козметичен", защото не е имало бани на 2 стаи. Баните са пристроявани, слагани са плочки и т.н. А това си е основен ремонт, смяната на дограмите също... а тази болница не е на 10 години...

# 10
  • Мнения: 704
Хубаво е да имаш право на избор.
Във Велико Търново /където раждах аз/ нямаш такова. Има едно родилно отделение към държавната болница, където обаче си плащаш на доктора, който е на заплата към същата тази болница, пари - къде на ръка, къде с фактура, за да благоволи да дойде, когато влезеш да раждаш.
Условията в родилното са примитивни, нямам друго определение за нечовешката мръсотия и липса на хигиена в стаите и в санитарните възли. Моля Ви, не раждайте във Велико Търново!

# 11
  • Мнения: 2 529
Марги е права да задава въпроса какво се цели с тази тема и аз съм на нейното мнение. След като има ВИП-цени и хората са готови да ги плащат какъв е проблемът. Когато аз решавам да си платя за ВИП-стая значи условията ме задоволяват и значи това искам, ако не ми харесва няма да платя и ще си отида в обикновената стая и това е.
Може би Калинка е на мнение, че ВИП-условията не отговарят на цената си, но какво ти предлагат в Холандия срещу 35 Евро или срещу 20 Евро (съвсем грубо приравнявам цените в Тина Киркова и в Шейново за ВИП-стаи)?! Хайде стига сме правили такива сравнения за България и другите страни, много от нас са пътували доста и имат представа как стоят нещата...

А и последно да добавя, че ВИП-стаите в Шейново нямат всяка собствена баня (архитектурата на сградата не позволява), но са ремонтирани от "Нивеа бейби" и са в светлосиньо и шарено, каквито са цветовете на тази марка. Това го вмятам, защото видях, че пишеш специално за цветовете, а леглата, столовете и шкафчетата са от светло дърво, а не тип "лагерни"
 Wink

# 12
  • Мнения: 5 647
В Шейново и обикновените стаи ги чистеха по два пъти на ден!! Wink  Wink  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: kiki27
Може би Калинка е на мнение, че ВИП-условията не отговарят на цената си, но какво ти предлагат в Холандия срещу 35 Евро или срещу 20 Евро (съвсем грубо приравнявам цените в Тина Киркова и в Шейново за ВИП-стаи)?! Хайде стига сме правили такива сравнения за България и другите страни, много от нас са пътували доста и имат представа как стоят нещата...



Ама то ако ще правим сравнение, дай и заплатите да сравним... Grinning  Grinning  Grinning , ама не като цифри ами като покупателна способност... Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 14
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Vache
Цитат на: kiki27
Може би Калинка е на мнение, че ВИП-условията не отговарят на цената си, но какво ти предлагат в Холандия срещу 35 Евро или срещу 20 Евро (съвсем грубо приравнявам цените в Тина Киркова и в Шейново за ВИП-стаи)?! Хайде стига сме правили такива сравнения за България и другите страни, много от нас са пътували доста и имат представа как стоят нещата...



Ама то ако ще правим сравнение, дай и заплатите да сравним... Grinning  Grinning  Grinning , ама не като цифри ами като покупателна способност... Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation


Ами да де Wink  Wink  Laughing  Laughing  Laughing

# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Vache
Цитат на: kiki27
Може би Калинка е на мнение, че ВИП-условията не отговарят на цената си, но какво ти предлагат в Холандия срещу 35 Евро или срещу 20 Евро (съвсем грубо приравнявам цените в Тина Киркова и в Шейново за ВИП-стаи)?!


Ама то ако ще правим сравнение, дай и заплатите да сравним... Grinning  Grinning  Grinning , ама не като цифри ами като покупателна способност... Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation


  202uu  Не може просто така само цените да се сравняват.... Wink  Wink

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Kalinka
Додо, от това, което си написала трябва да се казва; ВИП чиста стая. Не мисля, че е редно само, защото си платил 200 лв твоята стая да се чисти 2 пъти, а другите не. Просто не е етично спрямо другите родилки и жалко, че болниците го поощряват.
  Мисля, че много по-весело и красиво е ако децата са заобиколени от цветове още от самото си начало като човечета. Ама ние все в бяло....Аз смятам, че е жалко...

  Хубави екстри си имала, ама и твоето легло има вид като от недалечното лагерно време. Ако сте правили снимки на стаята ще ми е интересно да ги разгледам.  Може тогава да се съглася, че не съм права.

  П.с.Снимките от болницата във Варна след основен ремонт не могат да скрият, че си е мизерно....И под мизерно не означава  мръсно, а като обстановка.


Не, не трябва да се казва " ВИП чиста стая". Първо защото няма друга алтернатива, за да се прави това пояснение, т.е. няма ВИП мръсна стая. И второ защото не чистота е критерии, за да бъде една стая ВИП.
Чистотата предполагам по презумпция се поддържа и в другите стаи.
ПРизнавам - не съм влизала в обикновенна стая, но това което виждах в отделението като цяло/коридор, педиатрично отделение, манипулационна../ ме кара да си правя изводи, че навсякъде се поддържа добра хигиена.

Значи ако правилно те разбирам - за теб стаята не е Випаджийска само защото е в бяло, така ли? А не в пъстро ?
Хм....Интересна гледна точка.
Аз също не съм любител на белите стени - навяват ми прекалено стерилна, болнична атмосфера. Но твоята гледна точка не ми беше хрумвала именно защото знам, че отивам в болница и най-нормалното което очаквам е стерилна атмосфера. Та не се бях замисляла.....
Но ако се замисля, предпочитам една ведра, слънчева стая, пак подчертавам - чиста, а усещането за чистота го дава в не малка степен белият цвят. А това защото пък това усещане ми дава от своя страна друго едно усещане, за сигурност - аз съм в болница с новородено бебе и най-много се нуждая от стерилност за да няма опасност от инфекции например.
Следиш ли логиката ми?

А самоцелни снимки на стаята не съм правила Embarassed
Защото все пак целта на престоя ми там не беше социологическо проучване на Вип -условията в българските родилни домове и тяхната съпоставка с тези на запад, а далеч по прозаична -  да родя и след 6 дена да си отида по живо, по здраво.

Каква е целта всъщност на тази тема ? Shocked

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Vache

Поправям те веднага....!!!!
По последни данни единичния ВИП в "Св. София" е 50 лв., а двойния 30 лв., ама Додо ще е най-достоверна в случая, тя да каже, че аз само съм чувала за тази цена...


Тц, единичната е 75 лева. Това на вторият етаж. А като бях една нощ горе в Патологията пак във ВИП - там пък е 40 лева. А по нищо не се отличава тоя вип от долния. Не знам защо е тази разлика в цената.
А двойките мисля че са по 30 лева.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: kiki27
Марги е права да задава въпроса какво се цели с тази тема и аз съм на нейното мнение. След като има ВИП-цени и хората са готови да ги плащат какъв е проблемът. Когато аз решавам да си платя за ВИП-стая значи условията ме задоволяват и значи това искам, ако не ми харесва няма да платя и ще си отида в обикновената стая и това е.
Може би Калинка е на мнение, че ВИП-условията не отговарят на цената си, но какво ти предлагат в Холандия срещу 35 Евро или срещу 20 Евро (съвсем грубо приравнявам цените в Тина Киркова и в Шейново за ВИП-стаи)?! Хайде стига сме правили такива сравнения за България и другите страни, много от нас са пътували доста и имат представа как стоят нещата...

А и последно да добавя, че ВИП-стаите в Шейново нямат всяка собствена баня (архитектурата на сградата не позволява), но са ремонтирани от "Нивеа бейби" и са в светлосиньо и шарено, каквито са цветовете на тази марка. Това го вмятам, защото видях, че пишеш специално за цветовете, а леглата, столовете и шкафчетата са от светло дърво, а не тип "лагерни"
 Wink


Да, така е. Аз видях единичният ВИП още месец преди операцията ми. И установих, че напълно задоволява изискванията ми. А също и че можем да платим тези пари за тези условия. Никой нито ме е карал на сила, нито ме е принуждавал. Това е абсурдно.
Правото на избор е в основата и принуда в това отношение няма.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: dodo_dodo

Тц, единичната е 75 лева. Това на вторият етаж. А като бях една нощ горе в Патологията пак във ВИП - там пък е 40 лева. А по нищо не се отличава тоя вип от долния. Не знам защо е тази разлика в цената.
А двойките мисля че са по 30 лева.


Аааа, значи аз съм в грешка... Embarassed  На мен ми казаха, за стаите на 5 етаж, между другото на 5 етаж е мъничка стаята. На втория къде има ВИП, защото аз като раждах още нямаше там. Аз бях в нормалното родилно в стаята най-близко до входа на отделението и до стаята на акушерките.

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Въобще не сравнявам тук и в България. Нито цени, нито заплати, нито нищо. А и не бих искала вие да го правите. Разглеждах снимки на болници, които се хвалят с основни ремонти , но направеното на мен ми се вижда козметично, а не като основен ремонт. Сигурно това е начин за набиране на жени, които да раждат там, но на мен ми звучи ужасно- пациентите да се превръщат в клиенти.
  Честно казано, на мен и ВИП стаите ми звучат ужасно-още с раждането си нашите деца са разделени. Та нали всяка майка има право да е третирана по същият начин, както и бебето.

   Както и да е....Темата я пуснах не за да обидя някого, но просто да си изразя мнението. Тук бих добавила и че само говорят за намаляване на населението, а в същото време всичко е по-лесно за едни и невъзможно за други. И въпреки че съм софиянка, наи-вече ми е мъчно за момичетата от провинцията- та в болшинството си те дори нямат Интернет, за да си изразят мнението или да почерпят информация от вас.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Kalinka

  Честно казано, на мен и ВИП стаите ми звучат ужасно-още с раждането си нашите деца са разделени. Та нали всяка майка има право да е третирана по същият начин, както и бебето.


Аз бях във ВИП, но на 5тия етаж - ВСИЧКИ момичета ги викаха за тоалет 2 пъти дневно, на всички по еднакъв начин се отнасяха с бебетата, на всички чистеха стаите и сменяха бельото - независимо дали бяха във ВИП или не. Аз избрах ВИПа най-вече заради това, че няма ограничение във свижданията. Не знам защо възприемаш ВИПовете едва ли не като дискриминация - за мен по-важното в случая е, че имаш право на избор - и както казах и в една предна подобна дискусия това все пак е добро начало.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Kalinka
Въобще не сравнявам тук и в България. Нито цени, нито заплати, нито нищо. А и не бих искала вие да го правите. Разглеждах снимки на болници, които се хвалят с основни ремонти , но направеното на мен ми се вижда козметично, а не като основен ремонт. Сигурно това е начин за набиране на жени, които да раждат там, но на мен ми звучи ужасно- пациентите да се превръщат в клиенти.
  Честно казано, на мен и ВИП стаите ми звучат ужасно-още с раждането си нашите деца са разделени. Та нали всяка майка има право да е третирана по същият начин, както и бебето.

   Както и да е....Темата я пуснах не за да обидя някого, но просто да си изразя мнението. Тук бих добавила и че само говорят за намаляване на населението, а в същото време всичко е по-лесно за едни и невъзможно за други. И въпреки че съм софиянка, наи-вече ми е мъчно за момичетата от провинцията- та в болшинството си те дори нямат Интернет, за да си изразят мнението или да почерпят информация от вас.



Е, хайде сега.... кой е казал, че трябва да е честно... живеем в грубия капитализъм, няма вече уравниловка  Grinning . Честно казано не съм страдала, че не мога да си позволя ВИП и че нямахме финансова възможност таткото да присъства на раждането. Но това не значи, че другите нямат това право и че мен трябва да ме е яд, че нямам тези възможности. В крайна сметка донякъде от всеки зависи как ще изкара парите си, нали...
Но да оставим това на страна, във въпросната болница според мен най-малкото нещо, което привлича е ВИП-а. Аз нямах намерение да раждам там, обаче след курса за бременни се замислих и реших да избера Т. Киркова. Отидох да раждам без уговорка, родих нормално, сложиха ми спинална упойка и не ми взеха нито лев. Така, че...
Аз искам само да те питам как така от снимки позна, че ремонтите са само козметични... аз хем бях в болницата и не можах да преценя в какво състояние е била преди. Може да се прави талъв коментар само ако имаш база за сравнение - преди и сега...
На мен сега ми хареса Grinning

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Kalinka
И въпреки че съм софиянка, наи-вече ми е мъчно за момичетата от провинцията- та в болшинството си те дори нямат Интернет, за да си изразят мнението или да почерпят информация от вас.

 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
Това пък въобще не е така-всъщност който иска и може да си позволи-плаща и има И-нет! ТАКА Е И В СОФИЯ  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Нещо мноооооого бързо си забравила какво е в БГ или .... Rolling Eyes
Сега-аз раждах в Майчин дом-София преди 8м.
Бях е обикновена стая(не че не съм могла да бъда във ВИП) и 'живях' 6 дни с една циганка!!!  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses
Престоят ми там беше просто нескончаем низ от смях и 'опознаване на ромсия бит' и то направо от извора!!!  Grinning  Laughing
Просто-ако трябва да избирам-пак бих се съгласила на същото!!!
и като си помисля,че без въпросната особа от ромски произход ние(аз и моята друга съквартирантка) бяхме 'просто загубени". Wink

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Vache

Аааа, значи аз съм в грешка... Embarassed  На мен ми казаха, за стаите на 5 етаж, между другото на 5 етаж е мъничка стаята. На втория къде има ВИП, защото аз като раждах още нямаше там. Аз бях в нормалното родилно в стаята най-близко до входа на отделението и до стаята на акушерките.



Има и на втория и на 6 също. Значи като остигнеш дъното на този коридор където си била ти, в ляво ти идва детското, а направо има една врата, която води към един друг перпендикулярен коридор на главният. Там са Виповете.

Средната ВИП стая наистина е доста мъничка. Моята беше най крайната, ъглова и затова имаше прозорци и на двете стени и грееше постоянно слънце - приказка!
Ако някое майче ще ползва ВИП там, го съветвам да иска стаята която е  в дъното на коридора, последната / но лятото сигурно не е много гот там де, въпреки че има щори на всички прозорци/ Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Vache

Аааа, значи аз съм в грешка... Embarassed  На мен ми казаха, за стаите на 5 етаж, между другото на 5 етаж е мъничка стаята. На втория къде има ВИП, защото аз като раждах още нямаше там. Аз бях в нормалното родилно в стаята най-близко до входа на отделението и до стаята на акушерките.



Има и на втория и на 6 също. Значи като остигнеш дъното на този коридор където си била ти, в ляво ти идва детското, а направо има една врата, която води към един друг перпендикулярен коридор на главният. Там са Виповете.

Средната ВИП стая наистина е доста мъничка. Моята беше най крайната, ъглова и затова имаше прозорци и на двете стени и грееше постоянно слънце - приказка!
Ако някое майче ще ползва ВИП там, го съветвам да иска стаята която е  в дъното на коридора, последната / но лятото сигурно не е много гот там де, въпреки че има щори на всички прозорци/ Wink


Аха, ясно... Grinning . И аз като раждах времето беше прекрасно  Grinning

# 26
Цитат на: Kalinka
И въпреки че съм софиянка, наи-вече ми е мъчно за момичетата от провинцията- та в болшинството си те дори нямат Интернет, за да си изразят мнението или да почерпят информация от вас.



Айде не се хаби толкова...
И въпреки че съм "провинциалистка", нямам нужда нито от мъката ти, нито от състраданието ти..... пък било то и по интернет!

# 27
  • Мнения: 4 458
че е мизерия, мизерия е! Sad
 Да ти  кажа честно, като дойде момента да раждаш хич няма да те е грижа къде точно се намираш - само да свърши по-бързо Twisted Evil  Единствената привилегия на VIP стаите е че си сама и може някой твой близък да спи при теб, имаш TV и ти носят закуската в стаята.  Rolling Eyes  След раждане обаче, не е най-удачния момент да се съобразяваш с близки роднини или съпруг. Това са дните - единствените, които са лично за теб и твоето възтановяване. На кой ще му е приятно да те гледа по ношница, кървяща, цедяща се  и т.н. - използвай тези дни за да се настроиш на друга вълна - майчинство. а, и е доста скучно сама в стая докато другите си лафкат през почивките (докато децата не са при тях) Sign Exclamation  и обменят "опит"
 Stuck Out Tongue

# 28
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: milinka
Цитат на: Kalinka
И въпреки че съм софиянка, наи-вече ми е мъчно за момичетата от провинцията- та в болшинството си те дори нямат Интернет, за да си изразят мнението или да почерпят информация от вас.



Айде не се хаби толкова...
И въпреки че съм "провинциалистка", нямам нужда нито от мъката ти, нито от състраданието ти..... пък било то и по интернет!


Moля ви не започвайте да се заяждате и обиждате... В края на крайщата това е форум, в който всеки може да изрази своето мнение. Wink Иначе и аз не виждам много смисъл в тази тема?! Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Kalinka

  П.с.Снимките от болницата във Варна след основен ремонт не могат да скрият, че си е мизерно....И под мизерно не означава  мръсно, а като обстановка.

Абсолютно вярно! Леглата с с пружини от преди 15-20 години. Не питай как става от тях секциото! Tired Face  Tired Face  Tired Face

# 30
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Това пък въобще не е така-всъщност който иска и може да си позволи-плаща и има И-нет! ТАКА Е И В СОФИЯ  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Нещо мноооооого бързо си забравила какво е в БГ или .... :
   Шани, ти май  нямаш представа какво е извън големите градове. Така че, няма смисъл да спорим. И начина ти на коментар, че съм забравила какво е в България е най-малкото грозен.

   Мисля, че всеки има право да си каже мнението и аз го направих- не съм задължила никого да се съгласи с мен. Само дето за пореден път се убедих,че тук вечно трябва да има някой, който ако е на различно мнение, бива нападан по страшно неприятен начин. Ако има хора на различно мнение от моето,  нека кажат каквото мислят, но  без злобни или заядливи коментари. Страшно грозно е. Най-вече от майки или бъдещи такива. Между впрочем, българите са едни от най-разединените тук. Именно от шареща се злоба,завиждания и вечни глупави заяждания. Дали ще  оцелеем като нация при това положение все се питам......

# 31
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Kalinka
Това пък въобще не е така-всъщност който иска и може да си позволи-плаща и има И-нет! ТАКА Е И В СОФИЯ  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Нещо мноооооого бързо си забравила какво е в БГ или .... :
   Шани, ти май  нямаш представа какво е извън големите градове. Така че, няма смисъл да спорим. И начина ти на коментар, че съм забравила какво е в България е най-малкото грозен.

   Мисля, че всеки има право да си каже мнението и аз го направих- не съм задължила никого да се съгласи с мен. Само дето за пореден път се убедих,че тук вечно трябва да има някой, който ако е на различно мнение, бива нападан по страшно неприятен начин. Ако има хора на различно мнение от моето,  нека кажат каквото мислят, но  без злобни или заядливи коментари. Страшно грозно е. Най-вече от майки или бъдещи такива. Между впрочем, българите са едни от най-разединените тук. Именно от шареща се злоба,завиждания и вечни глупави заяждания. Дали ще  оцелеем като нация при това положение все се питам......


Много добре казано!!! Абсолютно съм съгласна с теб!За злобата и завистта на българите.... нямам думи!!!!  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu

# 32
Saglasna sam s teb Kalinka,kakva zloba ,kakvo nahvarliane sre6u 4ovek,koito nikogo ne e obidil,a prosto e izrazil svoeto mnenie!Sramota!!! Sad

# 33
Hodih da razgledam Sv. S ofia i moga da ti garantiram,che edinichniat VIP si e dosta prilichen,edinstveniat nedostatak e,che staite sa malko manichki.No pak inache e novo i mnogo chisto,baniata kam staiata sashto e mnogo dobra.

# 34
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Kalinka

   Мисля, че всеки има право да си каже мнението и аз го направих- не съм задължила никого да се съгласи с мен. Само дето за пореден път се убедих,че тук вечно трябва да има някой, който ако е на различно мнение, бива нападан по страшно неприятен начин. Ако има хора на различно мнение от моето,  нека кажат каквото мислят, но  без злобни или заядливи коментари. Страшно грозно е. Най-вече от майки или бъдещи такива. Между впрочем, българите са едни от най-разединените тук. Именно от шареща се злоба,завиждания и вечни глупави заяждания. Дали ще  оцелеем като нация при това положение все се питам......


Според мен просто успя да засегнеш майките с тази тема. Лесно е да се съди за положението у нас, когато си навън. Поне така си мисля аз. А и не разбирам защо ще се говори за разделяне на децата още от раждането им (визирам думите ти относно раждането във ВИП и в обикновени условия) при положение, че това е т.нар. капитализъм. Социализъм, комунизъм и понятие като "Всички сме равни" вече не съществува...И по-добре според мен.......

За оцеляването като нация недей да съдиш по това, което виждаш в чужбина, а по това което виждаш тук. В крайна сметка нацията ни не е в Холандия, Германия или САЩ, а тук или греша?

Поздрави!

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Kalinka

Нещо мноооооого бързо си забравила какво е в БГ или .... :
   Шани, ти май  нямаш представа какво е извън големите градове. Така че, няма смисъл да спорим. И начина ти на коментар, че съм забравила какво е в България е най-малкото грозен.

   Мисля, че всеки има право да си каже мнението и аз го направих- не съм задължила никого да се съгласи с мен. Само дето за пореден път се убедих,че тук вечно трябва да има някой, който ако е на различно мнение, бива нападан по страшно неприятен начин. Ако има хора на различно мнение от моето,  нека кажат каквото мислят, но  без злобни или заядливи коментари. Страшно грозно е. Най-вече от майки или бъдещи такива. Между впрочем, българите са едни от най-разединените тук. Именно от шареща се злоба,завиждания и вечни глупави заяждания. Дали ще  оцелеем като нация при това положение все се питам......

 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
Такааа---кажи сега кое не е вярно Confused:
Ако имаш пари и възможност и най-вече желание си купуваш PC, пускаш си I-net и си сърфираш. Така, че няма ама никакво значение къде си,ама никакво!  Sunglasses   Sunglasses   Sunglasses   Sunglasses
Ако искаш ще взема да ти изготвя списък на всички участнички тук които не са "софиянки" като теб и все пак са намерили начин да сърфират!!! Imp  Twisted Evil  Imp  Twisted Evil  Imp  Twisted Evil
А колкото до "начина по който съм те засегнала"...не виждам такъв!  Rolling Eyes
Просто като се напуснат пределите на България - "всеки ,много знае".
Стой си в Холандия-раждай си там и ни остави да се радваме на това, което имаме.  Wink
И когато не знаеш какво да напишеш--прочети ВНИМАТЕЛНО ПОСТИНГА НА МАРГАРИТА  Bulb  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Поздрави най-сърдечни!!!  Stuck Out Tongue

# 36
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Цитат на: Kalinka
Това пък въобще не е така-всъщност който иска и може да си позволи-плаща и има И-нет! ТАКА Е И В СОФИЯ  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Нещо мноооооого бързо си забравила какво е в БГ или .... :
   Шани, ти май  нямаш представа какво е извън големите градове. Така че, няма смисъл да спорим. И начина ти на коментар, че съм забравила какво е в България е най-малкото грозен.

   Мисля, че всеки има право да си каже мнението и аз го направих- не съм задължила никого да се съгласи с мен. Само дето за пореден път се убедих,че тук вечно трябва да има някой, който ако е на различно мнение, бива нападан по страшно неприятен начин. Ако има хора на различно мнение от моето,  нека кажат каквото мислят, но  без злобни или заядливи коментари. Страшно грозно е. Най-вече от майки или бъдещи такива. Между впрочем, българите са едни от най-разединените тук. Именно от шареща се злоба,завиждания и вечни глупави заяждания. Дали ще  оцелеем като нация при това положение все се питам......


Калинке, не преувеличаваш ли? Къде ги видя тези злобни и заядливи коментари? Едно майче си е позволило да се обиди от съжаленията ти и да ти каже, че са излишни!
И колко пъти в този форум ще си позволяваш да даваш обидни квалификации на българите като цяло? И после ще се чудиш на коментарите от хора които не разпознават себе си, децата си, близките и приятелите си сред така описаните българи?
И ще ги обвиняваш в заяждане и нападки?
Използвам твоите думи - да, страшно грозно е!

# 37
  • София
  • Мнения: 9 493
Е, ама наистина много загрубя разговора!
Не виждам какво толкова ви подразни мнението на Kalinka? И защо веднага разговора се обърна в препирня: какво е в България- респективно Чужбина? Нямаше ли наскоро подобна тема?
Напълно рабирам мнението на Kalinka и го споделям изцяло.
Темата се измести прекалено много. Тук сме за да си споделяме и обсъждаме, а не да се нападаме.
Някой хора обаче, явно така разпускат. Imp

# 38
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Цитат на: kopche
Е, ама наистина много загрубя разговора!
Не виждам какво толкова ви подразни мнението на Kalinka? И защо веднага разговора се обърна в препирня: какво е в България- респективно Чужбина? Нямаше ли наскоро подобна тема?
Напълно рабирам мнението на Kalinka и го споделям изцяло.
Темата се измести прекалено много. Тук сме за да си споделяме и обсъждаме, а не да се нападаме.
Някой хора обаче, явно така разпускат. Imp


Сериозно ли мислиш, че е загрубял?
Копче, интересно ми е как си представяш разговора по тази тема ... освен ахкания от рода на  'да, колко си права!', 'ама точно така е!', 'как не ги е срам да лъжат, че са правили ремонт!'... това ли е темата? щото казваш че се била изместила.

# 39
  • София
  • Мнения: 938
Хайде стига вече, от родилните домове та до заядливи и мнителни коментари. На всички тук или ни предстои или вече сме преживяли най-чудесното събитие, което би трябвало да ни прави по-добри, по-търпеливи, по-толерантни, по-човеци.
Стига сте се нападали. В крайна сметка, нито коментарите на Калинка, нито на нейните "опоненти" са насочени конкретно към някого. Защо го приемате като лична нападка?

# 40
  • София
  • Мнения: 9 493
Ами да, и аз си помислих същото за условията на ВИП-а след като видяхме снимки на ВИП от додо.
Спомням си снимките на Танче от раждането и -спомняш ли си какво имам в пред вид?
Честно казано и аз си представях нещо такова да бъдат ВИП-овете. Все пак цената се доближава до хотелска стая (е, разбира се зависи  в кой хотел). Затова казвам, че споделям мнението на Калинка за ВИП-стаите ни. Та това беше центърът на темата, според мен.Wink

# 41
  • Мнения: 6 315
Цитат на: kopche
Е, ама наистина много загрубя разговора!
Не виждам какво толкова ви подразни мнението на Kalinka? И защо веднага разговора се обърна в препирня: какво е в България- респективно Чужбина? Нямаше ли наскоро подобна тема?
Напълно рабирам мнението на Kalinka и го споделям изцяло.
Темата се измести прекалено много. Тук сме за да си споделяме и обсъждаме, а не да се нападаме.
Някой хора обаче, явно така разпускат. Imp


На мен лично ми става обидно, когато непрекъснато ми се напомня, че положението тук е зле. Поне така възприех аз първия постинг. След това момичетата - Додо и Ваче, например обясниха що е то ВИП стая, обаче думите им бяха преиначени и ВИП стаята се нарече "чиста стая" (до колкото схащам аз обаче, това не е вярно), обясниха и за ремонта, който явно изобщо не е бил козметичен. Но дори самите ремонти да са били козметични - все пак са направени, нали? Това са доста стари сгради...

Та така....А и според мен Калинка просто сравнява нещата тук и там, където живее което е крайно неуместно...

И да се говори за оцеляване на нацията от човек, който не живее у нас ми изглежда смешно....

М/у другото и аз не видях особена грубост, но както и да е.

Поздрави и леко!  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

П.П. Сега видях постинга ти... Цените че са високи - високи са, но все пак условията са си добри, нали Simple Smile.

# 42
  • София
  • Мнения: 938
Защо пък да е неуместно да се прави сравнение? Да не би да сме от третия свят? Кой ви каза, че в чужбина е само цветя и рози? Кой казва, че там е по-лесно или по-добре от тук? Аз съм живяла много години в чужбина, в различни държави и смея да твърдя, че тук се шири погрешното впечатление че ние сме още по дърветата като маймуните, а в чужбина, видите ли, от пиле мляко има. Калинка не искаше да каже според мен че тук измираме в мизерия. Тя най-добре знае, че в Холандия или където и да е на запад, ако нямаш пари и социални осигуровки, никой не го е грижа и ще раждаш я в благотворителна християнска клиника или приют. МА ще ви се стори хотел 5 звезди!

# 43
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Цитат на: kopche
Ами да, и аз си помислих също за условията на ВИП-а след като видяхме снимки на ВИП от додо.
Спомням си снимките на Танче от раждането и -спомняш ли си какво имам в пред вид.
Честно казано и аз си представях нещо такова да бъдат ВИП-овете. Все пак цената се доближава до хотелска стая (е, разбира се зависи  в кой хотел). Затова казвам, че споделям мнението на Калинка за ВИП-стаите ни. Та това беше центърът на темата, според мен.Wink


Аз пък гледах и се кефих на Додо и на бебето! Изобщо не съм си представяла ВИПстаята като хотелска, шарена, с пердета, килими, мека мебел и т.н. .
Ще ти кажа накратко /че е дълъг/ един виц за който се сещам покрай тази тема и който предполагам всички знаете...
За състезание между българин, американец и французин. Та американеца излиза пред собствена публика и обявява, че ще постави едикакъвси рекорд. Малко не му достига но публиката го аплодира ' Браво! И това не е малко!' Французина пред своята си френска публика обявява по висок рекорд - историята се повтаря. Българина пред българска публика вдига рекорда много. Постижението му е по -голямо от това на американеца и французина, но по-малко от обявеното. Публиката скача и започва да вика ' Уууууууууууу! Видя ли, че не можеш бе! Некадърник!'  
Нима не може да се види положителното?
Въпросите ми са риторични.

# 44
  • Мнения: 6 315
Цитат на: mkp
Защо пък да е неуместно да се прави сравнение? Да не би да сме от третия свят? Кой ви каза, че в чужбина е само цветя и рози? Кой казва, че там е по-лесно или по-добре от тук? Аз съм живяла много години в чужбина, в различни държави и смея да твърдя, че тук се шири погрешното впечатление че ние сме още по дърветата като маймуните, а в чужбина, видите ли, от пиле мляко има. Калинка не искаше да каже според мен че тук измираме в мизерия. Тя най-добре знае, че в Холандия или където и да е на запад, ако нямаш пари и социални осигуровки, никой не го е грижа и ще раждаш я в благотворителна християнска клиника или приют. МА ще ви се стори хотел 5 звезди!


Защото в предишен постинг Калинка каза, че в Холандия едва ли не боготворят бъдещата майка и не става дума за случай в който не си плащаш осигуровките.....Неуместно е да сравняваш една пост-комунистическа държава с държави, в които от мнооого години има капитализъм. Или пък да искаш да живееш в капиталистическа държава и да изискваш равенство между всички.....

Това е лично мнение в крайна сметка. Уморих се да пиша вече.....

# 45
  • София
  • Мнения: 9 493
Цитат на: Flash*
Аз пък гледах и се кефих на Додо и на бебето! Изобщо не съм си представяла ВИПстаята като хотелска, шарена, с пердета, килими, мека мебел и т.н. .
Ще ти кажа накратко /че е дълъг/ един виц за който се сещам покрай тази тема и който предполагам всички знаете...
За състезание между българин, американец и французин. Та американеца излиза пред собствена публика и обявява, че ще постави едикакъвси рекорд. Малко не му достига но публиката го аплодира ' Браво! И това не е малко!' Французина пред своята си френска публика обявява по висок рекорд - историята се повтаря. Българина пред българска публика вдига рекорда много. Постижението му е по -голямо от това на американеца и французина, но по-малко от обявеното. Публиката скача и започва да вика ' Уууууууууууу! Видя ли, че не можеш бе! Некадърник!'  
Нима не може да се види положителното?
Въпросите ми са риторични.


Виж, сега ти изместваш темата и тя вече стана дооооста разтеглива. Погледни по-горе в ляво заглавието на темата -РОДИЛНИТЕ ДОМОВЕ.
Нали за това ставаше дума. Това се коментира. Това се обсъжда. Ясно, точно, конкретно, целенасочено. Всичко друго е извън обсъжданата тема. Мисълта ми беше, да се придържаме по същество.

# 46
  • София
  • Мнения: 9 493
Цитат на: Margarita
На мен лично ми става обидно, когато непрекъснато ми се напомня, че положението тук е зле. Поне така възприех аз първия постинг. След това момичетата - Додо и Ваче, например обясниха що е то ВИП стая, обаче думите им бяха преиначени и ВИП стаята се нарече "чиста стая" (до колкото схащам аз обаче, това не е вярно), обясниха и за ремонта, който явно изобщо не е бил козметичен. Но дори самите ремонти да са били козметични - все пак са направени, нали? Това са доста стари сгради...

Та така....А и според мен Калинка просто сравнява нещата тук и там, където живее което е крайно неуместно...

И да се говори за оцеляване на нацията от човек, който не живее у нас ми изглежда смешно....

М/у другото и аз не видях особена грубост, но както и да е.

Поздрави и леко!  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

П.П. Сега видях постинга ти... Цените че са високи - високи са, но все пак условията са си добри, нали Simple Smile.


Е, написах нещо и всичко ми се затри!

Леко и на теб!! Laughing

Аз пък по съвсем друг начин изтълкувах постинга на Калинка и за момент не съм се почувствала сравнявана с "тук и там" и респективно не мога да се чувствам обидена или засегната за нещо. Когато едно нещо е така, то е така. Право е момичето. Какво толкова, изразило е мнението си. Споделям го изцяло в частта му, касаеща конкретно поставената тема.

# 47
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
РаЗбирам ли правилно?? Rolling Eyes  Обобщено каЗано:
ИЗбира се "ВИП" стая, тъй като родилните Зали са За по няколко родилки, а по тоЗи начин може да раждаш сама; тогава може и таткото да присъства. Допълнително получаваш след раждането и самостоятелна стая, където свиждането е раЗрешено по всяко време. Това ли е или има и други раЗлики - иЗбор иЗмежду раЗлични менюта, иЗбор на лекар, по-удобни мебели, детето е при теб (а иначе не е?) и др. такива? Моля да ми раЗясните. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 529
Цитат на: rosa
РаЗбирам ли правилно?? Rolling Eyes  Обобщено каЗано:
ИЗбира се "ВИП" стая, тъй като родилните Зали са За по няколко родилки, а по тоЗи начин може да раждаш сама; тогава може и таткото да присъства. Допълнително получаваш след раждането и самостоятелна стая, където свиждането е раЗрешено по всяко време. Това ли е или има и други раЗлики - иЗбор иЗмежду раЗлични менюта, иЗбор на лекар, по-удобни мебели, детето е при теб (а иначе не е?) и др. такива? Моля да ми раЗясните. Simple Smile


И аз мисля, че трябва да престанем да ги дъвчем тези ВИП-ове...Стига вече!
Rosa, ВИП-стая в Българска болница е това, което си представиш, че влиза в цена от 40лв. (Шейново), 75 лв (Тина Киркова), 2400лв (секцио в Св. Лазар) и т.н.  - нищо повече. Просто ти сама (който и да е) трябва да си определи изискванията и парите, които може да даде и това е, нищо повече!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Цитат на: kopche

Виж, сега ти изместваш темата и тя вече стана дооооста разтеглива. Погледни по-горе в ляво заглавието на темата -РОДИЛНИТЕ ДОМОВЕ.
Нали за това ставаше дума. Това се коментира. Това се обсъжда. Ясно, точно, конкретно, целенасочено. Всичко друго е извън обсъжданата тема. Мисълта ми беше, да се придържаме по същество.


Хе. Прочетох заглавието не се тревожи.
Конкретно значи.
Ми хайде конкретно ми кажи тогава какво е общото между основен ремонт и картинки по стените? Нищо общо няма.
Мизерия - мизерия наричам липсата на медицинска апаратура в един родилен дом / слагам в скоби болница, че ще изляза от темата/ и липсата на елементарни битови и хигиенни условия. Стана ясно, че това не е така, не и в родилните отделения коментирани от момичетата тук.
И като изискваш коректност - коректно е след като темата е преразказ по картинка, картинката/снимките/ да бяха показани, че да не правим свободни съчинения.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: kopche
Ами да, и аз си помислих същото за условията на ВИП-а след като видяхме снимки на ВИП от додо.
Спомням си снимките на Танче от раждането и -спомняш ли си какво имам в пред вид?
Честно казано и аз си представях нещо такова да бъдат ВИП-овете. Все пак цената се доближава до хотелска стая (е, разбира се зависи  в кой хотел). Затова казвам, че споделям мнението на Калинка за ВИП-стаите ни. Та това беше центърът на темата, според мен.Wink


Мога ли да замоля да спрете да коментирате прословутите снимки ? В края на краищата това е снимка имаща за цел да хване мен или бебето. Никой не си е поставял за самоцел да се вижда интериора. Не е кореткно да се правят изводи за нещо, което не се вижда в цялост, а само от даден ъгъл. На снимките се вижда моето легло / което между другото беше удобно и за разлика от Св.Лазарското където ми постилаха над обикновен дюшек найлони, това беше с дюшек изцяло облечен в черна подобна на кожа материя, така, че да не подгизва в кръв, над чаршафа отделно се застилаше тънко квадратно под дупето найлонче /
Разбирам да имаше изглед от вратата към цялата стая, за да можехте да прецените, но така просто се чудя и мая как пък успяхте да направите преценка.....
И след като на база горенаписаното става ясно, че изводи за ВИП стаите няма как да си направите - това прави за мен темата тенденциозна и с неустановена цел. Освен може би наистина да се прави сравнение между тук и "там". Но защо в такъв случай това не беше казано изрично - ето вижте тук какви са условията, струва ми се, че са по-добри, а при вас как са всъщност........., а така подмолно се внушава че едва ли не раждаме в някакви коптори, та дори и когато сме във ВИПове. Ееех, друго си е да си в чужбината, там си е лукс първо качество и с родилките се отнасят по-друг начин, като с хора. А вие в Българията горкичките горкани....направо ви съжалявам.
Ганьо, Ганьооооо....

Така лично на мен ми звучи тази тема. И наистина е обидно.

Ако авторката е имала друго предвид, моля за извинение. И нека се поясни.

Ето ви между другото снимка на Св.Лазарската стая/ т.е. на леглото там, а и ако обърнете внимание апаратурта вляво на мен е поставена на стол !//
Айде сега чакам коментари и изводи за условията в частните клиники. Явно това се умение се владее тук и от птичи поглед.

http://us.f1.yahoofs.com/users/c49021c0/bc/My+Photos/__sr_/Denis … ?phJDQmABgAo1dt0j

# 51
  • Мнения: 6 315
Цитат на: dodo_dodo

Мога ли да замоля да спрете да коментирате прословутите снимки ? В края на краищата това е снимка имаща за цел да хване мен или бебето.


Права си Додо, а Ерик наистина е един много сладичък малък човек! Grinning  Grinning  Grinning

М/у другото линкът не работи.....

Поздрави!

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: rosa
РаЗбирам ли правилно?? Rolling Eyes  Обобщено каЗано:
ИЗбира се "ВИП" стая, тъй като родилните Зали са За по няколко родилки, а по тоЗи начин може да раждаш сама; тогава може и таткото да присъства. Допълнително получаваш след раждането и самостоятелна стая, където свиждането е раЗрешено по всяко време. Това ли е или има и други раЗлики - иЗбор иЗмежду раЗлични менюта, иЗбор на лекар, по-удобни мебели, детето е при теб (а иначе не е?) и др. такива? Моля да ми раЗясните. Simple Smile


Да, свиждането е разрешено по всяко време, храната ти се носи в стаята, избираш си екип, бебето е при теб по твое желание - както си решиш - през цялото време или пък не.
По-удобни мебели - леглата са еднакви на всякъде мисля, но имаш допълнително телевизор, хладилник, две нощни шкафчета, нощна лампа, самостоятелна баня и тоалетна. Алумиева дограма на прозорците, вратите също са с алуминиева дограма, щори.......май е това.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Margarita

М/у другото линкът не работи.....

Поздрави!


А така работи ли ? Embarassed

http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/krasitodorova/detail?.dir=/My+P … dnm=Denis---3.jpg

# 54
  • Мнения: 6 315


Да Simple Smile, сега могат да сравняват.

Аз лично не намирам че от снимки могат да се правят генерални умозаключения. Като отида в болницата ще видя как е Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 55
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: dodo_dodo

Да, свиждането е разрешено по всяко време, храната ти се носи в стаята, избираш си екип, бебето е при теб по твое желание - както си решиш - през цялото време или пък не.
По-удобни мебели - леглата са еднакви на всякъде мисля, но имаш допълнително телевизор, хладилник, две нощни шкафчета, нощна лампа, самостоятелна баня и тоалетна. Алумиева дограма на прозорците, вратите също са с алуминиева дограма, щори.......май е това.


Благодаря За поясненията Додо.  Така ми става по-ясно.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Margarita


Да Simple Smile, сега могат да сравняват.

Аз лично не намирам че от снимки могат да се правят генерални умозаключения. Като отида в болницата ще видя как е Simple SmileSimple SmileSimple Smile.


Да, и моята мисъл беше такава. И на тази и на другите снимки - може ли да се прецени от подобна снимка ? Според мен не, затова и всичко по темата е тенденциозно. Изводите се правят от видяното тук, доколкото разбрах никоя от поддържащи основната теза не е лежала във ВИП / български/ нали?

# 57
  • София
  • Мнения: 9 493
Цитат на: Flash*
Хе. Прочетох заглавието не се тревожи.
Конкретно значи.
Ми хайде конкретно ми кажи тогава какво е общото между основен ремонт и картинки по стените? Нищо общо няма.
Мизерия - мизерия наричам липсата на медицинска апаратура в един родилен дом / слагам в скоби болница, че ще изляза от темата/ и липсата на елементарни битови и хигиенни условия. Стана ясно, че това не е така, не и в родилните отделения коментирани от момичетата тук.
И като изискваш коректност - коректно е след като темата е преразказ по картинка, картинката/снимките/ да бяха показани, че да не правим свободни съчинения.


Знаеш ли, в едно си много права. Че правим разкази/препирни по картинки. Наистина не си струва. Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 9 493
Цитат на: dodo_dodo
Да, и моята мисъл беше такава. И на тази и на другите снимки - може ли да се прецени от подобна снимка ? Според мен не, затова и всичко по темата е тенденциозно. Изводите се правят от видяното тук, доколкото разбрах никоя от поддържащи основната теза не е лежала във ВИП / български/ нали?



Да, сигурно ти е станало кофти, че коментираме точно една от твоите снимки. Разбирам как се чувстваш и съжалявам за което.
Естествено, всички видяхме теб и бебчето-много сте хубави, да сте живи и здрави! Simple Smile  
Но, все пак е интересно за всички нас "поддържащи основната теза" и "нележали във ВИП / български/" да разберем за какво става въпрос. Та за това беше темата.
И пак казвам, че в никакъв случай не я тълкувам като нещо обидно в стила: вие там, а ние тука.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: kopche


Но, все пак е интересно за всички нас "поддържащи основната теза" и "нележали във ВИП / български/" да разберем за какво става въпрос. Та за това беше темата.


Абсолютно съм съгласна с теб, аз също съм любознателна и не намирам нищо лошо в желанието за познание Simple Smile
Но проблема в случая е, че никъде в основната тема аз специално не съзрях въпрос, а само заключения и констатации.

# 60
  • Мнения: 713
maicheta, az rodih v UK. biah sama v staia zashtoto biah sxs sekcio. no imashe stai i za po 2 maimi. staiata beshe s televizor i mivka. toaletni - 2 za otdelenieto, koeto beshe sxs 5 stai. anglichanite sa proslovuti s tehnite vani /na men mi se vijda nehigienichno ama niamashe kak/ i v otdelenieto imashe  edna goliama bania s edna ogromna vana. za 3-te dena prestoi tam staiata mi ne se pochisti izobshto.
ako imash National Insurance number ne plashtash, no za da go imash rabotish i si pravish vnoski/ili da si se rodil anglichanin Grinning/, koito sa dosta golemichki.
po vreme na rajdane i izobshto kogato i da imash nujda ot med. pomosht, ti se obiasniava kakvo stava i ti se dava izbor ti da izberesh ako ima noiakolko vxzmojni nachina za terapia. naprimer za rajdaneto ti si izbirash nachina na obezboliavane/ te sa 5 mai che/. imah spontanen abort i me pitaha kak da procedirat -  s hapche, koeto da predizvika kontrakcii, s operacia/kiuretaj ili iskam prosto da izchakam organizmxt da se spravi sam pod nabliudenie estestveno. poslednoto e izvxn temata, no go davam kato primer.
bebeto tuk si e v staiata na maikata ot samoto rajdane v kolichka. samo go uviha v operacionnata i go prenesoha v staiata pri men. pred men go pregledaha dali ima vsichko, pochistiha go i go premeriha/pretegliha i mu slojiha nomercata na krachkata.
tova e za vsichki maiki, niama VIP.
ne se sxrdete, che maikite, koito sme navxn sravniavame. tova e normalna choveshka reakcia. v nikakxv sluchai ne moga da kaja, che sravneniata sa absoliutno v polza na "navxn". NO tova e druga tema i to mnogoooooooo dxlga.
da jiveiat bxlgarskite mami Grinning

# 61
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Цитат на: Kalinka
Здравейте,
  Разглеждах едни снимки от родилните домове, които се хвалят с основни ремонти. Ама като видя обстановката- пак ми се вижда мизерна /само козметично са нещата/. Като гледах снимките на Додо- ами само ВИП е, че си сама. Даже с 200 лева от родилка могат да накарат някой студент по рисуване да направи стаята цветна /не че всичките не трябва да са така/

  Само на мен ли ми изглежда мизерно след ремонт или си е така?


  Та на мен това ми беше въпроса. Никъде не съм наблегнала най-вече за ВИП стаите или на снимките на ДОДо /просто споменах нея, защото не съм попадала на други от подобни стаи/ Под снимки от родилни домове- разглеждах снимки от Варненски /та София не е България, нали?/- в една тяхна реклама имаше 8 реда за ремонта, 5 за ВИП стая и 4 за професионализма на лекарите. Това мисля, че  е красноречиво.  Вярно е, че снимките могат да излъжат, но просто ми направи впечатление как всичко изглежда - никаква промяна /не говоря за апаратура или хигиена/ , но промяна в обстановката. И затова попитах дали е така /за съжаление нямаше много реакции от различни градове, а предимно от София/....

   Не знам и някъде да правя сравнение с тук и там....

   Трябва ли да се чувставам престъпник, че живея тук? Омръзнало ми е да бъда третирана като нещо различно. И то най-вече- видите ли Родоотстъпничката все дава много акъл и е затънала в благини. Какво знае тя, като е на 2300 км...Страшно е обидно! Най-малкото , защото всеки си има своята история и няма право да бъде обиждан за това, че е тук, а не там. И всеки знае с цената на какво живее този или онзи живот.

   Вярно е, че Холандия е капиталистическа страна /а България нима не е сега?/- само дето тук няма различия за пациентите- ако си плащаш осигуровките- разчиташ на легло, храна, персонал, който се грижи за теб. Даже, когато на 7 декември се раждаше престолонаследничката на Холандия- майката беше в нормална стая- само в края на коридора и е била сама от съображения за сигурност / тя даже искаше да роди в къщи, но имаше опасност да загуби бебето/ ...Та мисълта ми е- никаква по-различна стая, никакво допълнително заплащане.  За каквото си плащаш в осигуровката, това получаваш и знаеш, че няма да даваш допълнително.

   И в този ред на мисли не мисля, че е редно да има различни неща в болниците и за тях да се искат допълнителни пари / да не  говорим за парите, които лекарите взимат-ясно,че всеки иска най-доброто за детето си, но по този начин се поощрява   корупцията/. Ясно, че всеки има избор, но има ли избор една майка, която знае, че за ....пари ще купи нещо жизнено важно  за бебето.  И това си е МОЕ мнение с риск да бъда обвинена в комунистически идеи или омраза към Родината или определени слоеве на обществото. Та по-добре да се събират пари под формата на дарения, отколкото по този озаконен начин.

   Шани, според официални данни около 5% от българите имат собствен компътър и още 5 % ползват в клубове.  И въпроса за другите %  не стои-искат или не да имат, а дали могат  да си го позволят. Повечето мами тук са от най-големите градове на България и тук-таме от някой друг. Със сигурност навсякъде има интелигентни хора, които могат да се научат как да боравят с компютър. Но не го правят, защото нямат възможност. Или и това ще отречеш.

   И за злобата. В днешно време за оцеляване  на нацията не се говори само в рамките на .......квадратни метра или километра /за пример, китайците, които живеят във всяка една точка на земята/...И ако някой казва-ама какво от това, че там са един срещу друг изпълнени със злоба /ОНИЯ Там/, но нека само някой каже, че злоба няма навсякъде и за всичко  в България /само мога да се очудя  дали аз съм толкова заблудена или другите са/Няма да давам пример- те са ежедневие на всеки, който е там- от градски транспорт, през комшийката, от колегите и прочие.

    И последно-ако някой има мнение и за другите градове , дано да го напише....Дали сега бях разбрана?

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Kalinka

   Шани, според официални данни около 5% от българите имат собствен компътър и още 5 % ползват в клубове.  И въпроса за другите %  не стои-искат или не да имат, а дали могат  да си го позволят. Повечето мами тук са от най-големите градове на България и тук-таме от някой друг. Със сигурност навсякъде има интелигентни хора, които могат да се научат как да боравят с компютър. Но не го правят, защото нямат възможност. Или и това ще отречеш.


Цитат на: Шани
[Такааа---кажи сега кое не е вярно Confused:
Ако имаш пари и възможност и най-вече желание си купуваш PC, пускаш си I-net и си сърфираш. Така, че няма ама никакво значение къде си,ама никакво!  Sunglasses   Sunglasses   Sunglasses   Sunglasses

Прочетели внимателно думата след ПАРИ  Sign Exclamation  Confused:
 Bulb  Bulb  Bulb ВЪЗМОЖНОСТ  Bulb  Bulb  Bulb
Лек ден и честит Гергьовден ти желая!!!
  Party Time   Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: dodo_dodo
На снимките се вижда моето легло / което между другото беше удобно и за разлика от Св.Лазарското където ми постилаха над обикновен дюшек найлони, това беше с дюшек изцяло облечен в черна подобна на кожа материя, така, че да не подгизва в кръв, над чаршафа отделно се застилаше тънко квадратно под дупето найлонче /


Додо, извинявай, че за теб се закачам, ама ме подсети за леглата...
За тези, които коментират металните легла от едно време. Ами нормално е в гинекологично отделение леглата да са такива, че да се хигиенизират възможно най-лесно. Я си представете дървено легло оплескано в кървища. Ами не мен ще ми е най-малкото неприятно. Металните легла се поддържат по-лесно в това отношение. Е, сега ще ме контрират някои... ама в Холандия, в Щатите, Канада... Спокойно, виждала съм също като Калинка на снимка леглото, на което роди снаха ми и то е коренно различно от тези в Т. Киркова. Само дето здравната застраховка на снаха ми е пъти по-висока от моята здравна осигуровка. Ако не чрез ВИП стаи и платено раждане по какъв друг начин болниците ще набавят пари за съвременни легла..
А, и още нещо ще кажа. На курса за родители влязохме и в двете ВИП зали за нормално раждане... Техниката беше чисто нова, стола за раждане беше чисто нов и т.н. Мястото за реанимация на бебето също беше с нова техника. Но това не значи, че моето бебе не е било реанимирано професионално и с необходимата техника, просто хората си плащат и затова болницата постепенно се обновява.
А за българския манталитет - недай боже някой да тръгне да прави нещо като в Т. Киркова и ще го дръпнат моментално в казана... Imp

# 64
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Никой не е отрекъл. че леглата не трябва да са метални. Но според мен  този тип легла са твърде ниски и в много случай /не само след раждане/ се става трудно от тях. А и в много градове пружините са стари и това затруднява допълнително.

   Все още смятам, че е ужасно да се плащат допълнителни  неща и то най-вече в родилните домове. Затова пък няма нищо лошо да се оставя дарение. Но в крайна сметка това са ДЪРЖАВНИ БОЛНИЦИ. Ако бяха частни разбирам.

# 65
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Kalinka
Никой не е отрекъл. че леглата не трябва да са метални. Но според мен  този тип легла са твърде ниски и в много случай /не само след раждане/ се става трудно от тях. А и в много градове пружините са стари и това затруднява допълнително.

   Все още смятам, че е ужасно да се плащат допълнителни  неща и то най-вече в родилните домове. Затова пък няма нищо лошо да се оставя дарение. Но в крайна сметка това са ДЪРЖАВНИ БОЛНИЦИ. Ако бяха частни разбирам.



Пък в крайна сметка никой не те кара да плащаш... аз като не си платих не значи, че не ми сложиха спинална упойка (допълнително нещо и при мен не се налагаше, аз си я поисках), която в другите болници официално се заплаща от 80 до 100 лв, не значи, че се държаха лошо или че беше мръсно. Защо не видиш тия неща, ами се хващаш за ВИП-а, който не е задължителен...

А и болниците мисля, че отдвна не са държавни....

# 66
Gre6i6 Vache ,darjavni sa ,golemite  bolnici sa darjavni vse o6e,za sega ima samo 4astni kliniki-"Torax","Vita"i dr.

# 67
izviniavam se za razkasvaneto:ima lekari,koito sa si vzeli kabineti,no samo kabineti v gol.bolnici,a ne celi otdelenia,no naema koito pla6at  za aparatura i pome6enie e simvoli4en i parite otivat ne pri individualen sobstvenik ,a na darjavata,no kakto sa tragnali ne6ata misli 4e v skoro vreme 6e badat kupeni!

# 68
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: zara
Gre6i6 Vache ,darjavni sa ,golemite  bolnici sa darjavni vse o6e,za sega ima samo 4astni kliniki-"Torax","Vita"i dr.


Сигурна ли си, че са изцяло държавни, защото и фирмата, в която аз работя "Метрополитен" хората смятат, че е "държавна", ама не е така... И болниците се субсидират от бюджета и ние, но това не значи, че сме държавни. И ние имаме отделни приходи, както и болниците имат това право!
Да не говорим за акредитацията, за която явно Калинка не знае... Тези ВИП стаи и обстановката като цяло в Тина Киркова й дават възможност за по-висока оценка като болница и аз не виждам нищо лошо в това човек да има избор...

# 69
Da Vache sigurna sam,4lenove ot na6eto semeistvo sa si vzeli 4astni kabineti v golemi bolnici,a do ne otdavna i az raboteh v 5-ta MBAL v Sofia ,za akreditaciata kakvo da ti kaja viarno postegnaha gi  i doliamo 4istene padna za tezi pove4e zvezdi,no sled tova se razbra,4e i tam sa bili ovarzani rabotite m/u glavnia lekar na bolnicata i 6efa na komisiata koiato oceniava ,ne6ata sa mnogo varzani i tova e edna goliama tema,ta za tova sam 100%sigurna kakvo govoria!

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: zara
Gre6i6 Vache ,darjavni sa ,golemite  bolnici sa darjavni vse o6e,za sega ima samo 4astni kliniki-"Torax","Vita"i dr.



Родилните болници са общински.

# 71
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: zara
Da Vache sigurna sam,4lenove ot na6eto semeistvo sa si vzeli 4astni kabineti v golemi bolnici,a do ne otdavna i az raboteh v 5-ta MBAL v Sofia ,za akreditaciata kakvo da ti kaja viarno postegnaha gi  i doliamo 4istene padna za tezi pove4e zvezdi,no sled tova se razbra,4e i tam sa bili ovarzani rabotite m/u glavnia lekar na bolnicata i 6efa na komisiata koiato oceniava ,ne6ata sa mnogo varzani i tova e edna goliama tema,ta za tova sam 100%sigurna kakvo govoria!


Я, какво си работила в 5 градска?  Grinning

# 72
Grinning Rentgenov laborant,da ne izlezem poznati ili s ob6i poznati!!! Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: zara
Grinning Rentgenov laborant,da ne izlezem poznati ili s ob6i poznati!!! Grinning

д-р Боян Павлов  Grinning Приятел на мъжа ми е  Grinning

# 74
estestven,4e sa ob6inski ,tova e po-malkata edinica,ne moga da razbera tova vmiatane za kakvo be6e Shocked

# 75
E-e napravo me razbi Laughing i mi povdigna nastroenieto,a kaji sega,4e ne e malak sveta i poznavate edin ot nai-dobrite lekari koito raboti na skener,mojete da badete samo 6astlivi ot priatelstvoto s nego,rabotili sme zaedno 8godini,pozdravi go moliate ot men!!! Laughing

# 76
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: zara
E-e napravo me razbi Laughing i mi povdigna nastroenieto,a kaji sega,4e ne e malak sveta i poznavate edin ot nai-dobrite lekari koito raboti na skener,mojete da badete samo 6astlivi ot priatelstvoto s nego,rabotili sme zaedno 8godini,pozdravi go moliate ot men!!! Laughing


Ооо и не само един от най-добрите лекари, ами като си седях веднъж в коридора чух разговор м/у негови колежки, че е най-хубавият доктор в болницата  Grinning  Grinning  Embarassed
Ще му предам поздрави, чрез Ники  Grinning

# 77
# 78
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: zara
estestven,4e sa ob6inski ,tova e po-malkata edinica,ne moga da razbera tova vmiatane za kakvo be6e Shocked


Разлика между държавни и общински болници прави ли се ?
Доста абстрактен е израза " по-малка единица" и едва ли е уместен, имайки се предвид, че както формата на собственост, принципала, така и начина на финансиране при държавните и общинските са различни.

# 79
vij sega dodo ,nie s Vache govorehme (ako si pro4ela)za darjavni i 4astni kato cialo,ne sme vlizali v podrobnosti za principala,finansirane i t.n.za6oto ne sam specialist ,sega ti ako si po zapoznata moje6 da obiasni6,no ne taka grubo molia te!!!

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: zara
vij sega dodo ,nie s Vache govorehme (ako si pro4ela)za darjavni i 4astni kato cialo,ne sme vlizali v podrobnosti za principala,finansirane i t.n.za6oto ne sam specialist ,sega ti ako si po zapoznata moje6 da obiasni6,no ne taka grubo molia te!!!


"Родилните болници са общински."
Какво грубо видя в коментара ми ?!??????? Shocked  Shocked  Shocked
Ставаше въпрос за това какви са болниците и аз просто написах. По-нежно от това не бих могла.
Но ако дискусията е била запазена само за вас с Ваче - съжалявам за намесата.

# 81
ne za tozi komentar stava6e vapros,no kakto i da e ,az priklu4vam tozi bezsmislen spor!

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: zara
ne za tozi komentar stava6e vapros,no kakto i da e ,az priklu4vam tozi bezsmislen spor!


За мен това не е спор, а недоразумение. И като такова държа да го изясня, тъй като не ми се нрави да ме упрекват без причина при положение, че съвсем добронамерено и от желание да бъда полезна съм се намесила.
Хронологията каква е : на коментара на Ваче, че май не са държавни болниците ти пишеш, че са. Но понеже наистина не са, аз вземам отношение с репликата, че родилните домове са общински. На което ти именно с доста нелюбезен тон реагираш с ококорено недоумение " каква е пък тая вметка???"
Е, почувствах се задължена да обясня каква е разликата между държавните и общинските болници, защото ми се стори че такава не се прави.
Не разБирам, защо това се тълкува като грубост ? Sad

# 83
тук няколко пъти се спрягаше, че стаите се чистят по 2 пъти. Раждах в Майчин дом и там чистеха по 2 пъти на ден, но въпроса е как: никога не се метеше или да се мине с прахосмукачка. С парцала, с които преди това са мили тоалетната и коридорите и напоен с адски много препарат минаваха направо върху падналите по-едри отпадъци по пода. След като исъхнеше така лепнеше, че едва си вдигах на моменти краката. Е мерси от такова чистене и криворазбрана хигиена.

# 84
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Сега разгледах снимките от Майчин Дом във Варна и мога да призная,че изглеждат като за парите , които взимат на ден. Плюс, че е частна клиника и не искат да се дава допълнително освен таксите им за различните медицински услуги /Майчета от Варна, родили там- така ли е?/

    Поздрави

# 85
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Kalinka
Сега разгледах снимките от Майчин Дом във Варна и мога да призная,че изглеждат като за парите , които взимат на ден. Плюс, че е частна клиника и не искат да се дава допълнително освен таксите им за различните медицински услуги /Майчета от Варна, родили там- така ли е?/

    Поздрави


Мммм, така, така Wink  Sign Exclamation аз колко пъти ще обяснявам, че там е супер Wink  Sign Exclamation

# 86
  • София
  • Мнения: 1 105
Цитат на: Kalinka
Това пък въобще не е така-всъщност който иска и може да си позволи-плаща и има И-нет! ТАКА Е И В СОФИЯ  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Нещо мноооооого бързо си забравила какво е в БГ или .... :
   Шани, ти май  нямаш представа какво е извън големите градове. Така че, няма смисъл да спорим. И начина ти на коментар, че съм забравила какво е в България е най-малкото грозен.

   Мисля, че всеки има право да си каже мнението и аз го направих- не съм задължила никого да се съгласи с мен. Само дето за пореден път се убедих,че тук вечно трябва да има някой, който ако е на различно мнение, бива нападан по страшно неприятен начин. Ако има хора на различно мнение от моето,  нека кажат каквото мислят, но  без злобни или заядливи коментари. Страшно грозно е. Най-вече от майки или бъдещи такива. Между впрочем, българите са едни от най-разединените тук. Именно от шареща се злоба,завиждания и вечни глупави заяждания. Дали ще  оцелеем като нация при това положение все се питам......



Mnogo sum suglasna s teb!prochetoh vsichki mneniq po temata ti i vidqh kak te izqdoha polovinata ponei.Napravi mi vpechatlenie , che tvoite mneniq bqha suvsem normalno izkazani , a polovinata maiki tuk dori zapochnaha da izopachavat dumite ti s cel da te zaqdat!
a imashe edna cqla tema za etiketa v forumite za bebeta Confused: Zashto togava se durjat taka , neznam!

# 87
  • Мнения: 1 391
Само да уточня, някъде из мненията беше писано за това че стаите са целите в плочки...
Като специалист архитект, мога да ви кажа че е задължително болнични заведения и стаи в които се изисква изрядна хигиена да са с плочки по пода и по стените до височина 2м, за да могат да се хигиенизират лесно.
Леглата също са тип - лагерни, защото представете си какво е да миеш с мокър парцал с препарати всеки ден  по няколко пъти и да намокриш дървените табли на леглото - на какво ще заприличат скоро скоро......
Така че, стаите с тапети и паркети са си за вкъщи. А за болницата и хигиената са си най-добри тези условия, които и ни предоставят. А ако в някоя болница не е така-  тогава тя не отоговаря на български държавен стандарт и не е проектирана правилно

# 88
  • Мнения: 1 391
Ето снимки от болницата Св. София.
Бях там на курс и всичко заснех

http://community.webshots.com/album/142975026DfoSZr

# 89
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Collibri
Ето снимки от болницата Св. София.
Бях там на курс и всичко заснех

http://community.webshots.com/album/142975026DfoSZr

Интересни снимки! Simple Smile  А не е ли опасно след раждането да те сложат в коридора с бебето?  Shocked Няма ли опастност от течение и т.н.?

# 90
  • Мнения: 1 391
само теб те слагат в коридора - а бебето си е в бебешки отдел
И след като минат 2та часа ти го дават да го кърмиш.
Това е заради вероятността от усложнения след раждането.
Там те наблюдавали всички лекари, ако има голяма кръвозагуба например и т.н.
То се правело за доброто на родилките.
Не вярвам да има течение - ама знам ли?!

# 91
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Collibri
само теб те слагат в коридора - а бебето си е в бебешки отдел
И след като минат 2та часа ти го дават да го кърмиш.
Това е заради вероятността от усложнения след раждането.
Там те наблюдавали всички лекари, ако има голяма кръвозагуба например и т.н.
То се правело за доброто на родилките.
Не вярвам да има течение - ама знам ли?!


Няма течение, разбира се... Grinning
Освен това не разбираш как са минали тия 2 часа, защото се скъсваш да пишеш смс-и и да говориш по телефона  Grinning

И само едно уточнение, бебето не ти го дават след тия 2 часа. Аз родих в 11,18 сутринта и трябваше да ми я дадат вечерта, но аз поисках да остане в детското, за да мога да се наспя, че втората нощ реват ужасно много, не знам защо, ама се скъсват тогава от рев... Shocked
Ако родиш вечерта пък, ти го носят сутринта бебето...

# 92
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Много ми беше интересно да разгледам снимките на Колибри. Не знам защо оставам с впечатление, че нарочно се ремонтират едни зали, а другите са....от моето  време на раждане. Честно казано, ако се налага да раждам и се разходя преди това, ще избера ремонтираната зала /въпреки принципа ми за плащането, ама при първите снимки направо ми се обърна душата/ .  

    Аз мисля, че е ужасно да има такава разлика , майките да не бъдат поставени при едни условия ,  мошениците да си купуват последни модели коли, а ако жените им тръгнат да раждат да не се сетят да оставят 100 лв дарение и въобще....Това си е мое мнение, така че не се захващайте да ме ядете отново . Просто това го наричам несправедливост и не мога да се примиря с нея.

   Колибри, не са ли метални само рамките на леглата, а иначе таблата не са ли тип талашит? Поне така изглеждат на снимките- е, не съм специалист по мебели, ама и аз такива спомени имам от тези легла.

# 93
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Kalinka
Аз мисля, че е ужасно да има такава разлика , майките да не бъдат поставени при едни условия ,  мошениците да си купуват последни модели коли, а ако жените им тръгнат да раждат да не се сетят да оставят 100 лв дарение и въобще....Това си е мое мнение, така че не се захващайте да ме ядете отново . Просто това го наричам несправедливост и не мога да се примиря с нея.


Миличка, не съм много набожна, но един цитат ще кажа "Ръката отдава всекиму дължимото"! Аз още не съм видяла мошеник, който да е по-щастлив и доволен от живота от мен!

# 94
  • Мнения: 1 391
Да, метални са само краката - ама това е за удобство за чистенето. Иначе са си с табли Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт