Висшето образование критерий ли е за интелигентност?

  • 6 135
  • 159
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 255
Не се ли пише :ИнтелигентносТа?

# 61
  • Мнения: 14
. що пък да е съжаление. Нормално.
. темата си е формулирана кратко и ясно. И след като не е критерий, съвсем на означава, че не желаем за децата си висше образование. Причините за това са други.
. връзка между грамотно правописане и висше образование е приложима само за филолозите.

. интелигентността се пише така, както идва от сърце ... или от клавиатурата, или от първите пет класа. И какво значение има?

# 62
  • Мнения: 27 524
Не се ли пише :ИнтелигентносТа?

Не  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 14
Не се ли пише :ИнтелигентносТа?
Питай Как` Сийка, тя е много веща в правописа.

# 64
  • Мнения: 3 405
Как' Сийка е веща в много области Simple Smile

има начини интелигентността да се измери

# 65
  • Мнения: 6 164
Ми те аутистите са свръх интелигентни, пък не знам някой да е изкарал висше.

# 66
  • Мнения: 804
Не се ли пише :ИнтелигентносТа?
интелигентносТ - интелигентосТТа

# 67
  • Мнения: 25 849
И в този ред на мисли: каква е връзката между висшето образование  и правописа?/ Да не включваме и интелигентността, че ще стане много сложно/.

Ще пиша по-бавно, та дано да ме разбереш по-добре.  Mr. Green
Висше образование се получава след завършване на университет. Там пък се влиза с приемни изпити. Повечето от тях са писмени. Независимо по какво е даден изпит, в оценяването на въпроса се има предвид и грамотността на пишещия. Същото важи и за писмените изпити и дипломната работа.
След като някой е успял да влезе и завърши университет, предполага се, че е бил достатъчно грамотен, за да излага ясно и разбрано мислите си.
Когато видя хора с претенции за висше образование, които пишат крайно неграмотно неясните си и объркани мисли, единственото, което ми идва наум е, че са имали късмета някой да им подари дипломата.
Не ми се ще нито да ме лекуват неграмотни лекари (представяте ли си - пациентът умря от правописна грешка?  Crazy), нито заплатата ми да зависи от неграмотни счетоводители, нито пък домът ми да е построен от неграмотен архитект...
Животът ми е един-единствен и не ми се ще да го загубя заради нечий мързел.

ПП Моя съученичка кълнеше навремето учителката ни по БЕЛ, защото на матурата и беше писала 5 и не можа да влезе навремето в УНСС, а само в Свищов. Петицата не се дължеше на проблеми с правописа и, определено.  Wink

# 68
  • Мнения: 14
. да, интелигентностТа може да се измери. Много е просто. Прилагаш простото правило "по делата ще ги познаете". Онова, дето си мислим, че мерим, не е онази интелигентност, по повод която насърбяваме клавиатурите. И, преди някой да ме е разбрал погрешно - можем да измерим логическото мислене, което неправилно се нарича интелигентност. И други разни способности можем да измерим.

. напъва ме и не мога да се сдържа. Защо интелигентността да се пише интелигентноста? Защото има връзка с интелигентен, дето е с едно "н" ли?

# 69
  • Мнения: 7 005
Не е. Я, аз не мога да завърша, ама съм много умна. Като завърша (ако), ще стане критерий Mr. Green

# 70
  • Мнения: 9 865
Висшето образование не е критерий за интелигентност. Не. Не.

# 71
  • Мнения: 3 405
за това, @нтико, точно за това  Grinning

# 72
  • Мнения: 3 334
Абсурд!Като видях около мен как с палщане си взеха дипломите и какви претенции имат сега, пази Боже от такива!


подкрепям Peace

# 73
  • Мнения: 589
Не, не е. То и не трябва да е, трябва да е критерий за определени знания.
Хората често бъркат интелигентност с ерудиция.

# 74
  • Мнения: 14
И в този ред на мисли: каква е връзката между висшето образование  и правописа?/ Да не включваме и интелигентността, че ще стане много сложно/.

Ще пиша по-бавно, та дано да ме разбереш по-добре.  Mr. Green
Висше образование се получава след завършване на университет. Там пък се влиза с приемни изпити. Повечето от тях са писмени. Независимо по какво е даден изпит, в оценяването на въпроса се има предвид и грамотността на пишещия. Същото важи и за писмените изпити и дипломната работа.
След като някой е успял да влезе и завърши университет, предполага се, че е бил достатъчно грамотен, за да излага ясно и разбрано мислите си.
Когато видя хора с претенции за висше образование, които пишат крайно неграмотно неясните си и объркани мисли, единственото, което ми идва наум е, че са имали късмета някой да им подари дипломата.
Не ми се ще нито да ме лекуват неграмотни лекари (представяте ли си - пациентът умря от правописна грешка?  Crazy), нито заплатата ми да зависи от неграмотни счетоводители, нито пък домът ми да е построен от неграмотен архитект...
Животът ми е един-единствен и не ми се ще да го загубя заради нечий мързел.

ПП Моя съученичка кълнеше навремето учителката ни по БЕЛ, защото на матурата и беше писала 5 и не можа да влезе навремето в УНСС, а само в Свищов. Петицата не се дължеше на проблеми с правописа и, определено.  Wink
Когато няма мисъл правописът не помага, пък бил той и перфектен.
Ако не искаш да загубиш живота си заради нечий мързел трябва да си правиш всичко сама: и къщата ,и здравето, и т. н.Радвам се , че ти си "специалист по всичко". Честито!

Общи условия

Активация на акаунт